Savivaldybė · Vilniaus apskritisŠalčininkų rajono savivaldybė herbas

Šalčininkų rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Šalčininkų rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 29 822 (2025 m.), plotas – 1 491,0 km², gyventojų tankis – 20,0 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 26-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −9,6 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 29 822 gyv.
  • 1 491,0 km²
  • 20 gyv./km²
  • 190 m
Vaizdas: Šalčininkų rajono savivaldybė
Nuotrauka: VietovesLt, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Svarbiausia

Vilniaus apskritis: pagal gyventojų skaičių Šalčininkų rajono savivaldybė užima 5-ą vietą tarp 8 savivaldybių.

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis: Šalčininkų rajono savivaldybė – 20,4 % (vidurkis, Vilniaus apskritis – 5,6 %; visos šalies rodiklis – 5,6 %).

Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų: Šalčininkų rajono savivaldybė – 4,0 ‰ (vidurkis, Vilniaus apskritis – 10,5 ‰; visos šalies rodiklis – 8,2 ‰).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 39° kampu, čia pagamina apie 1 000 kWh per metus.

Ar žinojote?

Šalčininkų rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
29 822
26-a vieta iš 60
−9,6 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
20gyv./km²
34-a vieta iš 59
Plotas
1 491km²
15-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
190m
3-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
20,4%
1-a vieta iš 60
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų
4,0‰
60-a vieta iš 60
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų
7,3/ 1 000 gyv.
1-a vieta iš 58
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio
176m
1-a vieta iš 60

Šalčininkų rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Šalčininkų rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)14,1 %15,7 %12,4 %9-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)17,7 %17,8 %23,3 %55-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)50,4 %52,3 %52,6 %51-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)43,0 m.–47,5 m.51-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)6,8 ‰7,4 ‰5,6 ‰8-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)0972539-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 km²0,1 100 km²0,1 100 km²39-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)115,6 ha531,4 ha2 381 ha7-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,2 °C7,1 °C7,5 °C39-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−3,8 °C−3,8 °C−2,8 °C52-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,4 °C18,3 °C18,3 °C19-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)686 mm678 mm666 mm15-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)28 d.29 d.23 d.9-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 980 °C·d4 012 °C·d3 889 °C·d14-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,3 °C1,3 °C1,3 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)71 %71 %70 %5-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)26 d.25 d.26 d.15-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)175 d.176 d.168 d.10-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)80 %80 %80 %11-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)120 d.118 d.110 d.3-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)55 d.55 d.47 d.8-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)13 d.13 d.13 d.17-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)31 mm28 mm28 mm1-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)201 d.199 d.204 d.41-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)244 mm239 mm234 mm8-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)133 mm132 mm131 mm21-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)128 mm128 mm104 mm10-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)19 %19 %16 %7-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,1 d.2,3 d.2,0 d.24-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)61 mm57 mm54 mm2-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,7 °C7,6 °C7,7 °C30-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)81 d.81 d.74 d.9-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)152 d.151 d.152 d.30-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 029 kWh/m²1 020 kWh/m²1 022 kWh/m²24-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)455 kWh/m²453 kWh/m²457 kWh/m²45-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)67 kWh/m²65 kWh/m²61 kWh/m²3-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)10,7 °C10,5 °C10,8 °C34-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,5 °C3,5 °C3,8 °C49-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,2 °C7,0 °C7,0 °C1-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,7 m/s3,8 m/s3,6 m/s18-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)33 d.34 d.34 d.34-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,3 m/s6,3 m/s6,2 m/s14-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)234 W/m²239 W/m²228 W/m²22-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)7,0 °C–7,5 °C48-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,3 °C–18,4 °C31-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−3,9 °C–−2,8 °C54-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)123–1103-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)687 mm–666 mm14-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)4 038–3 88410-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)9–1034-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)87980 642186 59837-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)29,4 ‰92,8 ‰42,0 ‰59-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)58965 375140 26735-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)19,7 ‰75,3 ‰27,4 ‰51-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)1,7 ‰7,5 ‰2,2 ‰50-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)38,0 %43,8 %39,1 %37-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)827599431-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,7 10 000 gyv.3,1 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.49-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)171 8124 16642-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)0,6 1 000 gyv.2,1 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.53-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)6,04 5927 03140-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,205,240,4243-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1,55 M EUR4 4476 10235-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)0 %8 %5 %42-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)54 %77 %9 %2-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)6,53 8005 53525-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,224,340,2332-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)2,84 M EUR2 5764 53726-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)8 %6 %11 %31-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)372 8819 00144-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,2 1 000 gyv.3,3 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.57-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)41,5k€41,5k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)1 915 darbo vietų47 495164 70820-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)64,2 darbo vietų / 1 000 gyv.54,2 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.13-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 280 €–1 300 €38-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)80,0 %90,5 %80,5 %32-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)21,8 %31,0 %24,0 %36-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)17,1 %10,0 %14,0 %20-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)9,1 %8,9 %9,1 %30-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)15,9 %11,9 %9,7 %4-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)4,3 %4,3 %6,9 %52-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)10,2 %11,3 %9,0 %20-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)1,6 %4,2 %2,6 %50-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)0,8 %1,7 %2,3 %57-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)5,1 %5,1 %6,8 %

