Savivaldybė · Kauno apskritisKauno miesto savivaldybė herbas

Kauno miesto savivaldybė: gyventojai ir statistika

Kauno miesto savivaldybė: gyventojų skaičius – 303 978 (2025 m.), plotas – 157,0 km², gyventojų tankis – 1 936 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 2-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius stabilus: +0,3 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 303 978 gyv.
  • 157,0 km²
  • 1 936 gyv./km²
  • 75 m
Vaizdas: Kauno miesto savivaldybė

Svarbiausia

Kauno apskritis: pagal gyventojų skaičių Kauno miesto savivaldybė užima 1-ą vietą tarp 8 savivaldybių.

Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km²: Kauno miesto savivaldybė – 54,8 / 100 km² (vidurkis, Kauno apskritis – 3,2 / 100 km²; visos šalies rodiklis – 1,7 / 100 km²).

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis): Kauno miesto savivaldybė – 29 d. (vidurkis, Kauno apskritis – 31 d.; visos šalies rodiklis – 36 d.).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 994 kWh per metus.

Ar žinojote?

Kauno miesto savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
303 978
2-a vieta iš 60
+0,3 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
1 936gyv./km²
1-a vieta iš 59
Plotas
157km²
52-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
75m
35-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km²
54,8/ 100 km²
1-a vieta iš 59
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
29d.
60-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km²
566,2100 km²
1-a vieta iš 59
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis
5,7%
1-a vieta iš 35

Kauno miesto savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Kauno miesto savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)14,5 %14,4 %12,4 %7-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)22,1 %21,1 %23,3 %36-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)54,1 %52,9 %52,6 %7-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)43,0 m.–47,5 m.51-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)7,3 ‰7,3 ‰5,6 ‰6-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)1–355-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)03672539-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 km²0,4 100 km²0,1 100 km²39-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)3,5 ha282,4 ha2 381 ha41-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,8 °C7,7 °C7,5 °C7-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−2,8 °C−2,8 °C−2,8 °C20-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,7 °C18,6 °C18,3 °C2-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)653 mm655 mm666 mm43-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)22 d.22 d.23 d.34-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 780 °C·d3 800 °C·d3 889 °C·d52-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,3 °C1,3 °C1,3 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)70 %70 %70 %18-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)25 d.25 d.26 d.36-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)171 d.171 d.168 d.18-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)79 %79 %80 %31-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)105 d.106 d.110 d.47-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)45 d.46 d.47 d.44-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)12 d.12 d.13 d.43-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)29 mm29 mm28 mm7-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)211 d.210 d.204 d.16-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)234 mm234 mm234 mm26-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)127 mm128 mm131 mm37-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)100 mm102 mm104 mm47-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)15 %15 %16 %43-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1,7 d.1,7 d.2,0 d.43-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)54 mm54 mm54 mm27-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)8,0 °C8,0 °C7,7 °C10-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)68 d.69 d.74 d.47-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)156 d.155 d.152 d.8-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 023 kWh/m²1 023 kWh/m²1 022 kWh/m²30-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)455 kWh/m²456 kWh/m²457 kWh/m²45-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)62 kWh/m²62 kWh/m²61 kWh/m²25-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)11,3 °C11,2 °C10,8 °C3-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)4,2 °C4,1 °C3,8 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,1 °C7,1 °C7,0 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,6 m/s3,6 m/s3,6 m/s30-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)29 d.31 d.34 d.60-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,1 m/s6,1 m/s6,2 m/s37-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)217 W/m²218 W/m²228 W/m²46-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)7,8 °C–7,5 °C10-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,7 °C–18,4 °C3-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−2,7 °C–−2,8 °C18-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)105–11044-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)654 mm–666 mm42-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)3 769–3 88447-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)12–109-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)24 89337 879186 5982-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)81,8 ‰64,7 ‰42,0 ‰4-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)19 72429 295140 2672-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)64,8 ‰50,0 ‰27,4 ‰4-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)6,7 ‰5,2 ‰2,2 ‰4-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)42,1 %42,7 %39,1 %19-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)1312109942-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,3 10 000 gyv.3,6 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.15-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)6649074 1662-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)2,2 1 000 gyv.1,5 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.6-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)1 2961 4127 0312-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)4,262,400,422-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)734,11 M EUR758,846 1022-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)10 %10 %5 %11-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)34 %32 %9 %3-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)1 0521 0925 5352-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)3,461,860,232-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1 033 M EUR1 0464 5372-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)17 %17 %11 %14-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)1 0041 5589 0012-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,3 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.19-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)27k€27k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)22 232 darbo vietų36 489164 7082-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)73,1 darbo vietų / 1 000 gyv.62,1 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.7-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 400 €–1 300 €10-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)87,9 %86,3 %80,5 %12-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)26,8 %26,1 %24,0 %21-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)11,8 %14,6 %14,0 %45-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)9,4 %9,6 %9,1 %26-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)9,8 %10,3 %9,7 %30-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)5,3 %5,3 %6,9 %38-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)11,1 %9,6 %9,0 %13-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)3,1 %2,6 %2,6 %19-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)4,5 %3,6 %2,3 %6-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)6,2 %6,2 %6,8 %

