
Kėdainių rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika
Kėdainių rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 45 573 (2025 m.), plotas – 1 677,0 km², gyventojų tankis – 27,2 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 12-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −9,9 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 45 573 gyv.
- 1 677,0 km²
- 27 gyv./km²
- 48 m

Svarbiausia
Kauno apskritis: pagal gyventojų skaičių Kėdainių rajono savivaldybė užima 3-ą vietą tarp 8 savivaldybių.
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų: Kėdainių rajono savivaldybė – 21 (vidurkis, Kauno apskritis – 250 1 000 gyv.; visos šalies rodiklis – 213 1 000 gyv.).
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis): Kėdainių rajono savivaldybė – 6,0 m/s (vidurkis, Kauno apskritis – 6,1 m/s; visos šalies rodiklis – 6,3 m/s).
1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 41° kampu, čia pagamina apie 993 kWh per metus.
Ar žinojote?
- Kauno apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)“.
- Kauno apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara““.
- „Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų“: reikšmė mažesnė nei 98 % savivaldybių.
- „Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)“: reikšmė mažesnė nei 95 % savivaldybių.
- „Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis“: reikšmė didesnė nei 95 % savivaldybių.
- Plotas, išreikštas futbolo aikščių skaičiumi, – maždaug 234 874.
- Artimiausia savivaldybė – Jonavos rajono savivaldybė, nutolusi 33,3 km.
Kėdainių rajono savivaldybė skaičiais
Kėdainių rajono savivaldybė: visi rodikliai
Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.
Gyventojai
| Rodiklis | Kėdainių rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025) | 12,7 % | 14,4 % | 12,4 % | 26-a vieta iš 60 | |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025) | 23,3 % | 21,1 % | 23,3 % | 30-a vieta iš 60 | |
| Moterų dalis (2025) | 53,1 % | 52,9 % | 52,6 % | 15-a vieta iš 60 | |
| Medianinis gyventojų amžius (2025) | 47,0 m. | – | 47,5 m. | 31-a vieta iš 60 | |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024) | 5,5 ‰ | 7,3 ‰ | 5,6 ‰ | 30-a vieta iš 57 | |
| Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024) | 3 | – | 3 | 1-a vieta iš 60 |
Energetika
| Rodiklis | Kėdainių rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026) | 1 | 36 | 725 | 33-a vieta iš 60 | |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026) | 0,1 100 km² | 0,4 100 km² | 0,1 100 km² | 37-a vieta iš 59 | |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026) | 33,9 ha | 282,4 ha | 2 381 ha | 20-a vieta iš 60 |
Klimatas
Ekonomika
Užimtumas
Turizmas
Judumas
Visuomenė
Aplinka
Sveikata
| Rodiklis | Kėdainių rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023) | 223 lovų | 6 465 | 27 800 | 13-a vieta iš 59 | |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 4,8 lovų / 1 000 gyv. | 11,0 lovų / 1 000 gyv. | 5,1 lovų / 1 000 gyv. | 34-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 2,4 lovų / 1 000 gyv. | 6,9 lovų / 1 000 gyv. | 2,1 lovų / 1 000 gyv. | 24-a vieta iš 59 | |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023) | 1 įstaigų | 21 | 133 | 25-a vieta iš 59 | |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023) | 6 055 hospitalizacijų | 229 495 | 899 576 | 14-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023) | 66,6 % | – | 65,9 % | 22-a vieta iš 47 | |
| Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023) | 5,1 d. | 5,2 d. | 5,6 d. | 33-a vieta iš 47 | |
| Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023) | 47,8 pac. / lovą | – | 43,8 pac. / lovą | 19-a vieta iš 47 | |
| Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023) | 4,01 % | 2,70 % | 4,01 % | 24-a vieta iš 47 | |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025) | 14,0 ‰ | 12,6 ‰ | 15,6 ‰ | 38-a vieta iš 60 | |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025) | 14,5 ‰ | 12,6 ‰ | 15,2 ‰ | 37-a vieta iš 60 | |
| Vaistinės (OpenStreetMap) (2026) | 4 | 194 | 736 | 37-a vieta iš 59 | |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 0,9 10 000 gyv. | 3,3 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 55-a vieta iš 59 |
Švietimas
