Savivaldybė · Šiaulių apskritisŠiaulių rajono savivaldybė herbasŠiaulių rajono savivaldybė vėliava

Šiaulių rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Šiaulių rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 40 361 (2025 m.), plotas – 1 807,0 km², gyventojų tankis – 22,3 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 14-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −3,9 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 40 361 gyv.
  • 1 807,0 km²
  • 22 gyv./km²
  • 102 m
Padėties žemėlapis: Šiaulių rajono savivaldybė

Svarbiausia

Šiaulių apskritis: pagal gyventojų skaičių Šiaulių rajono savivaldybė užima 2-ą vietą tarp 7 savivaldybių.

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų: Šiaulių rajono savivaldybė – 6,2 (vidurkis, Šiaulių apskritis – 8,7 / 1 000 gyv.; visos šalies rodiklis – 9,4 / 1 000 gyv.).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 41° kampu, čia pagamina apie 996 kWh per metus.

Ar žinojote?

Šiaulių rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
40 361
14-a vieta iš 60
−3,9 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
22gyv./km²
31-a vieta iš 59
Plotas
1 807km²
4-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
102m
24-a vieta iš 60
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
20,3%
1-a vieta iš 40
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų
6,2/ 1 000 gyv.
58-a vieta iš 58
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
10,5%
3-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
11d.
55-a vieta iš 60

Šiaulių rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Šiaulių rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)13,6 %12,8 %12,4 %15-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)21,3 %22,3 %23,3 %45-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)51,1 %51,2 %52,6 %48-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)46,0 m.–47,5 m.38-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)6,2 ‰5,6 ‰5,6 ‰17-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)214572526-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,1 100 km²1,7 100 km²0,1 100 km²33-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)69,2 ha381,1 ha2 381 ha13-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,2 °C7,2 °C7,5 °C39-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−2,8 °C−2,8 °C−2,8 °C20-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)17,9 °C17,9 °C18,3 °C50-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)615 mm624 mm666 mm55-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)22 d.23 d.23 d.34-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 963 °C·d3 962 °C·d3 889 °C·d17-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,3 °C1,3 °C1,3 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)70 %70 %70 %18-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)25 d.25 d.26 d.36-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)167 d.167 d.168 d.31-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)80 %80 %80 %11-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)113 d.113 d.110 d.17-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)48 d.48 d.47 d.23-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)11 d.12 d.13 d.55-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)25 mm26 mm28 mm51-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)201 d.201 d.204 d.41-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)220 mm223 mm234 mm52-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)114 mm116 mm131 mm57-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)103 mm105 mm104 mm34-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)17 %17 %16 %19-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,0 d.2,0 d.2,0 d.28-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)48 mm49 mm54 mm56-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,4 °C7,4 °C7,7 °C46-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)76 d.76 d.74 d.19-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)148 d.148 d.152 d.46-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 018 kWh/m²1 019 kWh/m²1 022 kWh/m²42-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)457 kWh/m²457 kWh/m²457 kWh/m²27-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)58 kWh/m²58 kWh/m²61 kWh/m²45-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)10,6 °C10,6 °C10,8 °C39-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,6 °C3,6 °C3,8 °C41-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,9 °C6,9 °C7,0 °C39-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,6 m/s3,6 m/s3,6 m/s30-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)36 d.37 d.34 d.20-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,1 m/s6,1 m/s6,2 m/s37-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)221 W/m²221 W/m²228 W/m²38-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)7,0 °C–7,5 °C48-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)17,7 °C–18,4 °C53-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−3,1 °C–−2,8 °C39-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)119–1109-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)615 mm–666 mm56-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)4 037–3 88411-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)5–1052-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)1 82711 450186 59813-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)45,0 ‰43,0 ‰42,0 ‰22-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)1 2647 356140 26712-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)31,2 ‰27,7 ‰27,4 ‰22-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)3,1 ‰2,3 ‰2,2 ‰14-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)40,2 %36,7 %39,1 %25-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)1410299413-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,5 10 000 gyv.3,8 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.26-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)232264 16629-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)0,6 1 000 gyv.0,8 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.53-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)5,5170,57 03141-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,140,640,4249-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1,88 M EUR271,946 10232-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)7 %5 %5 %17-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)0 %18 %9 %27-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)6,5120,55 53525-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,160,450,2337-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)3,57 M EUR240,794 53723-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)0 %11 %11 %35-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)1071 3929 00115-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,6 1 000 gyv.5,2 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.31-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)19,3k€19,3k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)1 569 darbo vietų20 474164 70827-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)38,9 darbo vietų / 1 000 gyv.76,7 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.39-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 425 €–1 300 €9-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)91,7 %85,4 %80,5 %5-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)17,0 %20,1 %24,0 %53-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)19,1 %14,7 %14,0 %12-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)8,0 %6,8 %9,1 %41-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)12,2 %23,3 %9,7 %14-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)7,9 %4,7 %6,9 %18-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)10,1 %9,4 %9,0 %21-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)2,5 %2,7 %2,6 %34-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)2,9 %1,8 %2,3 %20-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)8,1 %8,1 %6,8 %

