Savivaldybė · Telšių apskritisTelšių rajono savivaldybė herbasTelšių rajono savivaldybė vėliava

Telšių rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Telšių rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 38 467 (2025 m.), plotas – 1 439,0 km², gyventojų tankis – 26,7 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 15-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −13,6 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 38 467 gyv.
  • 1 439,0 km²
  • 27 gyv./km²
  • 151 m
Vaizdas: Telšių rajono savivaldybė
Nuotrauka: Rimantas Lazdynas, Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons

Svarbiausia

Telšių apskritis: pagal gyventojų skaičių Telšių rajono savivaldybė užima 2-ą vietą tarp 4 savivaldybių.

Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų: Telšių rajono savivaldybė – 27,0 / 10 tūkst. gyv. (vidurkis, Telšių apskritis – 14,9 / 10 tūkst. gyv.; visos šalies rodiklis – 6,8 / 10 tūkst. gyv.).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 989 kWh per metus.

Ar žinojote?

Telšių rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
38 467
15-a vieta iš 60
−13,6 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
27gyv./km²
24-a vieta iš 59
Plotas
1 439km²
19-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
151m
10-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų
27,0/ 10 tūkst. gyv.
1-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis)
17,4°C
60-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap)
74
2-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius
25
4-a vieta iš 60

Telšių rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Telšių rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)13,2 %13,7 %12,4 %24-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)23,7 %21,9 %23,3 %24-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)53,4 %52,6 %52,6 %10-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)47,0 m.–47,5 m.31-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)6,2 ‰6,1 ‰5,6 ‰17-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)2–343-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)741187252-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)5,1 100 km²2,7 100 km²0,1 100 km²4-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)17,6 ha58,5 ha2 381 ha27-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,1 °C7,2 °C7,5 °C48-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−2,8 °C−2,6 °C−2,8 °C20-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)17,6 °C17,6 °C18,3 °C56-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)665 mm687 mm666 mm32-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)24 d.23 d.23 d.23-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 992 °C·d3 964 °C·d3 889 °C·d12-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,2 °C1,2 °C1,3 °C50-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)70 %69 %70 %18-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)26 d.26 d.26 d.15-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)166 d.162 d.168 d.37-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)81 %81 %80 %5-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)113 d.110 d.110 d.17-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)47 d.45 d.47 d.29-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)13 d.15 d.13 d.17-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)27 mm26 mm28 mm31-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)201 d.204 d.204 d.41-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)233 mm235 mm234 mm33-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)133 mm143 mm131 mm21-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)109 mm108 mm104 mm26-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)16 %16 %16 %31-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,3 d.2,4 d.2,0 d.13-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)52 mm51 mm54 mm40-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,3 °C7,4 °C7,7 °C53-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)76 d.72 d.74 d.19-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)147 d.147 d.152 d.55-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 018 kWh/m²1 024 kWh/m²1 022 kWh/m²42-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)456 kWh/m²459 kWh/m²457 kWh/m²38-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)58 kWh/m²58 kWh/m²61 kWh/m²45-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)10,4 °C10,4 °C10,8 °C50-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,5 °C3,7 °C3,8 °C49-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,9 °C6,8 °C7,0 °C39-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,7 m/s3,8 m/s3,6 m/s18-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)42 d.45 d.34 d.11-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,3 m/s6,4 m/s6,2 m/s14-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)241 W/m²254 W/m²228 W/m²16-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)6,8 °C–7,5 °C54-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)17,4 °C–18,4 °C60-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−3,0 °C–−2,8 °C34-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)118–11011-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)665 mm–666 mm31-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)4 076–3 8846-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)4–1056-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)1 8075 716186 59814-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)46,5 ‰43,7 ‰42,0 ‰18-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)1 1703 865140 26715-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)30,1 ‰29,5 ‰27,4 ‰24-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)5,3 ‰3,0 ‰2,2 ‰7-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)43,1 %36,8 %39,1 %14-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)133899416-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,4 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.29-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)411244 16618-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)1,1 1 000 gyv.1,0 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.19-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)20,073,57 03123-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,520,570,4225-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1,62 M EUR24,276 10233-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)0 %4 %5 %42-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)10 %14 %9 %22-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)16,071,05 5359-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,420,550,2314-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)17,81 M EUR95,124 5379-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)31 %13 %11 %10-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)622349 00134-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,6 1 000 gyv.1,8 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.51-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)18,8k€18,8k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)1 962 darbo vietų7 722164 70819-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)51,0 darbo vietų / 1 000 gyv.59,5 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.29-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 300 €–1 300 €26-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)76,0 %81,3 %80,5 %40-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)22,5 %20,8 %24,0 %33-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)15,5 %18,8 %14,0 %26-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)8,6 %6,8 %9,1 %37-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)8,9 %7,3 %9,7 %34-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)7,2 %5,5 %6,9 %24-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)15,3 %17,6 %9,0 %7-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)1,9 %2,6 %2,6 %48-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)3,2 %2,5 %2,3 %18-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)6,8 %6,8 %6,8 %

