Savivaldybė · Šiaulių apskritisRadviliškio rajono savivaldybė herbasRadviliškio rajono savivaldybė vėliava

Radviliškio rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Radviliškio rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 33 963 (2025 m.), plotas – 1 635,0 km², gyventojų tankis – 20,8 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 23-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −13,7 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 33 963 gyv.
  • 1 635,0 km²
  • 21 gyv./km²
  • 125 m
Padėties žemėlapis: Radviliškio rajono savivaldybė

Svarbiausia

Šiaulių apskritis: pagal gyventojų skaičių Radviliškio rajono savivaldybė užima 3-ą vietą tarp 7 savivaldybių.

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis): Radviliškio rajono savivaldybė – 50 % (vidurkis, Šiaulių apskritis – 6 %; visos šalies rodiklis – 4 %).

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis): Radviliškio rajono savivaldybė – 7,2 °C (vidurkis, Šiaulių apskritis – 7,4 °C; visos šalies rodiklis – 7,8 °C).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 41° kampu, čia pagamina apie 1 000 kWh per metus.

Ar žinojote?

Radviliškio rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
33 963
23-a vieta iš 60
−13,7 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
21gyv./km²
33-a vieta iš 59
Plotas
1 635km²
11-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
125m
16-a vieta iš 60
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)
50%
1-a vieta iš 44
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
7,2°C
58-a vieta iš 60
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap)
208,0ha
2-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų
1,3‰
57-a vieta iš 60

Radviliškio rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Radviliškio rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)12,3 %12,8 %12,4 %32-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)22,9 %22,3 %23,3 %32-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)51,7 %51,2 %52,6 %43-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)48,0 m.–47,5 m.25-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)6,0 ‰5,6 ‰5,6 ‰21-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)014572539-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 km²1,7 100 km²0,1 100 km²39-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)208,0 ha381,1 ha2 381 ha2-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,1 °C7,2 °C7,5 °C48-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−3,0 °C−2,8 °C−2,8 °C38-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,0 °C17,9 °C18,3 °C46-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)649 mm624 mm666 mm48-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)24 d.23 d.23 d.23-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 983 °C·d3 962 °C·d3 889 °C·d13-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,3 °C1,3 °C1,3 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)70 %70 %70 %18-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)25 d.25 d.26 d.36-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)169 d.167 d.168 d.26-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)80 %80 %80 %11-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)116 d.113 d.110 d.11-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)49 d.48 d.47 d.20-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)13 d.12 d.13 d.17-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)27 mm26 mm28 mm31-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)199 d.201 d.204 d.52-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)238 mm223 mm234 mm16-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)118 mm116 mm131 mm53-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)112 mm105 mm104 mm24-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)17 %17 %16 %19-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,0 d.2,0 d.2,0 d.28-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)51 mm49 mm54 mm45-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,2 °C7,4 °C7,7 °C58-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)79 d.76 d.74 d.11-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)146 d.148 d.152 d.59-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 022 kWh/m²1 019 kWh/m²1 022 kWh/m²31-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)458 kWh/m²457 kWh/m²457 kWh/m²17-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)59 kWh/m²58 kWh/m²61 kWh/m²40-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)10,6 °C10,6 °C10,8 °C39-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,6 °C3,6 °C3,8 °C41-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,1 °C6,9 °C7,0 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,5 m/s3,6 m/s3,6 m/s51-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)40 d.37 d.34 d.12-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,1 m/s6,1 m/s6,2 m/s37-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)208 W/m²221 W/m²228 W/m²55-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)7,1 °C–7,5 °C44-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)17,9 °C–18,4 °C49-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−3,1 °C–−2,8 °C39-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)118–11011-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)649 mm–666 mm48-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)4 004–3 88415-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)7–1044-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)1 01411 450186 59832-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)29,6 ‰43,0 ‰42,0 ‰57-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)6127 356140 26734-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)17,9 ‰27,7 ‰27,4 ‰55-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)1,3 ‰2,3 ‰2,2 ‰57-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)35,5 %36,7 %39,1 %48-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)1310299416-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,8 10 000 gyv.3,8 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.20-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)192264 16638-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)0,6 1 000 gyv.0,8 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.55-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)8,0170,57 03130-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,240,640,4240-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)6,32 M EUR271,946 10217-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)5 %5 %5 %25-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)0 %18 %9 %27-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)5,0120,55 53530-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,150,450,2340-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)0,72 M EUR240,794 53744-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)40 %11 %11 %6-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)921 3929 00124-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,7 1 000 gyv.5,2 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.29-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)19,3k€19,3k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)1 774 darbo vietų20 474164 70823-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)52,2 darbo vietų / 1 000 gyv.76,7 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.25-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 297 €–1 300 €36-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)83,9 %85,4 %80,5 %20-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)30,6 %20,1 %24,0 %8-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)12,2 %14,7 %14,0 %42-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)6,4 %6,8 %9,1 %51-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)15,2 %23,3 %9,7 %5-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)2,8 %4,7 %6,9 %58-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)8,7 %9,4 %9,0 %33-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)2,6 %2,7 %2,6 %28-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)2,8 %1,8 %2,3 %23-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)8,1 %8,1 %6,8 %