Turizmas

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)22 vnt.155 vnt.3 035 vnt.31-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,5 vnt.0,6 vnt.0,7 vnt.42-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)272 vnt.1 596 vnt.35 020 vnt.21-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)730–47619-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)18,0 vietos / 1 000 gyv.15,4 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.26-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)33,2 vietos / įstaigą26,5 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą11-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)29,3 %–30,9 %31-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)15,9 %–32,8 %52-a vieta iš 59
Vietų kempinguose dalis (2024)14,5 %–10,8 %7-a vieta iš 22
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)39,5 %–39,5 %27-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)29,8 %–26,1 %22-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)26 776–19 55821-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,7 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją24-a vieta iš 51
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,4 %–1,3 %16-a vieta iš 39
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)20,3 %–3,0 %1-a vieta iš 40
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,5 %–0,6 %21-a vieta iš 35
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,5 %–0,3 %12-a vieta iš 37
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)5,0 %–1,9 %5-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,9 %–1,1 %14-a vieta iš 40
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)46,7 %–56,8 %23-a vieta iš 36
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)10,6 %–13,0 %29-a vieta iš 42
Nakvynių kempinguose dalis (2024)11,8 %–0,8 %3-a vieta iš 16

Judumas

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)412632 80216-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)10,39,58,819-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)13,310,910,114-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)17776899-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)8,45,76,217-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)15,7 %22,5 %17,9 %38-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)24,8 %30,9 %28,6 %41-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)21,4 %16,4 %17,8 %16-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)6,2 %5,9 %7,2 %39-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)493245 90722-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)1,21 ‰1,21 ‰1,42 ‰41-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)51,4 %57,2 %51,7 %31-a vieta iš 59
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)5181207-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)442021 62211-a vieta iš 60