Turizmas

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)9 vnt.577 vnt.3 035 vnt.52-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,3 vnt.0,7 vnt.0,7 vnt.55-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)40 vnt.9 473 vnt.35 020 vnt.56-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)112–47656-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)3,8 vietos / 1 000 gyv.23,6 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.59-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)12,4 vietos / įstaigą35,6 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą58-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)47,3 %–30,9 %12-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)52,7 %–32,8 %7-a vieta iš 59
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)19,1 %–39,5 %46-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)9,7 %–26,1 %51-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)2 084–19 55848-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,1 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją50-a vieta iš 51
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)13,2 %–3,0 %5-a vieta iš 40
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)6,5 %–0,4 %4-a vieta iš 35
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)2,3 %–1,9 %17-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,3 %–1,1 %29-a vieta iš 40
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)71,7 %–56,8 %11-a vieta iš 36
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)38,2 %–13,0 %6-a vieta iš 42

Judumas

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)288522 80228-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)6,29,48,853-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)7,710,410,151-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)1215868918-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)8,03,76,219-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)16,1 %29,5 %17,9 %37-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)30,1 %35,3 %28,6 %28-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)28,0 %21,4 %17,8 %4-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)20,4 %5,6 %7,2 %1-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)92 4055 90758-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)0,30 ‰2,75 ‰1,42 ‰60-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)0,0 %21,2 %51,7 %58-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)128–16636-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)8,6 100 km²22,8 100 km²12,6 100 km²45-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)1 708–1 85528-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)57 1 000 gyv.303 1 000 gyv.66 1 000 gyv.33-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)23–4644-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)14012026-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)37621 62231-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)71 %65 %35 %3-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)8,6 €8,5 €10,2 €36-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)4,0 ‰10,5 ‰7,3 ‰60-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)1182 4948 84729-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)39,6 10 000 gyv.28,4 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.31-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)7,9 100 km²25,6 100 km²9,5 100 km²39-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)714086041-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)811953025-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)516477347-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,7 10 000 gyv.1,9 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.57-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)621470828-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,0 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.37-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)192201 15527-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,4 10 000 gyv.2,5 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.34-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)31 2252 12655-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,0 10 000 gyv.14,0 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.60-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)317979554-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,0 10 000 gyv.2,0 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.59-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)38361142-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,2 100 km²0,9 100 km²0,9 100 km²49-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)431 4395 17445-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)14,4 10 000 gyv.16,4 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.53-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,0 10 000 gyv.2,3 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.29-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)010147458-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 000 gyv.11,5 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.58-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)0259331-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 000 gyv.2,9 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.31-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)4 765278 311770 76432-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)167,6323,9199,052-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)14,7218,3912,3214-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)23,1959,3930,0252-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)9,7212,215,556-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)42,7934,1643,3332-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)24,4414,2622,5324-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)23,8944,3535,5054-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,303,731,7743-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)18,6 %13,4 %6,2 %12-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)7,7 µg/m³8,8 µg/m³7,9 µg/m³36-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)3,6 µg/m³6,8 µg/m³4,4 µg/m³54-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)106 µg/m³105 µg/m³102 µg/m³16-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)176 m–102 m1-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)3,0 °–2,7 °20-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,1 %–0,2 %38-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)1,6 %–2,8 %56-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)46,7 %–58,9 %43-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)44,7 %–28,0 %9-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)5,7 %–4,8 %17-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)0,4 %–0,6 %35-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)1,0 %–1,1 %33-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,6 %–0,7 %37-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,5 %1,0 %0,6 %38-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)233 m²/gyv.120 m²/gyv.245 m²/gyv.38-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)71 %–68 %27-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)22 %–21 %28-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)6,4 %5,8 %2,0 %12-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)95,6 km²561,1 km²3 075 km²8-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)15,9 %14,8 %9,8 %17-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)144 lovų8 44827 80027-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)4,8 lovų / 1 000 gyv.10,0 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.35-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)1,5 lovų / 1 000 gyv.5,7 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.42-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)2 įstaigų4013313-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)2 956 hospitalizacijų308 462899 57627-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)83,3 %–65,9 %3-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)6,9 d.4,7 d.5,6 d.8-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)43,8 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą23-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)3,95 %1,95 %4,01 %26-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)13,3 ‰10,5 ‰15,6 ‰46-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)13,9 ‰10,6 ‰15,2 ‰41-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)520673632-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,7 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.43-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)152771 08425-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,0 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.26-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)12–717-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)2,9 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.21-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)232971 0217-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)5,5 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.6-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)12611722-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)416944022-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)0,9 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.31-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisŠalčininkų rajono savivaldybėVilniaus apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)212691 18017-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)7,0 / 10 tūkst. gyv.3,1 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.16-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)1,4 / 100 km²2,8 / 100 km²1,4 / 100 km²28-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)722 6776 58423-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)24,1 / 10 tūkst. gyv.30,5 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.21-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)53 %130 %42 %22-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)265662 51832-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)8,7 / 10 tūkst. gyv.6,5 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.39-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)50 %36 %41 %10-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)183671 96034-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)6,0 / 10 tūkst. gyv.4,2 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.40-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)12,3 / 1 000 gyv.8,0 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.18-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)219–874-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)7,3 / 1 000 gyv.2,7 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.1-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)5,2 / 1 000 gyv. per metus2,5 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus2-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)42,9 %18,0 %18,4 %1-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)16,5 %28,8 %12,3 %17-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)13,7 %7,0 %17,0 %40-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)4,6 %3,3 %4,2 %21-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)4,9 %1,7 %3,0 %10-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)8,5 / 100 tūkst. gyv. per metus2,7 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus4-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)2,7 / 10 tūkst. gyv. per metus0,5 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus5-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)0,7 %0,9 %1,2 %48-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)1,1 %1,2 %1,8 %45-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)1,4 %1,4 %2,1 %40-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)0,8 %0,9 %1,1 %43-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0036 g0,0044 g0,0075 g60-a vieta iš 60

Šalčininkų rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,8 °C

2025 m. – 8,3 °C, 1951 m. – 6,5 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+295 mm+59,8 %

2025 m. – 788 mm, 1951 m. – 493 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−21 d.−60,0 %

2025 m. – 14 d., 1951 m. – 35 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−716 °C·d−16,8 %

2025 m. – 3 544 °C·d, 1951 m. – 4 260 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9,0 proc. p.

2025 m. – 70 %, 1951 m. – 61 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−26 d.−54,2 %

2025 m. – 22 d., 1951 m. – 48 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+28 d.+20,6 %

2025 m. – 164 d., 1951 m. – 136 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 proc. p.

