Savivaldybė · Marijampolės apskritisVilkaviškio rajono savivaldybė herbasVilkaviškio rajono savivaldybė vėliava

Vilkaviškio rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Vilkaviškio rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 33 568 (2025 m.), plotas – 1 259,0 km², gyventojų tankis – 26,7 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 24-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −16,0 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 33 568 gyv.
  • 1 259,0 km²
  • 27 gyv./km²
  • 77 m
Vaizdas: Vilkaviškio rajono savivaldybė
Nuotrauka: Hugo.arg, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Svarbiausia

Marijampolės apskritis: pagal gyventojų skaičių Vilkaviškio rajono savivaldybė užima 2-ą vietą tarp 5 savivaldybių.

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis): Vilkaviškio rajono savivaldybė – 251 mm (vidurkis, Marijampolės apskritis – 243 mm; visos šalies rodiklis – 233 mm).

Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų: Vilkaviškio rajono savivaldybė – 28,8 ‰ (vidurkis, Marijampolės apskritis – 38,3 ‰; visos šalies rodiklis – 64,8 ‰).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 1 035 kWh per metus.

Ar žinojote?

Vilkaviškio rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
33 568
24-a vieta iš 60
−16,0 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
27gyv./km²
24-a vieta iš 59
Plotas
1 259km²
28-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
77m
34-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
251mm
1-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų
28,8‰
60-a vieta iš 60
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną
24KSV/100 ml
1-a vieta iš 44
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų
0,36‰
59-a vieta iš 60

Vilkaviškio rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Vilkaviškio rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)12,6 %12,9 %12,4 %28-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)23,3 %22,1 %23,3 %30-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)52,7 %52,1 %52,6 %26-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)48,0 m.–47,5 m.25-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)6,5 ‰5,7 ‰5,6 ‰12-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)215272511-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)1,7 100 km²1,2 100 km²0,1 100 km²13-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)4,5 ha112,0 ha2 381 ha39-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,6 °C7,7 °C7,5 °C22-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−2,8 °C−2,7 °C−2,8 °C20-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,2 °C18,4 °C18,3 °C41-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)679 mm667 mm666 mm19-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)23 d.22 d.23 d.27-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 830 °C·d3 795 °C·d3 889 °C·d38-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,2 °C1,3 °C1,3 °C50-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)69 %70 %70 %42-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)26 d.26 d.26 d.15-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)166 d.166 d.168 d.37-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)80 %79 %80 %11-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)106 d.105 d.110 d.39-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)46 d.45 d.47 d.36-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)14 d.13 d.13 d.13-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)30 mm30 mm28 mm3-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)212 d.214 d.204 d.12-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)251 mm243 mm234 mm1-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)126 mm126 mm131 mm38-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)102 mm98 mm104 mm40-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)15 %15 %16 %43-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1,6 d.1,5 d.2,0 d.50-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)57 mm57 mm54 mm3-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,8 °C7,9 °C7,7 °C24-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)71 d.70 d.74 d.33-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)154 d.155 d.152 d.20-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 041 kWh/m²1 038 kWh/m²1 022 kWh/m²11-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)457 kWh/m²458 kWh/m²457 kWh/m²27-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)66 kWh/m²65 kWh/m²61 kWh/m²4-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)11,0 °C11,2 °C10,8 °C18-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)4,0 °C4,1 °C3,8 °C24-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,0 °C7,0 °C7,0 °C24-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,7 m/s3,6 m/s3,6 m/s18-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)38 d.36 d.34 d.16-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,3 m/s6,2 m/s6,2 m/s14-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)240 W/m²231 W/m²228 W/m²18-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)7,4 °C–7,5 °C31-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,1 °C–18,4 °C43-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−3,0 °C–−2,8 °C34-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)110–11030-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)679 mm–666 mm19-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)3 878–3 88431-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)9–1034-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)9775 162186 59834-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)28,8 ‰38,3 ‰42,0 ‰60-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)5573 302140 26736-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)16,4 ‰24,5 ‰27,4 ‰59-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)1,8 ‰2,0 ‰2,2 ‰47-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)42,5 %37,2 %39,1 %18-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)114999423-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,3 10 000 gyv.3,7 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.33-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)201224 16636-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)0,6 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.51-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)8,078,07 03130-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,240,580,4240-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)6,63 M EUR20,986 10215-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)11 %4 %5 %10-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)7 %10 %9 %24-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)3,535,05 53540-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,100,260,2349-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)0,43 M EUR16,114 53752-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)0 %29 %11 %35-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)1485619 00112-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,4 1 000 gyv.4,2 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.9-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)15,6k€15,6k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)676 darbo vietų4 160164 70846-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)20,1 darbo vietų / 1 000 gyv.31,2 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.58-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 200 €–1 300 €45-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)62,8 %76,1 %80,5 %58-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)23,1 %19,5 %24,0 %32-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)17,3 %18,1 %14,0 %19-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)9,3 %7,9 %9,1 %27-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)11,4 %11,6 %9,7 %17-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)9,8 %7,1 %6,9 %13-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)10,9 %14,8 %9,0 %16-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)3,1 %2,8 %2,6 %19-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)1,3 %2,0 %2,3 %48-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)7,8 %7,8 %6,8 %

