

Rietavo savivaldybė: gyventojai ir statistika
Rietavo savivaldybė: gyventojų skaičius – 7 048 (2025 m.), plotas – 586,0 km², gyventojų tankis – 12,0 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 57-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −13,9 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 7 048 gyv.
- 586,0 km²
- 12 gyv./km²
- 114 m

Svarbiausia
Telšių apskritis: pagal gyventojų skaičių Rietavo savivaldybė užima 4-ą vietą tarp 4 savivaldybių.
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis): Rietavo savivaldybė – 17,5 °C (vidurkis, Telšių apskritis – 17,6 °C; visos šalies rodiklis – 18,3 °C).
1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 41° kampu, čia pagamina apie 983 kWh per metus.
Ar žinojote?
- „Civilinės saugos sirenų skaičius“: reikšmė mažesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)“: reikšmė mažesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Bankomatų skaičius (OpenStreetMap)“: reikšmė mažesnė nei 99 % savivaldybių.
- Plotas, išreikštas futbolo aikščių skaičiumi, – maždaug 82 073.
- Gyventojų tankis 3,7 karto mažesnis nei šalies vidurkis.
- Artimiausia didesnė savivaldybė – Plungės rajono savivaldybė (gyventojų skaičius – 32 764), nutolusi 22 km.
- 4 kWp galios saulės elektrinės čia pagamintų apie 3 932 kWh per metus – maždaug tiek, kiek per metus suvartoja vienas namų ūkis.
Rietavo savivaldybė skaičiais
Rietavo savivaldybė: visi rodikliai
Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.
Gyventojai
| Rodiklis | Rietavo savivaldybė | Telšių apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025) | 13,8 % | 13,7 % | 12,4 % | 12-a vieta iš 60 | |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025) | 22,2 % | 21,9 % | 23,3 % | 35-a vieta iš 60 | |
| Moterų dalis (2025) | 51,8 % | 52,6 % | 52,6 % | 40-a vieta iš 60 | |
| Medianinis gyventojų amžius (2025) | 46,0 m. | – | 47,5 m. | 38-a vieta iš 60 | |
| Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024) | 3 | – | 3 | 1-a vieta iš 60 |
Energetika
| Rodiklis | Rietavo savivaldybė | Telšių apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026) | 2 | 118 | 725 | 26-a vieta iš 60 | |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026) | 0,3 100 km² | 2,7 100 km² | 0,1 100 km² | 24-a vieta iš 59 | |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026) | 0,0 ha | 58,5 ha | 2 381 ha | 57-a vieta iš 60 |
Klimatas
Ekonomika
Užimtumas
Turizmas
| Rodiklis | Rietavo savivaldybė | Telšių apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024) | 5 vnt. | 94 vnt. | 3 035 vnt. | 55-a vieta iš 60 | |
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024) | 0,7 vnt. | 0,7 vnt. | 0,7 vnt. | 25-a vieta iš 60 | |
| Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024) | 22 vnt. | 919 vnt. | 35 020 vnt. | 59-a vieta iš 60 | |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024) | 54 | – | 476 | 59-a vieta iš 60 | |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024) | 7,6 vietos / 1 000 gyv. | 17,4 vietos / 1 000 gyv. | 14,7 vietos / 1 000 gyv. | 55-a vieta iš 60 | |
| Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024) | 10,8 vietos / įstaigą | 24,3 vietos / įstaigą | 21,6 vietos / įstaigą | 59-a vieta iš 60 | |
| Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024) | 48,1 % | – | 30,9 % | 11-a vieta iš 56 | |
| Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024) | 22,2 % | – | 32,8 % | 42-a vieta iš 59 | |
| Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024) | 7,4 % | – | 13,6 % | 37-a vieta iš 49 | |
| Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024) | 15,9 % | – | 39,5 % | 50-a vieta iš 55 | |
| Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024) | 11,6 % | – | 26,1 % | 47-a vieta iš 55 | |
| Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024) | 1 526 | – | 19 558 | 50-a vieta iš 51 | |
| Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024) | 0,2 nakv. / gyventoją | – | 0,7 nakv. / gyventoją | 44-a vieta iš 51 | |
| Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024) | 73,5 % | – | 56,8 % | 9-a vieta iš 36 | |
| Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024) | 18,3 % | – | 12,7 % | 14-a vieta iš 38 | |
| Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024) | 8,2 % | – | 13,0 % | 35-a vieta iš 42 |
Judumas
Visuomenė
Aplinka
Sveikata