2025 m. – 79 %, 1951 m. – 77 %

75,077,580,082,585,02025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−40 d.−28,6 %

2025 m. – 100 d., 1951 m. – 140 d.

501001502002025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−26 d.−43,3 %

2025 m. – 34 d., 1951 m. – 60 d.

0501001502025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+12 d.+300,0 %

2025 m. – 16 d., 1951 m. – 4 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+18 mm+105,9 %

2025 m. – 35 mm, 1951 m. – 17 mm

0204060802025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+63 d.+32,6 %

2025 m. – 256 d., 1951 m. – 193 d.

1502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+246 mm+253,6 %

2025 m. – 343 mm, 1951 m. – 97 mm

02004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−56 mm−36,8 %

2025 m. – 96 mm, 1951 m. – 152 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−91 mm−58,7 %

2025 m. – 64 mm, 1951 m. – 155 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−23,0 proc. p.

2025 m. – 8 %, 1951 m. – 31 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−4,0 d.

2025 m. – 0,0 d., 1951 m. – 4,0 d.

05102025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+47 mm+151,6 %

2025 m. – 78 mm, 1951 m. – 31 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,8 °C

2025 m. – 8,2 °C, 1951 m. – 7,4 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−66 d.−57,4 %

2025 m. – 49 d., 1951 m. – 115 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+5 d.+3,6 %

2025 m. – 142 d., 1951 m. – 137 d.

1201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−73 kWh/m²−6,7 %

2025 m. – 1 023 kWh/m², 1951 m. – 1 096 kWh/m²

8009001 0001 1001 200202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−62 kWh/m²−12,2 %

2025 m. – 446 kWh/m², 1951 m. – 508 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−6 kWh/m²−8,5 %

2025 m. – 65 kWh/m², 1951 m. – 71 kWh/m²

50607080902025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 11,9 °C, 1951 m. – 10,0 °C

681012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,4 °C

2025 m. – 4,6 °C, 1951 m. – 3,2 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,4 °C

2025 m. – 7,2 °C, 1951 m. – 6,8 °C

67892025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−1,9 %

2025 m. – 3,7 m/s, 1951 m. – 3,7 m/s

3,253,503,754,004,252025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+6 d.+28,6 %

2025 m. – 27 d., 1951 m. – 21 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,2 m/s−3,0 %

2025 m. – 6,2 m/s, 1951 m. – 6,4 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−25 W/m²−10,1 %

2025 m. – 222 W/m², 1951 m. – 247 W/m²

1502002503002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 8,1 °C, 1950 m. – 6,1 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−23−18,3 %

2025 m. – 103, 1950 m. – 126

501001502002025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−14 mm−1,7 %

2025 m. – 788 mm, 1950 m. – 802 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+3,0+42,9 %

2025 m. – 10,0, 2021 m. – 7,0

051020252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

−147 darbo vietų−7,1 %

2025 m. – 1 915 darbo vietų, 2010 m. – 2 062 darbo vietų

1 0002 0003 0004 000202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−12,4 darbo vietų / 1 000 gyv.−16,1 %

2025 m. – 64,2 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 76,6 darbo vietų / 1 000 gyv.

050100150202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+830 €+184,4 %

2025 m. – 1 280 €, 2018 m. – 450 €

05001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+1,2 proc. p.

2025 m. – 80,0 %, 2018 m. – 78,8 %

607080902025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

−1,6 proc. p.

2025 m. – 21,8 %, 2018 m. – 23,4 %

152025302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+8,2 proc. p.

2025 m. – 17,1 %, 2018 m. – 8,9 %

01020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

−0,3 proc. p.

2025 m. – 9,1 %, 2018 m. – 9,4 %

5,07,510,012,515,02025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−7,3 proc. p.

2025 m. – 15,9 %, 2018 m. – 23,2 %

10203040502025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+1,3 proc. p.

2025 m. – 4,3 %, 2018 m. – 3,0 %

02462025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−5,8 proc. p.

