

Vilniaus miesto savivaldybė: gyventojai ir statistika
Vilniaus miesto savivaldybė: gyventojų skaičius – 607 404 (2025 m.), plotas – 401,0 km², gyventojų tankis – 1 515 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius auga: +13,1 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 607 404 gyv.
- 401,0 km²
- 1 515 gyv./km²
- 103 m

Svarbiausia
Vilniaus apskritis: pagal gyventojų skaičių Vilniaus miesto savivaldybė užima 1-ą vietą tarp 8 savivaldybių.
1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 982 kWh per metus.
Ar žinojote?
- Vilniaus apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Gyventojų skaičius“.
- Vilniaus apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Gyventojų tankis“.
- „Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose“: reikšmė didesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje“: reikšmė didesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Civilinės saugos sirenų skaičius“: reikšmė didesnė nei 99 % savivaldybių.
- Plotas, išreikštas futbolo aikščių skaičiumi, – maždaug 56 162.
- Gyventojų tankis 34,2 karto didesnis nei šalies vidurkis.
Vilniaus miesto savivaldybė skaičiais
Vilniaus miesto savivaldybė: visi rodikliai
Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.
Gyventojai
| Rodiklis | Vilniaus miesto savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025) | 16,4 % | 15,7 % | 12,4 % | 3-a vieta iš 60 | |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025) | 17,5 % | 17,8 % | 23,3 % | 57-a vieta iš 60 | |
| Moterų dalis (2025) | 53,2 % | 52,3 % | 52,6 % | 13-a vieta iš 60 | |
| Medianinis gyventojų amžius (2025) | 40,0 m. | – | 47,5 m. | 58-a vieta iš 60 | |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024) | 7,9 ‰ | 7,4 ‰ | 5,6 ‰ | 4-a vieta iš 57 | |
| Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024) | 1 | – | 3 | 55-a vieta iš 60 |
Energetika
| Rodiklis | Vilniaus miesto savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026) | 0 | 9 | 725 | 39-a vieta iš 60 | |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026) | 0,0 100 km² | 0,1 100 km² | 0,1 100 km² | 39-a vieta iš 59 | |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026) | 0,9 ha | 531,4 ha | 2 381 ha | 51-a vieta iš 60 |
Klimatas
Ekonomika
Užimtumas
Turizmas
| Rodiklis | Vilniaus miesto savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024) | 406 vnt. | 577 vnt. | 3 035 vnt. | 2-a vieta iš 60 | |
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024) | 0,7 vnt. | 0,7 vnt. | 0,7 vnt. | 25-a vieta iš 60 | |
| Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024) | 7 960 vnt. | 9 473 vnt. | 35 020 vnt. | 1-a vieta iš 60 | |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024) | 16 907 | – | 476 | 1-a vieta iš 60 | |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024) | 28,1 vietos / 1 000 gyv. | 23,6 vietos / 1 000 gyv. | 14,7 vietos / 1 000 gyv. | 15-a vieta iš 60 | |
| Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024) | 41,6 vietos / įstaigą | 35,6 vietos / įstaigą | 21,6 vietos / įstaigą | 6-a vieta iš 60 | |
| Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024) | 70,6 % | – | 30,9 % | 2-a vieta iš 56 | |
| Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024) | 7,7 % | – | 32,8 % | 58-a vieta iš 59 | |
| Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024) | 17,3 % | – | 13,6 % | 17-a vieta iš 49 | |
| Vietų poilsio namuose dalis (2024) | 1,2 % | – | 14,8 % | 29-a vieta iš 32 | |
| Vietų kempinguose dalis (2024) | 1,6 % | – | 10,8 % | 18-a vieta iš 22 | |
| Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024) | 66,8 % | – | 39,5 % | 3-a vieta iš 55 | |
| Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024) | 50,5 % | – | 26,1 % | 5-a vieta iš 55 | |
| Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024) | 2 277 100 | – | 19 558 | 1-a vieta iš 51 | |
| Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024) | 3,8 nakv. / gyventoją | – | 0,7 nakv. / gyventoją | 6-a vieta iš 51 | |
| Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 67,8 % | – | 20,2 % | 2-a vieta iš 44 | |
| Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 6,2 % | – | 1,3 % | 3-a vieta iš 39 | |
| Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 8,0 % | – | 3,0 % | 7-a vieta iš 40 | |
| Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 7,7 % | – | 0,4 % | 2-a vieta iš 35 | |
| Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 4,1 % | – | 0,6 % | 3-a vieta iš 35 | |
| JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 5,3 % | – | 0,3 % | 1-a vieta iš 37 | |
| Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 2,1 % | – | 1,1 % | 13-a vieta iš 40 | |
| Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024) | 10,6 % | – | 12,7 % | 21-a vieta iš 38 | |
| Nakvynių poilsio namuose dalis (2024) | 0,6 % | – | 5,8 % | 18-a vieta iš 22 | |
| Nakvynių kempinguose dalis (2024) | 0,2 % | – | 0,8 % | 13-a vieta iš 16 |
Judumas
Visuomenė
Aplinka
Sveikata
| Rodiklis | Vilniaus miesto savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023) | 7 017 lovų | 8 448 | 27 800 | 1-a vieta iš 59 | |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 12,0 lovų / 1 000 gyv. | 10,0 lovų / 1 000 gyv. | 5,1 lovų / 1 000 gyv. | 8-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 7,6 lovų / 1 000 gyv. | 5,7 lovų / 1 000 gyv. | 2,1 lovų / 1 000 gyv. | 6-a vieta iš 59 | |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023) | 27 įstaigų | 40 | 133 | 1-a vieta iš 59 | |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023) | 286 378 hospitalizacijų | 308 462 | 899 576 | 1-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023) | 71,1 % | – | 65,9 % | 15-a vieta iš 47 | |
| Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023) | 4,7 d. | 4,7 d. | 5,6 d. | 38-a vieta iš 47 | |
| Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023) | 55,7 pac. / lovą | – | 43,8 pac. / lovą | 9-a vieta iš 47 | |
| Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023) | 1,79 % | 1,95 % | 4,01 % | 46-a vieta iš 47 | |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025) | 9,4 ‰ | 10,5 ‰ | 15,6 ‰ | 57-a vieta iš 60 | |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025) | 9,4 ‰ | 10,6 ‰ | 15,2 ‰ | 57-a vieta iš 60 | |
| Vaistinės (OpenStreetMap) (2026) | 170 | 206 | 736 | 1-a vieta iš 59 | |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 2,8 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 21-a vieta iš 59 |
Švietimas
| Rodiklis | Vilniaus miesto savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Mokyklos (OpenStreetMap) (2026) | 171 | 277 | 1 084 | 1-a vieta iš 59 | |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 2,8 10 000 gyv. | 3,2 10 000 gyv. | 4,8 10 000 gyv. | 57-a vieta iš 59 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025) | 260 | – | 7 | 1-a vieta iš 58 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 2,6 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 2,4 1 000 vaikų iki 15 m. | 27-a vieta iš 58 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025) | 163 | 297 | 1 021 | 1-a vieta iš 60 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,6 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | 60-a vieta iš 60 | |
| Profesinio mokymo įstaigos (2025) | 16 | 26 | 117 | 1-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025) | 142 | 169 | 440 | 1-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,4 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | 19-a vieta iš 60 |
Rizikos
| Rodiklis | Vilniaus miesto savivaldybė | Vilniaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Civilinės saugos sirenų skaičius (2026) | 95 | 269 | 1 180 | 1-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 1,6 / 10 tūkst. gyv. | 3,1 / 10 tūkst. gyv. | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 60-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026) | 23,7 / 100 km² | 2,8 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 5-a vieta iš 59 | |
| Priedangų skaičius (2026) | 2 037 | 2 677 | 6 584 | 1-a vieta iš 60 | |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 33,5 / 10 tūkst. gyv. | 30,5 / 10 tūkst. gyv. | 18,3 / 10 tūkst. gyv. | 13-a vieta iš 60 | |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 165 % | 130 % | 42 % | 1-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026) | 278 | 566 | 2 518 | 1-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 4,6 / 10 tūkst. gyv. | 6,5 / 10 tūkst. gyv. | 10,3 / 10 tūkst. gyv. | 57-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 33 % | 36 % | 41 % | 44-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius (2026) | 73 | 367 | 1 960 | 6-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 1,2 / 10 tūkst. gyv. | 4,2 / 10 tūkst. gyv. | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 57-a vieta iš 60 | |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025) | 7,3 / 1 000 gyv. | 8,0 / 1 000 gyv. | 11,2 / 1 000 gyv. | 55-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius (2025) | 1 227 | – | 87 | 1-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025) | 2,0 / 1 000 gyv. | 2,7 / 1 000 gyv. | 2,9 / 1 000 gyv. | 48-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 1,8 / 1 000 gyv. per metus | 2,5 / 1 000 gyv. per metus | 3,4 / 1 000 gyv. per metus | 54-a vieta iš 58 | |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025) | 8,5 % | 18,0 % | 18,4 % | 56-a vieta iš 58 | |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025) | 39,8 % | 28,8 % | 12,3 % | 1-a vieta iš 58 | |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025) | 3,2 % | 7,0 % | 17,0 % | 55-a vieta iš 58 | |
| Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025) | 3,7 % | 3,3 % | 4,2 % | 35-a vieta iš 58 | |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025) | 1,5 % | 1,7 % | 3,0 % | 46-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025) | 1,5 / 100 tūkst. gyv. per metus | 2,7 / 100 tūkst. gyv. per metus | 3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus | 52-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 0,1 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,5 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus | 54-a vieta iš 58 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024) | 2,4 % | 0,9 % | 1,2 % | 17-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024) | 3,1 % | 1,2 % | 1,8 % | 20-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024) | 3,3 % | 1,4 % | 2,1 % | 20-a vieta iš 57 | |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024) | 2,6 % | 0,9 % | 1,1 % | 15-a vieta iš 57 | |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020) | 0,0043 g | 0,0044 g | 0,0075 g | 57-a vieta iš 60 |
Vilniaus miesto savivaldybė: rodiklių raida
Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,1 °C, 1951 m. – 6,3 °C
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 837 mm, 1951 m. – 529 mm
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 18 d., 1951 m. – 34 d.
