Savivaldybė · Marijampolės apskritisKazlų Rūdos savivaldybė herbas

Kazlų Rūdos savivaldybė: gyventojai ir statistika

Kazlų Rūdos savivaldybė: gyventojų skaičius – 10 830 (2025 m.), plotas – 555,0 km², gyventojų tankis – 19,5 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 55-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −13,1 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 10 830 gyv.
  • 555,0 km²
  • 20 gyv./km²
  • 57 m
Vaizdas: Kazlų Rūdos savivaldybė
Nuotrauka: Hugo.arg, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Svarbiausia

Marijampolės apskritis: pagal gyventojų skaičių Kazlų Rūdos savivaldybė užima 4-ą vietą tarp 5 savivaldybių.

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis): Kazlų Rūdos savivaldybė – 1,3 d. (vidurkis, Marijampolės apskritis – 1,5 d.; visos šalies rodiklis – 2,0 d.).

Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje: Kazlų Rūdos savivaldybė – 10,6 vietos / įstaigą (vidurkis, Marijampolės apskritis – 24,3 vietos / įstaigą; visos šalies rodiklis – 28,1 vietos / įstaigą).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 977 kWh per metus.

Ar žinojote?

Kazlų Rūdos savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
10 830
55-a vieta iš 60
−13,1 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
20gyv./km²
35-a vieta iš 59
Plotas
555km²
46-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
57m
43-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
1,3d.
60-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje
10,6vietos / įstaigą
60-a vieta iš 60
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų
201 000 gyv.
52-a vieta iš 52
Kultūros paveldo objektų skaičius
7
59-a vieta iš 60

Kazlų Rūdos savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Kazlų Rūdos savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)13,5 %12,9 %12,4 %17-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)21,9 %22,1 %23,3 %38-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)51,3 %52,1 %52,6 %45-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)46,0 m.–47,5 m.38-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)6,2 ‰5,7 ‰5,6 ‰17-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)05272539-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 km²1,2 100 km²0,1 100 km²39-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)0,4 ha112,0 ha2 381 ha52-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,9 °C7,7 °C7,5 °C4-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−2,5 °C−2,7 °C−2,8 °C11-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,7 °C18,4 °C18,3 °C2-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)652 mm667 mm666 mm44-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)21 d.22 d.23 d.53-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 730 °C·d3 795 °C·d3 889 °C·d56-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,3 °C1,3 °C1,3 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)70 %70 %70 %18-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)26 d.26 d.26 d.15-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)167 d.166 d.168 d.31-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)78 %79 %80 %51-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)102 d.105 d.110 d.54-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)43 d.45 d.47 d.49-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)13 d.13 d.13 d.17-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)30 mm30 mm28 mm3-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)219 d.214 d.204 d.3-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)234 mm243 mm234 mm26-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)126 mm126 mm131 mm38-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)93 mm98 mm104 mm55-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)14 %15 %16 %50-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1,3 d.1,5 d.2,0 d.60-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)56 mm57 mm54 mm10-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)8,1 °C7,9 °C7,7 °C6-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)67 d.70 d.74 d.49-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)157 d.155 d.152 d.4-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 031 kWh/m²1 038 kWh/m²1 022 kWh/m²23-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)457 kWh/m²458 kWh/m²457 kWh/m²27-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)63 kWh/m²65 kWh/m²61 kWh/m²17-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)11,4 °C11,2 °C10,8 °C1-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)4,3 °C4,1 °C3,8 °C5-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,1 °C7,0 °C7,0 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,6 m/s3,6 m/s3,6 m/s30-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)34 d.36 d.34 d.29-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,1 m/s6,2 m/s6,2 m/s37-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)216 W/m²231 W/m²228 W/m²49-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)8,0 °C–7,5 °C4-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,8 °C–18,4 °C2-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−2,5 °C–−2,8 °C10-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)101–11051-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)652 mm–666 mm44-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)3 703–3 88454-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)13–102-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)4115 162186 59856-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)37,9 ‰38,3 ‰42,0 ‰38-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)2533 302140 26756-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)23,3 ‰24,5 ‰27,4 ‰39-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)1,8 ‰2,0 ‰2,2 ‰47-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)36,4 %37,2 %39,1 %43-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)64999445-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,5 10 000 gyv.3,7 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.3-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)111224 16653-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)1,0 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.24-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)2,078,07 03150-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,180,580,4245-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)0,87 M EUR20,986 10245-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)4,035,05 53536-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,370,260,2316-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1,05 M EUR16,114 53737-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)0 %29 %11 %35-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)335619 00149-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,0 1 000 gyv.4,2 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.22-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)15,6k€15,6k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)249 darbo vietų4 160164 70856-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)23,0 darbo vietų / 1 000 gyv.31,2 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.56-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 245 €–1 300 €43-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)65,8 %76,1 %80,5 %53-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)28,1 %19,5 %24,0 %13-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)18,1 %18,1 %14,0 %15-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)6,4 %7,9 %9,1 %51-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)17,3 %11,6 %9,7 %2-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)7,2 %7,1 %6,9 %24-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)6,0 %14,8 %9,0 %48-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)2,4 %2,8 %2,6 %36-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)1,2 %2,0 %2,3 %50-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)7,8 %7,8 %6,8 %