Turizmas

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)15 vnt.71 vnt.3 035 vnt.42-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,4 vnt.0,5 vnt.0,7 vnt.50-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)182 vnt.624 vnt.35 020 vnt.28-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)597–47626-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)17,6 vietos / 1 000 gyv.12,8 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.27-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)39,8 vietos / įstaigą24,3 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą7-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)5,2 %–30,9 %54-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)18,9 %–32,8 %48-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)6,4 %–13,6 %38-a vieta iš 49
Vietų poilsio namuose dalis (2024)51,8 %–14,8 %3-a vieta iš 32
Vietų kempinguose dalis (2024)17,8 %–10,8 %5-a vieta iš 22
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)23,7 %–39,5 %42-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)16,9 %–26,1 %41-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)12 657–19 55832-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,4 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją36-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)18,1 %–20,2 %26-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)2,6 %–1,3 %11-a vieta iš 39
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)3,0 %–3,0 %21-a vieta iš 40
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,4 %–0,4 %17-a vieta iš 35
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,4 %–0,6 %6-a vieta iš 35
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,4 %–0,3 %4-a vieta iš 37
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,0 %–1,9 %29-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,5 %–1,1 %26-a vieta iš 40
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)14,9 %–56,8 %34-a vieta iš 36
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)18,2 %–12,7 %15-a vieta iš 38
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)12,2 %–13,0 %23-a vieta iš 42
Nakvynių poilsio namuose dalis (2024)25,3 %–5,8 %5-a vieta iš 22

Judumas

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)281182 80228-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)7,48,08,844-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)8,89,710,146-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)105168929-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)5,87,56,233-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)26,0 %23,9 %17,9 %13-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)35,4 %31,5 %28,6 %13-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)22,8 %21,4 %17,8 %10-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)6,3 %5,2 %7,2 %37-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)121715 90757-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)0,36 ‰1,28 ‰1,42 ‰59-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)83,3 %59,8 %51,7 %7-a vieta iš 59
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)5131207-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)361341 62214-a vieta iš 60

