

Ukmergės rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika
Ukmergės rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 34 978 (2025 m.), plotas – 1 395,0 km², gyventojų tankis – 25,1 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 21-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −6,4 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 34 978 gyv.
- 1 395,0 km²
- 25 gyv./km²
- 68 m
Svarbiausia
Vilniaus apskritis: pagal gyventojų skaičių Ukmergės rajono savivaldybė užima 3-ą vietą tarp 8 savivaldybių.
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis: Ukmergės rajono savivaldybė – 62,6 % (vidurkis, Vilniaus apskritis – 90,5 %; visos šalies rodiklis – 86,4 %).
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap): Ukmergės rajono savivaldybė – 0,3 (vidurkis, Vilniaus apskritis – 2,4 10 000 gyv.; visos šalies rodiklis – 2,4 10 000 gyv.).
1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 985 kWh per metus.
Ar žinojote?
- Vilniaus apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)“.
- Vilniaus apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)“.
- „Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis“: reikšmė mažesnė nei 98 % savivaldybių.
- „Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap)“: reikšmė mažesnė nei 98 % savivaldybių.
- „Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose“: reikšmė didesnė nei 98 % savivaldybių.
- Plotas, išreikštas futbolo aikščių skaičiumi, – maždaug 195 378.
- Artimiausia savivaldybė – Širvintų rajono savivaldybė, nutolusi 29,4 km.
Ukmergės rajono savivaldybė skaičiais
Ukmergės rajono savivaldybė: visi rodikliai
Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.
Gyventojai
| Rodiklis | Ukmergės rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025) | 11,8 % | 15,7 % | 12,4 % | 41-a vieta iš 60 | |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025) | 23,4 % | 17,8 % | 23,3 % | 27-a vieta iš 60 | |
| Moterų dalis (2025) | 51,2 % | 52,3 % | 52,6 % | 47-a vieta iš 60 | |
| Medianinis gyventojų amžius (2025) | 48,0 m. | – | 47,5 m. | 25-a vieta iš 60 | |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024) | 5,3 ‰ | 7,4 ‰ | 5,6 ‰ | 36-a vieta iš 57 | |
| Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024) | 2 | – | 3 | 43-a vieta iš 60 |
Energetika
| Rodiklis | Ukmergės rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026) | 5 | 9 | 725 | 20-a vieta iš 60 | |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026) | 0,4 100 km² | 0,1 100 km² | 0,1 100 km² | 23-a vieta iš 59 | |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026) | 30,1 ha | 531,4 ha | 2 381 ha | 22-a vieta iš 60 |
Klimatas
Ekonomika
Užimtumas
Turizmas
Judumas
Visuomenė
Aplinka
Sveikata
| Rodiklis | Ukmergės rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023) | 180 lovų | 8 448 | 27 800 | 19-a vieta iš 59 | |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 5,3 lovų / 1 000 gyv. | 10,0 lovų / 1 000 gyv. | 5,1 lovų / 1 000 gyv. | 26-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 2,5 lovų / 1 000 gyv. | 5,7 lovų / 1 000 gyv. | 2,1 lovų / 1 000 gyv. | 20-a vieta iš 59 | |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023) | 1 įstaigų | 40 | 133 | 25-a vieta iš 59 | |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023) | 5 323 hospitalizacijų | 308 462 | 899 576 | 15-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023) | 62,8 % | – | 65,9 % | 28-a vieta iš 47 | |
| Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023) | 4,0 d. | 4,7 d. | 5,6 d. | 44-a vieta iš 47 | |
| Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023) | 57,6 pac. / lovą | – | 43,8 pac. / lovą | 6-a vieta iš 47 | |
| Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023) | 2,83 % | 1,95 % | 4,01 % | 40-a vieta iš 47 | |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025) | 16,7 ‰ | 10,5 ‰ | 15,6 ‰ | 23-a vieta iš 60 | |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025) | 16,9 ‰ | 10,6 ‰ | 15,2 ‰ | 18-a vieta iš 60 | |
| Vaistinės (OpenStreetMap) (2026) | 4 | 206 | 736 | 37-a vieta iš 59 | |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 1,1 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 49-a vieta iš 59 |
Švietimas