| Rodiklis | Rietavo savivaldybė | Telšių apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023) | 32 lovų | 634 | 27 800 | 53-a vieta iš 59 | |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 4,4 lovų / 1 000 gyv. | 4,8 lovų / 1 000 gyv. | 5,1 lovų / 1 000 gyv. | 39-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 0,0 lovų / 1 000 gyv. | 2,3 lovų / 1 000 gyv. | 2,1 lovų / 1 000 gyv. | 48-a vieta iš 59 | |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023) | 1 įstaigų | 6 | 133 | 25-a vieta iš 59 | |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023) | 144 hospitalizacijų | 17 802 | 899 576 | 55-a vieta iš 59 | |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025) | 13,7 ‰ | 13,6 ‰ | 15,6 ‰ | 40-a vieta iš 60 | |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025) | 15,0 ‰ | 13,3 ‰ | 15,2 ‰ | 31-a vieta iš 60 | |
| Vaistinės (OpenStreetMap) (2026) | 2 | 21 | 736 | 49-a vieta iš 59 | |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 2,8 10 000 gyv. | 1,6 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 20-a vieta iš 59 |
Švietimas
| Rodiklis | Rietavo savivaldybė | Telšių apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Mokyklos (OpenStreetMap) (2026) | 2 | 56 | 1 084 | 57-a vieta iš 59 | |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 2,8 10 000 gyv. | 4,3 10 000 gyv. | 4,8 10 000 gyv. | 56-a vieta iš 59 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025) | 1 | – | 7 | 56-a vieta iš 58 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 2,4 1 000 vaikų iki 15 m. | 58-a vieta iš 58 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025) | 3 | 47 | 1 021 | 57-a vieta iš 60 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | 33-a vieta iš 60 | |
| Profesinio mokymo įstaigos (2025) | 1 | 7 | 117 | 22-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025) | 1 | 22 | 440 | 53-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | 28-a vieta iš 60 |
Rizikos
| Rodiklis | Rietavo savivaldybė | Telšių apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Civilinės saugos sirenų skaičius (2026) | 2 | 54 | 1 180 | 60-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 2,8 / 10 tūkst. gyv. | 4,2 / 10 tūkst. gyv. | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 51-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026) | 0,3 / 100 km² | 1,2 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 59-a vieta iš 59 | |
| Priedangų skaičius (2026) | 14 | 456 | 6 584 | 57-a vieta iš 60 | |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 19,9 / 10 tūkst. gyv. | 35,1 / 10 tūkst. gyv. | 18,3 / 10 tūkst. gyv. | 24-a vieta iš 60 | |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 36 % | 71 % | 42 % | 43-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026) | 13 | 183 | 2 518 | 53-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 18,4 / 10 tūkst. gyv. | 14,1 / 10 tūkst. gyv. | 10,3 / 10 tūkst. gyv. | 8-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 45 % | 46 % | 41 % | 16-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius (2026) | 12 | 193 | 1 960 | 45-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 17,0 / 10 tūkst. gyv. | 14,9 / 10 tūkst. gyv. | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 12-a vieta iš 60 | |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025) | 13,1 / 1 000 gyv. | 12,6 / 1 000 gyv. | 11,2 / 1 000 gyv. | 14-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius (2025) | 29 | – | 87 | 55-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025) | 4,1 / 1 000 gyv. | 2,6 / 1 000 gyv. | 2,9 / 1 000 gyv. | 12-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 3,7 / 1 000 gyv. per metus | 2,9 / 1 000 gyv. per metus | 3,4 / 1 000 gyv. per metus | 23-a vieta iš 58 | |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025) | 14,3 % | 16,8 % | 18,4 % | 41-a vieta iš 58 | |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025) | 3,8 % | 10,6 % | 12,3 % | 58-a vieta iš 58 | |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025) | 33,1 % | 22,6 % | 17,0 % | 1-a vieta iš 58 | |
| Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025) | 9,8 % | 4,9 % | 4,2 % | 3-a vieta iš 58 | |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025) | 2,3 % | 2,1 % | 3,0 % | 37-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025) | 1,3 / 100 tūkst. gyv. per metus | 2,2 / 100 tūkst. gyv. per metus | 3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus | 53-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,6 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus | 19-a vieta iš 58 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024) | 0,6 % | 1,1 % | 1,2 % | 53-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024) | 0,9 % | 1,4 % | 1,8 % | 50-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024) | 1,1 % | 1,5 % | 2,1 % | 49-a vieta iš 57 | |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024) | 0,7 % | 1,1 % | 1,1 % | 44-a vieta iš 57 | |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020) | 0,0126 g | 0,0130 g | 0,0075 g | 11-a vieta iš 60 |
