Savivaldybė · Utenos apskritisMolėtų rajono savivaldybė herbasMolėtų rajono savivaldybė vėliava

Molėtų rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Molėtų rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 16 280 (2025 m.), plotas – 1 368,0 km², gyventojų tankis – 11,9 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 49-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −15,9 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 16 280 gyv.
  • 1 368,0 km²
  • 12 gyv./km²
  • 150 m
Padėties žemėlapis: Molėtų rajono savivaldybė

Svarbiausia

Utenos apskritis: pagal gyventojų skaičių Molėtų rajono savivaldybė užima 4-ą vietą tarp 6 savivaldybių.

Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap): Molėtų rajono savivaldybė – 76,8 (vidurkis, Utenos apskritis – 30,0 10 000 gyv.; visos šalies rodiklis – 17,9 10 000 gyv.).

Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų): Molėtų rajono savivaldybė – 0,1 % (vidurkis, Utenos apskritis – 0,7 %; visos šalies rodiklis – 2,0 %).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 969 kWh per metus.

Ar žinojote?

Molėtų rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
16 280
49-a vieta iš 60
−15,9 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
12gyv./km²
56-a vieta iš 59
Plotas
1 368km²
22-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
150m
11-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap)
76,810 000 gyv.
1-a vieta iš 60
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų)
0,1%
57-a vieta iš 57
Užstatytas plotas vienam gyventojui
380m²/gyv.
1-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų)
4,3‰
56-a vieta iš 57

Molėtų rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Molėtų rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)10,3 %10,7 %12,4 %58-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)24,5 %26,1 %23,3 %19-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)51,6 %52,6 %52,6 %44-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)49,0 m.–47,5 m.17-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)4,3 ‰4,7 ‰5,6 ‰56-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)22272526-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,1 100 km²0,3 100 km²0,1 100 km²30-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)120,8 ha280,5 ha2 381 ha4-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,0 °C7,0 °C7,5 °C52-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−3,8 °C−3,8 °C−2,8 °C52-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,3 °C18,3 °C18,3 °C30-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)677 mm667 mm666 mm21-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)30 d.30 d.23 d.3-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)4 044 °C·d4 065 °C·d3 889 °C·d7-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,3 °C1,4 °C1,3 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)71 %71 %70 %5-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)25 d.25 d.26 d.36-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)179 d.180 d.168 d.6-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)80 %79 %80 %11-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)118 d.119 d.110 d.9-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)57 d.57 d.47 d.6-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)13 d.13 d.13 d.17-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)26 mm28 mm28 mm36-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)200 d.199 d.204 d.49-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)237 mm233 mm234 mm18-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)132 mm128 mm131 mm24-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)134 mm134 mm104 mm4-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)20 %20 %16 %4-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,4 d.2,5 d.2,0 d.8-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)52 mm53 mm54 mm40-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,4 °C7,3 °C7,7 °C46-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)84 d.86 d.74 d.6-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)149 d.149 d.152 d.44-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 011 kWh/m²1 011 kWh/m²1 022 kWh/m²55-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)453 kWh/m²455 kWh/m²457 kWh/m²56-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)60 kWh/m²59 kWh/m²61 kWh/m²33-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)10,4 °C10,3 °C10,8 °C50-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,5 °C3,5 °C3,8 °C49-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,9 °C6,9 °C7,0 °C39-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,6 m/s3,7 m/s3,6 m/s30-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)33 d.34 d.34 d.34-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,2 m/s6,2 m/s6,2 m/s23-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)226 W/m²225 W/m²228 W/m²34-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)7,0 °C–7,5 °C48-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,3 °C–18,4 °C31-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−3,8 °C–−2,8 °C53-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)119–1109-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)677 mm–666 mm20-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)4 053–3 8848-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)9–1034-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)8035 005186 59841-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)48,6 ‰39,7 ‰42,0 ‰14-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)5383 018140 26739-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)32,6 ‰23,9 ‰27,4 ‰15-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)2,5 ‰1,9 ‰2,2 ‰23-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)36,8 %37,6 %39,1 %42-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)85499431-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,9 10 000 gyv.4,4 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.9-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)221274 16630-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)1,4 1 000 gyv.1,0 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.8-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)7,099,57 03136-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,430,810,4229-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)0,95 M EUR98,316 10243-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)6 %4 %5 %22-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)0 %12 %9 %27-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)3,535,05 53540-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,210,280,2333-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1,05 M EUR17,074 53737-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)14 %18 %11 %17-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)1034419 00117-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,3 1 000 gyv.3,6 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.4-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)15k€15k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)724 darbo vietų5 397164 70844-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)44,5 darbo vietų / 1 000 gyv.44,0 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.33-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 180 €–1 300 €58-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)80,9 %78,8 %80,5 %29-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)19,8 %17,1 %24,0 %43-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)9,3 %18,3 %14,0 %51-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)21,0 %10,6 %9,1 %3-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)7,0 %7,4 %9,7 %45-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)6,9 %17,1 %6,9 %30-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)11,0 %8,7 %9,0 %14-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)1,4 %3,3 %2,6 %54-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)1,1 %1,5 %2,3 %52-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)14,4 %14,4 %6,8 %