| Rodiklis | Ukmergės rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Mokyklos (OpenStreetMap) (2026) | 18 | 277 | 1 084 | 15-a vieta iš 59 | |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 5,2 10 000 gyv. | 3,2 10 000 gyv. | 4,8 10 000 gyv. | 22-a vieta iš 59 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025) | 14 | – | 7 | 15-a vieta iš 58 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 3,4 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 2,4 1 000 vaikų iki 15 m. | 9-a vieta iš 58 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025) | 17 | 297 | 1 021 | 13-a vieta iš 60 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 4,1 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | 15-a vieta iš 60 | |
| Profesinio mokymo įstaigos (2025) | 1 | 26 | 117 | 22-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025) | 3 | 169 | 440 | 29-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 0,7 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | 41-a vieta iš 60 |
Rizikos
| Rodiklis | Ukmergės rajono savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Civilinės saugos sirenų skaičius (2026) | 21 | 269 | 1 180 | 17-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 6,0 / 10 tūkst. gyv. | 3,1 / 10 tūkst. gyv. | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 22-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026) | 1,5 / 100 km² | 2,8 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 27-a vieta iš 59 | |
| Priedangų skaičius (2026) | 142 | 2 677 | 6 584 | 7-a vieta iš 60 | |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 40,6 / 10 tūkst. gyv. | 30,5 / 10 tūkst. gyv. | 18,3 / 10 tūkst. gyv. | 6-a vieta iš 60 | |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 84 % | 130 % | 42 % | 9-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026) | 23 | 566 | 2 518 | 38-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 6,6 / 10 tūkst. gyv. | 6,5 / 10 tūkst. gyv. | 10,3 / 10 tūkst. gyv. | 49-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 41 % | 36 % | 41 % | 29-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius (2026) | 17 | 367 | 1 960 | 35-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 4,9 / 10 tūkst. gyv. | 4,2 / 10 tūkst. gyv. | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 44-a vieta iš 60 | |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025) | 10,2 / 1 000 gyv. | 8,0 / 1 000 gyv. | 11,2 / 1 000 gyv. | 36-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius (2025) | 125 | – | 87 | 15-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025) | 3,6 / 1 000 gyv. | 2,7 / 1 000 gyv. | 2,9 / 1 000 gyv. | 19-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 4,1 / 1 000 gyv. per metus | 2,5 / 1 000 gyv. per metus | 3,4 / 1 000 gyv. per metus | 13-a vieta iš 58 | |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025) | 18,7 % | 18,0 % | 18,4 % | 28-a vieta iš 58 | |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025) | 17,3 % | 28,8 % | 12,3 % | 15-a vieta iš 58 | |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025) | 13,9 % | 7,0 % | 17,0 % | 39-a vieta iš 58 | |
| Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025) | 2,1 % | 3,3 % | 4,2 % | 50-a vieta iš 58 | |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025) | 0,7 % | 1,7 % | 3,0 % | 55-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025) | 3,7 / 100 tūkst. gyv. per metus | 2,7 / 100 tūkst. gyv. per metus | 3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus | 31-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 0,5 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,5 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus | 43-a vieta iš 58 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024) | 1,0 % | 0,9 % | 1,2 % | 34-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024) | 1,2 % | 1,2 % | 1,8 % | 40-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024) | 1,3 % | 1,4 % | 2,1 % | 44-a vieta iš 57 | |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024) | 1,1 % | 0,9 % | 1,1 % | 31-a vieta iš 57 | |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020) | 0,0063 g | 0,0044 g | 0,0075 g | 40-a vieta iš 60 |
Ukmergės rajono savivaldybė: rodiklių raida
Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,4 °C, 1951 m. – 6,4 °C
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 790 mm, 1951 m. – 557 mm
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 16 d., 1951 m. – 33 d.
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3 504 °C·d, 1951 m. – 4 250 °C·d
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 71 %, 1951 m. – 62 %
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 20 d., 1951 m. – 49 d.
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 165 d., 1951 m. – 134 d.
