Savivaldybė · Tauragės apskritisJurbarko rajono savivaldybė herbasJurbarko rajono savivaldybė vėliava

Jurbarko rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Jurbarko rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 25 132 (2025 m.), plotas – 1 507,0 km², gyventojų tankis – 16,7 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 32-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −11,6 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 25 132 gyv.
  • 1 507,0 km²
  • 17 gyv./km²
  • 58 m
Vaizdas: Jurbarko rajono savivaldybė
Nuotrauka: Watas, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Svarbiausia

Tauragės apskritis: pagal gyventojų skaičių Jurbarko rajono savivaldybė užima 2-ą vietą tarp 4 savivaldybių.

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis): Jurbarko rajono savivaldybė – 4,5 (vidurkis, Tauragės apskritis – 8,7; visos šalies rodiklis – 9,9).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 1 008 kWh per metus.

Ar žinojote?

Jurbarko rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
25 132
32-a vieta iš 60
−11,6 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
17gyv./km²
42-a vieta iš 59
Plotas
1 507km²
13-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
58m
42-a vieta iš 60
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2,8%
55-a vieta iš 55
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
4,5
59-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
7,2°C
1-a vieta iš 60
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m.
1,11 000 vaikų iki 15 m.
54-a vieta iš 58

Jurbarko rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Jurbarko rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)10,8 %12,7 %12,4 %51-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)23,4 %22,5 %23,3 %27-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)49,8 %51,8 %52,6 %55-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)47,0 m.–47,5 m.31-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)5,3 ‰6,4 ‰5,6 ‰36-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)401727258-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)2,6 100 km²3,9 100 km²0,1 100 km²9-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)38,7 ha86,7 ha2 381 ha17-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,5 °C7,5 °C7,5 °C23-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−2,8 °C−2,5 °C−2,8 °C20-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,3 °C18,2 °C18,3 °C30-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)669 mm700 mm666 mm28-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)22 d.23 d.23 d.34-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 850 °C·d3 840 °C·d3 889 °C·d36-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,3 °C1,3 °C1,3 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)69 %69 %70 %42-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)27 d.27 d.26 d.10-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)166 d.162 d.168 d.37-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)80 %80 %80 %11-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)110 d.108 d.110 d.30-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)44 d.43 d.47 d.47-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)14 d.15 d.13 d.13-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)30 mm27 mm28 mm3-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)208 d.210 d.204 d.23-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)235 mm235 mm234 mm25-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)138 mm152 mm131 mm13-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)103 mm106 mm104 mm34-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)15 %15 %16 %43-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,2 d.2,4 d.2,0 d.18-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)55 mm54 mm54 mm14-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)8,0 °C8,0 °C7,7 °C10-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)66 d.66 d.74 d.50-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)156 d.155 d.152 d.8-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 035 kWh/m²1 044 kWh/m²1 022 kWh/m²18-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)459 kWh/m²463 kWh/m²457 kWh/m²15-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)64 kWh/m²64 kWh/m²61 kWh/m²14-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)11,1 °C11,0 °C10,8 °C11-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,8 °C3,9 °C3,8 °C29-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,2 °C7,0 °C7,0 °C1-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,8 m/s3,7 m/s3,6 m/s9-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)34 d.36 d.34 d.29-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,4 m/s6,4 m/s6,2 m/s11-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)254 W/m²251 W/m²228 W/m²11-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)7,7 °C–7,5 °C17-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,4 °C–18,4 °C23-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−2,6 °C–−2,8 °C15-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)109–11036-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)669 mm–666 mm27-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)3 804–3 88442-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)11–1021-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)9223 571186 59836-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)36,3 ‰39,5 ‰42,0 ‰45-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)5392 289140 26738-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)21,2 ‰25,3 ‰27,4 ‰48-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)2,2 ‰2,1 ‰2,2 ‰31-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)38,8 %34,0 %39,1 %33-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)83699431-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,2 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.36-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)20904 16636-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)0,8 1 000 gyv.1,0 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.39-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)8,045,57 03130-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,320,500,4236-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1,19 M EUR12,996 10240-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)0 %11 %5 %42-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)20 %10 %9 %7-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)4,520,55 53534-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,180,230,2336-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1,59 M EUR44,794 53733-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)0 %18 %11 %35-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)643749 00131-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,5 1 000 gyv.4,2 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.32-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)16k€16k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)846 darbo vietų3 959164 70840-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)33,7 darbo vietų / 1 000 gyv.44,0 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.46-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 400 €–1 300 €10-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)79,8 %80,1 %80,5 %34-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)28,6 %23,8 %24,0 %11-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)13,0 %13,4 %14,0 %36-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)6,5 %8,7 %9,1 %49-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)10,6 %10,4 %9,7 %21-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)7,0 %7,9 %6,9 %27-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)10,9 %8,6 %9,0 %16-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)2,6 %3,4 %2,6 %28-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)1,9 %2,4 %2,3 %38-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)5,9 %5,9 %6,8 %