Rietavo savivaldybė: rodiklių raida
Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,0 °C, 1951 m. – 6,3 °C
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 756 mm, 1951 m. – 621 mm
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 13 d., 1951 m. – 31 d.
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3 588 °C·d, 1951 m. – 4 269 °C·d
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 70 %, 1951 m. – 62 %
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 22 d., 1951 m. – 47 d.
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 157 d., 1951 m. – 131 d.
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 83 %, 1951 m. – 79 %
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 89 d., 1951 m. – 127 d.
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 24 d., 1951 m. – 53 d.
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 18 d., 1951 m. – 11 d.
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 21 mm, 1951 m. – 19 mm
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 255 d., 1951 m. – 174 d.
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 303 mm, 1951 m. – 143 mm
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 147 mm, 1951 m. – 191 mm
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 56 mm, 1951 m. – 164 mm
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 7 %, 1951 m. – 26 %
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 0,0 d., 1951 m. – 5,0 d.
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 45 mm, 1951 m. – 35 mm
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,0 °C, 1951 m. – 7,0 °C
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 41 d., 1951 m. – 106 d.
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 142 d., 1951 m. – 134 d.
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1 021 kWh/m², 1951 m. – 1 095 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 443 kWh/m², 1951 m. – 507 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 61 kWh/m², 1951 m. – 60 kWh/m²
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 11,2 °C, 1951 m. – 9,5 °C
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 4,8 °C, 1951 m. – 3,3 °C
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,4 °C, 1951 m. – 6,2 °C
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3,8 m/s, 1951 m. – 3,8 m/s
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 36 d., 1951 m. – 32 d.
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,3 m/s, 1951 m. – 6,5 m/s
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 236 W/m², 1951 m. – 271 W/m²
Vidutinė metų temperatūra (įvertis)
2025 m. – 8,1 °C, 1950 m. – 6,2 °C
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)
2025 m. – 89, 1950 m. – 114
Metinis kritulių kiekis (įvertis)
2025 m. – 756 mm, 1950 m. – 868 mm
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)
2025 m. – 225 darbo vietų, 2010 m. – 83 darbo vietų
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)
2025 m. – 31,9 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 42,5 darbo vietų / 1 000 gyv.
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana
2025 m. – 1 300 €, 2018 m. – 500 €
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis
2025 m. – 76,0 %, 2018 m. – 66,7 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“
2025 m. – 19,1 %, 2018 m. – 8,5 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“
2025 m. – 10,2 %, 2018 m. – 11,0 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“
2025 m. – 11,6 %, 2018 m. – 9,3 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“
2025 m. – 3,6 %, 2018 m. – 28,8 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“
2025 m. – 5,3 %, 2018 m. – 2,1 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“
2025 m. – 7,6 %, 2018 m. – 10,2 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“
2025 m. – 1,3 %, 2018 m. – 2,1 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“
2025 m. – 3,6 %, 2018 m. – 3,0 %
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 54, 2019 m. – 106
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų
2024 m. – 7,6 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 13,9 vietos / 1 000 gyv.
