Środowisko · 2018
Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce)
Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce): na pierwszym miejscu Samorząd neryński (40,2%), na ostatnim Olita (0,8%). Mediana dla 60 samorządów: 4,8%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce) |
|---|---|---|---|
| 1 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 40,2% |
| 2 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 13,8% |
| 3 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 10,5% |
| 4 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 8,8% |
| 4 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 8,8% |
| 6 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 8,2% |
| 7 | Rejon święciański | Okręg wileński | 8,0% |
| 8 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 7,8% |
| 9 | Rejon orański | Okręg olicki | 7,3% |
| 10 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 6,3% |
| 10 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 6,3% |
| 12 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 6,0% |
| 13 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 5,9% |
| 13 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 5,9% |
| 13 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 5,9% |
| 16 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 5,8% |
| 17 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 5,7% |
| 17 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 5,7% |
| 19 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 5,5% |
| 20 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 5,4% |
| 20 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 5,4% |
| 22 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 5,2% |
| 22 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 5,2% |
| 22 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 5,2% |
| 25 | Rejon preński | Okręg kowieński | 5,1% |
| 25 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 5,1% |
| 27 | Szawle | Okręg szawelski | 5,0% |
| 27 | Rejon telszański | Okręg telszański | 5,0% |
| 29 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 4,9% |
| 29 | Rejon wileński | Okręg wileński | 4,9% |
| 31 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 4,8% |
| 31 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 4,8% |
| 33 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 4,6% |
| 34 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 4,3% |
| 35 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 4,2% |
| 36 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 3,9% |
| 37 | Rejon olicki | Okręg olicki | 3,8% |
| 37 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 3,8% |
| 39 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 3,7% |
| 40 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 3,6% |
| 41 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 3,5% |
| 42 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 3,4% |
| 43 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 3,3% |
| 43 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 3,3% |
| 45 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 3,2% |
| 45 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 3,2% |
| 47 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 3,1% |
| 48 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 3,0% |
| 48 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 3,0% |
| 48 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 3,0% |
| 51 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 2,9% |
| 52 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 2,8% |
| 53 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 2,5% |
| 54 | Rejon możejski | Okręg telszański | 2,2% |
| 54 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 2,2% |
| 56 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 1,9% |
| 57 | Kowno | Okręg kowieński | 1,8% |
| 57 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 1,8% |
| 59 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 1,4% |
| 60 | Olita | Okręg olicki | 0,8% |
Inne rankingi na ten sam temat
Oficjalne kąpieliskaKąpieliska ocenione jako doskonałe (udział sklasyfikowanych miejsc)Kąpieliska ocenione jako dostateczne lub słabe (udział sklasyfikowanych miejsc)E. coli, mediana próbek z sezonuEnterokoki jelitowe, mediana próbek z sezonuUdział powierzchni samorządu w obszarach chronionych (OpenStreetMap)Pył drobny PM2.5 (średnia roczna)Dwutlenek azotu NO₂ (średnia roczna)Ozon O₃ (percentyl 93,2 dziennych maksymalnych średnich 8-godzinnych)Średnia wysokość terenuŚrednie nachylenie terenuUdział powierzchni o nachyleniu powyżej 15°Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport)Udział użytków rolnych (pola, sady, pastwiska)Udział lasów (liściaste, iglaste, mieszane)Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska)Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny)Gleba uszczelniona: średnia gęstość powierzchni nieprzepuszczalnychUdział powierzchni zabudowanejPowierzchnia zabudowana na mieszkańcaWzrost powierzchni zabudowanej od 1975 r.Wzrost powierzchni zabudowanej od 2000 r.Udział powierzchni samorządu w parkach narodowych, rezerwatach ścisłych i rezerwatach przyrodyPowierzchnia parków narodowych, rezerwatów ścisłych i rezerwatów przyrodyUdział powierzchni samorządu w obszarach Natura 2000
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce)”?
Samorząd neryński zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce)”: 40,2%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce)”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 4,8%.