Turizmas

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)12 vnt.57 vnt.3 035 vnt.49-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,5 vnt.0,6 vnt.0,7 vnt.42-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)92 vnt.334 vnt.35 020 vnt.47-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)222–47649-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)8,7 vietos / 1 000 gyv.11,3 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.49-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)18,5 vietos / įstaigą17,9 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą43-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)21,2 %–30,9 %38-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)40,1 %–32,8 %18-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)38,7 %–13,6 %5-a vieta iš 49
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)2,8 %–39,5 %55-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)1,6 %–26,1 %55-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)3 524–19 55845-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,1 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją47-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)21,6 %–20,2 %21-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)8,7 %–1,3 %2-a vieta iš 39
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)2,5 %–3,0 %26-a vieta iš 40
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)2,5 %–0,4 %11-a vieta iš 35
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,4 %–1,9 %37-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,7 %–1,1 %16-a vieta iš 40
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)49,4 %–13,0 %4-a vieta iš 42

Judumas

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)10852 80249-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)4,58,78,859-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)5,410,610,159-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)52668942-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)4,05,76,246-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)25,0 %21,4 %17,9 %15-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)30,4 %29,4 %28,6 %27-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)10,7 %14,1 %17,8 %54-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)5,4 %6,7 %7,2 %46-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)351695 90730-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)1,39 ‰1,88 ‰1,42 ‰31-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)46,6 %34,5 %51,7 %37-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)186–16620-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)12,3 100 km²13,8 100 km²12,6 100 km²29-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)2 410–1 85521-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)96 1 000 gyv.82 1 000 gyv.66 1 000 gyv.15-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)48–4622-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)0012035-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)001 62235-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)15 %21 %35 %46-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)12,0 €9,9 €10,2 €5-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)7,2 ‰7,0 ‰7,3 ‰32-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)913498 84739-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)36,2 10 000 gyv.38,8 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.33-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)6,0 100 km²7,9 100 km²9,5 100 km²50-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)106786036-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)122753011-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)104177321-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,0 10 000 gyv.4,6 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.10-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)52170834-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,0 10 000 gyv.2,3 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.38-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)23761 15519-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)9,2 10 000 gyv.8,4 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.16-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)7292 12643-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,8 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.47-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)167879515-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,4 10 000 gyv.8,7 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.9-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)163861114-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)1,1 100 km²0,9 100 km²0,9 100 km²27-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)612205 17430-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)24,3 10 000 gyv.24,5 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.22-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,2 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.17-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)71747421-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)27,9 100 000 gyv.18,9 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.17-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)179315-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,0 100 000 gyv.7,8 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.23-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)3 91114 557770 76441-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)167,3171,6199,053-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)12,469,8912,3230-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)23,4527,4830,0251-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)4,774,875,5549-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)48,6438,7943,3319-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)26,7121,2122,5317-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)28,4926,5135,5045-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,001,121,7753-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)3,3 %7,4 %6,2 %40-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)8,1 µg/m³8,2 µg/m³7,9 µg/m³21-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)4,1 µg/m³4,3 µg/m³4,4 µg/m³42-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)101 µg/m³100 µg/m³102 µg/m³35-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)57 m–102 m50-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)2,5 °–2,7 °37-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,4 %–0,2 %22-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)2,0 %–2,8 %48-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)57,8 %–58,9 %32-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)33,9 %–28,0 %14-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)5,2 %–4,8 %22-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)0,1 %–0,6 %46-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)1,0 %–1,1 %33-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,5 %–0,7 %46-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,4 %0,5 %0,6 %50-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)237 m²/gyv.251 m²/gyv.245 m²/gyv.34-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)70 %–68 %29-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)22 %–21 %23-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)2,0 %2,0 %2,0 %28-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)30,0 km²87,8 km²3 075 km²25-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)19,2 %17,4 %9,8 %10-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)160 lovų47927 80022-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)6,5 lovų / 1 000 gyv.5,3 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.14-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)3,1 lovų / 1 000 gyv.2,5 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.13-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)1 įstaigų513325-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)3 335 hospitalizacijų12 608899 57625-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)59,6 %–65,9 %31-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)5,4 d.4,8 d.5,6 d.26-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)40,0 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą28-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)4,55 %3,69 %4,01 %16-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)16,4 ‰15,7 ‰15,6 ‰26-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)16,4 ‰15,2 ‰15,2 ‰24-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)123273611-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,8 10 000 gyv.3,6 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.5-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)17611 08419-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,8 10 000 gyv.6,8 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.9-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)3–749-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,1 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.54-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)13361 02126-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)4,8 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.9-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)1311722-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)1744053-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)0,4 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.56-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisJurbarko rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)21611 18017-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)8,4 / 10 tūkst. gyv.6,8 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.12-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)1,4 / 100 km²1,4 / 100 km²1,4 / 100 km²29-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)561176 58425-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)22,3 / 10 tūkst. gyv.13,0 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.23-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)49 %38 %42 %23-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)20742 51841-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)8,0 / 10 tūkst. gyv.8,2 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.41-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)40 %45 %41 %34-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)37881 96018-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)14,7 / 10 tūkst. gyv.9,8 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.19-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)9,0 / 1 000 gyv.10,8 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.47-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)53–8747-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)2,1 / 1 000 gyv.2,7 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.47-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)2,8 / 1 000 gyv. per metus3,3 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus42-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)20,4 %18,2 %18,4 %21-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)6,8 %8,9 %12,3 %54-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)24,6 %21,5 %17,0 %9-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)5,4 %6,0 %4,2 %14-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)2,0 %3,4 %3,0 %39-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)3,1 / 100 tūkst. gyv. per metus2,4 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus36-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus1,0 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus18-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)1,8 %4,5 %1,2 %22-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)2,5 %5,4 %1,8 %22-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)2,8 %5,7 %2,1 %22-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)2,0 %4,2 %1,1 %18-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0088 g0,0101 g0,0075 g25-a vieta iš 60

Jurbarko rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,8 °C

2025 m. – 8,5 °C, 1951 m. – 6,7 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+201 mm+38,1 %

2025 m. – 728 mm, 1951 m. – 527 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−17 d.−60,7 %

2025 m. – 11 d., 1951 m. – 28 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−718 °C·d−17,3 %

2025 m. – 3 443 °C·d, 1951 m. – 4 161 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8,0 proc. p.

2025 m. – 69 %, 1951 m. – 61 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−27 d.−57,4 %

2025 m. – 20 d., 1951 m. – 47 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+20 d.+14,9 %

2025 m. – 154 d., 1951 m. – 134 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+3,0 proc. p.

2025 m. – 81 %, 1951 m. – 78 %

76788082842025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−39 d.−30,7 %

2025 m. – 88 d., 1951 m. – 127 d.

501001502002025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−29 d.−58,0 %

2025 m. – 21 d., 1951 m. – 50 d.

0501001502025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8 d.+100,0 %

2025 m. – 16 d., 1951 m. – 8 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+4 mm+16,0 %

2025 m. – 29 mm, 1951 m. – 25 mm

0204060802025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+83 d.+48,0 %

2025 m. – 256 d., 1951 m. – 173 d.

1502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+164 mm+118,8 %

2025 m. – 302 mm, 1951 m. – 138 mm

01002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−52 mm−33,8 %

2025 m. – 102 mm, 1951 m. – 154 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−80 mm−58,4 %

2025 m. – 57 mm, 1951 m. – 137 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−18,0 proc. p.

2025 m. – 8 %, 1951 m. – 26 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−2,0 d.−66,7 %

2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 3,0 d.