Turizmas

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)14 vnt.155 vnt.3 035 vnt.45-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,4 vnt.0,6 vnt.0,7 vnt.50-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)120 vnt.1 596 vnt.35 020 vnt.43-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)303–47643-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)8,8 vietos / 1 000 gyv.15,4 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.48-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)21,6 vietos / įstaigą26,5 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą30-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)42,2 %–30,9 %17-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)35,3 %–32,8 %24-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)14,5 %–13,6 %24-a vieta iš 49
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)65,3 %–39,5 %4-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)50,1 %–26,1 %6-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)29 985–19 55820-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,9 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją17-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)23,7 %–20,2 %18-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,9 %–1,3 %27-a vieta iš 39
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,8 %–3,0 %35-a vieta iš 40
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)2,1 %–1,9 %20-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)8,5 %–1,1 %3-a vieta iš 40
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)71,8 %–56,8 %10-a vieta iš 36
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)16,7 %–12,7 %16-a vieta iš 38
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)7,6 %–13,0 %36-a vieta iš 42

Judumas

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)312632 80223-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)11,29,58,810-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)13,510,910,113-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)137768917-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)7,55,76,225-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)13,5 %22,5 %17,9 %45-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)35,9 %30,9 %28,6 %11-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)13,0 %16,4 %17,8 %48-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)3,6 %5,9 %7,2 %50-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)393245 90728-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)1,15 ‰1,21 ‰1,42 ‰43-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)51,9 %57,2 %51,7 %29-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)217–1668-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)13,3 100 km²10,7 100 km²12,6 100 km²22-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)2 025–1 85524-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)60 1 000 gyv.52 1 000 gyv.66 1 000 gyv.28-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)71–4611-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)8181204-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)962021 6226-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)13 %22 %35 %48-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)8,9 €11,5 €10,2 €32-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)5,7 ‰6,9 ‰7,3 ‰53-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)1959068 8477-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)57,4 10 000 gyv.33,9 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.14-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)11,9 100 km²10,6 100 km²9,5 100 km²20-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)85686039-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)55853037-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)97377325-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,6 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.37-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)75770826-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,1 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.32-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)161181 15534-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,7 10 000 gyv.4,4 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.43-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)91322 12639-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,6 10 000 gyv.4,9 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.49-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)157279517-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,4 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.21-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)33661142-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,2 100 km²0,4 100 km²0,9 100 km²50-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)724895 17424-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)21,2 10 000 gyv.18,3 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.31-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,2 10 000 gyv.3,8 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.37-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)65147430-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)17,7 100 000 gyv.19,1 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.28-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)099331-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 000 gyv.3,4 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.31-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)7 18059 350770 76417-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)217,5226,5199,020-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)16,0312,3312,326-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)33,4830,8330,0219-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)5,125,575,5540-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)56,4745,6043,335-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)31,8124,3222,534-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)40,8742,5735,5017-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)2,002,501,7723-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)21612119-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)50 %88 %100 %38-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)50 %6 %0 %1-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)3 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml34-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)6 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml24-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)2,7 %6,6 %6,2 %42-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)8,0 µg/m³8,3 µg/m³7,9 µg/m³24-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)4,8 µg/m³6,1 µg/m³4,4 µg/m³15-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)102 µg/m³101 µg/m³102 µg/m³28-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)110 m–102 m27-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)1,8 °–2,7 °52-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,0 %–0,2 %47-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)3,3 %–2,8 %22-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)67,9 %–58,9 %13-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)21,3 %–28,0 %45-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)5,2 %–4,8 %22-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)1,7 %–0,6 %5-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)0,6 %–1,1 %46-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,7 %–0,7 %29-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,5 %0,6 %0,6 %31-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)251 m²/gyv.193 m²/gyv.245 m²/gyv.23-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)61 %–68 %43-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)19 %–21 %34-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)7,2 %2,8 %2,0 %10-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)118,3 km²239,7 km²3 075 km²5-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)7,9 %9,5 %9,8 %44-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)148 lovų2 29227 80024-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)4,3 lovų / 1 000 gyv.8,9 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.40-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)1,9 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.34-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)2 įstaigų1013313-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)4 528 hospitalizacijų81 898899 57617-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)69,0 %–65,9 %18-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)4,0 d.4,8 d.5,6 d.43-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)63,0 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą3-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)2,75 %3,37 %4,01 %41-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)17,1 ‰14,2 ‰15,6 ‰21-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)16,9 ‰14,3 ‰15,2 ‰18-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)78773627-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,1 10 000 gyv.3,3 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.35-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)161431 08424-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,7 10 000 gyv.5,4 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.31-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)6–735-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,4 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.46-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)151161 02118-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)3,6 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.22-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)22111710-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)33344029-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)0,7 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.42-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisRadviliškio rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)201141 18020-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)5,9 / 10 tūkst. gyv.4,3 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.24-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)1,2 / 100 km²1,3 / 100 km²1,4 / 100 km²35-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)564076 58425-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)16,5 / 10 tūkst. gyv.15,2 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.37-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)36 %44 %42 %44-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)543222 51812-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)15,9 / 10 tūkst. gyv.12,1 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.15-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)43 %38 %41 %21-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)673221 9607-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)19,7 / 10 tūkst. gyv.12,1 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.9-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)11,4 / 1 000 gyv.8,7 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.25-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)100–8719-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)2,9 / 1 000 gyv.2,2 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.30-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)3,4 / 1 000 gyv. per metus2,5 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus28-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)18,3 %16,2 %18,4 %30-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)13,4 %15,8 %12,3 %26-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)14,1 %17,8 %17,0 %38-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)4,2 %6,0 %4,2 %26-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)4,1 %5,1 %3,0 %19-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)5,3 / 100 tūkst. gyv. per metus3,5 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus18-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)0,3 / 10 tūkst. gyv. per metus0,5 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus49-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)1,1 %1,8 %1,2 %33-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)1,6 %2,7 %1,8 %31-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)1,8 %3,2 %2,1 %31-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)0,9 %1,2 %1,1 %39-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0098 g0,0107 g0,0075 g23-a vieta iš 60