Visuomenė

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)5,5 ‰6,9 ‰7,3 ‰57-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)1444018 84717-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)42,9 10 000 gyv.30,1 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.27-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)11,4 100 km²9,0 100 km²9,5 100 km²21-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)24618609-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)62353034-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)95677325-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,7 10 000 gyv.4,2 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.35-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)93170819-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,7 10 000 gyv.2,3 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.19-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)29841 1557-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)8,6 10 000 gyv.6,3 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.19-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)9432 12639-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,7 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.48-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)155179517-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,5 10 000 gyv.3,8 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.20-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)53061132-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,4 100 km²0,7 100 km²0,9 100 km²40-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)932805 17410-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)27,7 10 000 gyv.21,0 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.17-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,3 10 000 gyv.4,1 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.7-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)42247439-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)11,9 100 000 gyv.16,5 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.46-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)039331-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 000 gyv.2,2 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.31-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)6 14826 309770 76424-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)192,8204,6199,035-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)10,8811,5912,3239-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)28,7831,6530,0236-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)4,954,975,5545-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)54,5349,1943,337-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)29,4424,8222,536-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)37,3435,9535,5023-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,371,471,7740-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)2612119-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)50 %83 %100 %38-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)0 %0 %0 %5-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)20 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml8-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)24 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml1-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)8,2 %6,2 %6,2 %25-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)8,9 µg/m³8,9 µg/m³7,9 µg/m³8-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)5,4 µg/m³5,2 µg/m³4,4 µg/m³8-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)106 µg/m³106 µg/m³102 µg/m³11-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)100 m–102 m32-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)1,9 °–2,7 °50-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,1 %–0,2 %38-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)3,6 %–2,8 %16-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)84,3 %–58,9 %1-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)9,3 %–28,0 %57-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)1,9 %–4,8 %56-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)0,2 %–0,6 %42-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)0,7 %–1,1 %44-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,8 %–0,7 %19-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,6 %0,7 %0,6 %28-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)205 m²/gyv.209 m²/gyv.245 m²/gyv.47-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)90 %–68 %11-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)28 %–21 %9-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)0,5 %0,8 %2,0 %52-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)6,1 km²36,9 km²3 075 km²47-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)5,8 %11,9 %9,8 %51-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)145 lovų64527 80026-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)4,2 lovų / 1 000 gyv.4,8 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.41-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)2,4 lovų / 1 000 gyv.2,5 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.24-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)1 įstaigų613325-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)3 624 hospitalizacijų16 105899 57623-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)63,6 %–65,9 %27-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)5,7 d.6,0 d.5,6 d.21-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)40,7 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą26-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)4,03 %4,66 %4,01 %23-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)17,2 ‰15,6 ‰15,6 ‰19-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)16,6 ‰15,2 ‰15,2 ‰23-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)93573616-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,7 10 000 gyv.2,6 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.24-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)21691 08412-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,3 10 000 gyv.5,2 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.12-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)6–735-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,4 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.50-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)17611 02113-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)4,0 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.16-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)1411722-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)41344022-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)0,9 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.31-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisVilkaviškio rajono savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)12631 18038-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)3,6 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.45-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)0,9 / 100 km²1,4 / 100 km²1,4 / 100 km²44-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)1313686 5849-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)39,0 / 10 tūkst. gyv.27,6 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.8-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)90 %64 %42 %7-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)261042 51832-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)7,8 / 10 tūkst. gyv.7,8 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.42-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)41 %41 %41 %31-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)411721 96015-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)12,2 / 10 tūkst. gyv.12,9 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.23-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)13,3 / 1 000 gyv.11,3 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.11-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)115–8716-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)3,4 / 1 000 gyv.3,0 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.22-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)3,1 / 1 000 gyv. per metus3,0 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus35-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)15,0 %16,4 %18,4 %40-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)24,7 %18,9 %12,3 %9-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)15,9 %18,7 %17,0 %33-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)3,9 %4,2 %4,2 %32-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)1,1 %3,1 %3,0 %51-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)3,4 / 100 tūkst. gyv. per metus3,0 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus34-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)0,9 / 10 tūkst. gyv. per metus1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus24-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)4,3 %2,6 %1,2 %9-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)6,0 %3,7 %1,8 %10-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)7,0 %4,4 %2,1 %10-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)3,6 %2,4 %1,1 %9-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0070 g0,0068 g0,0075 g32-a vieta iš 60

Vilkaviškio rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,7 °C

2025 m. – 8,6 °C, 1951 m. – 6,9 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+172 mm+33,0 %

2025 m. – 694 mm, 1951 m. – 522 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−18 d.−66,7 %

2025 m. – 9 d., 1951 m. – 27 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−651 °C·d−16,0 %

2025 m. – 3 418 °C·d, 1951 m. – 4 069 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8,0 proc. p.