05102025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+27 mm+79,4 %

2025 m. – 61 mm, 1951 m. – 34 mm

2550751002025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,0 °C

2025 m. – 8,7 °C, 1951 m. – 7,6 °C

68102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−58 d.−58,0 %

2025 m. – 42 d., 1951 m. – 100 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+5 d.+3,4 %

2025 m. – 150 d., 1951 m. – 145 d.

1201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−74 kWh/m²−6,7 %

2025 m. – 1 029 kWh/m², 1951 m. – 1 103 kWh/m²

9001 0001 1001 200202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−59 kWh/m²−11,7 %

2025 m. – 445 kWh/m², 1951 m. – 504 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−5 kWh/m²−7,5 %

2025 m. – 62 kWh/m², 1951 m. – 67 kWh/m²

506070802025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 12,2 °C, 1951 m. – 10,2 °C

81012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,6 °C

2025 m. – 5,0 °C, 1951 m. – 3,4 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,4 °C

2025 m. – 7,2 °C, 1951 m. – 6,8 °C

6782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s−1,3 %

2025 m. – 3,7 m/s, 1951 m. – 3,8 m/s

3,503,754,004,252025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+4 d.+17,4 %

2025 m. – 27 d., 1951 m. – 23 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,2 m/s−2,8 %

2025 m. – 6,2 m/s, 1951 m. – 6,4 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−24 W/m²−9,4 %

2025 m. – 231 W/m², 1951 m. – 255 W/m²

2002503003502025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 8,7 °C, 1950 m. – 6,6 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−23−21,3 %

2025 m. – 85, 1950 m. – 108

501001502025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−62 mm−7,8 %

2025 m. – 728 mm, 1950 m. – 790 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+9,0+450,0 %

2025 m. – 11,0, 2021 m. – 2,0

05101520252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

−175 darbo vietų−17,1 %

2025 m. – 846 darbo vietų, 2010 m. – 1 021 darbo vietų

01 0002 0003 000202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−44,3 darbo vietų / 1 000 gyv.−56,8 %

2025 m. – 33,7 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 78,0 darbo vietų / 1 000 gyv.

255075100202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+853 €+155,9 %

2025 m. – 1 400 €, 2018 m. – 547 €

5001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+25,3 proc. p.

2025 m. – 79,8 %, 2018 m. – 54,5 %

506070802025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

+19,0 proc. p.

2025 m. – 28,6 %, 2018 m. – 9,6 %

01020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+6,5 proc. p.

2025 m. – 13,0 %, 2018 m. – 6,5 %

5,07,510,012,515,02025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

−0,1 proc. p.

2025 m. – 6,5 %, 2018 m. – 6,6 %

2,55,07,510,012,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−29,6 proc. p.

2025 m. – 10,6 %, 2018 m. – 40,2 %

02040602025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+3,6 proc. p.

2025 m. – 7,0 %, 2018 m. – 3,4 %

24682025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−6,4 proc. p.

2025 m. – 10,9 %, 2018 m. – 17,3 %

5101520252025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

+1,1 proc. p.

2025 m. – 2,6 %, 2018 m. – 1,5 %

12342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

−1,1 proc. p.

2025 m. – 1,9 %, 2018 m. – 3,0 %

02462025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

+21+10,4 %

2024 m. – 222, 2019 m. – 201

150175200225250202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

+1,1 vietos / 1 000 gyv.+13,8 %

2024 m. – 8,7 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 7,7 vietos / 1 000 gyv.

6789202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

−15,4 proc. p.

2024 m. – 2,8 %, 2013 m. – 18,2 %

0102030202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

−15,8 proc. p.

2024 m. – 1,6 %, 2013 m. – 17,4 %

01020202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

−3 139−47,1 %

2024 m. – 3 524, 2020 m. – 6 663

05 00010 00015 0002024202320212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

−0,1 nakv. / gyventoją−46,2 %

2024 m. – 0,1 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,3 nakv. / gyventoją

0,00,20,40,62024202320212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−6,1 proc. p.

2024 m. – 21,6 %, 2020 m. – 27,7 %

1020302024202320212020
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+7,8 proc. p.

2024 m. – 8,7 %, 2020 m. – 0,9 %

05102024202320212020
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−4,1 proc. p.