Radviliškio rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 8,2 °C, 1951 m. – 6,2 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+198 mm+37,0 %

2025 m. – 733 mm, 1951 m. – 535 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−19 d.−61,3 %

2025 m. – 12 d., 1951 m. – 31 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−770 °C·d−17,8 %

2025 m. – 3 556 °C·d, 1951 m. – 4 326 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8,0 proc. p.

2025 m. – 71 %, 1951 m. – 63 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−24 d.−55,8 %

2025 m. – 19 d., 1951 m. – 43 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+34 d.+26,2 %

2025 m. – 164 d., 1951 m. – 130 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 proc. p.

2025 m. – 81 %, 1951 m. – 79 %

788082842025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−45 d.−33,8 %

2025 m. – 88 d., 1951 m. – 133 d.

501001502002025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−34 d.−56,7 %

2025 m. – 26 d., 1951 m. – 60 d.

0501001502025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8 d.+88,9 %

2025 m. – 17 d., 1951 m. – 9 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+21 mm+91,3 %

2025 m. – 44 mm, 1951 m. – 23 mm

02040602025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+82 d.+47,4 %

2025 m. – 255 d., 1951 m. – 173 d.

1001502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+160 mm+104,6 %

2025 m. – 313 mm, 1951 m. – 153 mm

01002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−39 mm−25,7 %

2025 m. – 113 mm, 1951 m. – 152 mm

501001502002502025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−97 mm−61,8 %

2025 m. – 60 mm, 1951 m. – 157 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−21,0 proc. p.

2025 m. – 8 %, 1951 m. – 29 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−4,0 d.

2025 m. – 0,0 d., 1951 m. – 4,0 d.

0,02,55,07,52025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+27 mm+79,4 %

2025 m. – 61 mm, 1951 m. – 34 mm

204060801002025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,2 °C

2025 m. – 7,9 °C, 1951 m. – 6,7 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−67 d.−57,8 %

2025 m. – 49 d., 1951 m. – 116 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+7 d.+5,3 %

2025 m. – 138 d., 1951 m. – 131 d.