Turizmas

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)57 vnt.207 vnt.3 035 vnt.9-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)3,5 vnt.1,6 vnt.0,7 vnt.5-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)612 vnt.1 639 vnt.35 020 vnt.10-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)1 959–4769-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)118,6 vietos / 1 000 gyv.37,7 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.5-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)34,4 vietos / įstaigą22,8 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą10-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)11,4 %–30,9 %48-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)10,7 %–32,8 %57-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)6,2 %–13,6 %39-a vieta iš 49
Vietų poilsio namuose dalis (2024)55,7 %–14,8 %2-a vieta iš 32
Vietų kempinguose dalis (2024)16,0 %–10,8 %6-a vieta iš 22
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)59,0 %–39,5 %10-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)48,5 %–26,1 %8-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)67 754–19 55812-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)4,1 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją5-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)6,8 %–20,2 %39-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,8 %–1,3 %29-a vieta iš 39
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,0 %–0,6 %33-a vieta iš 35
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,1 %–0,3 %27-a vieta iš 37
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,6 %–1,9 %24-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,1 %–1,1 %19-a vieta iš 40
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)3,1 %–12,7 %29-a vieta iš 38
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)11,2 %–13,0 %28-a vieta iš 42
Nakvynių poilsio namuose dalis (2024)32,5 %–5,8 %3-a vieta iš 22
Nakvynių kempinguose dalis (2024)10,6 %–0,8 %4-a vieta iš 16

