Aplinka · 2018
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas): pirmauja Kauno miesto savivaldybė (74,1 %), paskutinė vieta – Varėnos rajono savivaldybė (1,2 %). Mediana: 2,8 % (visų 60 savivaldybių).
Prizininkai ir 100 geriausių
Pasirinkta eilutėŠalies medianaUžveskite pelę ant eilutės, palieskite ją arba pasirinkite klaviatūra, kad pamatytumėte, kur ji yra šalies skalėje.
| # | Savivaldybė | Apskritis | Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) |
|---|---|---|---|
| 1 | Kauno miesto savivaldybė | Kauno apskritis | 74,1 % |
| 2 | Panevėžio miesto savivaldybė | Panevėžio apskritis | 63,3 % |
| 3 | Alytaus miesto savivaldybė | Alytaus apskritis | 60,0 % |
| 4 | Šiaulių miesto savivaldybė | Šiaulių apskritis | 55,2 % |
| 5 | Klaipėdos miesto savivaldybė | Klaipėdos apskritis | 44,5 % |
| 6 | Vilniaus miesto savivaldybė | Vilniaus apskritis | 40,5 % |
| 7 | Palangos miesto savivaldybė | Klaipėdos apskritis | 23,2 % |
| 8 | Visagino savivaldybė | Utenos apskritis | 19,4 % |
| 9 | Kauno rajono savivaldybė | Kauno apskritis | 6,1 % |
| 10 | Klaipėdos rajono savivaldybė | Klaipėdos apskritis | 5,7 % |
| 11 | Marijampolės savivaldybė | Marijampolės apskritis | 4,8 % |
| 12 | Kretingos rajono savivaldybė | Klaipėdos apskritis | 4,2 % |
| 13 | Mažeikių rajono savivaldybė | Telšių apskritis | 4,1 % |
| 14 | Jonavos rajono savivaldybė | Kauno apskritis | 3,9 % |
| 15 | Druskininkų savivaldybė | Alytaus apskritis | 3,8 % |
| 16 | Elektrėnų savivaldybė | Vilniaus apskritis | 3,6 % |
| 16 | Vilkaviškio rajono savivaldybė | Marijampolės apskritis | 3,6 % |
| 16 | Vilniaus rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | 3,6 % |
| 19 | Kėdainių rajono savivaldybė | Kauno apskritis | 3,5 % |
| 20 | Joniškio rajono savivaldybė | Šiaulių apskritis | 3,4 % |
| 20 | Kaišiadorių rajono savivaldybė | Kauno apskritis | 3,4 % |
| 22 | Pasvalio rajono savivaldybė | Panevėžio apskritis | 3,3 % |
| 22 | Radviliškio rajono savivaldybė | Šiaulių apskritis | 3,3 % |
| 24 | Skuodo rajono savivaldybė | Klaipėdos apskritis | 3,2 % |
| 25 | Pakruojo rajono savivaldybė | Šiaulių apskritis | 3,1 % |
| 26 | Prienų rajono savivaldybė | Kauno apskritis | 3,0 % |
| 27 | Plungės rajono savivaldybė | Telšių apskritis | 2,9 % |
| 27 | Tauragės rajono savivaldybė | Tauragės apskritis | 2,9 % |
| 27 | Ukmergės rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | 2,9 % |
| 30 | Akmenės rajono savivaldybė | Šiaulių apskritis | 2,8 % |
| 30 | Raseinių rajono savivaldybė | Kauno apskritis | 2,8 % |
| 30 | Utenos rajono savivaldybė | Utenos apskritis | 2,8 % |
| 33 | Telšių rajono savivaldybė | Telšių apskritis | 2,7 % |
| 34 | Birštono savivaldybė | Kauno apskritis | 2,6 % |
| 34 | Kupiškio rajono savivaldybė | Panevėžio apskritis | 2,6 % |
| 34 | Šiaulių rajono savivaldybė | Šiaulių apskritis | 2,6 % |
| 37 | Kalvarijos savivaldybė | Marijampolės apskritis | 2,5 % |
| 37 | Šakių rajono savivaldybė | Marijampolės apskritis | 2,5 % |
| 39 | Panevėžio rajono savivaldybė | Panevėžio apskritis | 2,4 % |
| 40 | Biržų rajono savivaldybė | Panevėžio apskritis | 2,3 % |
| 40 | Neringos savivaldybė | Klaipėdos apskritis | 2,3 % |
| 40 | Pagėgių savivaldybė | Tauragės apskritis | 2,3 % |
| 43 | Anykščių rajono savivaldybė | Utenos apskritis | 2,2 % |
| 43 | Kazlų Rūdos savivaldybė | Marijampolės apskritis | 2,2 % |
| 43 | Kelmės rajono savivaldybė | Šiaulių apskritis | 2,2 % |
| 46 | Alytaus rajono savivaldybė | Alytaus apskritis | 2,1 % |
| 46 | Trakų rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | 2,1 % |
| 48 | Jurbarko rajono savivaldybė | Tauragės apskritis | 2,0 % |
| 48 | Molėtų rajono savivaldybė | Utenos apskritis | 2,0 % |
| 48 | Šilalės rajono savivaldybė | Tauragės apskritis | 2,0 % |
| 48 | Širvintų rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | 2,0 % |
| 52 | Rokiškio rajono savivaldybė | Panevėžio apskritis | 1,9 % |
| 52 | Šilutės rajono savivaldybė | Klaipėdos apskritis | 1,9 % |
| 54 | Švenčionių rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | 1,8 % |
| 55 | Ignalinos rajono savivaldybė | Utenos apskritis | 1,7 % |
| 56 | Šalčininkų rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | 1,6 % |
| 57 | Rietavo savivaldybė | Telšių apskritis | 1,5 % |
| 57 | Zarasų rajono savivaldybė | Utenos apskritis | 1,5 % |
| 59 | Lazdijų rajono savivaldybė | Alytaus apskritis | 1,3 % |
| 60 | Varėnos rajono savivaldybė | Alytaus apskritis | 1,2 % |
Kiti tos pačios temos reitingai
Oficialios maudyklosMaudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezonąŽarninių enterokokų mediana per maudymosi sezonąSaugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap)Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygioVidutinis reljefo nuolydisTeritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15°Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankisUžstatytos teritorijos dalis nuo viso plotoUžstatytas plotas vienam gyventojuiUžstatyto ploto augimas nuo 1975 m.Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m.Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės ploteNacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote
Dažniausiai užduodami klausimai
Kuri savivaldybė pirmauja pagal rodiklį „Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)“?
Pagal rodiklį „Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)“ pirmauja Kauno miesto savivaldybė (74,1 %).
Kokia rodiklio „Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)“ mediana?
Mediana: 2,8 % (į reitingą įtrauktų savivaldybių: 60).