Turizmas

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)8 vnt.71 vnt.3 035 vnt.54-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,7 vnt.0,5 vnt.0,7 vnt.25-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)30 vnt.624 vnt.35 020 vnt.57-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)85–47658-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)7,8 vietos / 1 000 gyv.12,8 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.54-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)10,6 vietos / įstaigą24,3 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą60-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)29,4 %–30,9 %30-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)70,6 %–32,8 %2-a vieta iš 59
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)4,5 %–39,5 %54-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)2,2 %–26,1 %54-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)787–19 55851-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,1 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją50-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)3,8 %–20,2 %42-a vieta iš 44
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,8 %–3,0 %35-a vieta iš 40
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,5 %–1,9 %34-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,1 %–1,1 %35-a vieta iš 40
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)25,2 %–56,8 %29-a vieta iš 36
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)74,8 %–13,0 %2-a vieta iš 42

Judumas

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)91182 80251-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)7,18,08,846-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)9,99,710,133-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)55168942-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)9,27,56,213-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)5,1 %23,9 %17,9 %59-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)30,8 %31,5 %28,6 %26-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)12,8 %21,4 %17,8 %49-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)5,1 %5,2 %7,2 %47-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)141715 90756-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)1,29 ‰1,28 ‰1,42 ‰37-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)40,0 %59,8 %51,7 %45-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)30–16650-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)5,4 100 km²16,4 100 km²12,6 100 km²50-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)213–1 85550-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)20 1 000 gyv.74 1 000 gyv.66 1 000 gyv.52-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)16–4648-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)41312010-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)641341 6229-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)43 %12 %35 %20-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)9,3 €8,7 €10,2 €29-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)8,7 ‰6,9 ‰7,3 ‰12-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)74018 84759-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)6,5 10 000 gyv.30,1 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.58-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)1,3 100 km²9,0 100 km²9,5 100 km²58-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)06186058-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)02353057-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)45677350-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,7 10 000 gyv.4,2 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.13-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)23170854-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,9 10 000 gyv.2,3 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.44-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)7841 15552-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,5 10 000 gyv.6,3 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.32-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)4432 12653-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,7 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.35-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)25179558-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,9 10 000 gyv.3,8 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.45-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)13061152-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,2 100 km²0,7 100 km²0,9 100 km²50-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)312805 17454-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)28,6 10 000 gyv.21,0 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.14-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,5 10 000 gyv.4,1 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.4-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)12247454-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)9,2 100 000 gyv.16,5 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.50-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)039331-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 000 gyv.2,2 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.31-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)2 04426 309770 76454-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)192,5204,6199,037-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)13,4511,5912,3218-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)27,8131,6530,0237-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)4,624,975,5552-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)52,4049,1943,3310-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)28,2124,8222,5311-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)35,8635,9535,5028-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)2,091,471,7722-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)2,4 %6,2 %6,2 %44-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)8,4 µg/m³8,9 µg/m³7,9 µg/m³15-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)4,0 µg/m³5,2 µg/m³4,4 µg/m³45-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)106 µg/m³106 µg/m³102 µg/m³15-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)73 m–102 m41-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)3,3 °–2,7 °15-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,2 %–0,2 %31-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)2,2 %–2,8 %43-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)35,8 %–58,9 %48-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)51,8 %–28,0 %5-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)8,8 %–4,8 %4-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)0,6 %–0,6 %29-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)0,9 %–1,1 %38-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,6 %–0,7 %37-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,5 %0,7 %0,6 %38-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)236 m²/gyv.209 m²/gyv.245 m²/gyv.35-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)93 %–68 %7-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)27 %–21 %12-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)2,3 %0,8 %2,0 %26-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)12,6 km²36,9 km²3 075 km²40-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)10,1 %11,9 %9,8 %28-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)25 lovų64527 80054-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)2,3 lovų / 1 000 gyv.4,8 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.51-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)0,0 lovų / 1 000 gyv.2,5 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.48-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)1 įstaigų613325-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)117 hospitalizacijų16 105899 57657-a vieta iš 59
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)15,4 ‰15,6 ‰15,6 ‰31-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)15,5 ‰15,2 ‰15,2 ‰30-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)13573655-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,9 10 000 gyv.2,6 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.54-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)5691 08455-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,6 10 000 gyv.5,2 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.33-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)3–749-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)2,0 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.37-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)10611 02136-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)6,8 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.2-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)0411748-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)21344041-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,4 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.21-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisKazlų Rūdos savivaldybėMarijampolės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)5631 18055-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)4,6 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.31-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)0,9 / 100 km²1,4 / 100 km²1,4 / 100 km²45-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)393686 58437-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)36,0 / 10 tūkst. gyv.27,6 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.11-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)40 %64 %42 %37-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)121042 51854-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)11,1 / 10 tūkst. gyv.7,8 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.28-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)41 %41 %41 %29-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)51721 96057-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)4,6 / 10 tūkst. gyv.12,9 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.46-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)13,2 / 1 000 gyv.11,3 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.12-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)45–8750-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)4,2 / 1 000 gyv.3,0 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.11-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)3,6 / 1 000 gyv. per metus3,0 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus24-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)24,0 %16,4 %18,4 %12-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)9,2 %18,9 %12,3 %44-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)23,0 %18,7 %17,0 %11-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)3,1 %4,2 %4,2 %40-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)2,0 %3,1 %3,0 %39-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)4,4 / 100 tūkst. gyv. per metus3,0 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus23-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)1,6 / 10 tūkst. gyv. per metus1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus11-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)0,8 %2,6 %1,2 %44-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)1,3 %3,7 %1,8 %37-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)1,5 %4,4 %2,1 %38-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)0,5 %2,4 %1,1 %52-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0066 g0,0068 g0,0075 g35-a vieta iš 60

Kazlų Rūdos savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,8 °C

2025 m. – 8,9 °C, 1951 m. – 7,1 °C

46810122025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+191 mm+38,5 %

2025 m. – 687 mm, 1951 m. – 496 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−21 d.−70,0 %

2025 m. – 9 d., 1951 m. – 30 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−692 °C·d−17,3 %

2025 m. – 3 317 °C·d, 1951 m. – 4 009 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8,0 proc. p.

2025 m. – 69 %, 1951 m. – 61 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−24 d.−52,2 %

2025 m. – 22 d., 1951 m. – 46 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+25 d.+19,4 %

2025 m. – 154 d., 1951 m. – 129 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,0 proc. p.

2025 m. – 78 %, 1951 m. – 77 %

74767880822025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−35 d.−29,9 %

2025 m. – 82 d., 1951 m. – 117 d.

501001502025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−27 d.−61,4 %

2025 m. – 17 d., 1951 m. – 44 d.

0501002025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9 d.+150,0 %

2025 m. – 15 d., 1951 m. – 6 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+6 mm+23,1 %

2025 m. – 32 mm, 1951 m. – 26 mm

0204060802025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+43 d.+22,4 %

2025 m. – 235 d., 1951 m. – 192 d.

1502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+140 mm+111,1 %

2025 m. – 266 mm, 1951 m. – 126 mm

01002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−45 mm−32,6 %

2025 m. – 93 mm, 1951 m. – 138 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−61 mm−52,1 %

2025 m. – 56 mm, 1951 m. – 117 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−16,0 proc. p.

