Środowisko · 2018
Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny)
Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny): na pierwszym miejscu Rejon szyłokarczemski (18,8%), na ostatnim Samorząd retowski (0,0%). Mediana dla 60 samorządów: 1,1%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny) |
|---|---|---|---|
| 1 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 18,8% |
| 2 | Szawle | Okręg szawelski | 16,5% |
| 3 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 11,1% |
| 4 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 9,6% |
| 5 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 8,0% |
| 6 | Kowno | Okręg kowieński | 7,9% |
| 7 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 7,8% |
| 8 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 7,7% |
| 9 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 6,7% |
| 10 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 5,9% |
| 11 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 5,3% |
| 12 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 4,9% |
| 13 | Rejon olicki | Okręg olicki | 4,3% |
| 14 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 3,5% |
| 14 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 3,5% |
| 16 | Rejon święciański | Okręg wileński | 3,4% |
| 16 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 3,4% |
| 18 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 2,6% |
| 19 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 2,3% |
| 19 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 2,3% |
| 21 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 2,1% |
| 22 | Rejon telszański | Okręg telszański | 1,9% |
| 23 | Rejon preński | Okręg kowieński | 1,8% |
| 24 | Olita | Okręg olicki | 1,6% |
| 24 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 1,6% |
| 24 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 1,6% |
| 27 | Rejon wileński | Okręg wileński | 1,4% |
| 28 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 1,3% |
| 29 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 1,2% |
| 29 | Rejon orański | Okręg olicki | 1,2% |
| 31 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 1,1% |
| 31 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 1,1% |
| 33 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 1,0% |
| 33 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 1,0% |
| 33 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 1,0% |
| 33 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 1,0% |
| 33 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 1,0% |
| 38 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 0,9% |
| 38 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 0,9% |
| 38 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 0,9% |
| 38 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 0,9% |
| 42 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 0,8% |
| 42 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 0,8% |
| 44 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 0,7% |
| 44 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 0,7% |
| 46 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 0,6% |
| 46 | Rejon możejski | Okręg telszański | 0,6% |
| 46 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 0,6% |
| 49 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 0,5% |
| 49 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 0,5% |
| 49 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 0,5% |
| 52 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 0,4% |
| 52 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 0,4% |
| 52 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 0,4% |
| 55 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 0,3% |
| 55 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 0,3% |
| 57 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 0,2% |
| 57 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 0,2% |
| 59 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 0,1% |
| 60 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 0,0% |
Inne rankingi na ten sam temat
Oficjalne kąpieliskaKąpieliska ocenione jako doskonałe (udział sklasyfikowanych miejsc)Kąpieliska ocenione jako dostateczne lub słabe (udział sklasyfikowanych miejsc)E. coli, mediana próbek z sezonuEnterokoki jelitowe, mediana próbek z sezonuUdział powierzchni samorządu w obszarach chronionych (OpenStreetMap)Pył drobny PM2.5 (średnia roczna)Dwutlenek azotu NO₂ (średnia roczna)Ozon O₃ (percentyl 93,2 dziennych maksymalnych średnich 8-godzinnych)Średnia wysokość terenuŚrednie nachylenie terenuUdział powierzchni o nachyleniu powyżej 15°Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport)Udział użytków rolnych (pola, sady, pastwiska)Udział lasów (liściaste, iglaste, mieszane)Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce)Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska)Gleba uszczelniona: średnia gęstość powierzchni nieprzepuszczalnychUdział powierzchni zabudowanejPowierzchnia zabudowana na mieszkańcaWzrost powierzchni zabudowanej od 1975 r.Wzrost powierzchni zabudowanej od 2000 r.Udział powierzchni samorządu w parkach narodowych, rezerwatach ścisłych i rezerwatach przyrodyPowierzchnia parków narodowych, rezerwatów ścisłych i rezerwatów przyrodyUdział powierzchni samorządu w obszarach Natura 2000
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny)”?
Rejon szyłokarczemski zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny)”: 18,8%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny)”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 1,1%.