Judumas

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)12942 80244-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)9,77,78,824-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)12,98,910,116-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)114568923-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)13,17,16,25-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)8,6 %18,7 %17,9 %54-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)21,0 %27,8 %28,6 %55-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)19,8 %16,5 %17,8 %22-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)9,9 %9,1 %7,2 %14-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)482585 90723-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)2,95 ‰2,10 ‰1,42 ‰11-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)77,3 %44,1 %51,7 %10-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)163–16628-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)11,9 100 km²11,9 100 km²12,6 100 km²31-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)826–1 85542-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)51 1 000 gyv.85 1 000 gyv.66 1 000 gyv.39-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)42–4631-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)0612035-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)0571 62235-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)24 %28 %35 %37-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)11,9 €12,3 €10,2 €8-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)9,1 ‰9,0 ‰7,3 ‰10-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)1307318 84723-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)79,9 10 000 gyv.59,6 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.7-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)9,5 100 km²10,1 100 km²9,5 100 km²29-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)361418603-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)93753020-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)63877344-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,7 10 000 gyv.3,1 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.13-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)83970823-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,9 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.3-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)181161 15530-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)11,1 10 000 gyv.9,5 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.8-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)14562 12621-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)8,6 10 000 gyv.4,6 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.5-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)19697959-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)11,7 10 000 gyv.5,6 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.3-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)361616112-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)2,6 100 km²2,2 100 km²0,9 100 km²7-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)1253685 1748-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)76,8 10 000 gyv.30,0 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.1-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,9 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.18-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)13544745-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)79,8 100 000 gyv.44,0 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.2-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)199315-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,1 100 000 gyv.7,3 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.10-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)3 36224 305770 76447-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)213,7205,2199,025-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)13,1415,0112,3222-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)30,3533,1330,0228-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)5,417,795,5533-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)46,9643,2243,3322-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)27,5022,3422,5314-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)35,2536,6435,5033-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,071,861,7751-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)11412131-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)100 %100 %100 %1-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)0 %0 %0 %5-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)16 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml11-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)10 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml14-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)19,0 %16,0 %6,2 %11-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)7,6 µg/m³7,5 µg/m³7,9 µg/m³42-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)4,0 µg/m³3,9 µg/m³4,4 µg/m³45-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)103 µg/m³101 µg/m³102 µg/m³24-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)158 m–102 m7-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)3,3 °–2,7 °15-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,7 %–0,2 %10-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)2,0 %–2,8 %48-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)56,8 %–58,9 %34-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)27,4 %–28,0 %31-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)4,8 %–4,8 %31-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)1,0 %–0,6 %18-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)8,0 %–1,1 %5-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,4 %–0,7 %56-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,5 %0,5 %0,6 %37-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)380 m²/gyv.268 m²/gyv.245 m²/gyv.1-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)55 %–68 %55-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)13 %–21 %57-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)0,6 %5,7 %2,0 %51-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)8,8 km²414,5 km²3 075 km²45-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)18,6 %18,9 %9,8 %11-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)92 lovų92127 80040-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)5,5 lovų / 1 000 gyv.7,4 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.25-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)1,9 lovų / 1 000 gyv.3,8 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.35-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)1 įstaigų713325-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)942 hospitalizacijų16 436899 57644-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)51,4 %–65,9 %38-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)8,4 d.6,0 d.5,6 d.3-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)22,3 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą45-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)8,11 %4,81 %4,01 %4-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)21,5 ‰18,7 ‰15,6 ‰3-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)19,5 ‰18,2 ‰15,2 ‰6-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)63573629-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,7 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.17-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)13681 08431-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)8,0 10 000 gyv.5,5 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.2-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)7–729-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)4,2 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.4-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)8451 02140-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)4,8 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.10-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)1711722-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)21844041-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,2 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.25-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisMolėtų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)161111 18025-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)9,8 / 10 tūkst. gyv.9,0 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.9-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)1,2 / 100 km²1,5 / 100 km²1,4 / 100 km²37-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)462476 58433-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)28,3 / 10 tūkst. gyv.20,1 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.17-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)42 %45 %42 %29-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)191342 51843-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)11,7 / 10 tūkst. gyv.10,9 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.26-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)38 %30 %41 %36-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)241311 96030-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)14,7 / 10 tūkst. gyv.10,7 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.17-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)13,9 / 1 000 gyv.13,0 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.7-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)73–8737-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)4,5 / 1 000 gyv.3,3 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.8-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)4,6 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus8-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)28,5 %22,2 %18,4 %6-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)4,5 %9,8 %12,3 %57-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)14,7 %14,8 %17,0 %37-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)3,4 %2,6 %4,2 %37-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)0,5 %2,2 %3,0 %57-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)6,9 / 100 tūkst. gyv. per metus5,3 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus8-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)1,0 / 10 tūkst. gyv. per metus1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus21-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)0,1 %0,7 %1,2 %57-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)0,1 %1,0 %1,8 %57-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)0,2 %1,2 %2,1 %57-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)0,1 %0,7 %1,1 %57-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0055 g0,0062 g0,0075 g46-a vieta iš 60

Molėtų rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 8,0 °C, 1951 m. – 6,0 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+262 mm+45,4 %

2025 m. – 839 mm, 1951 m. – 577 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−15 d.−45,5 %

2025 m. – 18 d., 1951 m. – 33 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−764 °C·d−17,4 %

2025 m. – 3 630 °C·d, 1951 m. – 4 394 °C·d

3 0004 0005 0006 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9,0 proc. p.

