

Kauno rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika
Kauno rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 109 621 (2025 m.), plotas – 1 496,0 km², gyventojų tankis – 73,3 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 5-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius auga: +26,6 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 109 621 gyv.
- 1 496,0 km²
- 73 gyv./km²
- 59 m
Svarbiausia
Kauno apskritis: pagal gyventojų skaičių Kauno rajono savivaldybė užima 2-ą vietą tarp 8 savivaldybių.
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų): Kauno rajono savivaldybė – 9,5 ‰ (vidurkis, Kauno apskritis – 7,3 ‰; visos šalies rodiklis – 6,6 ‰).
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų: Kauno rajono savivaldybė – 0,8 lovų / 1 000 gyv. (vidurkis, Kauno apskritis – 11,0 lovų / 1 000 gyv.; visos šalies rodiklis – 9,8 lovų / 1 000 gyv.).
1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 1 008 kWh per metus.
Ar žinojote?
- Kauno apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Gyventojų skaičiaus pokytis per 10 metų“.
- Kauno apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis“.
- „Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų)“: reikšmė didesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų“: reikšmė mažesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas““: reikšmė mažesnė nei 99 % savivaldybių.
- Plotas, išreikštas futbolo aikščių skaičiumi, – maždaug 209 524.
- Artimiausia didesnė savivaldybė – Kauno miesto savivaldybė (gyventojų skaičius – 303 978), nutolusi 13 km.
Kauno rajono savivaldybė skaičiais
Kauno rajono savivaldybė: visi rodikliai
Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.
Gyventojai
| Rodiklis | Kauno rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025) | 17,0 % | 14,4 % | 12,4 % | 2-a vieta iš 60 | |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025) | 15,4 % | 21,1 % | 23,3 % | 59-a vieta iš 60 | |
| Moterų dalis (2025) | 50,2 % | 52,9 % | 52,6 % | 52-a vieta iš 60 | |
| Medianinis gyventojų amžius (2025) | 39,0 m. | – | 47,5 m. | 59-a vieta iš 60 | |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024) | 9,5 ‰ | 7,3 ‰ | 5,6 ‰ | 1-a vieta iš 57 | |
| Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024) | 3 | – | 3 | 1-a vieta iš 60 |
Energetika
| Rodiklis | Kauno rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026) | 6 | 36 | 725 | 19-a vieta iš 60 | |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026) | 0,4 100 km² | 0,4 100 km² | 0,1 100 km² | 19-a vieta iš 59 | |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026) | 110,8 ha | 282,4 ha | 2 381 ha | 8-a vieta iš 60 |
Klimatas
Ekonomika
Užimtumas
Turizmas
| Rodiklis | Kauno rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024) | 34 vnt. | 379 vnt. | 3 035 vnt. | 17-a vieta iš 60 | |
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024) | 0,3 vnt. | 0,6 vnt. | 0,7 vnt. | 55-a vieta iš 60 | |
| Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024) | 464 vnt. | 5 045 vnt. | 35 020 vnt. | 12-a vieta iš 60 | |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024) | 1 208 | – | 476 | 12-a vieta iš 60 | |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024) | 11,4 vietos / 1 000 gyv. | 19,8 vietos / 1 000 gyv. | 14,7 vietos / 1 000 gyv. | 43-a vieta iš 60 | |
| Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024) | 35,5 vietos / įstaigą | 30,6 vietos / įstaigą | 21,6 vietos / įstaigą | 9-a vieta iš 60 | |
| Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024) | 27,2 % | – | 30,9 % | 32-a vieta iš 56 | |
| Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024) | 35,1 % | – | 32,8 % | 26-a vieta iš 59 | |
| Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024) | 12,2 % | – | 13,6 % | 27-a vieta iš 49 | |
| Vietų poilsio namuose dalis (2024) | 14,6 % | – | 14,8 % | 17-a vieta iš 32 | |
| Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024) | 37,9 % | – | 39,5 % | 29-a vieta iš 55 | |
| Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024) | 37,4 % | – | 26,1 % | 16-a vieta iš 55 | |
| Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024) | 73 462 | – | 19 558 | 11-a vieta iš 51 | |
| Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024) | 0,7 nakv. / gyventoją | – | 0,7 nakv. / gyventoją | 21-a vieta iš 51 | |
| Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 36,4 % | – | 20,2 % | 11-a vieta iš 44 | |
| Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 5,6 % | – | 0,4 % | 5-a vieta iš 35 | |
| Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 4,7 % | – | 0,6 % | 2-a vieta iš 35 | |
| JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 0,2 % | – | 0,3 % | 20-a vieta iš 37 | |
| Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 2,4 % | – | 1,9 % | 16-a vieta iš 41 | |
| Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024) | 3,5 % | – | 1,1 % | 7-a vieta iš 40 | |
| Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024) | 6,7 % | – | 12,7 % | 28-a vieta iš 38 | |
| Nakvynių poilsio namuose dalis (2024) | 4,1 % | – | 5,8 % | 14-a vieta iš 22 |
Judumas
Visuomenė
Aplinka
Sveikata