Turizmas

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)189 vnt.379 vnt.3 035 vnt.5-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,6 vnt.0,6 vnt.0,7 vnt.33-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)2 321 vnt.5 045 vnt.35 020 vnt.4-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)5 232–4764-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)17,2 vietos / 1 000 gyv.19,8 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.28-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)27,7 vietos / įstaigą30,6 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą22-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)54,9 %–30,9 %6-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)11,9 %–32,8 %55-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)29,0 %–13,6 %10-a vieta iš 49
Vietų kempinguose dalis (2024)1,5 %–10,8 %19-a vieta iš 22
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)65,2 %–39,5 %5-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)47,5 %–26,1 %9-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)683 277–19 5584-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)2,2 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją10-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)64,6 %–20,2 %3-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)4,4 %–1,3 %4-a vieta iš 39
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)3,8 %–3,0 %14-a vieta iš 40
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)3,8 %–0,4 %7-a vieta iš 35
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)5,7 %–0,6 %1-a vieta iš 35
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)3,0 %–1,9 %12-a vieta iš 41
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)65,2 %–56,8 %15-a vieta iš 36
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)5,3 %–13,0 %38-a vieta iš 42
Nakvynių kempinguose dalis (2024)0,0 %–0,8 %14-a vieta iš 16

Judumas

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)2854892 8022-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)11,310,38,89-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)12,411,810,122-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)261126895-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)1,73,96,256-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)31,3 %25,4 %17,9 %5-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)27,8 %26,1 %28,6 %34-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)18,0 %19,1 %17,8 %29-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)3,6 %5,8 %7,2 %50-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)6851 1875 9072-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)2,25 ‰2,02 ‰1,42 ‰13-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)46,4 %49,2 %51,7 %38-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)814–1661-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)518,5 100 km²26,8 100 km²12,6 100 km²1-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)121 394–1 8552-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)399 1 000 gyv.250 1 000 gyv.66 1 000 gyv.1-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)223–462-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)21212019-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)672571 6227-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)55 %54 %35 %11-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)9,3 €9,1 €10,2 €29-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)8,6 ‰7,5 ‰7,3 ‰13-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)8891 6068 8472-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)29,2 10 000 gyv.27,3 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.39-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)566,2 100 km²19,9 100 km²9,5 100 km²1-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)1814686022-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)15625308-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)821667732-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,7 10 000 gyv.2,8 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.34-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)851457082-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,8 10 000 gyv.2,5 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.15-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)381731 1552-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,2 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.56-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)1562772 1262-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,1 10 000 gyv.4,7 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.22-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)431327952-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,4 10 000 gyv.2,2 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.52-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)511761132-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)3,2 100 km²1,4 100 km²0,9 100 km²5-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)3709275 1742-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)12,2 10 000 gyv.15,8 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.58-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,2 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.52-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)49864742-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)16,1 100 000 gyv.14,6 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.31-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)1113932-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,6 100 000 gyv.2,2 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.26-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)116 110171 769770 7642-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)373,9291,7199,04-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)12,6111,6412,3229-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)65,5150,5230,023-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)8,847,855,558-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)40,7741,9043,3338-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)17,5220,5222,5348-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)54,2944,2235,505-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)4,173,231,775-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)461219-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)50 %67 %100 %38-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)25 %17 %0 %4-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)34 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml3-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)18 