2025 m. – 72 %, 1951 m. – 63 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−30 d.−57,7 %

2025 m. – 22 d., 1951 m. – 52 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+30 d.+21,3 %

2025 m. – 171 d., 1951 m. – 141 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 proc. p.

2025 m. – 81 %, 1951 m. – 79 %

75,077,580,082,585,02025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−46 d.−32,2 %

2025 m. – 97 d., 1951 m. – 143 d.

501001502002025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−34 d.−51,5 %

2025 m. – 32 d., 1951 m. – 66 d.

0501001502025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+12 d.+200,0 %

2025 m. – 18 d., 1951 m. – 6 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+13 mm+68,4 %

2025 m. – 32 mm, 1951 m. – 19 mm

02040602025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+61 d.+35,3 %

2025 m. – 234 d., 1951 m. – 173 d.

1502002502025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+215 mm+159,3 %

2025 m. – 350 mm, 1951 m. – 135 mm

01002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−52 mm−32,1 %

2025 m. – 110 mm, 1951 m. – 162 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−96 mm−55,5 %

2025 m. – 77 mm, 1951 m. – 173 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−21,0 proc. p.

2025 m. – 9 %, 1951 m. – 30 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−6,0 d.−85,7 %

2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 7,0 d.

05102025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+27 mm+75,0 %

2025 m. – 63 mm, 1951 m. – 36 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,2 °C

2025 m. – 7,9 °C, 1951 m. – 6,7 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−59 d.−47,6 %

2025 m. – 65 d., 1951 m. – 124 d.

0501001502002025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2 d.+1,5 %

2025 m. – 138 d., 1951 m. – 136 d.

1201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−87 kWh/m²−8,1 %

2025 m. – 983 kWh/m², 1951 m. – 1 070 kWh/m²

8009001 0001 100202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−62 kWh/m²−12,4 %

2025 m. – 437 kWh/m², 1951 m. – 499 kWh/m²

3504004505002025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−5 kWh/m²−7,9 %

2025 m. – 58 kWh/m², 1951 m. – 63 kWh/m²

506070802025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 11,4 °C, 1951 m. – 9,3 °C

681012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 4,7 °C, 1951 m. – 2,8 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,2 °C

2025 m. – 6,7 °C, 1951 m. – 6,5 °C

56782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s−1,1 %

2025 m. – 3,6 m/s, 1951 m. – 3,6 m/s

3,253,503,754,002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1 d.+4,2 %

2025 m. – 25 d., 1951 m. – 24 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−2,2 %

2025 m. – 6,1 m/s, 1951 m. – 6,2 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−20 W/m²−8,6 %

2025 m. – 213 W/m², 1951 m. – 233 W/m²

1502002503002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 8,0 °C, 1950 m. – 5,9 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−32−24,8 %

2025 m. – 97, 1950 m. – 129

501001502002025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

+34 mm+4,2 %

2025 m. – 839 mm, 1950 m. – 805 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+10,0+1 000,0 %

2025 m. – 11,0, 2022 m. – 1,0

0510152025202420232022
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2022–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

+58 darbo vietų+8,7 %

2025 m. – 724 darbo vietų, 2010 m. – 666 darbo vietų

01 0002 0003 000202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−20,3 darbo vietų / 1 000 gyv.−31,3 %

2025 m. – 44,5 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 64,8 darbo vietų / 1 000 gyv.

050100150202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+680 €+136,0 %

2025 m. – 1 180 €, 2018 m. – 500 €

5007501 0001 2502025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+19,2 proc. p.

