

Marijampolės apskritis: savivaldybės skaičiais
Marijampolės apskritis: savivaldybių skaičius – 5, gyventojų skaičius – 133 338, plotas – 4 463 km², gyventojų tankis – 30 gyv./km². Gyventojų skaičiaus pokytis: −13,0 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 133 338 gyv.
- 5 savivaldybės
- 4 463 km²
- 30 gyv./km²

Žemėlapis ir rekordai: Marijampolės apskritis
Marijampolės apskritis: visos savivaldybės
Spustelėkite stulpelio antraštę, kad surikiuotumėte lentelę.
| Savivaldybė | Gyventojų skaičius | Gyventojų skaičiaus pokytis per 10 metų | Gyventojų tankis | Plotas | Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis | 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marijampolės savivaldybė | 54 133 | −7,4 % | 71,7 gyv./km² | 755,0 km² | 13,4 % | 21,3 % |
| Vilkaviškio rajono savivaldybė | 33 568 | −16,0 % | 26,7 gyv./km² | 1 259 km² | 12,6 % | 23,3 % |
| Šakių rajono savivaldybė | 25 215 | −18,1 % | 17,4 gyv./km² | 1 453 km² | 11,9 % | 23,4 % |
| Kazlų Rūdos savivaldybė | 10 830 | −13,1 % | 19,5 gyv./km² | 555,0 km² | 13,5 % | 21,9 % |
| Kalvarijos savivaldybė | 9 592 | −16,8 % | 21,8 gyv./km² | 441,0 km² | 13,5 % | 19,7 % |
Marijampolės apskritis ir visa šalis
Santykiniams rodikliams – pagal gyventojų skaičių pasverti vidurkiai, absoliučiesiems rodikliams – sumos.
| Rodiklis | Marijampolės apskritis | Lietuva |
|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis | 12,9 % | 14,1 % |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis | 22,1 % | 20,9 % |
| Moterų dalis | 52,1 % | 52,5 % |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) | 5,7 ‰ | 6,6 ‰ |
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius | 71 vnt. | 3 035 vnt. |
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų | 0,5 vnt. | 1,1 vnt. |
| Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose | 624 vnt. | 35 020 vnt. |
| Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje | 118 | 2 802 |
| Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 8,0 | 9,9 |
| Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 9,7 | 11,3 |
| Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus | 51 | 689 |
| Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus | 7,5 | 4,8 |
| Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis | 23,9 % | 24,8 % |
| Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis | 31,5 % | 32,2 % |
| Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis | 21,4 % | 18,2 % |
| Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis | 5,2 % | 5,6 % |
| Civilinės saugos sirenų skaičius | 63 | 1 180 |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 4,1 / 10 tūkst. gyv. |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² | 1,4 / 100 km² | 1,7 / 100 km² |
| Priedangų skaičius | 368 | 6 584 |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų | 27,6 / 10 tūkst. gyv. | 22,8 / 10 tūkst. gyv. |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų | 64 % | 71 % |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius | 104 | 2 518 |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų | 7,8 / 10 tūkst. gyv. | 8,7 / 10 tūkst. gyv. |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų | 41 % | 39 % |
| Evakuacijos punktų skaičius | 172 | 1 960 |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų | 12,9 / 10 tūkst. gyv. | 6,8 / 10 tūkst. gyv. |
| Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | 7,7 °C | 7,4 °C |
| Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | −2,7 °C | −3,0 °C |
| Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | 18,4 °C | 18,3 °C |
| Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) | 667 mm | 669 mm |
| Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) | 22 d. | 24 d. |
| Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 3 795 °C·d | 3 894 °C·d |
| Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) | 1,3 °C | 1,3 °C |
| Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) | 70 % | 70 % |
| Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) | 26 d. | 26 d. |
| Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) | 166 d. | 169 d. |
| Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) | 79 % | 80 % |
| Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 105 d. | 110 d. |
| Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 45 d. | 48 d. |
| Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) | 13 d. | 13 d. |
| Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) | 30 mm | 27 mm |
| Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 214 d. | 206 d. |
| Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) | 243 mm | 233 mm |
| Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) | 126 mm | 133 mm |
| Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) | 98 mm | 112 mm |
| Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 15 % | 17 % |
| Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) | 1,5 d. | 2,0 d. |
| Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) | 57 mm | 54 mm |
| Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 7,9 °C | 7,8 °C |
| Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 70 d. | 73 d. |
| Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 155 d. | 152 d. |
| Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) | 1 038 kWh/m² | 1 027 kWh/m² |
| Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) | 458 kWh/m² | 458 kWh/m² |
| Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) | 65 kWh/m² | 62 kWh/m² |
| Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | 11,2 °C | 10,8 °C |
| Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | 4,1 °C | 3,9 °C |
| Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) | 7,0 °C | 6,9 °C |
| Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 3,6 m/s | 3,7 m/s |
| Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) | 36 d. | 36 d. |
| Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 6,2 m/s | 6,3 m/s |
| Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 231 W/m² | 239 W/m² |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų | 12,8 vietos / 1 000 gyv. | 29,8 vietos / 1 000 gyv. |
| Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje | 24,3 vietos / įstaigą | 28,1 vietos / įstaigą |
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) | 645 lovų | 27 800 lovų |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų | 4,8 lovų / 1 000 gyv. | 9,8 lovų / 1 000 gyv. |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų | 2,5 lovų / 1 000 gyv. | 5,5 lovų / 1 000 gyv. |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) | 6 įstaigų | 133 įstaigų |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse | 16 105 hospitalizacijų | 899 576 hospitalizacijų |
| Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose | 6,0 d. | 5,0 d. |
| Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) | 4,66 % | 2,63 % |
| Registruoti juridiniai asmenys | 5 162 | 186 598 |
| Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų | 38,3 ‰ | 64,8 ‰ |
| Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) | 3 302 | 140 267 |
| Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų | 24,5 ‰ | 48,8 ‰ |
| Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų | 2,0 ‰ | 4,7 ‰ |
| Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis | 37,2 % | 41,4 % |
| Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų | 6,9 ‰ | 8,2 ‰ |
| Kultūros paveldo objektų skaičius | 401 | 8 847 |
| Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų | 30,1 10 000 gyv. | 30,6 10 000 gyv. |
| Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² | 9,0 100 km² | 13,3 100 km² |
| Archeologinių paveldo objektų skaičius | 61 | 860 |
| Sakralinių paveldo objektų skaičius | 23 | 530 |
| Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) | 4 160 darbo vietų | 164 708 darbo vietų |
| Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) | 31,2 darbo vietų / 1 000 gyv. | 57,0 darbo vietų / 1 000 gyv. |
| Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis | 76,1 % | 86,4 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ | 19,5 % | 25,0 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ | 18,1 % | 13,3 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ | 7,9 % | 8,7 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ | 11,6 % | 11,8 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ | 7,1 % | 6,0 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ | 14,8 % | 11,5 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ | 2,8 % | 3,4 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ | 2,0 % | 2,6 % |
| Oficialios maudyklos | 6 | 121 |
| Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) | 83 % | 89 % |
| Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) | 0 % | 4 % |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) | 15,6 ‰ | 13,0 ‰ |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) | 15,2 ‰ | 12,9 ‰ |
| Degalinių skaičius (OpenStreetMap) | 56 | 773 |
| Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 4,2 10 000 gyv. | 2,7 10 000 gyv. |
| Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) | 31 | 708 |
| Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 2,3 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. |
| Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) | 84 | 1 155 |
| Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 6,3 10 000 gyv. | 4,0 10 000 gyv. |
| Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) | 43 | 2 126 |
| Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 3,2 10 000 gyv. | 7,4 10 000 gyv. |
| Parkų skaičius (OpenStreetMap) | 51 | 795 |
| Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 3,8 10 000 gyv. | 2,8 10 000 gyv. |
| Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) | 30 | 611 |
| Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) | 0,7 100 km² | 0,9 100 km² |
| Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) | 280 | 5 174 |
| Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 21,0 10 000 gyv. | 17,9 10 000 gyv. |
| Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 4,1 10 000 gyv. | 3,0 10 000 gyv. |
| Muziejų skaičius (OpenStreetMap) | 22 | 474 |
| Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 16,5 100 000 gyv. | 16,4 100 000 gyv. |
| Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) | 3 | 93 |
| Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 2,2 100 000 gyv. | 3,2 100 000 gyv. |
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) | 52 | 725 |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) | 1,2 100 km² | 1,1 100 km² |
| Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) | 49 | 994 |
| Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 3,7 10 000 gyv. | 3,4 10 000 gyv. |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) | 112,0 ha | 2 381 ha |
| Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) | 6,2 % | 9,9 % |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų | 11,3 / 1 000 gyv. | 9,4 / 1 000 gyv. |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų | 3,0 / 1 000 gyv. | 2,5 / 1 000 gyv. |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis | 3,0 / 1 000 gyv. per metus | 2,6 / 1 000 gyv. per metus |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis | 16,4 % | 16,9 % |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis | 18,9 % | 21,0 % |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis | 18,7 % | 12,9 % |
| Transporto priemonių gaisrų dalis | 4,2 % | 4,5 % |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis | 3,1 % | 2,9 % |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis | 3,0 / 100 tūkst. gyv. per metus | 2,9 / 100 tūkst. gyv. per metus |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis | 1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,6 / 10 tūkst. gyv. per metus |
| Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje | 26 309 | 770 764 |
| Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 204,6 | 271,0 |
| Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 11,59 | 13,79 |
| Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 31,65 | 45,43 |
| Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 4,97 | 8,42 |
| Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 49,19 | 39,91 |
| Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 24,82 | 19,13 |
| Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 35,95 | 42,99 |
| Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 1,47 | 2,94 |
| Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) | 8,9 µg/m³ | 8,6 µg/m³ |
| Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) | 5,2 µg/m³ | 6,3 µg/m³ |
| Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) | 106 µg/m³ | 103 µg/m³ |
| Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai | 171 | 5 907 |
| Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų | 1,28 ‰ | 2,04 ‰ |
| Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) | 59,8 % | 38,8 % |
| Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) | 122 | 4 166 |
| Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) | 0,9 1 000 gyv. | 1,5 1 000 gyv. |
| Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) | 78,0 | 7 031 |
| Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) | 0,58 | 2,43 |
| Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) | 20,98 M EUR | 6 102 M EUR |
| Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis | 4 % | 8 % |
| Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis | 10 % | 59 % |
| Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) | 35,0 | 5 535 |
| Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) | 0,26 | 1,92 |
| Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) | 16,11 M EUR | 4 537 M EUR |
| Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose | 29 % | 9 % |
| Vaistinės (OpenStreetMap) | 35 | 736 |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 2,6 10 000 gyv. | 2,7 10 000 gyv. |
| Mokyklos (OpenStreetMap) | 69 | 1 084 |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 5,2 10 000 gyv. | 4,0 10 000 gyv. |
| Parduotuvės (OpenStreetMap) | 561 | 9 001 |
| Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 4,2 1 000 gyv. | 3,3 1 000 gyv. |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) | 2,6 % | 2,0 % |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) | 3,7 % | 2,7 % |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) | 4,4 % | 3,1 % |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų | 2,4 % | 1,8 % |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) | 0,0068 g | 0,0076 g |
| Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto | 0,7 % | 0,7 % |
| Užstatytas plotas vienam gyventojui | 209 m²/gyv. | 166 m²/gyv. |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) | 61 | 1 021 |
| Profesinio mokymo įstaigos | 4 | 117 |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) | 13 | 440 |
| Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² | 16,4 100 km² | 16,5 100 km² |
| Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų | 74 1 000 gyv. | 213 1 000 gyv. |
| Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai | 13 | 120 |
| Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius | 134 | 1 622 |
| Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) | 12 % | 58 % |
| Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) | 8,7 € | 9,5 € |
| Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote | 0,8 % | 4,7 % |
| Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas | 36,9 km² | 3 075 km² |
| „Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote | 11,9 % | 14,1 % |
Dažniausiai užduodami klausimai
Marijampolės apskritis: kiek savivaldybių?
Marijampolės apskritis: savivaldybių skaičius – 5. Daugiausia gyventojų turi Marijampolės savivaldybė (gyventojų skaičius – 54 133).
Marijampolės apskritis: koks gyventojų skaičius?
Marijampolės apskritis: gyventojų skaičius 2025 m. – 133 338, gyventojų tankis – 30 gyv./km².
Marijampolės apskritis: kurios savivaldybės gyventojų skaičius auga sparčiausiai?
Marijampolės savivaldybė (Marijampolės apskritis): sparčiausias gyventojų skaičiaus augimas apskrityje per 10 metų – −7,4 %.
Kitos apskritys
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.