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3 599 °C·d, 1951 m. – 4 311 °C·d
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 71 %, 1951 m. – 62 %
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 25 d., 1951 m. – 48 d.
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 159 d., 1951 m. – 139 d.
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 81 %, 1951 m. – 78 %
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 99 d., 1951 m. – 141 d.
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 34 d., 1951 m. – 62 d.
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 20 d., 1951 m. – 6 d.
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 35 mm, 1951 m. – 19 mm
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 234 d., 1951 m. – 194 d.
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 357 mm, 1951 m. – 114 mm
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 105 mm, 1951 m. – 154 mm
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 72 mm, 1951 m. – 162 mm
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 9 %, 1951 m. – 31 %
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 4,0 d.
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 75 mm, 1951 m. – 34 mm
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,1 °C, 1951 m. – 7,2 °C
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 53 d., 1951 m. – 114 d.
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 140 d., 1951 m. – 137 d.
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1 002 kWh/m², 1951 m. – 1 087 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 440 kWh/m², 1951 m. – 503 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 61 kWh/m², 1951 m. – 69 kWh/m²
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 11,6 °C, 1951 m. – 9,7 °C
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 4,6 °C, 1951 m. – 3,1 °C
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 7,0 °C, 1951 m. – 6,7 °C
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3,7 m/s, 1951 m. – 3,8 m/s
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 30 d., 1951 m. – 25 d.
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,2 m/s, 1951 m. – 6,4 m/s
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 227 W/m², 1951 m. – 253 W/m²
Vidutinė metų temperatūra (įvertis)
2025 m. – 8,4 °C, 1950 m. – 6,4 °C
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)
2025 m. – 96, 1950 m. – 123
Metinis kritulių kiekis (įvertis)
2025 m. – 837 mm, 1950 m. – 829 mm
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)
2025 m. – 4 523, 2021 m. – 2 917
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)
2025 m. – 34 825 darbo vietų, 2010 m. – 21 424 darbo vietų
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)
2025 m. – 57,3 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 109,8 darbo vietų / 1 000 gyv.
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana
2025 m. – 1 340 €, 2018 m. – 520 €
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis
2025 m. – 92,9 %, 2018 m. – 92,4 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“
2025 m. – 33,6 %, 2018 m. – 19,1 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“
2025 m. – 6,9 %, 2018 m. – 8,4 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“
2025 m. – 8,5 %, 2018 m. – 13,6 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“
2025 m. – 12,4 %, 2018 m. – 14,3 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“
2025 m. – 4,2 %, 2018 m. – 8,5 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“
2025 m. – 12,0 %, 2018 m. – 12,9 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“
2025 m. – 4,8 %, 2018 m. – 4,1 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“
2025 m. – 1,5 %, 2018 m. – 2,7 %
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 16 907, 2019 m. – 18 394
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų
2024 m. – 28,1 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 33,8 vietos / 1 000 gyv.