2025 m. – 80,9 %, 2018 m. – 61,7 %

607080902025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

−9,9 proc. p.

2025 m. – 19,8 %, 2018 m. – 29,7 %

152025302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

−2,3 proc. p.

2025 m. – 9,3 %, 2018 m. – 11,6 %

6810122025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

+10,7 proc. p.

2025 m. – 21,0 %, 2018 m. – 10,3 %

01020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−13,4 proc. p.

2025 m. – 7,0 %, 2018 m. – 20,4 %

5101520252025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+4,4 proc. p.

2025 m. – 6,9 %, 2018 m. – 2,5 %

2468102025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−0,6 proc. p.

2025 m. – 11,0 %, 2018 m. – 11,6 %

0510152025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

−0,4 proc. p.

2025 m. – 1,4 %, 2018 m. – 1,8 %

12342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+0,4 proc. p.

2025 m. – 1,1 %, 2018 m. – 0,7 %

0,00,51,01,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

−1 098−35,9 %

2024 m. – 1 959, 2019 m. – 3 057

1 5002 0002 5003 0003 500202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

−53,7 vietos / 1 000 gyv.−31,2 %

2024 m. – 118,6 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 172,3 vietos / 1 000 gyv.

100120140160180202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+27,4 proc. p.

2024 m. – 59,0 %, 2013 m. – 31,6 %

020406080202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+26,6 proc. p.

2024 m. – 48,5 %, 2013 m. – 21,9 %

0204060202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

+8 577+14,5 %

2024 m. – 67 754, 2020 m. – 59 177

50 00060 00070 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

+0,7 nakv. / gyventoją+21,3 %

2024 m. – 4,1 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 3,4 nakv. / gyventoją

3,03,54,04,520242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+3,9 proc. p.

2024 m. – 6,8 %, 2020 m. – 2,9 %

02468202420212020
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,5 proc. p.

2024 m. – 0,8 %, 2020 m. – 0,3 %

0,20,40,60,820242023202220212020
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,3 proc. p.

2023 m. – 0,3 %, 2020 m. – 0,0 %

0,00,10,20,3202320222020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,9 proc. p.

2023 m. – 0,0 %, 2020 m. – 0,9 %

0,00,51,0202320212020
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

0,0 proc. p.

2024 m. – 0,0 %, 2020 m. – 0,0 %

0,00,51,02024202320222020
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,2 proc. p.

2024 m. – 1,6 %, 2020 m. – 0,4 %

0,00,51,01,52,020242023202220212020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,2 proc. p.

2024 m. – 1,1 %, 2020 m. – 0,9 %

0,00,51,01,5202420232020
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

+2,0 proc. p.

2023 m. – 38,9 %, 2020 m. – 36,9 %

253035402023202220212020
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2020–2023

Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis

−19,3 proc. p.

2024 m. – 3,1 %, 2021 m. – 22,4 %

01020302024202320222021
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (%), 2021–2024

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

+1,0 proc. p.

2024 m. – 11,2 %, 2020 m. – 10,2 %

101214162024202220212020
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2020–2024

Nakvynių poilsio namuose dalis

−0,2 proc. p.

2024 m. – 32,5 %, 2020 m. – 32,7 %

25,027,530,032,535,02024202320212020
Nakvynių poilsio namuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių kempinguose dalis

−7,0 proc. p.

2024 m. – 10,6 %, 2020 m. – 17,6 %

10,012,515,017,520,020242023202220212020
Nakvynių kempinguose dalis (%), 2020–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−5−29,4 %

2025 m. – 12, 2013 m. – 17

101520252025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,5+5,9 %

2025 m. – 9,7, 2019 m. – 9,1

8,59,09,510,02025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,5+4,3 %

2025 m. – 12,9, 2019 m. – 12,4

12,012,513,013,52025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−1−8,3 %

2025 m. – 11, 2017 m. – 12

10,012,515,017,520,020252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−3,0−18,5 %

2025 m. – 13,1, 2019 m. – 16,1

12,515,017,520,02025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−5,5 proc. p.