1001201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−76 kWh/m²−7,0 %

2025 m. – 1 006 kWh/m², 1951 m. – 1 082 kWh/m²

8009001 0001 100202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−59 kWh/m²−11,7 %

2025 m. – 444 kWh/m², 1951 m. – 503 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−2 kWh/m²−3,4 %

2025 m. – 57 kWh/m², 1951 m. – 59 kWh/m²

405060702025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 11,6 °C, 1951 m. – 9,6 °C

681012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 4,9 °C, 1951 m. – 3,0 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,1 °C

2025 m. – 6,8 °C, 1951 m. – 6,7 °C

6782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s+0,3 %

2025 m. – 3,4 m/s, 1951 m. – 3,4 m/s

3,003,253,503,754,002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+6 d.+23,1 %

2025 m. – 32 d., 1951 m. – 26 d.

0204060802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−1,0 %

2025 m. – 5,9 m/s, 1951 m. – 6,0 m/s

5,05,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−10 W/m²−4,9 %

2025 m. – 194 W/m², 1951 m. – 204 W/m²

1502002503002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 8,1 °C, 1950 m. – 6,0 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−35−28,5 %

2025 m. – 88, 1950 m. – 123

501001502002025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−58 mm−7,3 %

2025 m. – 733 mm, 1950 m. – 791 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+1,0+9,1 %

2025 m. – 12,0, 2021 m. – 11,0

05101520252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

+423 darbo vietų+31,3 %

2025 m. – 1 774 darbo vietų, 2010 m. – 1 351 darbo vietų

02 0004 0006 000202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−2,4 darbo vietų / 1 000 gyv.−4,4 %

2025 m. – 52,2 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 54,6 darbo vietų / 1 000 gyv.

50100150202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+797 €+159,4 %

2025 m. – 1 297 €, 2018 m. – 500 €

5001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+16,6 proc. p.

2025 m. – 83,9 %, 2018 m. – 67,3 %

607080902025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

−4,8 proc. p.

2025 m. – 30,6 %, 2018 m. – 35,4 %

2030402025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+4,4 proc. p.

2025 m. – 12,2 %, 2018 m. – 7,8 %

0510152025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

−2,3 proc. p.

2025 m. – 6,4 %, 2018 m. – 8,7 %

468102025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

+0,7 proc. p.

2025 m. – 15,2 %, 2018 m. – 14,5 %

102030402025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

−1,4 proc. p.

2025 m. – 2,8 %, 2018 m. – 4,2 %

123452025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−3,4 proc. p.

2025 m. – 8,7 %, 2018 m. – 12,1 %

51015202025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

+0,4 proc. p.

2025 m. – 2,6 %, 2018 m. – 2,2 %

12342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+2,2 proc. p.

2025 m. – 2,8 %, 2018 m. – 0,6 %

012342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

−45−12,9 %

2024 m. – 303, 2019 m. – 348

200250300350400202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

−0,8 vietos / 1 000 gyv.−8,6 %

2024 m. – 8,8 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 9,7 vietos / 1 000 gyv.

681012202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+34,4 proc. p.

2024 m. – 65,3 %, 2013 m. – 30,9 %

020406080202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+27,7 proc. p.

2024 m. – 50,1 %, 2013 m. – 22,4 %

0204060202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

+15 456+106,4 %

2024 m. – 29 985, 2020 m. – 14 529

10 00020 00030 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

+0,5 nakv. / gyventoją+112,2 %

2024 m. – 0,9 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,4 nakv. / gyventoją

0,40,60,81,020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−5,9 proc. p.

2024 m. – 23,7 %, 2021 m. – 29,6 %

2224262830202420222021
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−6,6 proc. p.

2024 m. – 0,9 %, 2020 m. – 7,5 %

0,02,55,07,520242023202220212020
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,4 proc. p.

2024 m. – 0,8 %, 2020 m. – 1,2 %

024620242023202220212020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−8,4 proc. p.

2023 m. – 4,4 %, 2020 m. – 12,8 %

051015202320222020
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,3 proc. p.

2023 m. – 0,4 %, 2021 m. – 0,1 %

0,10,20,30,4202320222021
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2023

JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis

−3,1 proc. p.

