Środowisko · 2018
Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska): ranking samorządów
Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska): na pierwszym miejscu Rejon szyłokarczemski (2,9%), na ostatnim Samorząd miasta Wilna (0,0%). Mediana dla 60 samorządów: 0,6%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska) |
|---|---|---|---|
| 1 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 2,9% |
| 2 | Rejon olicki | Okręg olicki | 2,5% |
| 3 | Rejon orański | Okręg olicki | 2,4% |
| 4 | Rejon święciański | Okręg wileński | 2,1% |
| 5 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 1,7% |
| 5 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 1,7% |
| 5 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 1,7% |
| 8 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 1,6% |
| 8 | Szawle | Okręg szawelski | 1,6% |
| 10 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 1,5% |
| 11 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 1,4% |
| 12 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 1,3% |
| 12 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 1,3% |
| 14 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 1,1% |
| 14 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 1,1% |
| 14 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 1,1% |
| 14 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 1,1% |
| 18 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 1,0% |
| 18 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 1,0% |
| 18 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 1,0% |
| 21 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 0,9% |
| 22 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 0,8% |
| 22 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 0,8% |
| 22 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 0,8% |
| 22 | Rejon telszański | Okręg telszański | 0,8% |
| 26 | Rejon preński | Okręg kowieński | 0,7% |
| 26 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 0,7% |
| 26 | Rejon wileński | Okręg wileński | 0,7% |
| 29 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 0,6% |
| 29 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 0,6% |
| 29 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 0,6% |
| 32 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 0,5% |
| 32 | Rejon możejski | Okręg telszański | 0,5% |
| 32 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 0,5% |
| 35 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 0,4% |
| 35 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 0,4% |
| 37 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 0,3% |
| 37 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 0,3% |
| 37 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 0,3% |
| 37 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 0,3% |
| 37 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 0,3% |
| 42 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 0,2% |
| 42 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 0,2% |
| 42 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 0,2% |
| 42 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 0,2% |
| 46 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 0,1% |
| 46 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 0,1% |
| 46 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 0,1% |
| 46 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 0,1% |
| 46 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 0,1% |
| 46 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 0,1% |
| 52 | Olita | Okręg olicki | 0,0% |
| 52 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 0,0% |
| 52 | Kowno | Okręg kowieński | 0,0% |
| 52 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 0,0% |
| 52 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 0,0% |
| 52 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 0,0% |
| 52 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 0,0% |
| 52 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 0,0% |
| 52 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 0,0% |
Inne rankingi na ten sam temat
Oficjalne kąpieliskaKąpieliska ocenione jako doskonałe (udział sklasyfikowanych miejsc)Kąpieliska ocenione jako dostateczne lub słabe (udział sklasyfikowanych miejsc)E. coli, mediana próbek z sezonuEnterokoki jelitowe, mediana próbek z sezonuUdział powierzchni samorządu w obszarach chronionych (OpenStreetMap)Pył drobny PM2.5 (średnia roczna)Dwutlenek azotu NO₂ (średnia roczna)Ozon O₃ (percentyl 93,2 dziennych maksymalnych średnich 8-godzinnych)Średnia wysokość terenuŚrednie nachylenie terenuUdział powierzchni o nachyleniu powyżej 15°Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport)Udział użytków rolnych (pola, sady, pastwiska)Udział lasów (liściaste, iglaste, mieszane)Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce)Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny)Gleba uszczelniona: średnia gęstość powierzchni nieprzepuszczalnychUdział powierzchni zabudowanejPowierzchnia zabudowana na mieszkańcaWzrost powierzchni zabudowanej od 1975 r.Wzrost powierzchni zabudowanej od 2000 r.Udział powierzchni samorządu w parkach narodowych, rezerwatach ścisłych i rezerwatach przyrodyPowierzchnia parków narodowych, rezerwatów ścisłych i rezerwatów przyrodyUdział powierzchni samorządu w obszarach Natura 2000
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska)”?
Rejon szyłokarczemski zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska)”: 2,9%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska)”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 0,6%.