Gospodarka · 2024
Udział spółek zarejestrowanych w ciągu ostatnich pięciu lat: ranking samorządów
Udział spółek zarejestrowanych w ciągu ostatnich pięciu lat: na pierwszym miejscu Samorząd rejonu poswolskiego (59,0%), na ostatnim Rejon wisagiński (27,1%). Mediana dla 60 samorządów: 39,1%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział spółek zarejestrowanych w ciągu ostatnich pięciu lat |
|---|---|---|---|
| 1 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 59,0% |
| 2 | Rejon preński | Okręg kowieński | 49,9% |
| 3 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 47,7% |
| 4 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 46,4% |
| 5 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 46,2% |
| 6 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 45,9% |
| 7 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 44,9% |
| 8 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 44,6% |
| 9 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 44,2% |
| 10 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 43,8% |
| 11 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 43,6% |
| 12 | Rejon olicki | Okręg olicki | 43,4% |
| 12 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 43,4% |
| 14 | Rejon telszański | Okręg telszański | 43,1% |
| 14 | Rejon wileński | Okręg wileński | 43,1% |
| 16 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 42,7% |
| 16 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 42,7% |
| 18 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 42,5% |
| 19 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 42,1% |
| 19 | Kowno | Okręg kowieński | 42,1% |
| 21 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 41,6% |
| 21 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 41,6% |
| 21 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 41,6% |
| 24 | Rejon święciański | Okręg wileński | 40,8% |
| 25 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 40,2% |
| 26 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 40,0% |
| 27 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 39,9% |
| 28 | Rejon orański | Okręg olicki | 39,4% |
| 29 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 39,3% |
| 30 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 39,1% |
| 30 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 39,1% |
| 32 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 38,9% |
| 33 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 38,8% |
| 33 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 38,8% |
| 35 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 38,5% |
| 36 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 38,3% |
| 37 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 38,0% |
| 37 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 38,0% |
| 39 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 37,8% |
| 39 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 37,8% |
| 41 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 37,1% |
| 42 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 36,8% |
| 43 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 36,4% |
| 44 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 35,9% |
| 45 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 35,6% |
| 45 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 35,6% |
| 45 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 35,6% |
| 48 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 35,5% |
| 49 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 35,2% |
| 50 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 34,8% |
| 51 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 34,6% |
| 52 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 33,8% |
| 53 | Szawle | Okręg szawelski | 33,4% |
| 54 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 32,7% |
| 55 | Rejon możejski | Okręg telszański | 32,4% |
| 56 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 31,9% |
| 57 | Olita | Okręg olicki | 31,6% |
| 58 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 30,9% |
| 59 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 27,5% |
| 60 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 27,1% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Zarejestrowane spółki (bez przedsiębiorstw indywidualnych)”.
- Okręg wileński43,8%
- Okręg kowieński42,7%
- Okręg kłajpedzki39,1%
- Okręg uciański37,6%
- Okręg mariampolski37,2%
- Okręg telszański36,8%
- Okręg szawelski36,7%
- Okręg olicki36,4%
- Okręg poniewieski35,1%
- Okręg tauroski34,0%
Inne rankingi na ten sam temat
Zarejestrowane osoby prawneZarejestrowane osoby prawne na 1000 mieszkańcówZarejestrowane spółki (bez przedsiębiorstw indywidualnych)Zarejestrowane spółki na 1000 mieszkańcówSpółki zarejestrowane w ciągu roku na 1000 mieszkańcówSupermarkety (OpenStreetMap)Supermarkety na 10 000 mieszkańców (OpenStreetMap)Restauracje, kawiarnie i bary (Overture Maps)Restauracje, kawiarnie i bary na 1000 mieszkańców (Overture Maps)Ogłoszenia o udzieleniu zamówień publicznych przez zamawiających z samorządu (rocznie)Ogłoszenia o udzieleniu zamówień publicznych przez zamawiających z samorządu (rocznie, na 1000 mieszkańców)Wartość zamówień publicznych udzielonych przez zamawiających z samorządu (rocznie)Udział zamówień na roboty budowlane w ogłoszeniach zamawiających z samorząduUdział ogłoszeń o zamówieniach wygranych przez firmę z samorządu zamawiającegoZamówienia publiczne wygrane przez firmy z samorządu (rocznie)Zamówienia publiczne wygrane przez firmy z samorządu (rocznie, na 1000 mieszkańców)Wartość zamówień publicznych wygranych przez firmy z samorządu (rocznie)Udział zamówień na roboty budowlane wśród zamówień publicznych wygranych przez firmy z samorząduSklepy (OpenStreetMap)Sklepy na 1000 mieszkańców (OpenStreetMap)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział spółek zarejestrowanych w ciągu ostatnich pięciu lat”?
Samorząd rejonu poswolskiego zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział spółek zarejestrowanych w ciągu ostatnich pięciu lat”: 59,0%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział spółek zarejestrowanych w ciągu ostatnich pięciu lat”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 39,1%.