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 80 %, 1951 m. – 77 %
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 87 d., 1951 m. – 134 d.
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 26 d., 1951 m. – 57 d.
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 16 d., 1951 m. – 9 d.
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 32 mm, 1951 m. – 24 mm
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 255 d., 1951 m. – 173 d.
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 303 mm, 1951 m. – 141 mm
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 112 mm, 1951 m. – 158 mm
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 75 mm, 1951 m. – 159 mm
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 9 %, 1951 m. – 29 %
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 6,0 d.
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 56 mm, 1951 m. – 41 mm
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,2 °C, 1951 m. – 7,0 °C
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 53 d., 1951 m. – 116 d.
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 141 d., 1951 m. – 138 d.
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 995 kWh/m², 1951 m. – 1 076 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 439 kWh/m², 1951 m. – 499 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 57 kWh/m², 1951 m. – 63 kWh/m²
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 11,9 °C, 1951 m. – 9,8 °C
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 5,0 °C, 1951 m. – 3,2 °C
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,9 °C, 1951 m. – 6,6 °C
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3,5 m/s, 1951 m. – 3,5 m/s
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 25 d., 1951 m. – 25 d.
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,0 m/s, 1951 m. – 6,1 m/s
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 197 W/m², 1951 m. – 215 W/m²
Vidutinė metų temperatūra (įvertis)
2025 m. – 8,2 °C, 1950 m. – 6,1 °C
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)
2025 m. – 94, 1950 m. – 122
Metinis kritulių kiekis (įvertis)
2025 m. – 790 mm, 1950 m. – 855 mm
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)
2025 m. – 10,0, 2021 m. – 10,0
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)
2025 m. – 1 297 darbo vietų, 2010 m. – 1 660 darbo vietų
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)
2025 m. – 37,1 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 122,0 darbo vietų / 1 000 gyv.
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana
2025 m. – 1 300 €, 2018 m. – 500 €
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis
2025 m. – 62,6 %, 2018 m. – 77,8 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“
2025 m. – 26,0 %, 2018 m. – 12,6 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“
2025 m. – 19,4 %, 2018 m. – 16,0 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“
2025 m. – 9,1 %, 2018 m. – 11,9 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“
2025 m. – 13,1 %, 2018 m. – 20,7 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“
2025 m. – 5,2 %, 2018 m. – 6,0 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“
2025 m. – 9,1 %, 2018 m. – 15,5 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“
2025 m. – 1,7 %, 2018 m. – 2,0 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“
2025 m. – 0,6 %, 2018 m. – 0,5 %
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 428, 2019 m. – 431
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų
2024 m. – 12,6 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 12,3 vietos / 1 000 gyv.
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2024 m. – 16,2 %, 2013 m. – 17,1 %
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas
2024 m. – 11,1 %, 2013 m. – 9,0 %
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 12 306, 2020 m. – 7 073
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui
2024 m. – 0,4 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,2 nakv. / gyventoją
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 28,9 %, 2020 m. – 22,2 %
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 3,4 %, 2020 m. – 2,8 %
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 7,1 %, 2021 m. – 8,5 %
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 0,5 %, 2020 m. – 0,4 %
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2023 m. – 1,9 %, 2020 m. – 0,4 %
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 0,5 %, 2021 m. – 0,0 %
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 2,9 %, 2020 m. – 2,9 %
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 1,6 %, 2020 m. – 0,5 %
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis
2023 m. – 85,7 %, 2021 m. – 79,9 %
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis
2024 m. – 28,8 %, 2020 m. – 45,8 %
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje
2025 m. – 26, 2013 m. – 22
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 5,2, 2019 m. – 6,1