2025 m. – 8 %, 1951 m. – 24 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,0 d.

2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 0,0 d.

0,02,55,07,52025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+17 mm+45,9 %

2025 m. – 54 mm, 1951 m. – 37 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,3 °C

2025 m. – 8,8 °C, 1951 m. – 7,5 °C

6810122025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−46 d.−51,7 %

2025 m. – 43 d., 1951 m. – 89 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+4 d.+2,8 %

2025 m. – 148 d., 1951 m. – 144 d.

1201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−59 kWh/m²−5,4 %

2025 m. – 1 032 kWh/m², 1951 m. – 1 091 kWh/m²

8009001 0001 1001 200202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−58 kWh/m²−11,6 %

2025 m. – 442 kWh/m², 1951 m. – 500 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−2 kWh/m²−3,1 %

2025 m. – 63 kWh/m², 1951 m. – 65 kWh/m²

506070802025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 12,6 °C, 1951 m. – 10,5 °C

81012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,5 °C

2025 m. – 5,4 °C, 1951 m. – 3,9 °C

024682025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,6 °C

2025 m. – 7,2 °C, 1951 m. – 6,6 °C

6782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s+0,9 %

2025 m. – 3,5 m/s, 1951 m. – 3,5 m/s

3,003,253,503,754,002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+6 d.+25,0 %

2025 m. – 30 d., 1951 m. – 24 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s−0,8 %

2025 m. – 6,0 m/s, 1951 m. – 6,0 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−12 W/m²−5,6 %

2025 m. – 204 W/m², 1951 m. – 216 W/m²

1502002503002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 9,0 °C, 1950 m. – 7,0 °C

46810122025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−21−20,4 %

2025 m. – 82, 1950 m. – 103

501001502025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−100 mm−12,7 %

2025 m. – 687 mm, 1950 m. – 787 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

−60 darbo vietų−19,4 %

2025 m. – 249 darbo vietų, 2010 m. – 309 darbo vietų

200400600800202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−23,9 darbo vietų / 1 000 gyv.−50,9 %

2025 m. – 23,0 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 46,8 darbo vietų / 1 000 gyv.

204060202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+745 €+149,0 %

2025 m. – 1 245 €, 2018 m. – 500 €

5007501 0001 2502025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+9,0 proc. p.

2025 m. – 65,8 %, 2018 m. – 56,8 %

506070802025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

+10,1 proc. p.

2025 m. – 28,1 %, 2018 m. – 18,0 %

1020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+0,7 proc. p.

2025 m. – 18,1 %, 2018 m. – 17,4 %

10152025302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

+2,1 proc. p.

2025 m. – 6,4 %, 2018 m. – 4,3 %

0510152025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−11,5 proc. p.

2025 m. – 17,3 %, 2018 m. – 28,8 %

152025302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+2,9 proc. p.

2025 m. – 7,2 %, 2018 m. – 4,3 %

0510152025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−5,7 proc. p.

2025 m. – 6,0 %, 2018 m. – 11,7 %

2,55,07,510,012,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

+1,2 proc. p.

2025 m. – 2,4 %, 2018 m. – 1,2 %

012342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+0,6 proc. p.

2025 m. – 1,2 %, 2018 m. – 0,6 %

0242025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

+12+16,4 %

2024 m. – 85, 2019 m. – 73

050100150202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

+1,4 vietos / 1 000 gyv.+22,5 %

2024 m. – 7,8 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 6,4 vietos / 1 000 gyv.

051015202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

−54,7 proc. p.

2024 m. – 4,5 %, 2013 m. – 59,2 %

0501002024202220202013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

−20,9 proc. p.

2024 m. – 2,2 %, 2013 m. – 23,1 %

02040602024202220202013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

−361−31,4 %

2024 m. – 787, 2021 m. – 1 148

7501 0001 2501 5002024202320222021
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2021–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

0,0 nakv. / gyventoją−30,0 %

2024 m. – 0,1 nakv. / gyventoją, 2021 m. – 0,1 nakv. / gyventoją

0,0500,0750,1000,1250,1502024202320222021
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2021–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

−16,2 proc. p.

2024 m. – 25,2 %, 2021 m. – 41,4 %

203040502024202320222021
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2021–2024

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

+16,2 proc. p.