2025 m. – 69 %, 1951 m. – 61 %

506070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−20 d.−42,6 %

2025 m. – 27 d., 1951 m. – 47 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+17 d.+12,9 %

2025 m. – 149 d., 1951 m. – 132 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,0 proc. p.

2025 m. – 79 %, 1951 m. – 78 %

76788082842025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−31 d.−26,3 %

2025 m. – 87 d., 1951 m. – 118 d.

501001502025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−22 d.−47,8 %

2025 m. – 24 d., 1951 m. – 46 d.

0501001502025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+10 d.+166,7 %

2025 m. – 16 d., 1951 m. – 6 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

−1 mm−4,0 %

2025 m. – 24 mm, 1951 m. – 25 mm

0204060802025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+64 d.+33,3 %

2025 m. – 256 d., 1951 m. – 192 d.

1502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+108 mm+72,0 %

2025 m. – 258 mm, 1951 m. – 150 mm

02004006002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−46 mm−34,6 %

2025 m. – 87 mm, 1951 m. – 133 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−58 mm−50,9 %

2025 m. – 56 mm, 1951 m. – 114 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−14,0 proc. p.

2025 m. – 8 %, 1951 m. – 22 %

01020302025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 d.

2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 1,0 d.

05102025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

−4 mm−9,3 %

2025 m. – 39 mm, 1951 m. – 43 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,1 °C

2025 m. – 8,5 °C, 1951 m. – 7,4 °C

68102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−44 d.−48,9 %

2025 m. – 46 d., 1951 m. – 90 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+5 d.+3,6 %

2025 m. – 145 d., 1951 m. – 140 d.

1201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−56 kWh/m²−5,1 %

2025 m. – 1 046 kWh/m², 1951 m. – 1 102 kWh/m²

8009001 0001 1001 200202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−55 kWh/m²−11,1 %

2025 m. – 442 kWh/m², 1951 m. – 497 kWh/m²

3004005006002025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−2 kWh/m²−2,9 %

2025 m. – 66 kWh/m², 1951 m. – 68 kWh/m²

506070802025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 12,2 °C, 1951 m. – 10,3 °C

81012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,2 °C

2025 m. – 5,0 °C, 1951 m. – 3,8 °C

024682025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,7 °C

2025 m. – 7,2 °C, 1951 m. – 6,5 °C

56782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s+0,6 %

2025 m. – 3,6 m/s, 1951 m. – 3,6 m/s

3,253,503,754,004,252025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1 d.+3,3 %

2025 m. – 31 d., 1951 m. – 30 d.

0204060802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−1,0 %

2025 m. – 6,2 m/s, 1951 m. – 6,2 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−16 W/m²−6,7 %

2025 m. – 222 W/m², 1951 m. – 238 W/m²

1502002503003502025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 8,5 °C, 1950 m. – 6,5 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−13−12,4 %

2025 m. – 92, 1950 m. – 105

501001502025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−103 mm−12,9 %

2025 m. – 694 mm, 1950 m. – 797 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+1,0+14,3 %

2025 m. – 8,0, 2021 m. – 7,0

0,02,55,07,510,020252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

−605 darbo vietų−47,2 %

2025 m. – 676 darbo vietų, 2010 m. – 1 281 darbo vietų

01 0002 0003 000202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−35,9 darbo vietų / 1 000 gyv.−64,1 %

2025 m. – 20,1 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 56,0 darbo vietų / 1 000 gyv.