2025 m. – 10,2 %, 2018 m. – 16,0 %

51015202025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

0,0 proc. p.

2025 m. – 1,6 %, 2018 m. – 1,6 %

1,01,52,02,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+0,4 proc. p.

2025 m. – 0,8 %, 2018 m. – 0,4 %

0,00,51,01,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

+6+5,7 %

2024 m. – 112, 2019 m. – 106

0100200300400202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

+0,3 vietos / 1 000 gyv.+10,0 %

2024 m. – 3,8 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 3,4 vietos / 1 000 gyv.

051015202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+10,2 proc. p.

2024 m. – 19,1 %, 2016 m. – 8,9 %

5101520202420212016
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2016–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+4,3 proc. p.

2024 m. – 9,7 %, 2016 m. – 5,4 %

02040602024202120192016
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2016–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

+1 461+234,5 %

2024 m. – 2 084, 2020 m. – 623

02 0004 0006 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

+0,1 nakv. / gyventoją+250,0 %

2024 m. – 0,1 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,0 nakv. / gyventoją

0,00,10,220242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+24,0 proc. p.

2023 m. – 36,5 %, 2020 m. – 12,5 %

010203040202320222020
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+2,9 proc. p.

2024 m. – 13,2 %, 2020 m. – 10,3 %

05101520242023202220212020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+4,9 proc. p.

2024 m. – 6,5 %, 2022 m. – 1,6 %

051015202420232022
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2022–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,1 proc. p.

2024 m. – 2,3 %, 2020 m. – 2,2 %

0,51,01,52,02,52024202220212020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−7,6 proc. p.

2024 m. – 0,3 %, 2021 m. – 7,9 %

05102024202320222021
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

+38,2 proc. p.

2024 m. – 71,7 %, 2020 m. – 33,5 %

02550752024202320212020
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis

+42,3 proc. p.

2023 m. – 85,5 %, 2020 m. – 43,2 %

406080100202320212020
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (%), 2020–2023

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

+14,9 proc. p.

2024 m. – 38,2 %, 2020 m. – 23,3 %

203040502024202220212020
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2020–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

+4+16,7 %

2025 m. – 28, 2013 m. – 24

102030402025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,1−14,9 %

2025 m. – 6,2, 2019 m. – 7,3

67892025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−0,8−9,4 %

2025 m. – 7,7, 2019 m. – 8,5

789102025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−6−33,3 %

2025 m. – 12, 2017 m. – 18

10,012,515,017,520,020252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−2,0−19,7 %

2025 m. – 8,0, 2019 m. – 10,0

81012142025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−8,3 proc. p.

2025 m. – 16,1 %, 2017 m. – 24,4 %

15202520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+9,0 proc. p.

2025 m. – 30,1 %, 2017 m. – 21,1 %

152025303520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−0,5 proc. p.

2025 m. – 28,0 %, 2017 m. – 28,5 %

262728293020252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

+3,3 proc. p.

2025 m. – 20,4 %, 2017 m. – 17,1 %

1015202520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−620−11,5 %

2025 m. – 4 765, 2019 m. – 5 385

4 5005 0005 5006 0006 5002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−19,7−10,5 %

2025 m. – 167,6, 2021 m. – 187,3

16017018019020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−3,54−19,4 %

2025 m. – 14,72, 2021 m. – 18,26

121416182020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,03+4,6 %

2025 m. – 23,19, 2023 m. – 22,16

22,022,523,023,5202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,27−2,9 %

2025 m. – 42,79, 2023 m. – 44,06

42434445202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−6,35−20,6 %

2025 m. – 24,44, 2021 m. – 30,79

22,525,027,530,032,520252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,90+3,9 %

2025 m. – 23,89, 2022 m. – 22,99

21222324252025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,68+109,7 %

2025 m. – 1,30, 2021 m. – 0,62

0,500,751,001,251,5020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−2,4 µg/m³−23,8 %

2024 m. – 7,7 µg/m³, 2018 m. – 10,1 µg/m³

6810122024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,5 µg/m³−12,2 %

2024 m. – 3,6 µg/m³, 2018 m. – 4,1 µg/m³

34562024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−2 µg/m³−1,5 %

2024 m. – 106 µg/m³, 2018 m. – 107 µg/m³

90951001051102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

−0,1 proc. p.