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2024 m. – 15,9 %, 2021 m. – 11,5 %
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas
2024 m. – 11,6 %, 2021 m. – 25,7 %
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 1 526, 2020 m. – 6
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui
2024 m. – 0,2 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,0 nakv. / gyventoją
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis
2024 m. – 8,2 %, 2021 m. – 40,9 %
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje
2025 m. – 3, 2013 m. – 9
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 10,8, 2019 m. – 10,4
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 14,1, 2019 m. – 13,7
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus
2025 m. – 2, 2017 m. – 3
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus
2025 m. – 5,5, 2019 m. – 7,6
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis
2025 m. – 5,1 %, 2017 m. – 9,3 %
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis
2025 m. – 17,9 %, 2017 m. – 14,0 %
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis
2025 m. – 12,8 %, 2017 m. – 30,2 %
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
2025 m. – 7,7 %, 2017 m. – 27,6 %
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje
2025 m. – 983, 2019 m. – 888
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 140,4, 2021 m. – 134,5
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 8,17, 2021 m. – 7,89
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 18,91, 2023 m. – 18,11
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 26,71, 2023 m. – 25,59
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 14,38, 2021 m. – 13,20
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 19,05, 2022 m. – 20,74
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)
2024 m. – 7,5 µg/m³, 2018 m. – 9,7 µg/m³
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)
2024 m. – 3,7 µg/m³, 2018 m. – 3,7 µg/m³
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)
2024 m. – 100 µg/m³, 2018 m. – 105 µg/m³
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
2018 m. – 1,5 %, 2000 m. – 2,0 %
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)
2018 m. – 41,8 %, 2000 m. – 44,5 %
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)
2018 m. – 50,1 %, 2000 m. – 48,6 %
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
2018 m. – 5,8 %, 2000 m. – 4,0 %
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)
2018 m. – 0,8 %, 2000 m. – 0,9 %
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)
2018 m. – 0,0 %, 2000 m. – 0,1 %
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto
2020 m. – 0,3 %, 1975 m. – 0,2 %
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)
2023 m. – 32 lovų, 2001 m. – 68 lovų
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 4,4 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,3 lovų / 1 000 gyv.
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv.
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)
2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 1 įstaigų
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse
2023 m. – 144 hospitalizacijų, 2001 m. – 437 hospitalizacijų
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)
2025 m. – 13,7 ‰, 1994 m. – 14,2 ‰
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)
2025 m. – 1, 2010 m. – 1
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)
2025 m. – 3, 2010 m. – 5
Profesinio mokymo įstaigos
2025 m. – 1, 2010 m. – 0
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)
2025 m. – 1, 2010 m. – 1
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų
2025 m. – 13,1 / 1 000 gyv., 2015 m. – 9,3 / 1 000 gyv.
Gaisrų skaičius
2025 m. – 29, 2015 m. – 27
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų
2025 m. – 4,1 / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,3 / 1 000 gyv.
Rietavo savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas
Rietavo savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 8 186, 2025 m. – 7 048.
| Metai | Gyventojų skaičius |
|---|---|
| 2020 | 7 453 |
| 2021 | 7 381 |
| 2022 | 7 292 |
| 2023 | 7 252 |
| 2024 | 7 114 |
| 2025 | 7 048 |
Rietavo savivaldybė žemėlapyje
Kaimyninės savivaldybės
- Plungės rajono savivaldybė22 km · 32 764
- Šilalės rajono savivaldybė30 km · 20 530
- Telšių rajono savivaldybė32 km · 38 467
- Klaipėdos rajono savivaldybė35 km · 69 256
- Kretingos rajono savivaldybė40 km · 37 425
- Šilutės rajono savivaldybė51 km · 38 181
- Klaipėdos miesto savivaldybė52 km · 160 885
- Neringos savivaldybė56 km · 4 451
Telšių apskritis: visos savivaldybės
Panašaus dydžio savivaldybės
Seniūnijos: Rietavo savivaldybė
Rietavo savivaldybė: saulė ir temperatūros
Saulės elektrinės skaičiuoklė: Rietavo savivaldybė
Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Rietavo savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.
Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.
Pritaikyti skaičiavimą
Skaičiavimo prielaidos
- Gamyba: 983 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 41° kampu.
- Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
- Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
- Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
- Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
- Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
| Mėnuo | Saulėtumas | Temperatūra |
|---|---|---|
| sausis | 14 | −2,9 |
| vasaris | 31 | −2,5 |
| kovas | 74 | 0,9 |
| balandis | 118 | 6,7 |
| gegužė | 162 | 12,3 |
| birželis | 171 | 16,3 |
| liepa | 164 | 18,3 |
| rugpjūtis | 132 | 17,5 |
| rugsėjis | 90 | 13,2 |
| spalis | 45 | 7,8 |
| lapkritis | 16 | 3,5 |
| gruodis | 9 | −0,2 |
Klimatas pagal mėnesius: Rietavo savivaldybė
Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
| Mėnuo | Vidutinė temperatūra (°C) | Minimali temperatūra (°C) | Maksimali temperatūra (°C) | Krituliai (mm) |
|---|---|---|---|---|
| sausis | −2,6 | −4,8 | −0,7 | 61 |
| vasaris | −2,4 | −4,8 | −0,1 | 50 |
| kovas | 0,8 | −2,4 | 3,9 | 46 |
| balandis | 6,6 | 2,2 | 10,8 | 43 |
| gegužė | 11,7 | 6,6 | 16,1 | 54 |
| birželis | 15,1 | 10,3 | 19,1 | 74 |
| liepa | 17,6 | 13,1 | 21,6 | 88 |
| rugpjūtis | 16,9 | 12,6 | 21,1 | 82 |
| rugsėjis | 12,4 | 8,7 | 16,3 | 64 |
| spalis | 7,1 | 4,3 | 10,0 | 69 |
| lapkritis | 2,6 | 0,7 | 4,4 | 57 |
| gruodis | −0,8 | −2,7 | 0,9 | 61 |
| Metai | 7,1 | 3,6 | 10,3 | 749 |
Analizės, kuriose figūruoja Rietavo savivaldybė
Dažniausiai užduodami klausimai
Rietavo savivaldybė: koks gyventojų skaičius?
Rietavo savivaldybė: gyventojų skaičius – 7 048 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 57-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Rietavo savivaldybė: koks plotas?
Rietavo savivaldybė: plotas – 586,0 km², gyventojų tankis – 12 gyv./km².
Rietavo savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?
Rietavo savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 8 186 iki 7 048 (−13,9 %).
Kur yra Rietavo savivaldybė?
Rietavo savivaldybė yra apskrityje: Telšių apskritis. Platuma 55,725, ilguma 21,952.
Rietavo savivaldybė: kokia rodiklio „Civilinės saugos sirenų skaičius“ reikšmė?
Rietavo savivaldybė: rodiklio „Civilinės saugos sirenų skaičius“ reikšmė (2026) – 2; šalies mediana – 15. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Rietavo savivaldybė: kokia rodiklio „Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė?
Rietavo savivaldybė: rodiklio „Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 17,5 °C; šalies mediana – 18,3 °C. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Rietavo savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?
Rietavo savivaldybė: į pietus nukreipta, 41° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 983 kWh.
Rietavo savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?
Rietavo savivaldybė: artimiausi kaimynai – Plungės rajono savivaldybė (22 km), Šilalės rajono savivaldybė (30 km), Telšių rajono savivaldybė (32 km), Klaipėdos rajono savivaldybė (35 km), Kretingos rajono savivaldybė (40 km).
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.