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml6-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)5,8 %3,0 %6,2 %31-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)10,0 µg/m³9,2 µg/m³7,9 µg/m³1-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)10,5 µg/m³7,8 µg/m³4,4 µg/m³1-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)106 µg/m³106 µg/m³102 µg/m³10-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)60 m–102 m48-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)2,9 °–2,7 °23-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)2,2 %–0,2 %4-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)74,1 %–2,8 %1-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)12,0 %–58,9 %58-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)4,3 %–28,0 %59-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)1,8 %–4,8 %57-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)0,0 %–0,6 %52-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)7,9 %–1,1 %6-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)21,2 %–0,7 %2-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)15,1 %1,1 %0,6 %2-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)81 m²/gyv.154 m²/gyv.245 m²/gyv.58-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)60 %–68 %45-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)20 %–21 %31-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)1,9 %2,0 %2,0 %31-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)3,0 km²163,7 km²3 075 km²52-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)8,0 %9,0 %9,8 %43-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)5 489 lovų6 46527 8002-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)18,1 lovų / 1 000 gyv.11,0 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.4-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)12,2 lovų / 1 000 gyv.6,9 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.1-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)7 įstaigų211332-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)208 588 hospitalizacijų229 495899 5762-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)72,6 %–65,9 %13-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)5,2 d.5,2 d.5,6 d.30-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)50,9 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą16-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)2,52 %2,70 %4,01 %42-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)12,6 ‰12,6 ‰15,6 ‰49-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)12,3 ‰12,6 ‰15,2 ‰52-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)1381947362-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,5 10 000 gyv.3,3 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.7-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)881921 0842-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,9 10 000 gyv.3,3 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.55-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)117–72-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)2,6 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.25-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)741771 0212-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,7 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.59-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)12211172-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)67964402-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,5 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.16-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisKauno miesto savivaldybėKauno apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)862581 1802-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)2,8 / 10 tūkst. gyv.4,4 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.52-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)54,8 / 100 km²3,2 / 100 km²1,4 / 100 km²1-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)3341 3496 5844-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)11,0 / 10 tūkst. gyv.23,0 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.51-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)45 %49 %42 %25-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)2234792 5182-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)7,3 / 10 tūkst. gyv.8,2 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.44-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)52 %47 %41 %9-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)91371 96052-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)0,3 / 10 tūkst. gyv.2,3 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.60-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)8,0 / 1 000 gyv.9,1 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.53-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)522–872-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)1,7 / 1 000 gyv.2,2 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.54-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)1,6 / 1 000 gyv. per metus2,2 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus56-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)6,1 %14,3 %18,4 %58-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)36,2 %23,4 %12,3 %3-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)5,8 %12,3 %17,0 %53-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)6,5 %6,2 %4,2 %9-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)3,9 %3,5 %3,0 %22-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)1,8 / 100 tūkst. gyv. per metus2,6 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus48-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)0,1 / 10 tūkst. gyv. per metus0,4 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus54-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)2,4 %1,5 %1,2 %19-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)3,3 %2,1 %1,8 %19-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)4,0 %2,3 %2,1 %19-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)2,5 %1,5 %1,1 %16-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0063 g0,0065 g0,0075 g40-a vieta iš 60

Kauno miesto savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 8,8 °C, 1951 m. – 6,9 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+231 mm+43,8 %

2025 m. – 758 mm, 1951 m. – 527 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−18 d.−60,0 %

2025 m. – 12 d., 1951 m. – 30 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−725 °C·d−17,7 %

2025 m. – 3 366 °C·d, 1951 m. – 4 091 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9,0 proc. p.