2018 m. – 1,6 %, 2000 m. – 1,7 %

1,601,651,702018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−5,5 proc. p.

2018 m. – 46,7 %, 2000 m. – 52,2 %

46485052542018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

+4,0 proc. p.

2018 m. – 44,7 %, 2000 m. – 40,7 %

404244462018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+1,2 proc. p.

2018 m. – 5,7 %, 2000 m. – 4,5 %

45672018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

+0,2 proc. p.

2018 m. – 0,4 %, 2000 m. – 0,2 %

0,20,30,42018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

+0,1 proc. p.

2018 m. – 1,0 %, 2000 m. – 0,9 %

0,900,951,002018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,2 proc. p.

2020 m. – 0,5 %, 1975 m. – 0,3 %

0,20,30,40,520202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−79 lovų−35,4 %

2023 m. – 144 lovų, 2001 m. – 223 lovų

100150200250202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,1 lovų / 1 000 gyv.−2,6 %

2023 m. – 4,8 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 5,0 lovų / 1 000 gyv.

4,755,005,255,505,7520232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−1,3 lovų / 1 000 gyv.−47,0 %

2023 m. – 1,5 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,9 lovų / 1 000 gyv.

1,52,02,53,020232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

0 įstaigų

2023 m. – 2 įstaigų, 2001 m. – 2 įstaigų

2,02,53,0202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−2 887 hospitalizacijų−49,4 %

2023 m. – 2 956 hospitalizacijų, 2001 m. – 5 843 hospitalizacijų

2 0004 0006 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

+17,4 proc. p.

2023 m. – 83,3 %, 2001 m. – 66,0 %

406080100202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−1,2 d.−14,6 %

2023 m. – 6,9 d., 2001 m. – 8,1 d.

6789202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

+14,2 pac. / lovą+47,9 %

2023 m. – 43,8 pac. / lovą, 2001 m. – 29,6 pac. / lovą

20304050202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+2,64 proc. p.

2023 m. – 3,95 %, 2001 m. – 1,31 %

0246202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

−2,3 ‰−14,7 %

2025 m. – 13,3 ‰, 1994 m. – 15,6 ‰

101520252025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

−2−14,3 %

2025 m. – 12, 2010 m. – 14

11121314202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−23−50,0 %

2025 m. – 23, 2010 m. – 46

20304050202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

0

2025 m. – 1, 2010 m. – 1

1,01,52,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

0

2025 m. – 4, 2010 m. – 4

4,04,55,0202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+0,5 / 1 000 gyv.+3,8 %

2025 m. – 12,3 / 1 000 gyv., 2015 m. – 11,9 / 1 000 gyv.

68101214202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−43−16,4 %

2025 m. – 219, 2015 m. – 262

100200300202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−0,6 / 1 000 gyv.−7,6 %

2025 m. – 7,3 / 1 000 gyv., 2015 m. – 7,9 / 1 000 gyv.

246810202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Šalčininkų rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

29 00030 00031 00032 00033 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Šalčininkų rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 32 978, 2025 m. – 29 822.

MetaiGyventojų skaičius
202030 503
202130 052
202229 699
202329 760
202429 863
202529 822

Šalčininkų rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Šalčininkų rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Šalčininkų rajono savivaldybė)

Šalčininkų rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
1 000kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 39° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,8°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−4,2°C
sausis
Našiausias mėnuo
135kWh
birželis

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Šalčininkų rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Šalčininkų rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
5 000kWh
Sutaupoma per metus
690 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,7metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 1 000 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 39° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis17−4,2
vasaris34−3,6
kovas760,8
balandis1197,2
gegužė15913,0
birželis17517,2
liepa16618,8
rugpjūtis13918,0
rugsėjis9213,1
spalis477,2
lapkritis182,7
gruodis11−1,2