| Rodiklis | Kauno rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023) | 75 lovų | 6 465 | 27 800 | 46-a vieta iš 59 | |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 0,8 lovų / 1 000 gyv. | 11,0 lovų / 1 000 gyv. | 5,1 lovų / 1 000 gyv. | 59-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 0,0 lovų / 1 000 gyv. | 6,9 lovų / 1 000 gyv. | 2,1 lovų / 1 000 gyv. | 48-a vieta iš 59 | |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023) | 1 įstaigų | 21 | 133 | 25-a vieta iš 59 | |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023) | 303 hospitalizacijų | 229 495 | 899 576 | 49-a vieta iš 59 | |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025) | 8,9 ‰ | 12,6 ‰ | 15,6 ‰ | 59-a vieta iš 60 | |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025) | 9,1 ‰ | 12,6 ‰ | 15,2 ‰ | 58-a vieta iš 60 | |
| Vaistinės (OpenStreetMap) (2026) | 18 | 194 | 736 | 5-a vieta iš 59 | |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 1,6 10 000 gyv. | 3,3 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 45-a vieta iš 59 |
Švietimas
| Rodiklis | Kauno rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Mokyklos (OpenStreetMap) (2026) | 24 | 192 | 1 084 | 7-a vieta iš 59 | |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 2,2 10 000 gyv. | 3,3 10 000 gyv. | 4,8 10 000 gyv. | 59-a vieta iš 59 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025) | 39 | – | 7 | 4-a vieta iš 58 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 2,1 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 2,4 1 000 vaikų iki 15 m. | 36-a vieta iš 58 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025) | 32 | 177 | 1 021 | 6-a vieta iš 60 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,7 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | 58-a vieta iš 60 | |
| Profesinio mokymo įstaigos (2025) | 4 | 21 | 117 | 6-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025) | 6 | 96 | 440 | 11-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 0,3 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | 58-a vieta iš 60 |
Rizikos
| Rodiklis | Kauno rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Civilinės saugos sirenų skaičius (2026) | 48 | 258 | 1 180 | 5-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 4,4 / 10 tūkst. gyv. | 4,4 / 10 tūkst. gyv. | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 34-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026) | 3,2 / 100 km² | 3,2 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 12-a vieta iš 59 | |
| Priedangų skaičius (2026) | 435 | 1 349 | 6 584 | 2-a vieta iš 60 | |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 39,7 / 10 tūkst. gyv. | 23,0 / 10 tūkst. gyv. | 18,3 / 10 tūkst. gyv. | 7-a vieta iš 60 | |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 39 % | 49 % | 42 % | 39-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026) | 78 | 479 | 2 518 | 6-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 7,1 / 10 tūkst. gyv. | 8,2 / 10 tūkst. gyv. | 10,3 / 10 tūkst. gyv. | 47-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 49 % | 47 % | 41 % | 11-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius (2026) | 48 | 137 | 1 960 | 12-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 4,4 / 10 tūkst. gyv. | 2,3 / 10 tūkst. gyv. | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 49-a vieta iš 60 | |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025) | 6,8 / 1 000 gyv. | 9,1 / 1 000 gyv. | 11,2 / 1 000 gyv. | 57-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius (2025) | 212 | – | 87 | 6-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025) | 1,9 / 1 000 gyv. | 2,2 / 1 000 gyv. | 2,9 / 1 000 gyv. | 52-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 2,1 / 1 000 gyv. per metus | 2,2 / 1 000 gyv. per metus | 3,4 / 1 000 gyv. per metus | 52-a vieta iš 58 | |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025) | 17,2 % | 14,3 % | 18,4 % | 32-a vieta iš 58 | |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025) | 19,0 % | 23,4 % | 12,3 % | 13-a vieta iš 58 | |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025) | 13,2 % | 12,3 % | 17,0 % | 43-a vieta iš 58 | |
| Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025) | 4,5 % | 6,2 % | 4,2 % | 24-a vieta iš 58 | |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025) | 1,8 % | 3,5 % | 3,0 % | 43-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025) | 2,1 / 100 tūkst. gyv. per metus | 2,6 / 100 tūkst. gyv. per metus | 3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus | 43-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 0,5 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,4 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus | 42-a vieta iš 58 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024) | 1,4 % | 1,5 % | 1,2 % | 26-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024) | 2,0 % | 2,1 % | 1,8 % | 26-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024) | 2,4 % | 2,3 % | 2,1 % | 26-a vieta iš 57 | |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024) | 1,7 % | 1,5 % | 1,1 % | 22-a vieta iš 57 | |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020) | 0,0067 g | 0,0065 g | 0,0075 g | 34-a vieta iš 60 |
Kauno rajono savivaldybė: rodiklių raida
Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,8 °C, 1951 m. – 6,9 °C
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 752 mm, 1951 m. – 517 mm
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 12 d., 1951 m. – 31 d.