0255075100202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+790 €+192,7 %

2025 m. – 1 200 €, 2018 m. – 410 €

05001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+17,9 proc. p.

2025 m. – 62,8 %, 2018 m. – 44,9 %

30405060702025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

−2,2 proc. p.

2025 m. – 23,1 %, 2018 m. – 25,3 %

17,520,022,525,027,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+0,5 proc. p.

2025 m. – 17,3 %, 2018 m. – 16,8 %

121416182025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

−0,1 proc. p.

2025 m. – 9,3 %, 2018 m. – 9,4 %

6810122025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−3,7 proc. p.

2025 m. – 11,4 %, 2018 m. – 15,1 %

101520252025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+2,7 proc. p.

2025 m. – 9,8 %, 2018 m. – 7,1 %

468102025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

+2,1 proc. p.

2025 m. – 10,9 %, 2018 m. – 8,8 %

7,510,012,515,017,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

+0,9 proc. p.

2025 m. – 3,1 %, 2018 m. – 2,2 %

02462025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+0,1 proc. p.

2025 m. – 1,3 %, 2018 m. – 1,2 %

12342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

−290−32,7 %

2024 m. – 597, 2019 m. – 887

4006008001 0001 200202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

−6,9 vietos / 1 000 gyv.−28,2 %

2024 m. – 17,6 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 24,5 vietos / 1 000 gyv.

10203040202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+1,5 proc. p.

2024 m. – 23,7 %, 2013 m. – 22,2 %

10203040202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

−0,3 proc. p.

2024 m. – 16,9 %, 2013 m. – 17,2 %

10152025202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

−7 545−37,3 %

2024 m. – 12 657, 2020 m. – 20 202

5 00010 00015 00020 00025 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

−0,2 nakv. / gyventoją−35,1 %

2024 m. – 0,4 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,6 nakv. / gyventoją

0,20,40,620242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,8 proc. p.

2024 m. – 18,1 %, 2020 m. – 16,3 %

101520252024202320222020
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−8,0 proc. p.

2024 m. – 2,6 %, 2020 m. – 10,6 %

05101520242023202220212020
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,5 proc. p.

2024 m. – 3,0 %, 2020 m. – 1,5 %

012320242023202220212020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,3 proc. p.

2024 m. – 1,4 %, 2020 m. – 0,1 %

01232024202320212020
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,7 proc. p.

2024 m. – 1,0 %, 2020 m. – 0,3 %

012320242023202220212020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,7 proc. p.

2024 m. – 0,5 %, 2020 m. – 1,2 %

0,00,51,01,52,02024202320212020
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

+5,8 proc. p.

2024 m. – 14,9 %, 2020 m. – 9,1 %

01020304020242023202220212020
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis

+16,5 proc. p.

2024 m. – 18,2 %, 2020 m. – 1,7 %

010202024202320212020
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių poilsio namuose dalis

+22,7 proc. p.

2024 m. – 25,3 %, 2020 m. – 2,6 %

01020302024202320222020
Nakvynių poilsio namuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių kempinguose dalis

−26,5 proc. p.

2023 m. – 24,6 %, 2020 m. – 51,1 %

02040602023202220212020
Nakvynių kempinguose dalis (%), 2020–2023

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−6−17,6 %

2025 m. – 28, 2013 m. – 34

2030402025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,0+15,9 %

2025 m. – 7,4, 2019 m. – 6,4

6782025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,7+8,3 %

2025 m. – 8,8, 2019 m. – 8,1

789102025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−12−54,5 %

2025 m. – 10, 2017 m. – 22

51015202520252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−2,6−30,9 %

2025 m. – 5,8, 2019 m. – 8,4

2468102025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

+0,8 proc. p.

2025 m. – 26,0 %, 2017 m. – 25,2 %

2224262820252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+2,3 proc. p.