| Rodiklis | Kėdainių rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Mokyklos (OpenStreetMap) (2026) | 17 | 192 | 1 084 | 19-a vieta iš 59 | |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 3,7 10 000 gyv. | 3,3 10 000 gyv. | 4,8 10 000 gyv. | 43-a vieta iš 59 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025) | 22 | – | 7 | 9-a vieta iš 58 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 3,8 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 2,4 1 000 vaikų iki 15 m. | 7-a vieta iš 58 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025) | 18 | 177 | 1 021 | 12-a vieta iš 60 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | 31-a vieta iš 60 | |
| Profesinio mokymo įstaigos (2025) | 1 | 21 | 117 | 22-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025) | 4 | 96 | 440 | 22-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 0,7 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | 43-a vieta iš 60 |
Rizikos
| Rodiklis | Kėdainių rajono savivaldybė | Kauno apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Civilinės saugos sirenų skaičius (2026) | 37 | 258 | 1 180 | 6-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 8,1 / 10 tūkst. gyv. | 4,4 / 10 tūkst. gyv. | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 13-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026) | 2,2 / 100 km² | 3,2 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 17-a vieta iš 59 | |
| Priedangų skaičius (2026) | 129 | 1 349 | 6 584 | 11-a vieta iš 60 | |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 28,3 / 10 tūkst. gyv. | 23,0 / 10 tūkst. gyv. | 18,3 / 10 tūkst. gyv. | 16-a vieta iš 60 | |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 57 % | 49 % | 42 % | 19-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026) | 50 | 479 | 2 518 | 13-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 11,0 / 10 tūkst. gyv. | 8,2 / 10 tūkst. gyv. | 10,3 / 10 tūkst. gyv. | 29-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 37 % | 47 % | 41 % | 39-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius (2026) | 14 | 137 | 1 960 | 43-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 3,1 / 10 tūkst. gyv. | 2,3 / 10 tūkst. gyv. | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 52-a vieta iš 60 | |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025) | 12,1 / 1 000 gyv. | 9,1 / 1 000 gyv. | 11,2 / 1 000 gyv. | 21-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius (2025) | 153 | – | 87 | 10-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025) | 3,4 / 1 000 gyv. | 2,2 / 1 000 gyv. | 2,9 / 1 000 gyv. | 23-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 3,6 / 1 000 gyv. per metus | 2,2 / 1 000 gyv. per metus | 3,4 / 1 000 gyv. per metus | 25-a vieta iš 58 | |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025) | 20,9 % | 14,3 % | 18,4 % | 18-a vieta iš 58 | |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025) | 16,8 % | 23,4 % | 12,3 % | 16-a vieta iš 58 | |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025) | 16,5 % | 12,3 % | 17,0 % | 31-a vieta iš 58 | |
| Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025) | 3,4 % | 6,2 % | 4,2 % | 37-a vieta iš 58 | |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025) | 1,3 % | 3,5 % | 3,0 % | 50-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025) | 4,0 / 100 tūkst. gyv. per metus | 2,6 / 100 tūkst. gyv. per metus | 3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus | 26-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 0,7 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,4 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus | 36-a vieta iš 58 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024) | 2,2 % | 1,5 % | 1,2 % | 21-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024) | 2,5 % | 2,1 % | 1,8 % | 21-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024) | 2,7 % | 2,3 % | 2,1 % | 23-a vieta iš 57 | |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024) | 1,9 % | 1,5 % | 1,1 % | 20-a vieta iš 57 | |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020) | 0,0074 g | 0,0065 g | 0,0075 g | 31-a vieta iš 60 |
Kėdainių rajono savivaldybė: rodiklių raida
Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,7 °C, 1951 m. – 6,7 °C
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 754 mm, 1951 m. – 536 mm
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 14 d., 1951 m. – 30 d.
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3 398 °C·d, 1951 m. – 4 145 °C·d
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 70 %, 1951 m. – 61 %
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 21 d., 1951 m. – 42 d.
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 159 d., 1951 m. – 129 d.
