Gospodarka · 2024
Zarejestrowane spółki na 1000 mieszkańców: ranking samorządów
Zarejestrowane spółki na 1000 mieszkańców: na pierwszym miejscu Samorząd neryński (117,8 ‰), na ostatnim Samorząd rejonu pokrojskiego (15,2 ‰). Mediana dla 60 samorządów: 27,4 ‰.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Zarejestrowane spółki na 1000 mieszkańców |
|---|---|---|---|
| 1 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 117,8 ‰ |
| 2 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 93,4 ‰ |
| 3 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 66,8 ‰ |
| 4 | Kowno | Okręg kowieński | 64,8 ‰ |
| 5 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 50,2 ‰ |
| 6 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 49,7 ‰ |
| 7 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 47,5 ‰ |
| 8 | Rejon wileński | Okręg wileński | 46,3 ‰ |
| 9 | Szawle | Okręg szawelski | 35,2 ‰ |
| 10 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 34,7 ‰ |
| 11 | Olita | Okręg olicki | 33,7 ‰ |
| 11 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 33,7 ‰ |
| 13 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 33,6 ‰ |
| 14 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 32,9 ‰ |
| 15 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 32,6 ‰ |
| 15 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 32,6 ‰ |
| 17 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 32,5 ‰ |
| 18 | Rejon olicki | Okręg olicki | 31,7 ‰ |
| 18 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 31,7 ‰ |
| 20 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 31,5 ‰ |
| 21 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 31,3 ‰ |
| 22 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 31,2 ‰ |
| 23 | Rejon możejski | Okręg telszański | 30,8 ‰ |
| 24 | Rejon telszański | Okręg telszański | 30,1 ‰ |
| 25 | Rejon preński | Okręg kowieński | 29,9 ‰ |
| 25 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 29,9 ‰ |
| 27 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 29,0 ‰ |
| 28 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 28,2 ‰ |
| 29 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 27,7 ‰ |
| 30 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 27,4 ‰ |
| 31 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 27,3 ‰ |
| 32 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 26,8 ‰ |
| 33 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 25,9 ‰ |
| 34 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 25,8 ‰ |
| 35 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 25,2 ‰ |
| 36 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 24,8 ‰ |
| 37 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 24,6 ‰ |
| 38 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 23,7 ‰ |
| 39 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 23,3 ‰ |
| 40 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 23,1 ‰ |
| 41 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 22,7 ‰ |
| 42 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 22,0 ‰ |
| 43 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 21,7 ‰ |
| 44 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 21,5 ‰ |
| 44 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 21,5 ‰ |
| 44 | Rejon orański | Okręg olicki | 21,5 ‰ |
| 47 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 21,4 ‰ |
| 48 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 21,2 ‰ |
| 49 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 21,0 ‰ |
| 50 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 19,9 ‰ |
| 51 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 19,7 ‰ |
| 52 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 19,6 ‰ |
| 53 | Rejon święciański | Okręg wileński | 19,0 ‰ |
| 54 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 18,9 ‰ |
| 55 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 17,9 ‰ |
| 56 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 17,6 ‰ |
| 57 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 17,0 ‰ |
| 58 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 16,7 ‰ |
| 59 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 16,4 ‰ |
| 60 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 15,2 ‰ |
Porównanie okręgów
Średnie ważone liczbą ludności dla wskaźników; sumy dla liczebności.
- Okręg wileński75,3 ‰
- Okręg kowieński50,0 ‰
- Okręg kłajpedzki46,1 ‰
- Okręg olicki29,9 ‰
- Okręg telszański29,5 ‰
- Okręg poniewieski29,3 ‰
- Okręg szawelski27,7 ‰
- Okręg tauroski25,3 ‰
- Okręg mariampolski24,5 ‰
- Okręg uciański23,9 ‰
Inne rankingi na ten sam temat
Zarejestrowane osoby prawneZarejestrowane osoby prawne na 1000 mieszkańcówZarejestrowane spółki (bez przedsiębiorstw indywidualnych)Spółki zarejestrowane w ciągu roku na 1000 mieszkańcówUdział spółek zarejestrowanych w ciągu ostatnich pięciu latSupermarkety (OpenStreetMap)Supermarkety na 10 000 mieszkańców (OpenStreetMap)Restauracje, kawiarnie i bary (Overture Maps)Restauracje, kawiarnie i bary na 1000 mieszkańców (Overture Maps)Ogłoszenia o udzieleniu zamówień publicznych przez zamawiających z samorządu (rocznie)Ogłoszenia o udzieleniu zamówień publicznych przez zamawiających z samorządu (rocznie, na 1000 mieszkańców)Wartość zamówień publicznych udzielonych przez zamawiających z samorządu (rocznie)Udział zamówień na roboty budowlane w ogłoszeniach zamawiających z samorząduUdział ogłoszeń o zamówieniach wygranych przez firmę z samorządu zamawiającegoZamówienia publiczne wygrane przez firmy z samorządu (rocznie)Zamówienia publiczne wygrane przez firmy z samorządu (rocznie, na 1000 mieszkańców)Wartość zamówień publicznych wygranych przez firmy z samorządu (rocznie)Udział zamówień na roboty budowlane wśród zamówień publicznych wygranych przez firmy z samorząduSklepy (OpenStreetMap)Sklepy na 1000 mieszkańców (OpenStreetMap)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Zarejestrowane spółki na 1000 mieszkańców”?
Samorząd neryński zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Zarejestrowane spółki na 1000 mieszkańców”: 117,8 ‰.
Jaka jest mediana wskaźnika „Zarejestrowane spółki na 1000 mieszkańców”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 27,4 ‰.