2025 m. – 8,6 %, 2017 m. – 14,1 %

5101520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

−6,1 proc. p.

2025 m. – 21,0 %, 2017 m. – 27,1 %

2025303520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−1,4 proc. p.

2025 m. – 19,8 %, 2017 m. – 21,2 %

1520253020252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

+0,8 proc. p.

2025 m. – 9,9 %, 2017 m. – 9,1 %

810121420252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−43−1,3 %

2025 m. – 3 362, 2019 m. – 3 405

3 0004 0005 0006 0002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−33,7−13,6 %

2025 m. – 213,7, 2021 m. – 247,4

20022024026020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−0,97−6,9 %

2025 m. – 13,14, 2021 m. – 14,11

12,513,013,514,014,520252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+3,62+13,5 %

2025 m. – 30,35, 2023 m. – 26,73

26283032202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−2,11−4,3 %

2025 m. – 46,96, 2023 m. – 49,07

4647484950202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,16−4,0 %

2025 m. – 27,50, 2021 m. – 28,66

2628303220252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−5,07−12,6 %

2025 m. – 35,25, 2022 m. – 40,32

34363840422025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,42+64,6 %

2025 m. – 1,07, 2021 m. – 0,65

0,40,60,81,01,220252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 1, 2021 m. – 1

1,01,52,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %

100,0100,5101,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %

0,00,51,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

+10 KSV/100 ml+158,3 %

2023 m. – 16 KSV/100 ml, 2021 m. – 6 KSV/100 ml

05101520202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

+6 KSV/100 ml+110,0 %

2023 m. – 10 KSV/100 ml, 2021 m. – 5 KSV/100 ml

2,55,07,510,012,5202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−1,9 µg/m³−20,0 %

2024 m. – 7,6 µg/m³, 2018 m. – 9,5 µg/m³

68102024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,5 µg/m³−11,1 %

2024 m. – 4,0 µg/m³, 2018 m. – 4,5 µg/m³

3,54,04,55,02024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

0 µg/m³−0,1 %

2024 m. – 103 µg/m³, 2018 m. – 103 µg/m³

901001102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

+0,3 proc. p.

2018 m. – 2,0 %, 2000 m. – 1,7 %

1,71,81,92,02018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−5,9 proc. p.

2018 m. – 56,8 %, 2000 m. – 62,7 %

56586062642018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

+3,0 proc. p.

2018 m. – 27,4 %, 2000 m. – 24,4 %

24252627282018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+2,4 proc. p.

2018 m. – 4,8 %, 2000 m. – 2,4 %

23452018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

−0,1 proc. p.

2018 m. – 1,0 %, 2000 m. – 1,1 %

1,001,051,102018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

+0,3 proc. p.

2018 m. – 8,0 %, 2000 m. – 7,7 %

7,77,87,98,02018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,2 proc. p.

2020 m. – 0,5 %, 1975 m. – 0,3 %

0,30,40,520202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−62 lovų−40,3 %

2023 m. – 92 lovų, 2001 m. – 154 lovų

75100125150175202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

+0,9 lovų / 1 000 gyv.+19,3 %

2023 m. – 5,5 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 4,6 lovų / 1 000 gyv.

4,55,05,520232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,3 lovų / 1 000 gyv.−14,0 %

2023 m. – 1,9 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,2 lovų / 1 000 gyv.

1,61,82,02,22,420232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−1 įstaigų−50,0 %

2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 2 įstaigų

1,01,52,0202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−2 945 hospitalizacijų−75,8 %

2023 m. – 942 hospitalizacijų, 2001 m. – 3 887 hospitalizacijų

02 0004 0006 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−19,5 proc. p.

2023 m. – 51,4 %, 2001 m. – 70,9 %

20406080202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−1,2 d.−12,6 %

2023 m. – 8,4 d., 2001 m. – 9,6 d.