Visuomenė

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)7,1 ‰6,9 ‰7,3 ‰33-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)1729068 84711-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)42,6 10 000 gyv.33,9 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.28-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)9,5 100 km²10,6 100 km²9,5 100 km²29-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)195686018-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)125853011-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)107377321-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,5 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.39-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)75770826-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,7 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.47-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)221181 15521-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,5 10 000 gyv.4,4 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.40-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)251322 12611-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,2 10 000 gyv.4,9 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.12-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)107279532-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,5 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.37-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)43661135-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,2 100 km²0,4 100 km²0,9 100 km²47-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)784895 17421-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)19,3 10 000 gyv.18,3 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.40-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,0 10 000 gyv.3,8 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.30-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)55147436-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)12,4 100 000 gyv.19,1 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.44-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)099331-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 000 gyv.3,4 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.31-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)7 02859 350770 76419-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)177,9226,5199,044-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)10,3312,3312,3240-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)23,9830,8330,0249-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)6,325,575,5524-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)41,0045,6043,3336-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)24,0124,3222,5327-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)28,5742,5735,5044-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,372,501,7740-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)31612113-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)100 %88 %100 %1-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)0 %6 %0 %5-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)8 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml22-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)8 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml20-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)6,3 %6,6 %6,2 %29-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)7,8 µg/m³8,3 µg/m³7,9 µg/m³34-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)4,5 µg/m³6,1 µg/m³4,4 µg/m³23-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)101 µg/m³101 µg/m³102 µg/m³39-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)114 m–102 m25-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)2,3 °–2,7 °40-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,1 %–0,2 %38-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)2,6 %–2,8 %34-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)59,8 %–58,9 %26-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)25,3 %–28,0 %37-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)10,5 %–4,8 %3-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)0,7 %–0,6 %26-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)1,1 %–1,1 %31-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,8 %–0,7 %19-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,6 %0,6 %0,6 %24-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)282 m²/gyv.193 m²/gyv.245 m²/gyv.11-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)75 %–68 %23-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)22 %–21 %25-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)2,1 %2,8 %2,0 %27-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)38,2 km²239,7 km²3 075 km²20-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)13,5 %9,5 %9,8 %23-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)72 lovų2 29227 80047-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)1,8 lovų / 1 000 gyv.8,9 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.53-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)0,0 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.48-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)1 įstaigų1013325-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)284 hospitalizacijų81 898899 57650-a vieta iš 59
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)13,7 ‰14,2 ‰15,6 ‰40-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)14,2 ‰14,3 ‰15,2 ‰39-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)108773614-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,5 10 000 gyv.3,3 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.28-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)231431 0848-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,7 10 000 gyv.5,4 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.16-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)6–735-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,1 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.56-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)221161 0219-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)4,0 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.17-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)22111710-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)33344029-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)0,6 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.50-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisŠiaulių rajono savivaldybėŠiaulių apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)111141 18040-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)2,7 / 10 tūkst. gyv.4,3 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.54-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)0,6 / 100 km²1,3 / 100 km²1,4 / 100 km²51-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)754076 58421-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)18,6 / 10 tūkst. gyv.15,2 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.29-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)30 %44 %42 %49-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)483222 51814-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)11,9 / 10 tūkst. gyv.12,1 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.25-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)43 %38 %41 %25-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)613221 9609-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)15,1 / 10 tūkst. gyv.12,1 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.15-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)6,2 / 1 000 gyv.8,7 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.58-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)81–8732-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)2,0 / 1 000 gyv.2,2 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.49-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)2,5 / 1 000 gyv. per metus2,5 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus46-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)19,6 %16,2 %18,4 %23-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)8,0 %15,8 %12,3 %49-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)27,4 %17,8 %17,0 %5-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)4,9 %6,0 %4,2 %18-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)6,4 %5,1 %3,0 %6-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus3,5 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus30-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus0,5 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus27-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)1,2 %1,8 %1,2 %28-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)1,9 %2,7 %1,8 %27-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)2,3 %3,2 %2,1 %27-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)1,0 %1,2 %1,1 %35-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0111 g0,0107 g0,0075 g15-a vieta iš 60

Šiaulių rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 8,3 °C, 1951 m. – 6,2 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+233 mm+46,4 %

2025 m. – 735 mm, 1951 m. – 502 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−16 d.−59,3 %

2025 m. – 11 d., 1951 m. – 27 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−787 °C·d−18,2 %

2025 m. – 3 528 °C·d, 1951 m. – 4 315 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8,0 proc. p.

2025 m. – 71 %, 1951 m. – 63 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−24 d.−57,1 %

2025 m. – 18 d., 1951 m. – 42 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+26 d.+20,2 %

2025 m. – 155 d., 1951 m. – 129 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+3,0 proc. p.

2025 m. – 81 %, 1951 m. – 78 %

788082842025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−42 d.−33,1 %

2025 m. – 85 d., 1951 m. – 127 d.

501001502002025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−33 d.−55,9 %

2025 m. – 26 d., 1951 m. – 59 d.

0501002025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8 d.+100,0 %

2025 m. – 16 d., 1951 m. – 8 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+25 mm+138,9 %

2025 m. – 43 mm, 1951 m. – 18 mm

02040602025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+82 d.+47,4 %

2025 m. – 255 d., 1951 m. – 173 d.

1502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+179 mm+129,7 %

2025 m. – 317 mm, 1951 m. – 138 mm

01002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−25 mm−17,5 %

2025 m. – 118 mm, 1951 m. – 143 mm

501001502002502025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−87 mm−61,3 %

2025 m. – 55 mm, 1951 m. – 142 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−21,0 proc. p.

2025 m. – 7 %, 1951 m. – 28 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−4,0 d.

2025 m. – 0,0 d., 1951 m. – 4,0 d.

05102025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+30 mm+93,8 %

2025 m. – 62 mm, 1951 m. – 32 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,3 °C

2025 m. – 8,1 °C, 1951 m. – 6,8 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−66 d.−60,0 %

2025 m. – 44 d., 1951 m. – 110 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9 d.+6,8 %

2025 m. – 141 d., 1951 m. – 132 d.