2024 m. – 2,5 %, 2021 m. – 6,6 %

2468202420232021
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,1 proc. p.

2024 m. – 0,4 %, 2021 m. – 0,3 %

0,00,51,01,5202420232021
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,6 proc. p.

2024 m. – 1,7 %, 2021 m. – 0,1 %

024202420232021
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

+6,9 proc. p.

2023 m. – 49,8 %, 2020 m. – 42,9 %

42,545,047,550,0202320212020
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2020–2023

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

−7,7 proc. p.

2024 m. – 49,4 %, 2020 m. – 57,1 %

4050602024202320212020
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2020–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−11−52,4 %

2025 m. – 10, 2013 m. – 21

5101520252025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,3−22,7 %

2025 m. – 4,5, 2019 m. – 5,8

4,04,55,05,56,02025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,2−18,5 %

2025 m. – 5,4, 2019 m. – 6,7

5672025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−3−37,5 %

2025 m. – 5, 2017 m. – 8

24681020252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−2,6−39,5 %

2025 m. – 4,0, 2019 m. – 6,6

24682025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

+5,4 proc. p.

2025 m. – 25,0 %, 2017 m. – 19,6 %

010203020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+6,5 proc. p.

2025 m. – 30,4 %, 2017 m. – 23,9 %

2025303520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−13,2 proc. p.

2025 m. – 10,7 %, 2017 m. – 23,9 %

1015202520252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

−4,6 proc. p.

2025 m. – 5,4 %, 2017 m. – 10,0 %

2,55,07,510,020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

+43+1,1 %

2025 m. – 3 911, 2019 m. – 3 868

3 5004 0004 5005 0002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−7,7−4,4 %

2025 m. – 167,3, 2021 m. – 175,0

16017018019020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−0,34−2,7 %

2025 m. – 12,46, 2021 m. – 12,80

11,512,012,513,020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,98+4,4 %

2025 m. – 23,45, 2023 m. – 22,47

22,022,523,023,524,0202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,19+2,5 %

2025 m. – 48,64, 2023 m. – 47,45

47484950202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+4,81+22,0 %

2025 m. – 26,71, 2021 m. – 21,90

202224262820252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−3,65−11,4 %

2025 m. – 28,49, 2022 m. – 32,14

283032342025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−0,16−13,8 %

2025 m. – 1,00, 2021 m. – 1,16

1,01,21,41,620252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−2,8 µg/m³−25,7 %

2024 m. – 8,1 µg/m³, 2018 m. – 10,9 µg/m³

6810122024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,5 µg/m³−10,9 %

2024 m. – 4,1 µg/m³, 2018 m. – 4,6 µg/m³

3,54,04,55,02024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−5 µg/m³−4,5 %

2024 m. – 101 µg/m³, 2018 m. – 106 µg/m³

90951001051102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

−0,1 proc. p.

2018 m. – 2,0 %, 2000 m. – 2,1 %

2,002,052,102018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−1,6 proc. p.

2018 m. – 57,8 %, 2000 m. – 59,4 %

575859602018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

+0,8 proc. p.

2018 m. – 33,9 %, 2000 m. – 33,1 %

33,033,534,02018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+0,9 proc. p.

2018 m. – 5,2 %, 2000 m. – 4,3 %

4,04,55,05,52018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

−0,2 proc. p.

2018 m. – 0,1 %, 2000 m. – 0,3 %

0,10,20,32018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

+0,1 proc. p.

2018 m. – 1,0 %, 2000 m. – 0,9 %

0,900,951,002018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,2 proc. p.

2020 m. – 0,4 %, 1975 m. – 0,2 %

0,20,30,420202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−74 lovų−31,6 %

2023 m. – 160 lovų, 2001 m. – 234 lovų

150175200225250202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

+0,2 lovų / 1 000 gyv.+3,5 %

2023 m. – 6,5 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 6,2 lovų / 1 000 gyv.

6,06,57,07,520232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

0,0 lovų / 1 000 gyv.−0,9 %

2023 m. – 3,1 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,2 lovų / 1 000 gyv.

2,62,83,03,23,420232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−2 įstaigų−66,7 %

2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 3 įstaigų

123202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−3 003 hospitalizacijų−47,4 %

2023 m. – 3 335 hospitalizacijų, 2001 m. – 6 338 hospitalizacijų

2 0004 0006 0008 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−17,2 proc. p.