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 6,0, 2019 m. – 7,1
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus
2025 m. – 10, 2017 m. – 17
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus
2025 m. – 5,8, 2019 m. – 7,7
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis
2025 m. – 26,7 %, 2017 m. – 37,0 %
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis
2025 m. – 34,4 %, 2017 m. – 16,7 %
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis
2025 m. – 14,4 %, 2017 m. – 27,8 %
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
2025 m. – 5,6 %, 2017 m. – 6,9 %
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje
2025 m. – 7 521, 2019 m. – 7 990
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 227,9, 2021 m. – 239,8
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 12,72, 2021 m. – 14,37
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 41,93, 2023 m. – 37,83
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 44,78, 2023 m. – 45,03
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 20,78, 2021 m. – 26,26
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 38,82, 2022 m. – 43,12
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 2,14, 2021 m. – 1,25
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)
2024 m. – 8,0 µg/m³, 2018 m. – 10,1 µg/m³
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)
2024 m. – 4,4 µg/m³, 2018 m. – 5,0 µg/m³
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)
2024 m. – 104 µg/m³, 2018 m. – 104 µg/m³
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
2018 m. – 2,9 %, 2000 m. – 2,9 %
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)
2018 m. – 61,1 %, 2000 m. – 64,2 %
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)
2018 m. – 29,6 %, 2000 m. – 28,6 %
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
2018 m. – 5,1 %, 2000 m. – 3,0 %
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)
2018 m. – 0,5 %, 2000 m. – 0,5 %
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)
2018 m. – 0,8 %, 2000 m. – 0,8 %
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto
2020 m. – 0,6 %, 1975 m. – 0,3 %
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)
2023 m. – 180 lovų, 2001 m. – 366 lovų
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 5,3 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 5,5 lovų / 1 000 gyv.
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 2,5 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,3 lovų / 1 000 gyv.
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)
2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 2 įstaigų
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse
2023 m. – 5 323 hospitalizacijų, 2001 m. – 9 678 hospitalizacijų
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas
2023 m. – 62,8 %, 2001 m. – 64,6 %
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose
2023 m. – 4,0 d., 2001 m. – 8,2 d.
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)
2023 m. – 57,6 pac. / lovą, 2001 m. – 28,6 pac. / lovą
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)
2023 m. – 2,83 %, 2001 m. – 2,03 %
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)
2025 m. – 16,7 ‰, 1994 m. – 16,8 ‰
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)
2025 m. – 14, 2010 m. – 15
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)
2025 m. – 17, 2010 m. – 29
Profesinio mokymo įstaigos
2025 m. – 1, 2010 m. – 2
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)
2025 m. – 3, 2010 m. – 5
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų
2025 m. – 10,2 / 1 000 gyv., 2015 m. – 11,1 / 1 000 gyv.
Gaisrų skaičius
2025 m. – 125, 2015 m. – 225
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų
2025 m. – 3,6 / 1 000 gyv., 2015 m. – 6,0 / 1 000 gyv.
Ukmergės rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas
Ukmergės rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 37 383, 2025 m. – 34 978.
| Metai | Gyventojų skaičius |
|---|---|
| 2020 | 34 905 |
| 2021 | 34 553 |
| 2022 | 34 028 |
| 2023 | 34 016 |
| 2024 | 34 018 |
| 2025 | 34 978 |
Ukmergės rajono savivaldybė žemėlapyje
Kaimyninės savivaldybės
- Širvintų rajono savivaldybė29 km · 14 575
- Anykščių rajono savivaldybė36 km · 22 003
- Jonavos rajono savivaldybė37 km · 41 581
- Molėtų rajono savivaldybė43 km · 16 280
- Kaišiadorių rajono savivaldybė49 km · 28 554
- Panevėžio rajono savivaldybė50 km · 35 390
- Kėdainių rajono savivaldybė52 km · 45 573
- Panevėžio miesto savivaldybė58 km · 85 774
Vilniaus apskritis: visos savivaldybės
Panašaus dydžio savivaldybės
- Trakų rajono savivaldybė34 863 · Vilniaus apskritis
- Tauragės rajono savivaldybė37 300 · Tauragės apskritis
- Radviliškio rajono savivaldybė33 963 · Šiaulių apskritis
- Utenos rajono savivaldybė37 392 · Utenos apskritis
- Vilkaviškio rajono savivaldybė33 568 · Marijampolės apskritis
- Kretingos rajono savivaldybė37 425 · Klaipėdos apskritis
Seniūnijos: Ukmergės rajono savivaldybė
- Ukmergės miesto seniūnija21 258 gyv.