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3 371 °C·d, 1951 m. – 4 080 °C·d
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 70 %, 1951 m. – 61 %
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 21 d., 1951 m. – 42 d.
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 155 d., 1951 m. – 130 d.
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 79 %, 1951 m. – 78 %
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 82 d., 1951 m. – 121 d.
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 21 d., 1951 m. – 53 d.
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 17 d., 1951 m. – 7 d.
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 36 mm, 1951 m. – 27 mm
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 235 d., 1951 m. – 192 d.
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 307 mm, 1951 m. – 130 mm
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 101 mm, 1951 m. – 146 mm
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 64 mm, 1951 m. – 131 mm
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8 %, 1951 m. – 25 %
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 1,0 d.
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 72 mm, 1951 m. – 39 mm
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,6 °C, 1951 m. – 7,5 °C
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 42 d., 1951 m. – 96 d.
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 147 d., 1951 m. – 141 d.
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1 018 kWh/m², 1951 m. – 1 089 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 440 kWh/m², 1951 m. – 500 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 60 kWh/m², 1951 m. – 66 kWh/m²
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 12,3 °C, 1951 m. – 10,3 °C
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 5,3 °C, 1951 m. – 3,7 °C
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 7,1 °C, 1951 m. – 6,6 °C
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3,5 m/s, 1951 m. – 3,5 m/s
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 26 d., 1951 m. – 22 d.
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,0 m/s, 1951 m. – 6,1 m/s
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 208 W/m², 1951 m. – 220 W/m²
Vidutinė metų temperatūra (įvertis)
2025 m. – 8,8 °C, 1950 m. – 6,7 °C
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)
2025 m. – 83, 1950 m. – 107
Metinis kritulių kiekis (įvertis)
2025 m. – 752 mm, 1950 m. – 820 mm
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)
2025 m. – 4 794 darbo vietų, 2010 m. – 1 333 darbo vietų
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)
2025 m. – 43,7 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 45,4 darbo vietų / 1 000 gyv.
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana
2025 m. – 1 400 €, 2018 m. – 500 €
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis
2025 m. – 89,5 %, 2018 m. – 77,6 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“
2025 m. – 26,5 %, 2018 m. – 12,5 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“
2025 m. – 21,3 %, 2018 m. – 10,8 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“
2025 m. – 10,5 %, 2018 m. – 10,8 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“
2025 m. – 13,7 %, 2018 m. – 33,9 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“
2025 m. – 2,1 %, 2018 m. – 4,1 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“
2025 m. – 6,7 %, 2018 m. – 8,6 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“
2025 m. – 1,6 %, 2018 m. – 3,4 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“
2025 m. – 1,9 %, 2018 m. – 3,3 %
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 1 208, 2019 m. – 1 392
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų
2024 m. – 11,4 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 15,4 vietos / 1 000 gyv.