Turizmas

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)27 vnt.94 vnt.3 035 vnt.23-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,7 vnt.0,7 vnt.0,7 vnt.25-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)282 vnt.919 vnt.35 020 vnt.19-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)792–47617-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)20,4 vietos / 1 000 gyv.17,4 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.22-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)29,3 vietos / įstaigą24,3 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą16-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)34,7 %–30,9 %27-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)21,2 %–32,8 %43-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)11,0 %–13,6 %31-a vieta iš 49
Vietų poilsio namuose dalis (2024)33,1 %–14,8 %8-a vieta iš 32
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)27,3 %–39,5 %39-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)20,4 %–26,1 %34-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)25 731–19 55822-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,7 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją24-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)12,2 %–20,2 %29-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,0 %–1,3 %24-a vieta iš 39
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)2,9 %–3,0 %22-a vieta iš 40
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,4 %–0,4 %17-a vieta iš 35
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,1 %–0,6 %29-a vieta iš 35
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,1 %–0,3 %27-a vieta iš 37
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,1 %–1,9 %27-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,9 %–1,1 %22-a vieta iš 40
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)60,7 %–56,8 %16-a vieta iš 36
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)13,2 %–12,7 %19-a vieta iš 38
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)11,8 %–13,0 %25-a vieta iš 42
Nakvynių poilsio namuose dalis (2024)14,2 %–5,8 %8-a vieta iš 22