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 79 %, 1951 m. – 77 %
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 83 d., 1951 m. – 125 d.
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 22 d., 1951 m. – 55 d.
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 14 d., 1951 m. – 6 d.
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 44 mm, 1951 m. – 27 mm
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 235 d., 1951 m. – 190 d.
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 300 mm, 1951 m. – 141 mm
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 102 mm, 1951 m. – 150 mm
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 69 mm, 1951 m. – 141 mm
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 9 %, 1951 m. – 26 %
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 2,0 d., 1951 m. – 2,0 d.
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 71 mm, 1951 m. – 41 mm
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,5 °C, 1951 m. – 7,3 °C
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 48 d., 1951 m. – 105 d.
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 145 d., 1951 m. – 140 d.
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1 010 kWh/m², 1951 m. – 1 083 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 442 kWh/m², 1951 m. – 502 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 58 kWh/m², 1951 m. – 62 kWh/m²
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 12,2 °C, 1951 m. – 10,1 °C
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 5,2 °C, 1951 m. – 3,5 °C
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 7,0 °C, 1951 m. – 6,7 °C
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3,4 m/s, 1951 m. – 3,4 m/s
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 24 d., 1951 m. – 24 d.
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 5,9 m/s, 1951 m. – 5,9 m/s
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 194 W/m², 1951 m. – 203 W/m²
Vidutinė metų temperatūra (įvertis)
2025 m. – 8,8 °C, 1950 m. – 6,7 °C
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)
2025 m. – 82, 1950 m. – 109
Metinis kritulių kiekis (įvertis)
2025 m. – 754 mm, 1950 m. – 803 mm
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)
2025 m. – 28,0, 2021 m. – 7,0
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)
2025 m. – 2 714 darbo vietų, 2010 m. – 2 462 darbo vietų
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)
2025 m. – 59,5 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 58,3 darbo vietų / 1 000 gyv.
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana
2025 m. – 1 400 €, 2018 m. – 515 €
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis
2025 m. – 84,8 %, 2018 m. – 75,4 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“
2025 m. – 28,1 %, 2018 m. – 20,9 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“
2025 m. – 17,8 %, 2018 m. – 20,0 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“
2025 m. – 13,0 %, 2018 m. – 6,4 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“
2025 m. – 14,8 %, 2018 m. – 23,7 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“
2025 m. – 4,5 %, 2018 m. – 4,0 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“
2025 m. – 7,4 %, 2018 m. – 11,5 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“
2025 m. – 2,0 %, 2018 m. – 1,9 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“
2025 m. – 1,5 %, 2018 m. – 0,6 %
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 375, 2019 m. – 235
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų
2024 m. – 8,2 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 5,0 vietos / 1 000 gyv.
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2024 m. – 49,7 %, 2013 m. – 33,9 %
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas
2024 m. – 30,3 %, 2013 m. – 21,8 %
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 19 558, 2020 m. – 12 118
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui
2024 m. – 0,4 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,3 nakv. / gyventoją
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 1,4 %, 2020 m. – 5,6 %
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 6,9 %, 2020 m. – 3,1 %
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 0,2 %, 2020 m. – 1,7 %
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 0,1 %, 2021 m. – 1,1 %
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 6,7 %, 2020 m. – 4,1 %
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 2,4 %, 2020 m. – 4,2 %
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis
2024 m. – 70,3 %, 2020 m. – 92,6 %
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje
2025 m. – 15, 2013 m. – 43
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 7,5, 2019 m. – 8,6
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 9,1, 2019 m. – 10,1
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus
2025 m. – 16, 2017 m. – 28
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus
2025 m. – 7,0, 2019 m. – 12,3
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis
2025 m. – 17,4 %, 2017 m. – 25,9 %
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis
2025 m. – 24,4 %, 2017 m. – 20,5 %
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis
2025 m. – 22,7 %, 2017 m. – 22,4 %
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
2025 m. – 7,6 %, 2017 m. – 9,4 %
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje
2025 m. – 9 155, 2019 m. – 8 968
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 213,9, 2021 m. – 204,8
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 13,93, 2021 m. – 17,22
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 35,34, 2023 m. – 33,84
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 52,23, 2023 m. – 45,66
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 27,79, 2021 m. – 22,94
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 39,54, 2022 m. – 40,18
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 2,49, 2021 m. – 1,70
Oficialios maudyklos
2023 m. – 1, 2021 m. – 1
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)
2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)
2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną
2023 m. – 9 KSV/100 ml, 2021 m. – 5 KSV/100 ml
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną
2023 m. – 11 KSV/100 ml, 2021 m. – 3 KSV/100 ml
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)
2024 m. – 8,3 µg/m³, 2018 m. – 10,8 µg/m³
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)
2024 m. – 4,9 µg/m³, 2018 m. – 5,6 µg/m³
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)
2024 m. – 103 µg/m³, 2018 m. – 107 µg/m³
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
2018 m. – 3,5 %, 2000 m. – 3,7 %
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)
2018 m. – 69,4 %, 2000 m. – 70,5 %
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)
2018 m. – 21,5 %, 2000 m. – 22,2 %
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
2018 m. – 4,8 %, 2000 m. – 2,9 %
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)
2018 m. – 0,1 %, 2000 m. – 0,1 %
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)
2018 m. – 0,7 %, 2000 m. – 0,7 %
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto
2020 m. – 0,7 %, 1975 m. – 0,4 %
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)
2023 m. – 223 lovų, 2001 m. – 380 lovų
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 4,8 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 5,4 lovų / 1 000 gyv.
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 2,4 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,2 lovų / 1 000 gyv.
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)
2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 2 įstaigų
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse
2023 m. – 6 055 hospitalizacijų, 2001 m. – 12 342 hospitalizacijų
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas
2023 m. – 66,6 %, 2001 m. – 86,1 %
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose
2023 m. – 5,1 d., 2001 m. – 8,3 d.
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)
2023 m. – 47,8 pac. / lovą, 2001 m. – 38,0 pac. / lovą
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)
2023 m. – 4,01 %, 2001 m. – 1,57 %
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)
2025 m. – 14,0 ‰, 1994 m. – 15,0 ‰
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)
2025 m. – 22, 2010 m. – 20
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)
2025 m. – 18, 2010 m. – 29
Profesinio mokymo įstaigos
2025 m. – 1, 2010 m. – 3
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)
2025 m. – 4, 2010 m. – 5
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų
2025 m. – 12,1 / 1 000 gyv., 2015 m. – 10,3 / 1 000 gyv.
Gaisrų skaičius
2025 m. – 153, 2015 m. – 227
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų
2025 m. – 3,4 / 1 000 gyv., 2015 m. – 4,5 / 1 000 gyv.
Kėdainių rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas
Kėdainių rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 50 591, 2025 m. – 45 573.
| Metai | Gyventojų skaičius |
|---|---|
| 2020 | 46 730 |
| 2021 | 46 382 |
| 2022 | 45 913 |
| 2023 | 45 997 |
| 2024 | 45 910 |
| 2025 | 45 573 |
Kėdainių rajono savivaldybė žemėlapyje
Kaimyninės savivaldybės
- Jonavos rajono savivaldybė33 km · 41 581
- Kauno rajono savivaldybė36 km · 109 621
- Panevėžio rajono savivaldybė45 km · 35 390
- Kauno miesto savivaldybė46 km · 303 978
- Raseinių rajono savivaldybė51 km · 29 454
- Ukmergės rajono savivaldybė52 km · 34 978
- Panevėžio miesto savivaldybė53 km · 85 774
- Kaišiadorių rajono savivaldybė59 km · 28 554
Kauno apskritis: visos savivaldybės
Panašaus dydžio savivaldybės
- Alytaus miesto savivaldybė50 741 · Alytaus apskritis
- Mažeikių rajono savivaldybė51 584 · Telšių apskritis
- Šiaulių rajono savivaldybė40 361 · Šiaulių apskritis
- Marijampolės savivaldybė54 133 · Marijampolės apskritis
- Telšių rajono savivaldybė38 467 · Telšių apskritis
- Klaipėdos rajono savivaldybė69 256 · Klaipėdos apskritis
Seniūnijos: Kėdainių rajono savivaldybė
- Kėdainių miesto seniūnija24 544 gyv.