2022 m. – 0,6 %, 2020 m. – 3,7 %

024202220212020
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2022

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,8 proc. p.

2024 m. – 2,1 %, 2020 m. – 1,3 %

1,01,52,02,53,020242023202220212020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

−18,1 proc. p.

2024 m. – 71,8 %, 2020 m. – 89,9 %

607080902024202320222020
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis

+16,1 proc. p.

2024 m. – 16,7 %, 2021 m. – 0,6 %

01020202420222021
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (%), 2021–2024

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

−9,0 proc. p.

2024 m. – 7,6 %, 2021 m. – 16,6 %

5101520252024202320222021
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2021–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−25−44,6 %

2025 m. – 31, 2013 m. – 56

20304050602025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,9+20,0 %

2025 m. – 11,2, 2019 m. – 9,3

91011122025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,9+26,9 %

2025 m. – 13,5, 2019 m. – 10,6

101214162025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−11−45,8 %

2025 m. – 13, 2017 m. – 24

1015202520252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−2,5−25,2 %

2025 m. – 7,5, 2019 m. – 10,1

6810122025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−12,4 proc. p.

2025 m. – 13,5 %, 2017 m. – 25,9 %

101520253020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+16,0 proc. p.

2025 m. – 35,9 %, 2017 m. – 19,9 %

1020304020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−12,9 proc. p.

2025 m. – 13,0 %, 2017 m. – 25,9 %

10203020252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

−5,2 proc. p.

2025 m. – 3,6 %, 2017 m. – 8,8 %

24681020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−834−10,4 %

2025 m. – 7 180, 2019 m. – 8 014

7 0007 5008 0008 5009 0002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−14,0−6,1 %

2025 m. – 217,5, 2021 m. – 231,5

21522022523023520252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,35−7,8 %

2025 m. – 16,03, 2021 m. – 17,38

16171820252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+3,24+10,7 %

2025 m. – 33,48, 2023 m. – 30,24

303234202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,94+5,5 %

2025 m. – 56,47, 2023 m. – 53,53

5354555657202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,26−3,8 %

2025 m. – 31,81, 2021 m. – 33,07

3132333420252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,26+3,2 %

2025 m. – 40,87, 2022 m. – 39,61

383940412025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,27+15,6 %

2025 m. – 2,00, 2021 m. – 1,73

1,251,501,752,0020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 2, 2021 m. – 2

2,02,53,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 50 %, 2021 m. – 50 %

50,050,551,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 50 %, 2021 m. – 50 %

50,050,551,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

−16 KSV/100 ml−84,6 %

2023 m. – 3 KSV/100 ml, 2021 m. – 20 KSV/100 ml

01020202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

−10 KSV/100 ml−63,6 %

2023 m. – 6 KSV/100 ml, 2021 m. – 16 KSV/100 ml

01020202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−2,5 µg/m³−23,8 %

2024 m. – 8,0 µg/m³, 2018 m. – 10,5 µg/m³

6810122024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,6 µg/m³−11,1 %

2024 m. – 4,8 µg/m³, 2018 m. – 5,4 µg/m³

4,04,55,05,52024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−4 µg/m³−3,8 %

2024 m. – 102 µg/m³, 2018 m. – 106 µg/m³

90951001051102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

−0,3 proc. p.

2018 m. – 3,3 %, 2000 m. – 3,6 %

3,33,43,53,62018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−1,3 proc. p.

2018 m. – 67,9 %, 2000 m. – 69,2 %

67,568,068,569,069,52018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

0,0 proc. p.

2018 m. – 21,3 %, 2000 m. – 21,3 %

21,221,421,621,82018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+1,8 proc. p.

2018 m. – 5,2 %, 2000 m. – 3,4 %

34562018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

−0,3 proc. p.

2018 m. – 1,7 %, 2000 m. – 2,0 %

1,71,81,92,02018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

+0,1 proc. p.

2018 m. – 0,6 %, 2000 m. – 0,5 %

0,500,550,602018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,2 proc. p.

2020 m. – 0,5 %, 1975 m. – 0,3 %

0,30,40,50,620202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−173 lovų−53,9 %

2023 m. – 148 lovų, 2001 m. – 321 lovų

100200300400202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

+0,4 lovų / 1 000 gyv.+9,1 %

2023 m. – 4,3 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,9 lovų / 1 000 gyv.

3,54,04,520232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,1 lovų / 1 000 gyv.−6,2 %

2023 m. – 1,9 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,1 lovų / 1 000 gyv.