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2024 m. – 37,9 %, 2013 m. – 24,0 %
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas
2024 m. – 37,4 %, 2013 m. – 15,1 %
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 73 462, 2020 m. – 28 723
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui
2024 m. – 0,7 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,3 nakv. / gyventoją
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 36,4 %, 2020 m. – 28,1 %
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2022 m. – 3,4 %, 2020 m. – 7,1 %
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 5,6 %, 2020 m. – 0,1 %
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 4,7 %, 2020 m. – 0,8 %
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 0,2 %, 2020 m. – 0,0 %
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 2,4 %, 2020 m. – 1,9 %
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 3,5 %, 2021 m. – 1,2 %
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis
2022 m. – 44,2 %, 2020 m. – 29,9 %
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis
2024 m. – 6,7 %, 2020 m. – 9,4 %
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje
2025 m. – 76, 2013 m. – 72
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 8,3, 2019 m. – 9,3
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 9,8, 2019 m. – 11,8
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus
2025 m. – 29, 2017 m. – 53
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus
2025 m. – 5,8, 2019 m. – 7,9
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis
2025 m. – 14,9 %, 2017 m. – 20,2 %
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis
2025 m. – 25,2 %, 2017 m. – 13,6 %
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis
2025 m. – 20,4 %, 2017 m. – 30,0 %
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
2025 m. – 10,1 %, 2017 m. – 9,1 %
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje
2025 m. – 18 624, 2019 m. – 13 405
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 172,3, 2021 m. – 164,5
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 7,82, 2021 m. – 13,13
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 32,43, 2023 m. – 29,91
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 30,55, 2023 m. – 29,50
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 17,98, 2021 m. – 16,29
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 24,43, 2022 m. – 23,99
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 1,17, 2021 m. – 0,81
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)
2024 m. – 8,5 µg/m³, 2018 m. – 11,3 µg/m³
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)
2024 m. – 5,2 µg/m³, 2018 m. – 6,0 µg/m³
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)
2024 m. – 106 µg/m³, 2018 m. – 107 µg/m³
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
2018 m. – 6,1 %, 2000 m. – 4,6 %
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)
2018 m. – 56,1 %, 2000 m. – 58,9 %
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)
2018 m. – 27,0 %, 2000 m. – 27,4 %
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
2018 m. – 6,3 %, 2000 m. – 4,9 %
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)
2018 m. – 1,0 %, 2000 m. – 0,7 %
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)
2018 m. – 3,5 %, 2000 m. – 3,5 %
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto
2020 m. – 1,4 %, 1975 m. – 0,7 %
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)
2023 m. – 75 lovų, 2001 m. – 1 230 lovų
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 0,8 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,3 lovų / 1 000 gyv.
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv.
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)
2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 9 įstaigų
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse
2023 m. – 303 hospitalizacijų, 2001 m. – 10 186 hospitalizacijų
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas
2005 m. – 51,6 %, 2001 m. – 56,8 %
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose
2005 m. – 6,9 d., 2001 m. – 9,0 d.
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)
2005 m. – 27,2 pac. / lovą, 2001 m. – 22,9 pac. / lovą
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)
2005 m. – 1,26 %, 2001 m. – 0,75 %
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)
2025 m. – 8,9 ‰, 1994 m. – 13,0 ‰
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)
2025 m. – 39, 2010 m. – 30
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)
2025 m. – 32, 2010 m. – 36
Profesinio mokymo įstaigos
2025 m. – 4, 2010 m. – 2
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)
2025 m. – 6, 2010 m. – 3
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų
2025 m. – 6,8 / 1 000 gyv., 2015 m. – 7,4 / 1 000 gyv.
Gaisrų skaičius
2025 m. – 212, 2015 m. – 289
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų
2025 m. – 1,9 / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,3 / 1 000 gyv.
Kauno rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas
Kauno rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 86 593, 2025 m. – 109 621.
| Metai | Gyventojų skaičius |
|---|---|
| 2020 | 91 688 |
| 2021 | 92 400 |
| 2022 | 95 491 |
| 2023 | 100 500 |
| 2024 | 106 261 |
| 2025 | 109 621 |
Kauno rajono savivaldybė žemėlapyje
Kaimyninės savivaldybės
- Kauno miesto savivaldybė13 km · 303 978
- Jonavos rajono savivaldybė30 km · 41 581
- Kazlų Rūdos savivaldybė35 km · 10 830
- Kėdainių rajono savivaldybė36 km · 45 573
- Prienų rajono savivaldybė38 km · 24 506
- Kaišiadorių rajono savivaldybė42 km · 28 554
- Šakių rajono savivaldybė47 km · 25 215
- Birštono savivaldybė48 km · 4 101
Kauno apskritis: visos savivaldybės
Panašaus dydžio savivaldybės
- Šiaulių miesto savivaldybė111 971 · Šiaulių apskritis
- Vilniaus rajono savivaldybė108 727 · Vilniaus apskritis
- Klaipėdos miesto savivaldybė160 885 · Klaipėdos apskritis
- Panevėžio miesto savivaldybė85 774 · Panevėžio apskritis
- Klaipėdos rajono savivaldybė69 256 · Klaipėdos apskritis
- Vilniaus miesto savivaldybė607 404 · Vilniaus apskritis
Seniūnijos: Kauno rajono savivaldybė
- Garliavos seniūnija10 366 gyv.