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2024 m. – 66,8 %, 2013 m. – 62,4 %
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas
2024 m. – 50,5 %, 2013 m. – 47,9 %
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 2 277 100, 2020 m. – 840 324
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui
2024 m. – 3,8 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 1,5 nakv. / gyventoją
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 67,8 %, 2020 m. – 54,7 %
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 6,2 %, 2020 m. – 4,2 %
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 8,0 %, 2020 m. – 6,2 %
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 7,7 %, 2020 m. – 5,9 %
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 5,3 %, 2020 m. – 1,9 %
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2023 m. – 3,9 %, 2020 m. – 4,6 %
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 2,1 %, 2020 m. – 3,5 %
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis
2023 m. – 84,0 %, 2020 m. – 71,5 %
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis
2024 m. – 10,6 %, 2020 m. – 15,5 %
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis
2022 m. – 5,9 %, 2020 m. – 9,4 %
Nakvynių kempinguose dalis
2024 m. – 0,2 %, 2020 m. – 0,3 %
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje
2025 m. – 625, 2013 m. – 752
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 10,1, 2019 m. – 11,3
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 10,8, 2019 m. – 12,3
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus
2025 m. – 63, 2017 m. – 110
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus
2025 m. – 2,2, 2019 m. – 3,5
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis
2025 m. – 33,9 %, 2017 m. – 46,9 %
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis
2025 m. – 37,3 %, 2017 m. – 18,4 %
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis
2025 m. – 21,0 %, 2017 m. – 26,8 %
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
2025 m. – 3,3 %, 2017 m. – 4,9 %
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje
2025 m. – 223 786, 2019 m. – 198 997
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 374,9, 2021 m. – 381,1
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 19,98, 2021 m. – 19,94
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 68,46, 2023 m. – 59,06
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 32,20, 2023 m. – 32,53
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 11,48, 2021 m. – 14,85
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 49,95, 2022 m. – 58,03
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 4,51, 2021 m. – 3,32
Oficialios maudyklos
2023 m. – 10, 2021 m. – 9
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)
2023 m. – 89 %, 2021 m. – 100 %
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)
2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną
2023 m. – 11 KSV/100 ml, 2021 m. – 17 KSV/100 ml
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną
2023 m. – 5 KSV/100 ml, 2021 m. – 5 KSV/100 ml
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)
2024 m. – 9,3 µg/m³, 2018 m. – 12,0 µg/m³
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)
2024 m. – 8,0 µg/m³, 2018 m. – 9,7 µg/m³
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)
2024 m. – 105 µg/m³, 2018 m. – 104 µg/m³
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
2018 m. – 40,5 %, 2000 m. – 33,0 %
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)
2018 m. – 24,6 %, 2000 m. – 33,7 %
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)
2018 m. – 31,1 %, 2000 m. – 30,4 %
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
2018 m. – 2,2 %, 2000 m. – 1,3 %
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)
2018 m. – 0,0 %, 2000 m. – 0,0 %
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)
2018 m. – 1,6 %, 2000 m. – 1,6 %
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto
2020 m. – 9,3 %, 1975 m. – 5,0 %
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)
2023 m. – 7 017 lovų, 2001 m. – 10 466 lovų
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 12,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 16,4 lovų / 1 000 gyv.
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 7,6 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 11,5 lovų / 1 000 gyv.
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)
2023 m. – 27 įstaigų, 2001 m. – 39 įstaigų
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse
2023 m. – 286 378 hospitalizacijų, 2001 m. – 267 080 hospitalizacijų
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas
2023 m. – 71,1 %, 2001 m. – 73,4 %
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose
2023 m. – 4,7 d., 2001 m. – 8,5 d.
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)
2023 m. – 55,7 pac. / lovą, 2001 m. – 31,4 pac. / lovą
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)
2023 m. – 1,79 %, 2001 m. – 1,57 %
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)
2025 m. – 9,4 ‰, 1994 m. – 10,0 ‰
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)
2025 m. – 260, 2010 m. – 155
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)
2025 m. – 163, 2010 m. – 131
Profesinio mokymo įstaigos
2025 m. – 16, 2010 m. – 18
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)
2025 m. – 142, 2010 m. – 62
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų
2025 m. – 7,3 / 1 000 gyv., 2015 m. – 5,6 / 1 000 gyv.
Gaisrų skaičius
2025 m. – 1 227, 2015 m. – 1 454
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų
2025 m. – 2,0 / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,7 / 1 000 gyv.
Vilniaus miesto savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas
Vilniaus miesto savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 536 947, 2025 m. – 607 404.