1,61,82,02,220232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−1 įstaigų−33,3 %

2023 m. – 2 įstaigų, 2001 m. – 3 įstaigų

2,02,53,0202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−5 104 hospitalizacijų−53,0 %

2023 m. – 4 528 hospitalizacijų, 2001 m. – 9 632 hospitalizacijų

2 5005 0007 50010 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−6,8 proc. p.

2023 m. – 69,0 %, 2001 m. – 75,8 %

5060708090202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−4,1 d.−50,3 %

2023 m. – 4,0 d., 2001 m. – 8,1 d.

46810202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

+28,7 pac. / lovą+83,4 %

2023 m. – 63,0 pac. / lovą, 2001 m. – 34,4 pac. / lovą

3040506070202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+0,88 proc. p.

2023 m. – 2,75 %, 2001 m. – 1,86 %

12345202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+2,0 ‰+13,2 %

2025 m. – 17,1 ‰, 1994 m. – 15,1 ‰

101520252025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

−3−33,3 %

2025 m. – 6, 2010 m. – 9

6789202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−7−31,8 %

2025 m. – 15, 2010 m. – 22

15,017,520,022,5202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

−1−33,3 %

2025 m. – 2, 2010 m. – 3

2,02,53,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

−1−25,0 %

2025 m. – 3, 2010 m. – 4

345202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+0,8 / 1 000 gyv.+7,8 %

2025 m. – 11,4 / 1 000 gyv., 2015 m. – 10,6 / 1 000 gyv.

8101214202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−51−33,8 %

2025 m. – 100, 2015 m. – 151

100125150175202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−0,9 / 1 000 gyv.−23,4 %

2025 m. – 2,9 / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,8 / 1 000 gyv.

2345202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Radviliškio rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

32 00034 00036 00038 00040 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Radviliškio rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 39 364, 2025 m. – 33 963.

MetaiGyventojų skaičius
202035 309
202134 928
202234 559
202334 404
202434 283
202533 963

Radviliškio rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Radviliškio rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Radviliškio rajono savivaldybė)

Radviliškio rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
1 000kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 41° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,6°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,4°C
sausis
Našiausias mėnuo
136kWh
gegužė

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Radviliškio rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Radviliškio rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
5 000kWh
Sutaupoma per metus
690 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,7metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 1 000 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 41° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis14−3,4
vasaris32−2,9
kovas740,9
balandis1226,9
gegužė16312,6
birželis17416,8
liepa16818,6
rugpjūtis13517,7
rugsėjis9213,2
spalis467,5
lapkritis163,1
gruodis9−0,6

Klimatas pagal mėnesius: Radviliškio rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
17,9°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,1°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
89mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Radviliškio rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−3,1−5,2−1,239
vasaris−2,8−5,4−0,436
kovas0,7−2,54,138
balandis6,82,211,343
gegužė12,16,716,959
birželis15,610,520,174
liepa17,913,022,489
rugpjūtis17,112,321,875
rugsėjis12,38,416,655
spalis6,83,99,854
lapkritis2,20,33,944
gruodis−1,4−3,20,342
Metai7,03,410,5648

Dažniausiai užduodami klausimai

Radviliškio rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Radviliškio rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 33 963 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 23-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Radviliškio rajono savivaldybė: koks plotas?

Radviliškio rajono savivaldybė: plotas – 1 635,0 km², gyventojų tankis – 21 gyv./km².

Radviliškio rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Radviliškio rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 39 364 iki 33 963 (−13,7 %).

Kur yra Radviliškio rajono savivaldybė?

Radviliškio rajono savivaldybė yra apskrityje: Šiaulių apskritis. Platuma 55,817, ilguma 23,533.

Radviliškio rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)“ reikšmė?

Radviliškio rajono savivaldybė: rodiklio „Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)“ reikšmė (2023) – 50 %; šalies mediana – 0 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 44 savivaldybių.

Radviliškio rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė?

Radviliškio rajono savivaldybė: rodiklio „Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 7,2 °C; šalies mediana – 7,7 °C. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 58-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Radviliškio rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Radviliškio rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 41° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 1 000 kWh.

Radviliškio rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Radviliškio rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Šiaulių miesto savivaldybė (18 km), Šiaulių rajono savivaldybė (30 km), Pakruojo rajono savivaldybė (32 km), Kelmės rajono savivaldybė (46 km), Joniškio rajono savivaldybė (47 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.