2025 m. – 70 %, 1951 m. – 61 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−23 d.−52,3 %

2025 m. – 21 d., 1951 m. – 44 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+29 d.+22,7 %

2025 m. – 157 d., 1951 m. – 128 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,0 proc. p.

2025 m. – 79 %, 1951 m. – 78 %

767880822025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−37 d.−30,8 %

2025 m. – 83 d., 1951 m. – 120 d.

501001502025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−35 d.−63,6 %

2025 m. – 20 d., 1951 m. – 55 d.

0501001502025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+11 d.+157,1 %

2025 m. – 18 d., 1951 m. – 7 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+12 mm+46,2 %

2025 m. – 38 mm, 1951 m. – 26 mm

0204060802025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+43 d.+22,4 %

2025 m. – 235 d., 1951 m. – 192 d.

1502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+171 mm+127,6 %

2025 m. – 305 mm, 1951 m. – 134 mm

01002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−45 mm−30,6 %

2025 m. – 102 mm, 1951 m. – 147 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−71 mm−52,6 %

2025 m. – 64 mm, 1951 m. – 135 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−18,0 proc. p.

2025 m. – 8 %, 1951 m. – 26 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 d.

2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 1,0 d.

05102025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+28 mm+65,1 %

2025 m. – 71 mm, 1951 m. – 43 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,1 °C

2025 m. – 8,6 °C, 1951 m. – 7,5 °C

68102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−55 d.−56,7 %

2025 m. – 42 d., 1951 m. – 97 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+5 d.+3,5 %

2025 m. – 146 d., 1951 m. – 141 d.

1201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−74 kWh/m²−6,8 %

2025 m. – 1 013 kWh/m², 1951 m. – 1 087 kWh/m²

8009001 0001 1001 200202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−61 kWh/m²−12,2 %

2025 m. – 439 kWh/m², 1951 m. – 500 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−6 kWh/m²−9,1 %

2025 m. – 60 kWh/m², 1951 m. – 66 kWh/m²

506070802025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 12,4 °C, 1951 m. – 10,3 °C

81012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,6 °C

2025 m. – 5,3 °C, 1951 m. – 3,7 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,5 °C

2025 m. – 7,1 °C, 1951 m. – 6,6 °C

6782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s+0,6 %

2025 m. – 3,5 m/s, 1951 m. – 3,5 m/s

3,003,253,503,754,002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+3 d.+13,6 %

2025 m. – 25 d., 1951 m. – 22 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−1,2 %

2025 m. – 6,0 m/s, 1951 m. – 6,1 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−13 W/m²−6,0 %

2025 m. – 204 W/m², 1951 m. – 217 W/m²

1502002503002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 8,8 °C, 1950 m. – 6,7 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−22−20,8 %

2025 m. – 84, 1950 m. – 106

501001502025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−59 mm−7,2 %

2025 m. – 758 mm, 1950 m. – 817 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+78,0+6,8 %

2025 m. – 1 231, 2021 m. – 1 153

1 1001 2001 3001 40020252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

+9 834 darbo vietų+79,3 %

2025 m. – 22 232 darbo vietų, 2010 m. – 12 398 darbo vietų

020 00040 00060 000202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−25,4 darbo vietų / 1 000 gyv.−25,8 %

2025 m. – 73,1 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 98,5 darbo vietų / 1 000 gyv.

5075100125150202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+800 €+133,3 %

2025 m. – 1 400 €, 2018 m. – 600 €

5001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

−3,2 proc. p.

2025 m. – 87,9 %, 2018 m. – 91,1 %

868890922025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

+11,7 proc. p.