Judumas

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)481402 80214-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)11,09,68,813-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)13,711,910,112-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)122268918-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)6,13,36,231-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)20,8 %19,6 %17,9 %21-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)28,7 %33,9 %28,6 %30-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)15,3 %16,5 %17,8 %39-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)6,9 %5,2 %7,2 %33-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)281575 90738-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)0,73 ‰1,21 ‰1,42 ‰54-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)50,0 %67,5 %51,7 %32-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)182–16623-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)12,6 100 km²14,2 100 km²12,6 100 km²26-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)2 141–1 85523-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)56 1 000 gyv.65 1 000 gyv.66 1 000 gyv.34-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)57–4615-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)4912010-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)20481 62219-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)43 %42 %35 %20-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)9,7 €9,3 €10,2 €26-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)7,8 ‰6,4 ‰7,3 ‰22-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)1264008 84725-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)32,8 10 000 gyv.30,8 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.36-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)8,8 100 km²9,2 100 km²9,5 100 km²35-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)186086022-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)25785304-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)93877325-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,3 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.45-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)82470823-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,1 10 000 gyv.1,8 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.31-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)27721 15510-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)7,0 10 000 gyv.5,5 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.29-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)10542 12631-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,6 10 000 gyv.4,2 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.50-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)83379534-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,1 10 000 gyv.2,5 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.43-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)43361135-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,3 100 km²0,8 100 km²0,9 100 km²43-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)552185 17435-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)14,3 10 000 gyv.16,8 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.54-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,6 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.44-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)62347430-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)15,6 100 000 gyv.17,7 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.34-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)029331-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 000 gyv.1,5 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.31-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)7 09322 632770 76418-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)182,3172,8199,041-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)9,889,2312,3243-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)27,4426,9530,0241-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)4,604,805,5553-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)42,0537,3143,3333-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)23,1619,9422,5329-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)32,8332,7435,5038-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,751,711,7730-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)2712119-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)100 %100 %100 %1-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)0 %0 %0 %5-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)8 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml22-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)5 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml25-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)19,4 %13,8 %6,2 %9-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)7,6 µg/m³7,6 µg/m³7,9 µg/m³42-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)4,3 µg/m³4,3 µg/m³4,4 µg/m³34-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)100 µg/m³99 µg/m³102 µg/m³48-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)145 m–102 m11-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)2,7 °–2,7 °30-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,1 %–0,2 %38-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)2,7 %–2,8 %33-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)59,8 %–58,9 %26-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)29,8 %–28,0 %26-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)5,0 %–4,8 %27-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)0,8 %–0,6 %22-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)1,9 %–1,1 %22-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,8 %–0,7 %19-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,6 %0,7 %0,6 %28-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)207 m²/gyv.216 m²/gyv.245 m²/gyv.46-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)66 %–68 %34-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)20 %–21 %33-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)1,8 %7,8 %2,0 %32-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)25,7 km²340,8 km²3 075 km²27-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)8,3 %15,1 %9,8 %42-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)247 lovų63427 80012-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)6,3 lovų / 1 000 gyv.4,8 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.15-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)2,8 lovų / 1 000 gyv.2,3 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.16-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)2 įstaigų613313-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)7 037 hospitalizacijų17 802899 57611-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)74,0 %–65,9 %9-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)4,6 d.4,8 d.5,6 d.39-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)58,7 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą5-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)3,31 %3,55 %4,01 %33-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)17,2 ‰13,6 ‰15,6 ‰19-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)15,6 ‰13,3 ‰15,2 ‰29-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)92173616-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,3 10 000 gyv.1,6 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.31-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)13561 08431-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,4 10 000 gyv.4,3 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.47-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)14–715-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)2,8 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.23-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)15471 02118-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)3,0 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.34-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)2711710-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)7224409-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,4 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.20-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisTelšių rajono savivaldybėTelšių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)18541 18022-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)4,7 / 10 tūkst. gyv.4,2 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.30-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)1,2 / 100 km²1,2 / 100 km²1,4 / 100 km²34-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)764566 58420-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)19,8 / 10 tūkst. gyv.35,1 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.26-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)42 %71 %42 %30-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)741832 5188-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)19,2 / 10 tūkst. gyv.14,1 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.6-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)78 %46 %41 %3-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)1041931 9602-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)27,0 / 10 tūkst. gyv.14,9 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.1-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)9,5 / 1 000 gyv.12,6 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.45-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)92–8724-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)2,4 / 1 000 gyv.2,6 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.42-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)3,0 / 1 000 gyv. per metus2,9 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus37-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)15,8 %16,8 %18,4 %37-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)11,2 %10,6 %12,3 %34-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)22,9 %22,6 %17,0 %13-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)4,0 %4,9 %4,2 %31-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)2,8 %2,1 %3,0 %31-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus2,2 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus28-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)0,3 / 10 tūkst. gyv. per metus0,6 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus50-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)0,9 %1,1 %1,2 %41-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)1,2 %1,4 %1,8 %42-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)1,3 %1,5 %2,1 %45-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)0,9 %1,1 %1,1 %42-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0121 g0,0130 g0,0075 g12-a vieta iš 60

Telšių rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 8,1 °C, 1951 m. – 6,2 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+191 mm+36,0 %

2025 m. – 722 mm, 1951 m. – 531 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−17 d.−63,0 %

2025 m. – 10 d., 1951 m. – 27 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−739 °C·d−17,2 %

2025 m. – 3 562 °C·d, 1951 m. – 4 301 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+7,0 proc. p.

2025 m. – 70 %, 1951 m. – 63 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−20 d.−51,3 %

2025 m. – 19 d., 1951 m. – 39 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+29 d.+22,0 %

2025 m. – 161 d., 1951 m. – 132 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+3,0 proc. p.

2025 m. – 82 %, 1951 m. – 79 %

788082842025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−36 d.−28,8 %

2025 m. – 89 d., 1951 m. – 125 d.

501001502002025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−30 d.−53,6 %

2025 m. – 26 d., 1951 m. – 56 d.

0501002025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+7 d.+116,7 %

2025 m. – 13 d., 1951 m. – 6 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+19 mm+126,7 %

2025 m. – 34 mm, 1951 m. – 15 mm

02550751002025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+82 d.+47,4 %

2025 m. – 255 d., 1951 m. – 173 d.

1502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+172 mm+135,4 %

2025 m. – 299 mm, 1951 m. – 127 mm

1002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−30 mm−19,1 %

2025 m. – 127 mm, 1951 m. – 157 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−88 mm−63,8 %

2025 m. – 50 mm, 1951 m. – 138 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−19,0 proc. p.

2025 m. – 7 %, 1951 m. – 26 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−4,0 d.

2025 m. – 0,0 d., 1951 m. – 4,0 d.