- Deltuvos seniūnija2 374 gyv.
- Vidiškių seniūnija2 361 gyv.
- Siesikų seniūnija1 231 gyv.
- Taujėnų seniūnija1 222 gyv.
- Pivonijos seniūnija1 160 gyv.
- Veprių seniūnija959 gyv.
- Pabaisko seniūnija927 gyv.
- Želvos seniūnija908 gyv.
- Lyduokių seniūnija908 gyv.
- Šešuolių seniūnija679 gyv.
- Žemaitkiemio seniūnija566 gyv.
Ukmergės rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros
Saulės elektrinės skaičiuoklė: Ukmergės rajono savivaldybė
Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Ukmergės rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.
Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.
Pritaikyti skaičiavimą
Skaičiavimo prielaidos
- Gamyba: 985 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
- Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
- Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
- Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
- Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
- Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
| Mėnuo | Saulėtumas | Temperatūra |
|---|---|---|
| sausis | 16 | −3,5 |
| vasaris | 33 | −3,0 |
| kovas | 75 | 1,1 |
| balandis | 119 | 7,3 |
| gegužė | 159 | 13,1 |
| birželis | 173 | 17,3 |
| liepa | 163 | 19,0 |
| rugpjūtis | 135 | 18,1 |
| rugsėjis | 90 | 13,4 |
| spalis | 46 | 7,6 |
| lapkritis | 16 | 3,2 |
| gruodis | 10 | −0,7 |
Klimatas pagal mėnesius: Ukmergės rajono savivaldybė
Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
| Mėnuo | Vidutinė temperatūra (°C) | Minimali temperatūra (°C) | Maksimali temperatūra (°C) | Krituliai (mm) |
|---|---|---|---|---|
| sausis | −3,4 | −5,6 | −1,5 | 45 |
| vasaris | −2,9 | −5,6 | −0,5 | 40 |
| kovas | 0,8 | −2,4 | 4,2 | 41 |
| balandis | 7,3 | 2,5 | 11,7 | 45 |
| gegužė | 12,6 | 7,2 | 17,4 | 58 |
| birželis | 16,0 | 11,0 | 20,5 | 74 |
| liepa | 18,3 | 13,4 | 22,8 | 84 |
| rugpjūtis | 17,4 | 12,5 | 22,1 | 78 |
| rugsėjis | 12,5 | 8,5 | 16,7 | 51 |
| spalis | 6,8 | 3,9 | 9,9 | 58 |
| lapkritis | 2,1 | 0,3 | 3,8 | 48 |
| gruodis | −1,7 | −3,5 | 0,0 | 49 |
| Metai | 7,1 | 3,5 | 10,6 | 671 |
Analizės, kuriose figūruoja Ukmergės rajono savivaldybė
Dažniausiai užduodami klausimai
Ukmergės rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?
Ukmergės rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 34 978 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 21-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Ukmergės rajono savivaldybė: koks plotas?
Ukmergės rajono savivaldybė: plotas – 1 395,0 km², gyventojų tankis – 25 gyv./km².
Ukmergės rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?
Ukmergės rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 37 383 iki 34 978 (−6,4 %).
Kur yra Ukmergės rajono savivaldybė?
Ukmergės rajono savivaldybė yra apskrityje: Vilniaus apskritis. Platuma 55,267, ilguma 24,767.
Ukmergės rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis“ reikšmė?
Ukmergės rajono savivaldybė: rodiklio „Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis“ reikšmė (2025) – 62,6 %; šalies mediana – 80,5 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 59-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Ukmergės rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap)“ reikšmė?
Ukmergės rajono savivaldybė: rodiklio „Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap)“ reikšmė (2026) – 0,3 10 000 gyv.; šalies mediana – 2,1 10 000 gyv. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 59-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Ukmergės rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?
Ukmergės rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 985 kWh.
Ukmergės rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?
Ukmergės rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Širvintų rajono savivaldybė (29 km), Anykščių rajono savivaldybė (36 km), Jonavos rajono savivaldybė (37 km), Molėtų rajono savivaldybė (43 km), Kaišiadorių rajono savivaldybė (49 km).
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Xraig, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.