2024 m. – 74,8 %, 2021 m. – 58,6 %

50607080202420222021
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2021–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−3−25,0 %

2025 m. – 9, 2013 m. – 12

01020302025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−3,4−32,1 %

2025 m. – 7,1, 2019 m. – 10,5

6810122025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−5,1−34,2 %

2025 m. – 9,9, 2019 m. – 15,0

8101214162025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

+1+25,0 %

2025 m. – 5, 2017 m. – 4

246820252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

+5,8+174,3 %

2025 m. – 9,2, 2019 m. – 3,3

0510152025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−4,1 proc. p.

2025 m. – 5,1 %, 2017 m. – 9,2 %

510152020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+17,0 proc. p.

2025 m. – 30,8 %, 2017 m. – 13,8 %

1020304020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−11,8 proc. p.

2025 m. – 12,8 %, 2017 m. – 24,6 %

101520253020252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

−1,9 proc. p.

2025 m. – 5,1 %, 2017 m. – 7,0 %

4567820252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−121−5,6 %

2025 m. – 2 044, 2019 m. – 2 165

2 0002 2002 4002 6002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−22,6−10,5 %

2025 m. – 192,5, 2021 m. – 215,0

19020021022020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,09+0,7 %

2025 m. – 13,45, 2021 m. – 13,36

13,0013,2513,5013,7520252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+3,33+13,6 %

2025 m. – 27,81, 2023 m. – 24,48

242628202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,46+4,9 %

2025 m. – 52,40, 2023 m. – 49,94

4950515253202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,33+9,0 %

2025 m. – 28,21, 2021 m. – 25,88

252627282920252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,87+2,5 %

2025 m. – 35,86, 2022 m. – 34,99

34,535,035,536,02025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,58+38,4 %

2025 m. – 2,09, 2021 m. – 1,51

1,01,52,02,520252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−2,6 µg/m³−23,6 %

2024 m. – 8,4 µg/m³, 2018 m. – 11,0 µg/m³

6810122024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,3 µg/m³−7,0 %

2024 m. – 4,0 µg/m³, 2018 m. – 4,3 µg/m³

3,54,04,55,02024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−2 µg/m³−1,9 %

2024 m. – 106 µg/m³, 2018 m. – 108 µg/m³

90951001051102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

−0,2 proc. p.

2018 m. – 2,2 %, 2000 m. – 2,4 %

2,22,32,42018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−2,4 proc. p.

2018 m. – 35,8 %, 2000 m. – 38,2 %

35363738392018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

+1,1 proc. p.

2018 m. – 51,8 %, 2000 m. – 50,7 %

50,551,051,552,02018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+2,0 proc. p.

2018 m. – 8,8 %, 2000 m. – 6,8 %

67892018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

−0,4 proc. p.

2018 m. – 0,6 %, 2000 m. – 1,0 %

0,51,01,52,02018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

0,0 proc. p.

2018 m. – 0,9 %, 2000 m. – 0,9 %

0,51,01,52,02018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,2 proc. p.

2020 m. – 0,5 %, 1975 m. – 0,2 %

0,20,30,40,520202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−102 lovų−80,3 %

2023 m. – 25 lovų, 2001 m. – 127 lovų

050100150202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−1,9 lovų / 1 000 gyv.−45,1 %

2023 m. – 2,3 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 4,2 lovų / 1 000 gyv.

234520232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−1,8 lovų / 1 000 gyv.

2023 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 1,8 lovų / 1 000 gyv.

01220232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

0 įstaigų

2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 1 įstaigų

1,01,52,0202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−1 680 hospitalizacijų−93,5 %

2023 m. – 117 hospitalizacijų, 2001 m. – 1 797 hospitalizacijų

01 0002 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−32,5 proc. p.

2020 m. – 32,5 %, 2001 m. – 65,0 %

204060802020201720142011200820052001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2020

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−2,9 d.−30,2 %

2020 m. – 6,7 d., 2001 m. – 9,7 d.

68102020201720142011200820052001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2020

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

−7,0 pac. / lovą−28,4 %

2020 m. – 17,6 pac. / lovą, 2001 m. – 24,6 pac. / lovą

10203040502020201720142011200820052001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2020

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

−0,51 proc. p.