0,02,55,07,52025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+24 mm+72,7 %

2025 m. – 57 mm, 1951 m. – 33 mm

2550751002025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,1 °C

2025 m. – 8,0 °C, 1951 m. – 6,9 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−62 d.−59,0 %

2025 m. – 43 d., 1951 m. – 105 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9 d.+6,8 %

2025 m. – 142 d., 1951 m. – 133 d.

1001201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−78 kWh/m²−7,2 %

2025 m. – 1 005 kWh/m², 1951 m. – 1 083 kWh/m²

8009001 0001 100202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−67 kWh/m²−13,2 %

2025 m. – 439 kWh/m², 1951 m. – 506 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1 kWh/m²+1,8 %

2025 m. – 58 kWh/m², 1951 m. – 57 kWh/m²

405060702025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 11,4 °C, 1951 m. – 9,5 °C

681012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,8 °C

2025 m. – 4,9 °C, 1951 m. – 3,1 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,1 °C

2025 m. – 6,6 °C, 1951 m. – 6,5 °C

56782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s−0,3 %

2025 m. – 3,6 m/s, 1951 m. – 3,6 m/s

3,253,503,754,002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+6 d.+20,7 %

2025 m. – 35 d., 1951 m. – 29 d.

0204060802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−1,4 %

2025 m. – 6,2 m/s, 1951 m. – 6,3 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−19 W/m²−7,9 %

2025 m. – 220 W/m², 1951 m. – 239 W/m²

1502002503003502025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 7,9 °C, 1950 m. – 5,9 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−25−20,7 %

2025 m. – 96, 1950 m. – 121

501001502002025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−85 mm−10,5 %

2025 m. – 722 mm, 1950 m. – 807 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+9,0+69,2 %

2025 m. – 22,0, 2021 m. – 13,0

1015202520252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

−183 darbo vietų−8,5 %

2025 m. – 1 962 darbo vietų, 2010 m. – 2 145 darbo vietų

1 0002 0003 0004 0005 000202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

+14,1 darbo vietų / 1 000 gyv.+38,4 %

2025 m. – 51,0 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 36,9 darbo vietų / 1 000 gyv.

255075100202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+800 €+160,0 %

2025 m. – 1 300 €, 2018 m. – 500 €

5001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+15,3 proc. p.

2025 m. – 76,0 %, 2018 m. – 60,7 %

6070802025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

+13,5 proc. p.

2025 m. – 22,5 %, 2018 m. – 9,0 %

5101520252025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+7,8 proc. p.

2025 m. – 15,5 %, 2018 m. – 7,7 %

51015202025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

+1,1 proc. p.

2025 m. – 8,6 %, 2018 m. – 7,5 %

468102025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−19,5 proc. p.

2025 m. – 8,9 %, 2018 m. – 28,4 %

01020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+3,2 proc. p.

2025 m. – 7,2 %, 2018 m. – 4,0 %

468102025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−8,9 proc. p.

2025 m. – 15,3 %, 2018 m. – 24,2 %

1020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

−1,0 proc. p.

2025 m. – 1,9 %, 2018 m. – 2,9 %

1,52,02,53,03,52025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+1,1 proc. p.

2025 m. – 3,2 %, 2018 m. – 2,1 %

012342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

+167+26,7 %

2024 m. – 792, 2019 m. – 625

400600800202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

+5,2 vietos / 1 000 gyv.+33,9 %

2024 m. – 20,4 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 15,2 vietos / 1 000 gyv.

10152025202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

−5,2 proc. p.

2024 m. – 27,3 %, 2013 m. – 32,5 %

20304050202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+1,4 proc. p.

2024 m. – 20,4 %, 2013 m. – 19,0 %

10203040202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

+7 625+42,1 %

2024 m. – 25 731, 2020 m. – 18 106

10 00015 00020 00025 00030 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

+0,2 nakv. / gyventoją+46,7 %

2024 m. – 0,7 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,5 nakv. / gyventoją

0,20,40,60,820242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,3 proc. p.

2024 m. – 1,0 %, 2021 m. – 1,3 %

1,01,11,21,32024202320222021
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+2,3 proc. p.

2024 m. – 2,9 %, 2020 m. – 0,6 %

01232024202320212020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,1 proc. p.

2024 m. – 0,4 %, 2020 m. – 0,3 %

0,00,51,01,520242023202220212020
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,2 proc. p.

2024 m. – 0,1 %, 2020 m. – 0,3 %

0,00,20,40,62024202220212020
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis

0,0 proc. p.

