Środowisko · 2018
Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport)
Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport): na pierwszym miejscu Kowno (74,1%), na ostatnim Rejon orański (1,2%). Mediana dla 60 samorządów: 2,8%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport) |
|---|---|---|---|
| 1 | Kowno | Okręg kowieński | 74,1% |
| 2 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 63,3% |
| 3 | Olita | Okręg olicki | 60,0% |
| 4 | Szawle | Okręg szawelski | 55,2% |
| 5 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 44,5% |
| 6 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 40,5% |
| 7 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 23,2% |
| 8 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 19,4% |
| 9 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 6,1% |
| 10 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 5,7% |
| 11 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 4,8% |
| 12 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 4,2% |
| 13 | Rejon możejski | Okręg telszański | 4,1% |
| 14 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 3,9% |
| 15 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 3,8% |
| 16 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 3,6% |
| 16 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 3,6% |
| 16 | Rejon wileński | Okręg wileński | 3,6% |
| 19 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 3,5% |
| 20 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 3,4% |
| 20 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 3,4% |
| 22 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 3,3% |
| 22 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 3,3% |
| 24 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 3,2% |
| 25 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 3,1% |
| 26 | Rejon preński | Okręg kowieński | 3,0% |
| 27 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 2,9% |
| 27 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 2,9% |
| 27 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 2,9% |
| 30 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 2,8% |
| 30 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 2,8% |
| 30 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 2,8% |
| 33 | Rejon telszański | Okręg telszański | 2,7% |
| 34 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 2,6% |
| 34 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 2,6% |
| 34 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 2,6% |
| 37 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 2,5% |
| 37 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 2,5% |
| 39 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 2,4% |
| 40 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 2,3% |
| 40 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 2,3% |
| 40 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 2,3% |
| 43 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 2,2% |
| 43 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 2,2% |
| 43 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 2,2% |
| 46 | Rejon olicki | Okręg olicki | 2,1% |
| 46 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 2,1% |
| 48 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 2,0% |
| 48 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 2,0% |
| 48 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 2,0% |
| 48 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 2,0% |
| 52 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 1,9% |
| 52 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 1,9% |
| 54 | Rejon święciański | Okręg wileński | 1,8% |
| 55 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 1,7% |
| 56 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 1,6% |
| 57 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 1,5% |
| 57 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 1,5% |
| 59 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 1,3% |
| 60 | Rejon orański | Okręg olicki | 1,2% |
Inne rankingi na ten sam temat
Oficjalne kąpieliskaKąpieliska ocenione jako doskonałe (udział sklasyfikowanych miejsc)Kąpieliska ocenione jako dostateczne lub słabe (udział sklasyfikowanych miejsc)E. coli, mediana próbek z sezonuEnterokoki jelitowe, mediana próbek z sezonuUdział powierzchni samorządu w obszarach chronionych (OpenStreetMap)Pył drobny PM2.5 (średnia roczna)Dwutlenek azotu NO₂ (średnia roczna)Ozon O₃ (percentyl 93,2 dziennych maksymalnych średnich 8-godzinnych)Średnia wysokość terenuŚrednie nachylenie terenuUdział powierzchni o nachyleniu powyżej 15°Udział użytków rolnych (pola, sady, pastwiska)Udział lasów (liściaste, iglaste, mieszane)Udział naturalnych terenów otwartych (wrzosowiska, zarośla, łąki, odsłonięte skały, lodowce)Udział terenów podmokłych (bagna, torfowiska)Udział powierzchni wodnych (rzeki, jeziora, zbiorniki, laguny)Gleba uszczelniona: średnia gęstość powierzchni nieprzepuszczalnychUdział powierzchni zabudowanejPowierzchnia zabudowana na mieszkańcaWzrost powierzchni zabudowanej od 1975 r.Wzrost powierzchni zabudowanej od 2000 r.Udział powierzchni samorządu w parkach narodowych, rezerwatach ścisłych i rezerwatach przyrodyPowierzchnia parków narodowych, rezerwatów ścisłych i rezerwatów przyrodyUdział powierzchni samorządu w obszarach Natura 2000
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport)”?
Kowno zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport)”: 74,1%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział powierzchni sztucznych (tereny zabudowane, przemysł, transport)”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 2,8%.