2025 m. – 26,8 %, 2018 m. – 15,1 %

152025302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+1,9 proc. p.

2025 m. – 11,8 %, 2018 m. – 9,9 %

91011122025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

−3,9 proc. p.

2025 m. – 9,4 %, 2018 m. – 13,3 %

8101214162025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−9,5 proc. p.

2025 m. – 9,8 %, 2018 m. – 19,3 %

0102030402025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

−0,6 proc. p.

2025 m. – 5,3 %, 2018 m. – 5,9 %

56782025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−4,2 proc. p.

2025 m. – 11,1 %, 2018 m. – 15,3 %

51015202025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

−0,4 proc. p.

2025 m. – 3,1 %, 2018 m. – 3,5 %

2,02,53,03,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+2,7 proc. p.

2025 m. – 4,5 %, 2018 m. – 1,8 %

123452025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

+32+0,6 %

2024 m. – 5 232, 2019 m. – 5 200

4 0005 0006 0007 0008 000202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

−0,6 vietos / 1 000 gyv.−3,3 %

2024 m. – 17,2 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 17,8 vietos / 1 000 gyv.

15202530202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+18,9 proc. p.

2024 m. – 65,2 %, 2013 m. – 46,3 %

20406080202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+14,9 proc. p.

2024 m. – 47,5 %, 2013 m. – 32,6 %

204060202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

+411 067+151,0 %

2024 m. – 683 277, 2020 m. – 272 210

200 000400 000600 000800 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

+1,3 nakv. / gyventoją+144,6 %

2024 m. – 2,2 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,9 nakv. / gyventoją

0,51,01,52,02,520242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+6,6 proc. p.

2024 m. – 64,6 %, 2022 m. – 58,0 %

57,560,062,565,0202420232022
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2022–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,7 proc. p.

2024 m. – 4,4 %, 2020 m. – 5,1 %

4,254,504,755,005,25202420212020
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,3 proc. p.

2024 m. – 3,8 %, 2020 m. – 4,1 %

3,54,04,55,0202420232020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,9 proc. p.

2024 m. – 3,8 %, 2020 m. – 2,9 %

2,53,03,54,020242023202220212020
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,5 proc. p.

2024 m. – 5,7 %, 2020 m. – 4,2 %

4,04,55,05,56,02024202320212020
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,9 proc. p.

2024 m. – 3,0 %, 2020 m. – 3,9 %

3,03,54,02024202220212020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,3 proc. p.

2022 m. – 10,6 %, 2020 m. – 9,3 %

681012202220212020
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2022

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

+3,1 proc. p.

2024 m. – 65,2 %, 2020 m. – 62,1 %

626466682024202320212020
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis

−0,6 proc. p.

2023 m. – 18,7 %, 2020 m. – 19,3 %

1820222023202220212020
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (%), 2020–2023

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

−8,8 proc. p.

2024 m. – 5,3 %, 2020 m. – 14,1 %

5101520242023202220212020
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2020–2024

Nakvynių kempinguose dalis

−1,8 proc. p.

2024 m. – 0,0 %, 2020 m. – 1,8 %

01220242023202220212020
Nakvynių kempinguose dalis (%), 2020–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−88−23,6 %

2025 m. – 285, 2013 m. – 373

2003004005002025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−2,2−16,6 %

2025 m. – 11,3, 2019 m. – 13,6

111213142025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−2,9−19,1 %

2025 m. – 12,4, 2019 m. – 15,3

12131415162025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−32−55,2 %

2025 m. – 26, 2017 m. – 58

20406020252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−2,0−54,4 %

2025 m. – 1,7, 2019 m. – 3,8

12342025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−10,8 proc. p.

2025 m. – 31,3 %, 2017 m. – 42,1 %

3035404520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+16,2 proc. p.

2025 m. – 27,8 %, 2017 m. – 11,6 %

10203020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−7,5 proc. p.