2025 m. – 35,4 %, 2017 m. – 33,1 %

27,530,032,535,037,520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−9,5 proc. p.

2025 m. – 22,8 %, 2017 m. – 32,3 %

2025303520252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

+0,2 proc. p.

2025 m. – 6,3 %, 2017 m. – 6,1 %

6810121420252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−586−8,7 %

2025 m. – 6 148, 2019 m. – 6 734

6 0006 5007 0007 5002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−3,4−1,7 %

2025 m. – 192,8, 2021 m. – 196,2

19019219419619820252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,34+3,2 %

2025 m. – 10,88, 2021 m. – 10,54

10,010,511,011,512,020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+3,47+13,7 %

2025 m. – 28,78, 2023 m. – 25,31

24262830202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+4,84+9,7 %

2025 m. – 54,53, 2023 m. – 49,69

4850525456202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+5,09+20,9 %

2025 m. – 29,44, 2021 m. – 24,35

2426283020252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,42+4,0 %

2025 m. – 37,34, 2022 m. – 35,92

353637382025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,50+57,5 %

2025 m. – 1,37, 2021 m. – 0,87

0,81,01,21,420252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 2, 2021 m. – 2

2,02,53,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

−50,0 proc. p.

2023 m. – 50 %, 2021 m. – 100 %

406080100202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %

0,00,51,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

0 KSV/100 ml

2023 m. – 20 KSV/100 ml, 2021 m. – 20 KSV/100 ml

12,515,017,520,0202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

+10 KSV/100 ml+63,3 %

2023 m. – 24 KSV/100 ml, 2021 m. – 15 KSV/100 ml

152025202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−3,5 µg/m³−28,2 %

2024 m. – 8,9 µg/m³, 2018 m. – 12,4 µg/m³

681012142024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−1,1 µg/m³−16,9 %

2024 m. – 5,4 µg/m³, 2018 m. – 6,5 µg/m³

5,05,56,06,52024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−2 µg/m³−2,2 %

2024 m. – 106 µg/m³, 2018 m. – 108 µg/m³

90951001051102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

−0,2 proc. p.

2018 m. – 3,6 %, 2000 m. – 3,8 %

3,53,63,73,82018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−1,4 proc. p.

2018 m. – 84,3 %, 2000 m. – 85,7 %

84,084,585,085,586,02018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

+0,9 proc. p.

2018 m. – 9,3 %, 2000 m. – 8,4 %

8,08,59,09,52018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+0,8 proc. p.

2018 m. – 1,9 %, 2000 m. – 1,1 %

1,01,52,02018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

0,0 proc. p.

2018 m. – 0,2 %, 2000 m. – 0,2 %

0,00,51,01,52018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

0,0 proc. p.

2018 m. – 0,7 %, 2000 m. – 0,7 %

0,51,01,52,02018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,3 proc. p.

2020 m. – 0,6 %, 1975 m. – 0,3 %

0,30,40,50,620202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−153 lovų−51,3 %

2023 m. – 145 lovų, 2001 m. – 298 lovų

100200300202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,4 lovų / 1 000 gyv.−8,1 %

2023 m. – 4,2 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 4,6 lovų / 1 000 gyv.

4,24,44,620232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,6 lovų / 1 000 gyv.−21,1 %

2023 m. – 2,4 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,0 lovų / 1 000 gyv.

2,252,502,753,0020232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−2 įstaigų−66,7 %

2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 3 įstaigų

123202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−5 600 hospitalizacijų−60,7 %

2023 m. – 3 624 hospitalizacijų, 2001 m. – 9 224 hospitalizacijų

2 5005 0007 50010 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−13,7 proc. p.

2023 m. – 63,6 %, 2001 m. – 77,3 %

406080100202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−1,9 d.−25,0 %

2023 m. – 5,7 d., 2001 m. – 7,6 d.