2023 m. – 59,6 %, 2001 m. – 76,8 %

406080100202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−3,0 d.−35,3 %

2023 m. – 5,4 d., 2001 m. – 8,4 d.

56789202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

+6,6 pac. / lovą+19,9 %

2023 m. – 40,0 pac. / lovą, 2001 m. – 33,3 pac. / lovą

20304050202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+3,05 proc. p.

2023 m. – 4,55 %, 2001 m. – 1,50 %

0,02,55,07,510,0202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+0,4 ‰+2,5 %

2025 m. – 16,4 ‰, 1994 m. – 16,0 ‰

101520252025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

0

2025 m. – 3, 2010 m. – 3

3,03,54,0202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−6−31,6 %

2025 m. – 13, 2010 m. – 19

1214161820202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

0

2025 m. – 1, 2010 m. – 1

1,01,52,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

0

2025 m. – 1, 2010 m. – 1

1,01,52,0202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

−1,4 / 1 000 gyv.−13,6 %

2025 m. – 9,0 / 1 000 gyv., 2015 m. – 10,4 / 1 000 gyv.

8101214202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−56−51,4 %

2025 m. – 53, 2015 m. – 109

406080100120202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−1,7 / 1 000 gyv.−44,9 %

2025 m. – 2,1 / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,8 / 1 000 gyv.

2345202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Jurbarko rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

24 00025 00026 00027 00028 00029 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Jurbarko rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 28 429, 2025 m. – 25 132.

MetaiGyventojų skaičius
202025 647
202125 174
202224 668
202324 804
202425 421
202525 132

Jurbarko rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Jurbarko rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Jurbarko rajono savivaldybė)

Jurbarko rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
1 008kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 40° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,9°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,0°C
sausis
Našiausias mėnuo
137kWh
gegužė

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Jurbarko rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Jurbarko rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
5 040kWh
Sutaupoma per metus
700 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,6metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 1 008 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis15−3,0
vasaris32−2,5
kovas741,4
balandis1227,4
gegužė16413,1
birželis17617,1
liepa16718,9
rugpjūtis13618,1
rugsėjis9313,7
spalis488,1
lapkritis173,6
gruodis10−0,1

Klimatas pagal mėnesius: Jurbarko rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,4°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−2,6°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
87mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Jurbarko rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−2,6−4,9−0,649
vasaris−2,1−4,70,341
kovas1,4−2,14,941
balandis7,52,712,141
gegužė12,87,317,653
birželis16,110,920,672
liepa18,413,522,987
rugpjūtis17,712,822,576
rugsėjis13,08,917,354
spalis7,54,410,758
lapkritis2,80,84,749
gruodis−0,8−2,80,948
Metai7,63,911,2669

Analizės, kuriose figūruoja Jurbarko rajono savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Jurbarko rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Jurbarko rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 25 132 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 32-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Jurbarko rajono savivaldybė: koks plotas?

Jurbarko rajono savivaldybė: plotas – 1 507,0 km², gyventojų tankis – 17 gyv./km².

Jurbarko rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Jurbarko rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 28 429 iki 25 132 (−11,6 %).

Kur yra Jurbarko rajono savivaldybė?

Jurbarko rajono savivaldybė yra apskrityje: Tauragės apskritis. Platuma 55,200, ilguma 22,917.

Jurbarko rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas“ reikšmė?

Jurbarko rajono savivaldybė: rodiklio „Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas“ reikšmė (2024) – 2,8 %; šalies mediana – 39,5 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 55-ą vietą iš 55 savivaldybių.

Jurbarko rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)“ reikšmė?

Jurbarko rajono savivaldybė: rodiklio „Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)“ reikšmė (2021-2025) – 4,5; šalies mediana – 8,8. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 59-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Jurbarko rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Jurbarko rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 1 008 kWh.

Jurbarko rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Jurbarko rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Raseinių rajono savivaldybė (25 km), Šakių rajono savivaldybė (32 km), Tauragės rajono savivaldybė (41 km), Kelmės rajono savivaldybė (52 km), Šilalės rajono savivaldybė (57 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.