Klimatas pagal mėnesius: Šalčininkų rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,3°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,9°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
93mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Šalčininkų rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−3,9−6,2−2,045
vasaris−3,2−5,8−0,940
kovas0,7−2,64,041
balandis7,32,511,846
gegužė12,87,317,567
birželis16,211,020,772
liepa18,313,322,893
rugpjūtis17,312,322,278
rugsėjis12,38,216,656
spalis6,63,69,856
lapkritis1,8−0,13,643
gruodis−2,2−4,1−0,448
Metai7,03,310,5685

Analizės, kuriose figūruoja Šalčininkų rajono savivaldybė

Ligoninių lovos ir jų naudojimo intensyvumasLigoninės lova ne visur reiškia tą patį: vienose savivaldybėse nedideliam gyventojų skaičiui tenka daug lovų, kitos nenurodo nė vienos aktyvaus gydymo lovos, o labiausiai apkrautos ligoninės ne visada yra didžiausios. Šioje analizėje lyginamas gyventojui tenkantis lovų skaičius, aktyvaus gydymo pajėgumas, užimtumas ir gulėjimo trukmė, kad matytųsi, ką šie skaičiai gali pasakyti ir ko – ne.Autobusai, traukiniai ir elektromobilių įkrovimo taškai LietuvojeViešojo transporto paslaugų lygis labai priklauso nuo to, kur gyvena žmonės, tačiau išvykimai vienam gyventojui, sekmadienio tvarkaraščiai ir geležinkelis piešia skirtingus žemėlapius. Viešieji įkrovimo taškai suteikia dar vieną požiūrį: kurortai ir SPA miestai, palyginti su savo dydžiu, aprūpinti gerai. Ši analizė greta pateikia šias paslaugas visoje šalyje, kurią sudaro savivaldybės, ir parodo, kaip nevienodai pasiskirsčiusios kasdienio judumo galimybės.Švelnus pajūris, šalčio apimti šiaurės rytai: klimato žemėlapisLietuva – nedidelė ir daugiausia lygi šalis, tačiau jos klimatas nuo vienos savivaldybės iki kitos pastebimai kinta. Baltijos pakrantėje žiemos švelnios ir drėgnos, šiaurės rytuose ilgai trunka šalnos ir didesnė kritulių dalis iškrenta sniegu, o pietuose vasaros šilčiausios. Šioje analizėje remiamasi ilgalaikėmis klimato normomis, kad būtų matyti, kokie dideli iš tikrųjų yra šie skirtumai.

Dažniausiai užduodami klausimai

Šalčininkų rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Šalčininkų rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 29 822 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 26-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Šalčininkų rajono savivaldybė: koks plotas?

Šalčininkų rajono savivaldybė: plotas – 1 491,0 km², gyventojų tankis – 20 gyv./km².

Šalčininkų rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Šalčininkų rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 32 978 iki 29 822 (−9,6 %).

Kur yra Šalčininkų rajono savivaldybė?

Šalčininkų rajono savivaldybė yra apskrityje: Vilniaus apskritis. Platuma 54,333, ilguma 25,367.

Šalčininkų rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis“ reikšmė?

Šalčininkų rajono savivaldybė: rodiklio „Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis“ reikšmė (2021-2025) – 20,4 %; šalies mediana – 7,2 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Šalčininkų rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų“ reikšmė?

Šalčininkų rajono savivaldybė: rodiklio „Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų“ reikšmė (2024) – 4,0 ‰; šalies mediana – 7,3 ‰. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Šalčininkų rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Šalčininkų rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 39° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 1 000 kWh.

Šalčininkų rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Šalčininkų rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Vilniaus miesto savivaldybė (40 km), Trakų rajono savivaldybė (45 km), Vilniaus rajono savivaldybė (45 km), Varėnos rajono savivaldybė (54 km), Elektrėnų savivaldybė (62 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.