78910202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

−4,6 pac. / lovą−17,1 %

2023 m. – 22,3 pac. / lovą, 2001 m. – 27,0 pac. / lovą

10203040202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+5,65 proc. p.

2023 m. – 8,11 %, 2001 m. – 2,46 %

01020202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+3,9 ‰+22,2 %

2025 m. – 21,5 ‰, 1994 m. – 17,6 ‰

101520252025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

+1+16,7 %

2025 m. – 7, 2010 m. – 6

678202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−6−42,9 %

2025 m. – 8, 2010 m. – 14

8101214202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

0

2025 m. – 1, 2010 m. – 1

1,01,52,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

0

2025 m. – 2, 2010 m. – 2

2,02,53,0202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+4,8 / 1 000 gyv.+52,3 %

2025 m. – 13,9 / 1 000 gyv., 2015 m. – 9,2 / 1 000 gyv.

5101520202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−12−14,1 %

2025 m. – 73, 2015 m. – 85

50100150202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

+0,1 / 1 000 gyv.+2,1 %

2025 m. – 4,5 / 1 000 gyv., 2015 m. – 4,4 / 1 000 gyv.

2468202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Molėtų rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

16 00017 00018 00019 00020 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Molėtų rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 19 349, 2025 m. – 16 280.

MetaiGyventojų skaičius
202017 487
202117 222
202216 926
202316 762
202416 516
202516 280

Molėtų rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Molėtų rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Molėtų rajono savivaldybė)

Molėtų rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
969kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 40° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,7°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−4,1°C
sausis
Našiausias mėnuo
132kWh
birželis

050100150200−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Molėtų rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Molėtų rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
4 850kWh
Sutaupoma per metus
670 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,9metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 969 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis16−4,1
vasaris33−3,7
kovas750,5
balandis1176,9
gegužė15712,9
birželis17017,1
liepa16218,7
rugpjūtis13417,8
rugsėjis8813,0
spalis447,2
lapkritis162,7
gruodis10−1,2

Klimatas pagal mėnesius: Molėtų rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,3°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,8°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
82mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Molėtų rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−3,8−6,0−1,945
vasaris−3,4−6,0−1,141
kovas0,5−2,73,740
balandis7,12,511,445
gegužė12,67,417,264
birželis16,111,220,475
liepa18,313,522,682
rugpjūtis17,312,621,979
rugsėjis12,38,516,454
spalis6,63,99,558
lapkritis1,80,03,446
gruodis−2,1−3,9−0,447
Metai6,93,410,3676

Analizės, kuriose figūruoja Molėtų rajono savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Molėtų rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Molėtų rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 16 280 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 49-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Molėtų rajono savivaldybė: koks plotas?

Molėtų rajono savivaldybė: plotas – 1 368,0 km², gyventojų tankis – 12 gyv./km².

Molėtų rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Molėtų rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 19 349 iki 16 280 (−15,9 %).

Kur yra Molėtų rajono savivaldybė?

Molėtų rajono savivaldybė yra apskrityje: Utenos apskritis. Platuma 55,217, ilguma 25,433.

Molėtų rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap)“ reikšmė?

Molėtų rajono savivaldybė: rodiklio „Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap)“ reikšmė (2026) – 76,8 10 000 gyv.; šalies mediana – 21,2 10 000 gyv. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Molėtų rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų)“ reikšmė?

Molėtų rajono savivaldybė: rodiklio „Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų)“ reikšmė (2024) – 0,1 %; šalies mediana – 1,2 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 57-ą vietą iš 57 savivaldybių.

Molėtų rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Molėtų rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 969 kWh.

Molėtų rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Molėtų rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Utenos rajono savivaldybė (35 km), Širvintų rajono savivaldybė (40 km), Anykščių rajono savivaldybė (41 km), Ukmergės rajono savivaldybė (43 km), Švenčionių rajono savivaldybė (48 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.