2025 m. – 18,0 %, 2017 m. – 25,5 %

17,520,022,525,027,520252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

−0,5 proc. p.

2025 m. – 3,6 %, 2017 m. – 4,1 %

3,54,04,520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

+19 649+20,4 %

2025 m. – 116 110, 2019 m. – 96 461

80 00090 000100 000110 000120 0002025202320212019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+57,3+18,1 %

2025 m. – 373,9, 2021 m. – 316,6

30032034036038020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−3,55−22,0 %

2025 m. – 12,61, 2021 m. – 16,16

1214161820252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+10,77+19,7 %

2025 m. – 65,51, 2023 m. – 54,74

5055606570202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+5,19+14,6 %

2025 m. – 40,77, 2023 m. – 35,58

3436384042202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,63+10,3 %

2025 m. – 17,52, 2021 m. – 15,89

1516171820252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+4,20+8,4 %

2025 m. – 54,29, 2022 m. – 50,09

505254562025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,26+43,3 %

2025 m. – 4,17, 2021 m. – 2,91

2,53,03,54,04,520252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 4, 2021 m. – 4

4,04,55,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

+25,0 proc. p.

2023 m. – 50 %, 2021 m. – 25 %

20304050202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 25 %, 2021 m. – 25 %

25,025,526,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

+28 KSV/100 ml+466,7 %

2023 m. – 34 KSV/100 ml, 2021 m. – 6 KSV/100 ml

010203040202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

+12 KSV/100 ml+227,3 %

2023 m. – 18 KSV/100 ml, 2021 m. – 6 KSV/100 ml

5101520202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−4,0 µg/m³−28,6 %

2024 m. – 10,0 µg/m³, 2018 m. – 14,0 µg/m³

8101214162024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−2,8 µg/m³−21,1 %

2024 m. – 10,5 µg/m³, 2018 m. – 13,3 µg/m³

10111213142024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

+2 µg/m³+1,9 %

2024 m. – 106 µg/m³, 2018 m. – 104 µg/m³

90951001051102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

+12,5 proc. p.

2018 m. – 74,1 %, 2000 m. – 61,6 %

606570752018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−6,6 proc. p.

2018 m. – 12,0 %, 2000 m. – 18,6 %

10,012,515,017,520,02018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

−6,8 proc. p.

2018 m. – 4,3 %, 2000 m. – 11,1 %

2,55,07,510,012,52018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+1,1 proc. p.

2018 m. – 1,8 %, 2000 m. – 0,7 %

0,51,01,52,02018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

0,0 proc. p.

2018 m. – 0,0 %, 2000 m. – 0,0 %

0,00,51,02018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

0,0 proc. p.

2018 m. – 7,9 %, 2000 m. – 7,9 %

7,58,08,59,02018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+5,7 proc. p.

2020 m. – 15,1 %, 1975 m. – 9,5 %

81012141620202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−2 297 lovų−29,5 %

2023 m. – 5 489 lovų, 2001 m. – 7 786 lovų

4 0006 0008 00010 000202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−8,2 lovų / 1 000 gyv.−31,1 %

2023 m. – 18,1 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 26,3 lovų / 1 000 gyv.

1520253020232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−3,6 lovų / 1 000 gyv.−22,8 %

2023 m. – 12,2 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 15,8 lovų / 1 000 gyv.

12141620232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−15 įstaigų−68,2 %

2023 m. – 7 įstaigų, 2001 m. – 22 įstaigų

0102030202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−6 110 hospitalizacijų−2,8 %

2023 m. – 208 588 hospitalizacijų, 2001 m. – 214 698 hospitalizacijų

150 000200 000250 000300 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−5,3 proc. p.

2023 m. – 72,6 %, 2001 m. – 77,9 %

50607080202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−3,6 d.−40,9 %

2023 m. – 5,2 d., 2001 m. – 8,8 d.

46810202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

+18,6 pac. / lovą+57,8 %

2023 m. – 50,9 pac. / lovą, 2001 m. – 32,2 pac. / lovą

30405060202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+0,85 proc. p.