- Domeikavos seniūnija9 134 gyv.
- Ringaudų seniūnija7 892 gyv.
- Garliavos apylinkių seniūnija7 751 gyv.
- Užliedžių seniūnija6 481 gyv.
- Karmėlavos seniūnija6 265 gyv.
- Raudondvario seniūnija5 642 gyv.
- Samylų seniūnija4 452 gyv.
- Alšėnų seniūnija3 957 gyv.
- Babtų seniūnija3 851 gyv.
- Lapių seniūnija3 547 gyv.
- Neveronių seniūnija3 094 gyv.
Kauno rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros
Saulės elektrinės skaičiuoklė: Kauno rajono savivaldybė
Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Kauno rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.
Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.
Pritaikyti skaičiavimą
Skaičiavimo prielaidos
- Gamyba: 1 008 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
- Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
- Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
- Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
- Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
- Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
| Mėnuo | Saulėtumas | Temperatūra |
|---|---|---|
| sausis | 16 | −3,2 |
| vasaris | 33 | −2,6 |
| kovas | 75 | 1,5 |
| balandis | 122 | 7,6 |
| gegužė | 162 | 13,3 |
| birželis | 174 | 17,5 |
| liepa | 167 | 19,2 |
| rugpjūtis | 138 | 18,4 |
| rugsėjis | 94 | 13,8 |
| spalis | 48 | 8,1 |
| lapkritis | 17 | 3,6 |
| gruodis | 10 | −0,2 |
Klimatas pagal mėnesius: Kauno rajono savivaldybė
Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
| Mėnuo | Vidutinė temperatūra (°C) | Minimali temperatūra (°C) | Maksimali temperatūra (°C) | Krituliai (mm) |
|---|---|---|---|---|
| sausis | −2,7 | −4,9 | −0,8 | 45 |
| vasaris | −2,2 | −4,7 | 0,2 | 38 |
| kovas | 1,5 | −1,8 | 4,9 | 41 |
| balandis | 7,7 | 2,9 | 12,2 | 43 |
| gegužė | 13,0 | 7,6 | 17,8 | 55 |
| birželis | 16,4 | 11,3 | 20,9 | 72 |
| liepa | 18,7 | 13,8 | 23,1 | 86 |
| rugpjūtis | 17,9 | 13,0 | 22,6 | 78 |
| rugsėjis | 13,0 | 9,1 | 17,3 | 52 |
| spalis | 7,5 | 4,6 | 10,6 | 57 |
| lapkritis | 2,9 | 1,0 | 4,6 | 46 |
| gruodis | −0,9 | −2,7 | 0,8 | 46 |
| Metai | 7,7 | 4,1 | 11,2 | 659 |
Analizės, kuriose figūruoja Kauno rajono savivaldybė
Dažniausiai užduodami klausimai
Kauno rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?
Kauno rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 109 621 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 5-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Kauno rajono savivaldybė: koks plotas?
Kauno rajono savivaldybė: plotas – 1 496,0 km², gyventojų tankis – 73 gyv./km².
Kauno rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?
Kauno rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 86 593 iki 109 621 (+26,6 %).
Kur yra Kauno rajono savivaldybė?
Kauno rajono savivaldybė yra apskrityje: Kauno apskritis. Platuma 55,000, ilguma 23,833.
Kauno rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų)“ reikšmė?
Kauno rajono savivaldybė: rodiklio „Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų)“ reikšmė (2024) – 9,5 ‰; šalies mediana – 5,6 ‰. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 57 savivaldybių.
Kauno rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų“ reikšmė?
Kauno rajono savivaldybė: rodiklio „Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų“ reikšmė (2023) – 0,8 lovų / 1 000 gyv.; šalies mediana – 5,1 lovų / 1 000 gyv. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 59-ą vietą iš 59 savivaldybių.
Kauno rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?
Kauno rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 1 008 kWh.
Kauno rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?
Kauno rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Kauno miesto savivaldybė (13 km), Jonavos rajono savivaldybė (30 km), Kazlų Rūdos savivaldybė (35 km), Kėdainių rajono savivaldybė (36 km), Prienų rajono savivaldybė (38 km).
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Skuodas101, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.