2020 m. – 1,63 %, 2001 m. – 2,13 %

01232020201720142011200820052001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2020

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+2,0 ‰+14,9 %

2025 m. – 15,4 ‰, 1994 m. – 13,4 ‰

1015202025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

+1+50,0 %

2025 m. – 3, 2010 m. – 2

2,02,53,0202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−1−9,1 %

2025 m. – 10, 2010 m. – 11

91011202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

0

2025 m. – 0, 2010 m. – 0

0,00,51,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

+1+100,0 %

2025 m. – 2, 2010 m. – 1

1,01,52,0202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+2,4 / 1 000 gyv.+21,9 %

2025 m. – 13,2 / 1 000 gyv., 2015 m. – 10,8 / 1 000 gyv.

7,510,012,515,0202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

+1+2,3 %

2025 m. – 45, 2015 m. – 44

204060202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

+0,6 / 1 000 gyv.+17,8 %

2025 m. – 4,2 / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,5 / 1 000 gyv.

246202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Kazlų Rūdos savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

10 50011 00011 50012 00012 500201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Kazlų Rūdos savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 12 469, 2025 m. – 10 830.

MetaiGyventojų skaičius
202011 227
202111 054
202210 959
202310 908
202410 837
202510 830

Kazlų Rūdos savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Kazlų Rūdos savivaldybė

Visi: seniūnijos (Kazlų Rūdos savivaldybė)

Kazlų Rūdos savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
977kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 40° kampu
Šilčiausias mėnuo
19,3°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−2,8°C
sausis
Našiausias mėnuo
130kWh
gegužė

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Kazlų Rūdos savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Kazlų Rūdos savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
4 890kWh
Sutaupoma per metus
680 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,9metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 977 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis16−2,8
vasaris31−2,2
kovas741,8
balandis1187,8
gegužė15813,5
birželis17017,6
liepa16319,3
rugpjūtis13418,6
rugsėjis9214,0
spalis478,3
lapkritis173,8
gruodis110,1

Klimatas pagal mėnesius: Kazlų Rūdos savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,8°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−2,5°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
85mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Kazlų Rūdos savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−2,5−4,6−0,544
vasaris−1,8−4,30,538
kovas1,7−1,55,141
balandis7,93,212,444
gegužė13,27,818,056
birželis16,511,421,072
liepa18,813,923,385
rugpjūtis18,013,222,876
rugsėjis13,29,217,552
spalis7,74,810,956
lapkritis3,11,24,844
gruodis−0,6−2,41,044
Metai7,94,311,4652

Analizės, kuriose figūruoja Kazlų Rūdos savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Kazlų Rūdos savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Kazlų Rūdos savivaldybė: gyventojų skaičius – 10 830 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 55-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Kazlų Rūdos savivaldybė: koks plotas?

Kazlų Rūdos savivaldybė: plotas – 555,0 km², gyventojų tankis – 20 gyv./km².

Kazlų Rūdos savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Kazlų Rūdos savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 12 469 iki 10 830 (−13,1 %).

Kur yra Kazlų Rūdos savivaldybė?

Kazlų Rūdos savivaldybė yra apskrityje: Marijampolės apskritis. Platuma 54,764, ilguma 23,464.

Kazlų Rūdos savivaldybė: kokia rodiklio „Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė?

Kazlų Rūdos savivaldybė: rodiklio „Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 1,3 d.; šalies mediana – 2,0 d. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Kazlų Rūdos savivaldybė: kokia rodiklio „Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje“ reikšmė?

Kazlų Rūdos savivaldybė: rodiklio „Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje“ reikšmė (2024) – 10,6 vietos / įstaigą; šalies mediana – 21,6 vietos / įstaigą. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Kazlų Rūdos savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Kazlų Rūdos savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 977 kWh.

Kazlų Rūdos savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Kazlų Rūdos savivaldybė: artimiausi kaimynai – Marijampolės savivaldybė (24 km), Šakių rajono savivaldybė (30 km), Prienų rajono savivaldybė (33 km), Kauno miesto savivaldybė (34 km), Kauno rajono savivaldybė (35 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.