2023 m. – 2,52 %, 2001 m. – 1,67 %

1234202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+1,2 ‰+10,5 %

2025 m. – 12,6 ‰, 1994 m. – 11,4 ‰

8101214162025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

+26+28,6 %

2025 m. – 117, 2010 m. – 91

90100110120202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−8−9,8 %

2025 m. – 74, 2010 m. – 82

70758085202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

−3−20,0 %

2025 m. – 12, 2010 m. – 15

10121416202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

+43+179,2 %

2025 m. – 67, 2010 m. – 24

20406080202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+0,1 / 1 000 gyv.+1,9 %

2025 m. – 8,0 / 1 000 gyv., 2015 m. – 7,8 / 1 000 gyv.

7,07,58,08,59,0202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−237−31,2 %

2025 m. – 522, 2015 m. – 759

400600800202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−0,8 / 1 000 gyv.−31,2 %

2025 m. – 1,7 / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,5 / 1 000 gyv.

1,01,52,02,53,0202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Kauno miesto savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

290 000295 000300 000305 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Kauno miesto savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 303 101, 2025 m. – 303 978.

MetaiGyventojų skaičius
2020294 943
2021298 753
2022297 906
2023302 875
2024304 177
2025303 978

Kauno miesto savivaldybė žemėlapyje

Kauno miesto savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
994kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 40° kampu
Šilčiausias mėnuo
19,2°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,1°C
sausis
Našiausias mėnuo
133kWh
gegužė

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Kauno miesto savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Kauno miesto savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
4 970kWh
Sutaupoma per metus
690 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,7metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 994 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis16−3,1
vasaris33−2,6
kovas741,5
balandis1207,6
gegužė16013,3
birželis17217,5
liepa16419,2
rugpjūtis13718,4
rugsėjis9213,8
spalis478,1
lapkritis173,6
gruodis10−0,2

Klimatas pagal mėnesius: Kauno miesto savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,7°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−2,7°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
84mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Kauno miesto savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−2,7−4,9−0,844
vasaris−2,2−4,80,238
kovas1,5−1,84,940
balandis7,82,912,343
gegužė13,17,617,956
birželis16,511,421,072
liepa18,713,823,384
rugpjūtis17,913,122,778
rugsėjis13,19,117,351
spalis7,54,610,657
lapkritis2,81,04,645
gruodis−0,9−2,70,845
Metai7,84,111,2653

Analizės, kuriose figūruoja Kauno miesto savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Kauno miesto savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Kauno miesto savivaldybė: gyventojų skaičius – 303 978 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 2-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Kauno miesto savivaldybė: koks plotas?

Kauno miesto savivaldybė: plotas – 157,0 km², gyventojų tankis – 1 936 gyv./km².

Kauno miesto savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Kauno miesto savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 303 101 iki 303 978 (+0,3 %).

Kur yra Kauno miesto savivaldybė?

Kauno miesto savivaldybė yra apskrityje: Kauno apskritis. Platuma 54,900, ilguma 23,933.

Kauno miesto savivaldybė: kokia rodiklio „Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km²“ reikšmė?

Kauno miesto savivaldybė: rodiklio „Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km²“ reikšmė (2026) – 54,8 / 100 km²; šalies mediana – 1,4 / 100 km². Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 59 savivaldybių.

Kauno miesto savivaldybė: kokia rodiklio „Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė?

Kauno miesto savivaldybė: rodiklio „Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 29 d.; šalies mediana – 34 d. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Kauno miesto savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Kauno miesto savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 994 kWh.

Kauno miesto savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Kauno miesto savivaldybė: artimiausi kaimynai – Kauno rajono savivaldybė (13 km), Prienų rajono savivaldybė (26 km), Jonavos rajono savivaldybė (30 km), Kaišiadorių rajono savivaldybė (33 km), Kazlų Rūdos savivaldybė (34 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.