- Dotnuvos seniūnija3 953 gyv.
- Pelėdnagių seniūnija3 467 gyv.
- Vilainių seniūnija3 090 gyv.
- Josvainių seniūnija2 697 gyv.
- Krakių seniūnija2 314 gyv.
- Šėtos seniūnija1 628 gyv.
- Surviliškio seniūnija1 277 gyv.
- Gudžiūnų seniūnija1 262 gyv.
- Pernaravos seniūnija1 093 gyv.
- Truskavos seniūnija969 gyv.
Kėdainių rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros
Saulės elektrinės skaičiuoklė: Kėdainių rajono savivaldybė
Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Kėdainių rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.
Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.
Pritaikyti skaičiavimą
Skaičiavimo prielaidos
- Gamyba: 993 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 41° kampu.
- Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
- Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
- Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
- Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
- Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
| Mėnuo | Saulėtumas | Temperatūra |
|---|---|---|
| sausis | 15 | −3,1 |
| vasaris | 32 | −2,6 |
| kovas | 73 | 1,5 |
| balandis | 121 | 7,6 |
| gegužė | 163 | 13,4 |
| birželis | 176 | 17,5 |
| liepa | 167 | 19,2 |
| rugpjūtis | 137 | 18,4 |
| rugsėjis | 92 | 13,8 |
| spalis | 47 | 8,0 |
| lapkritis | 16 | 3,6 |
| gruodis | 10 | −0,2 |
Klimatas pagal mėnesius: Kėdainių rajono savivaldybė
Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
| Mėnuo | Vidutinė temperatūra (°C) | Minimali temperatūra (°C) | Maksimali temperatūra (°C) | Krituliai (mm) |
|---|---|---|---|---|
| sausis | −2,7 | −4,8 | −0,8 | 43 |
| vasaris | −2,2 | −4,9 | 0,2 | 37 |
| kovas | 1,5 | −1,8 | 4,9 | 38 |
| balandis | 7,7 | 2,9 | 12,2 | 40 |
| gegužė | 13,1 | 7,6 | 17,9 | 53 |
| birželis | 16,4 | 11,3 | 20,9 | 70 |
| liepa | 18,7 | 13,8 | 23,2 | 81 |
| rugpjūtis | 17,9 | 13,0 | 22,6 | 75 |
| rugsėjis | 13,0 | 9,0 | 17,3 | 50 |
| spalis | 7,4 | 4,5 | 10,5 | 56 |
| lapkritis | 2,8 | 0,9 | 4,5 | 46 |
| gruodis | −0,9 | −2,7 | 0,7 | 45 |
| Metai | 7,7 | 4,1 | 11,2 | 634 |
Dažniausiai užduodami klausimai
Kėdainių rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?
Kėdainių rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 45 573 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 12-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Kėdainių rajono savivaldybė: koks plotas?
Kėdainių rajono savivaldybė: plotas – 1 677,0 km², gyventojų tankis – 27 gyv./km².
Kėdainių rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?
Kėdainių rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 50 591 iki 45 573 (−9,9 %).
Kur yra Kėdainių rajono savivaldybė?
Kėdainių rajono savivaldybė yra apskrityje: Kauno apskritis. Platuma 55,315, ilguma 23,952.
Kėdainių rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų“ reikšmė?
Kėdainių rajono savivaldybė: rodiklio „Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų“ reikšmė (2026) – 21 1 000 gyv.; šalies mediana – 66 1 000 gyv. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 51-ą vietą iš 52 savivaldybių.
Kėdainių rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė?
Kėdainių rajono savivaldybė: rodiklio „Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 6,0 m/s; šalies mediana – 6,2 m/s. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 55-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Kėdainių rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?
Kėdainių rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 41° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 993 kWh.
Kėdainių rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?
Kėdainių rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Jonavos rajono savivaldybė (33 km), Kauno rajono savivaldybė (36 km), Panevėžio rajono savivaldybė (45 km), Kauno miesto savivaldybė (46 km), Raseinių rajono savivaldybė (51 km).
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.