| Metai | Gyventojų skaičius |
|---|---|
| 2020 | 550 357 |
| 2021 | 556 490 |
| 2022 | 563 012 |
| 2023 | 586 836 |
| 2024 | 602 408 |
| 2025 | 607 404 |
Vilniaus miesto savivaldybė žemėlapyje
Kaimyninės savivaldybės
- Vilniaus rajono savivaldybė15 km · 108 727
- Trakų rajono savivaldybė35 km · 34 863
- Elektrėnų savivaldybė38 km · 24 622
- Šalčininkų rajono savivaldybė40 km · 29 822
- Širvintų rajono savivaldybė43 km · 14 575
- Kaišiadorių rajono savivaldybė57 km · 28 554
- Molėtų rajono savivaldybė60 km · 16 280
- Varėnos rajono savivaldybė70 km · 19 771
Vilniaus apskritis: visos savivaldybės
Panašaus dydžio savivaldybės
- Kauno miesto savivaldybė303 978 · Kauno apskritis
- Klaipėdos miesto savivaldybė160 885 · Klaipėdos apskritis
- Šiaulių miesto savivaldybė111 971 · Šiaulių apskritis
- Kauno rajono savivaldybė109 621 · Kauno apskritis
- Panevėžio miesto savivaldybė85 774 · Panevėžio apskritis
- Klaipėdos rajono savivaldybė69 256 · Klaipėdos apskritis
Vilniaus miesto savivaldybė: saulė ir temperatūros
Saulės elektrinės skaičiuoklė: Vilniaus miesto savivaldybė
Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Vilniaus miesto savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.
Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.
Pritaikyti skaičiavimą
Skaičiavimo prielaidos
- Gamyba: 982 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
- Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
- Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
- Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
- Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
- Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
| Mėnuo | Saulėtumas | Temperatūra |
|---|---|---|
| sausis | 16 | −4,1 |
| vasaris | 34 | −3,5 |
| kovas | 75 | 0,8 |
| balandis | 118 | 7,1 |
| gegužė | 156 | 12,9 |
| birželis | 171 | 17,2 |
| liepa | 162 | 18,8 |
| rugpjūtis | 136 | 18,0 |
| rugsėjis | 90 | 13,1 |
| spalis | 46 | 7,3 |
| lapkritis | 17 | 2,7 |
| gruodis | 11 | −1,2 |
Klimatas pagal mėnesius: Vilniaus miesto savivaldybė
Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
| Mėnuo | Vidutinė temperatūra (°C) | Minimali temperatūra (°C) | Maksimali temperatūra (°C) | Krituliai (mm) |
|---|---|---|---|---|
| sausis | −3,5 | −5,7 | −1,6 | 45 |
| vasaris | −2,9 | −5,5 | −0,6 | 40 |
| kovas | 0,9 | −2,3 | 4,2 | 42 |
| balandis | 7,6 | 2,9 | 12,0 | 45 |
| gegužė | 13,0 | 7,6 | 17,7 | 66 |
| birželis | 16,4 | 11,4 | 20,9 | 72 |
| liepa | 18,6 | 13,7 | 23,1 | 87 |
| rugpjūtis | 17,7 | 12,8 | 22,4 | 79 |
| rugsėjis | 12,7 | 8,7 | 16,9 | 54 |
| spalis | 7,0 | 4,2 | 10,1 | 57 |
| lapkritis | 2,3 | 0,4 | 4,0 | 44 |
| gruodis | −1,7 | −3,6 | 0,0 | 47 |
| Metai | 7,3 | 3,7 | 10,8 | 678 |
Analizės, kuriose figūruoja Vilniaus miesto savivaldybė
Dažniausiai užduodami klausimai
Vilniaus miesto savivaldybė: koks gyventojų skaičius?
Vilniaus miesto savivaldybė: gyventojų skaičius – 607 404 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Vilniaus miesto savivaldybė: koks plotas?
Vilniaus miesto savivaldybė: plotas – 401,0 km², gyventojų tankis – 1 515 gyv./km².
Vilniaus miesto savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?
Vilniaus miesto savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 536 947 iki 607 404 (+13,1 %).
Kur yra Vilniaus miesto savivaldybė?
Vilniaus miesto savivaldybė yra apskrityje: Vilniaus apskritis. Platuma 54,687, ilguma 25,280.
Vilniaus miesto savivaldybė: kokia rodiklio „Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose“ reikšmė?
Vilniaus miesto savivaldybė: rodiklio „Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose“ reikšmė (2024) – 7 960 vnt.; šalies mediana – 170 vnt. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Vilniaus miesto savivaldybė: kokia rodiklio „Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje“ reikšmė?
Vilniaus miesto savivaldybė: rodiklio „Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje“ reikšmė (2025) – 625; šalies mediana – 26. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Vilniaus miesto savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?
Vilniaus miesto savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 982 kWh.
Vilniaus miesto savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?
Vilniaus miesto savivaldybė: artimiausi kaimynai – Vilniaus rajono savivaldybė (15 km), Trakų rajono savivaldybė (35 km), Elektrėnų savivaldybė (38 km), Šalčininkų rajono savivaldybė (40 km), Širvintų rajono savivaldybė (43 km).
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.