5678202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

+3,6 pac. / lovą+9,7 %

2023 m. – 40,7 pac. / lovą, 2001 m. – 37,1 pac. / lovą

304050202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+2,75 proc. p.

2023 m. – 4,03 %, 2001 m. – 1,28 %

0246202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+2,4 ‰+16,2 %

2025 m. – 17,2 ‰, 1994 m. – 14,8 ‰

101520252025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

−1−14,3 %

2025 m. – 6, 2010 m. – 7

6,06,57,0202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−11−39,3 %

2025 m. – 17, 2010 m. – 28

15202530202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

0

2025 m. – 1, 2010 m. – 1

1,01,52,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

+1+33,3 %

2025 m. – 4, 2010 m. – 3

3,03,54,0202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+1,4 / 1 000 gyv.+11,6 %

2025 m. – 13,3 / 1 000 gyv., 2015 m. – 11,9 / 1 000 gyv.

101214202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−78−40,4 %

2025 m. – 115, 2015 m. – 193

50100150200202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−1,4 / 1 000 gyv.−29,0 %

2025 m. – 3,4 / 1 000 gyv., 2015 m. – 4,8 / 1 000 gyv.

2345202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Vilkaviškio rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

32 00034 00036 00038 00040 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Vilkaviškio rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 39 969, 2025 m. – 33 568.

MetaiGyventojų skaičius
202035 711
202135 368
202234 942
202334 426
202433 904
202533 568

Vilkaviškio rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Vilkaviškio rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Vilkaviškio rajono savivaldybė)

Vilkaviškio rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
1 035kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 40° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,7°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,1°C
sausis
Našiausias mėnuo
137kWh
birželis

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Vilkaviškio rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
5 180kWh
Sutaupoma per metus
720 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,4metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 1 035 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis15−3,1
vasaris33−2,5
kovas771,4
balandis1247,3
gegužė16412,8
birželis17816,9
liepa16918,7
rugpjūtis14118,0
rugsėjis9713,5
spalis518,0
lapkritis193,5
gruodis12−0,2

Klimatas pagal mėnesius: Vilkaviškio rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,1°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,0°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
92mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Vilkaviškio rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−3,0−5,1−1,044
vasaris−2,3−4,80,038
kovas1,2−2,04,542
balandis7,42,811,846
gegužė12,57,217,261
birželis15,810,820,278
liepa18,113,322,592
rugpjūtis17,412,722,182
rugsėjis12,78,816,956
spalis7,34,410,455
lapkritis2,60,74,443
gruodis−1,1−3,00,644
Metai7,43,810,8681

Analizės, kuriose figūruoja Vilkaviškio rajono savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Vilkaviškio rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Vilkaviškio rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 33 568 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 24-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Vilkaviškio rajono savivaldybė: koks plotas?

Vilkaviškio rajono savivaldybė: plotas – 1 259,0 km², gyventojų tankis – 27 gyv./km².

Vilkaviškio rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Vilkaviškio rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 39 969 iki 33 568 (−16,0 %).

Kur yra Vilkaviškio rajono savivaldybė?

Vilkaviškio rajono savivaldybė yra apskrityje: Marijampolės apskritis. Platuma 54,583, ilguma 22,983.

Vilkaviškio rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė?

Vilkaviškio rajono savivaldybė: rodiklio „Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 251 mm; šalies mediana – 234 mm. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Vilkaviškio rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų“ reikšmė?

Vilkaviškio rajono savivaldybė: rodiklio „Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų“ reikšmė (2024) – 28,8 ‰; šalies mediana – 42,0 ‰. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Vilkaviškio rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Vilkaviškio rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 1 035 kWh.

Vilkaviškio rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Vilkaviškio rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Marijampolės savivaldybė (24 km), Kalvarijos savivaldybė (25 km), Kazlų Rūdos savivaldybė (37 km), Šakių rajono savivaldybė (40 km), Prienų rajono savivaldybė (63 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.