2024 m. – 0,1 %, 2020 m. – 0,1 %

0,10,20,32024202320212020
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

0,0 proc. p.

2024 m. – 1,1 %, 2020 m. – 1,1 %

0,51,01,52,020242023202220212020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,5 proc. p.

2024 m. – 0,9 %, 2020 m. – 1,4 %

0,51,01,52,02,520242023202220212020
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

−2,6 proc. p.

2024 m. – 60,7 %, 2020 m. – 63,3 %

607080902024202320212020
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis

−10,5 proc. p.

2024 m. – 13,2 %, 2020 m. – 23,7 %

01020302024202220212020
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

−0,6 proc. p.

2024 m. – 11,8 %, 2020 m. – 12,4 %

5,07,510,012,5202420222020
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2020–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

+19+65,5 %

2025 m. – 48, 2013 m. – 29

20304050602025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,6+16,6 %

2025 m. – 11,0, 2019 m. – 9,4

91011122025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,7+13,7 %

2025 m. – 13,7, 2019 m. – 12,0

1213142025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−7−36,8 %

2025 m. – 12, 2017 m. – 19

510152020252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

+1,9+45,4 %

2025 m. – 6,1, 2019 m. – 4,2

45672025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−5,5 proc. p.

2025 m. – 20,8 %, 2017 m. – 26,3 %

17,520,022,525,027,520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+10,8 proc. p.

2025 m. – 28,7 %, 2017 m. – 17,9 %

1520253020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−5,4 proc. p.

2025 m. – 15,3 %, 2017 m. – 20,7 %

15202520252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

−14,9 proc. p.

2025 m. – 6,9 %, 2017 m. – 21,8 %

51015202520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−15−0,2 %

2025 m. – 7 093, 2019 m. – 7 108

7 0008 0009 00010 0002025202320212019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−18,6−9,3 %

2025 m. – 182,3, 2021 m. – 200,9

18019020021020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−4,52−31,4 %

2025 m. – 9,88, 2021 m. – 14,40

81012141620252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,61+10,5 %

2025 m. – 27,44, 2023 m. – 24,83

2425262728202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,00+2,4 %

2025 m. – 42,05, 2023 m. – 41,05

41,041,542,042,5202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,50+12,1 %

2025 m. – 23,16, 2021 m. – 20,66

202122232420252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,35−3,9 %

2025 m. – 32,83, 2022 m. – 34,18

31323334352025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,85+94,4 %

2025 m. – 1,75, 2021 m. – 0,90

0,51,01,52,020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 2, 2021 m. – 2

2,02,53,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %

100,0100,5101,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %

0,00,51,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

+4 KSV/100 ml+77,8 %

2023 m. – 8 KSV/100 ml, 2021 m. – 4 KSV/100 ml

05101520202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

+2 KSV/100 ml+100,0 %

2023 m. – 5 KSV/100 ml, 2021 m. – 2 KSV/100 ml

2468202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−2,3 µg/m³−23,2 %

2024 m. – 7,6 µg/m³, 2018 m. – 9,9 µg/m³

68102024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,4 µg/m³−8,5 %

2024 m. – 4,3 µg/m³, 2018 m. – 4,7 µg/m³

3,54,04,55,02024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−6 µg/m³−5,3 %

2024 m. – 100 µg/m³, 2018 m. – 105 µg/m³

90951001051102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

0,0 proc. p.

2018 m. – 2,7 %, 2000 m. – 2,7 %

2,602,652,702018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−3,3 proc. p.

2018 m. – 59,8 %, 2000 m. – 63,1 %

586062642018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

+0,9 proc. p.

2018 m. – 29,8 %, 2000 m. – 28,9 %

28,529,029,530,02018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+2,4 proc. p.

2018 m. – 5,0 %, 2000 m. – 2,6 %

234562018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

0,0 proc. p.

2018 m. – 0,8 %, 2000 m. – 0,8 %

0,51,01,52,02018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

0,0 proc. p.

2018 m. – 1,9 %, 2000 m. – 1,9 %

1,52,02,53,02018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,2 proc. p.

2020 m. – 0,6 %, 1975 m. – 0,3 %

0,30,40,50,620202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−152 lovų−38,1 %

2023 m. – 247 lovų, 2001 m. – 399 lovų

200300400202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,4 lovų / 1 000 gyv.−5,7 %

2023 m. – 6,3 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 6,7 lovų / 1 000 gyv.

6,26,46,66,820232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,5 lovų / 1 000 gyv.−14,0 %

2023 m. – 2,8 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,2 lovų / 1 000 gyv.

2,02,53,03,520232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

0 įstaigų

2023 m. – 2 įstaigų, 2001 m. – 2 įstaigų

2,02,53,0202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−3 269 hospitalizacijų−31,7 %

2023 m. – 7 037 hospitalizacijų, 2001 m. – 10 306 hospitalizacijų

4 0006 0008 00010 00012 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−1,4 proc. p.

2023 m. – 74,0 %, 2001 m. – 75,3 %

406080100202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−3,0 d.−39,4 %

2023 m. – 4,6 d., 2001 m. – 7,6 d.

2468202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

+22,5 pac. / lovą+62,0 %

2023 m. – 58,7 pac. / lovą, 2001 m. – 36,2 pac. / lovą

30405060202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+1,89 proc. p.

2023 m. – 3,31 %, 2001 m. – 1,42 %

0246202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+4,1 ‰+31,3 %

2025 m. – 17,2 ‰, 1994 m. – 13,1 ‰

1015202025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

+2+16,7 %

2025 m. – 14, 2010 m. – 12

11121314202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−17−53,1 %

2025 m. – 15, 2010 m. – 32

10203040202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

−1−33,3 %

2025 m. – 2, 2010 m. – 3

2,02,53,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

+3+75,0 %

2025 m. – 7, 2010 m. – 4

4567202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+0,8 / 1 000 gyv.+9,1 %

2025 m. – 9,5 / 1 000 gyv., 2015 m. – 8,7 / 1 000 gyv.

891011202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−31−25,2 %

2025 m. – 92, 2015 m. – 123

75100125150175202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−0,4 / 1 000 gyv.−13,4 %

2025 m. – 2,4 / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,8 / 1 000 gyv.

234202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Telšių rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

38 00040 00042 00044 00046 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Telšių rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 44 522, 2025 m. – 38 467.

MetaiGyventojų skaičius
202040 529
202140 210
202239 536
202339 141
202438 844
202538 467

Telšių rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Telšių rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Telšių rajono savivaldybė)

Telšių rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
989kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 40° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,0°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,4°C
sausis
Našiausias mėnuo
136kWh
gegužė

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Telšių rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Telšių rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
4 950kWh
Sutaupoma per metus
680 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,8metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 989 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis14−3,4
vasaris31−2,9
kovas740,6
balandis1206,4
gegužė16212,1
birželis17216,1
liepa16618,0
rugpjūtis13317,2
rugsėjis9112,8
spalis467,4
lapkritis163,1
gruodis9−0,6

Klimatas pagal mėnesius: Telšių rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
17,4°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,0°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
83mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Telšių rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−3,0−5,2−1,046
vasaris−2,8−5,3−0,439
kovas0,5−2,83,840
balandis6,31,710,742
gegužė11,56,216,155
birželis14,910,019,174
liepa17,412,721,683
rugpjūtis16,712,121,076
rugsėjis12,18,216,156
spalis6,73,89,759
lapkritis2,20,44,047
gruodis−1,2−3,10,548
Metai6,83,210,1665

Analizės, kuriose figūruoja Telšių rajono savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Telšių rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Telšių rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 38 467 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 15-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Telšių rajono savivaldybė: koks plotas?

Telšių rajono savivaldybė: plotas – 1 439,0 km², gyventojų tankis – 27 gyv./km².

Telšių rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Telšių rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 44 522 iki 38 467 (−13,6 %).

Kur yra Telšių rajono savivaldybė?

Telšių rajono savivaldybė yra apskrityje: Telšių apskritis. Platuma 55,883, ilguma 22,383.

Telšių rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų“ reikšmė?

Telšių rajono savivaldybė: rodiklio „Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų“ reikšmė (2026) – 27,0 / 10 tūkst. gyv.; šalies mediana – 9,1 / 10 tūkst. gyv. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Telšių rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis)“ reikšmė?

Telšių rajono savivaldybė: rodiklio „Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 17,4 °C; šalies mediana – 18,4 °C. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Telšių rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Telšių rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 989 kWh.

Telšių rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Telšių rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Rietavo savivaldybė (32 km), Plungės rajono savivaldybė (33 km), Kelmės rajono savivaldybė (38 km), Mažeikių rajono savivaldybė (41 km), Šilalės rajono savivaldybė (45 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.