1001201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−80 kWh/m²−7,4 %

2025 m. – 1 000 kWh/m², 1951 m. – 1 080 kWh/m²

8009001 0001 100202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−64 kWh/m²−12,7 %

2025 m. – 441 kWh/m², 1951 m. – 505 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−2 kWh/m²−3,4 %

2025 m. – 56 kWh/m², 1951 m. – 58 kWh/m²

405060702025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 11,6 °C, 1951 m. – 9,6 °C

681012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,0 °C

2025 m. – 5,0 °C, 1951 m. – 3,0 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 °C

2025 m. – 6,6 °C, 1951 m. – 6,6 °C

56782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s+0,6 %

2025 m. – 3,5 m/s, 1951 m. – 3,5 m/s

3,003,253,503,754,002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+7 d.+28,0 %

2025 m. – 32 d., 1951 m. – 25 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−1,1 %

2025 m. – 6,0 m/s, 1951 m. – 6,1 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−13 W/m²−6,0 %

2025 m. – 204 W/m², 1951 m. – 217 W/m²

1502002503002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,2 °C

2025 m. – 8,1 °C, 1950 m. – 5,9 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−31−25,4 %

2025 m. – 91, 1950 m. – 122

501001502002025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−47 mm−6,0 %

2025 m. – 735 mm, 1950 m. – 782 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+7,0+700,0 %

2025 m. – 8,0, 2022 m. – 1,0

0,02,55,07,510,02025202420232022
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2022–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

+244 darbo vietų+18,4 %

2025 m. – 1 569 darbo vietų, 2010 m. – 1 325 darbo vietų

1 0001 5002 0002 500202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−6,6 darbo vietų / 1 000 gyv.−14,4 %

2025 m. – 38,9 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 45,4 darbo vietų / 1 000 gyv.

30405060202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+975 €+216,7 %

2025 m. – 1 425 €, 2018 m. – 450 €

05001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+10,7 proc. p.

2025 m. – 91,7 %, 2018 m. – 81,0 %

7080901002025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

0,0 proc. p.

2025 m. – 17,0 %, 2018 m. – 17,0 %

101520252025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+7,3 proc. p.

2025 m. – 19,1 %, 2018 m. – 11,8 %

1015202025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

−1,5 proc. p.

2025 m. – 8,0 %, 2018 m. – 9,5 %

468102025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−8,9 proc. p.

2025 m. – 12,2 %, 2018 m. – 21,1 %

102030402025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+2,0 proc. p.

2025 m. – 7,9 %, 2018 m. – 5,9 %

2468102025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−2,3 proc. p.

2025 m. – 10,1 %, 2018 m. – 12,4 %

681012142025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

+0,8 proc. p.

2025 m. – 2,5 %, 2018 m. – 1,7 %

12342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+2,0 proc. p.

2025 m. – 2,9 %, 2018 m. – 0,9 %

01232025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

−148−16,9 %

2024 m. – 730, 2019 m. – 878

4006008001 000202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

−3,2 vietos / 1 000 gyv.−15,2 %

2024 m. – 18,0 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 21,2 vietos / 1 000 gyv.

10152025202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+16,7 proc. p.

2024 m. – 39,5 %, 2013 m. – 22,8 %

20304050202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+13,2 proc. p.

2024 m. – 29,8 %, 2013 m. – 16,6 %

10203040202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

+13 784+106,1 %

2024 m. – 26 776, 2020 m. – 12 992

10 00015 00020 00025 00030 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

+0,3 nakv. / gyventoją+106,2 %

2024 m. – 0,7 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,3 nakv. / gyventoją

0,20,40,60,820242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+7,8 proc. p.

2023 m. – 44,1 %, 2020 m. – 36,3 %

10203040502023202220212020
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−1,8 proc. p.

2024 m. – 1,4 %, 2020 m. – 3,2 %

12342024202320222020
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+19,3 proc. p.

2024 m. – 20,3 %, 2020 m. – 1,0 %

010203020242023202220212020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,5 proc. p.

2023 m. – 2,0 %, 2020 m. – 0,5 %

0,51,01,52,02023202220212020
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−24,1 proc. p.

2024 m. – 0,5 %, 2020 m. – 24,6 %

0102030202420212020
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,8 proc. p.

2024 m. – 0,5 %, 2021 m. – 1,3 %

0,00,51,01,5202420222021
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+3,0 proc. p.

2024 m. – 5,0 %, 2020 m. – 2,0 %

2345202420212020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,4 proc. p.

2024 m. – 1,9 %, 2020 m. – 0,5 %

051020242023202220212020
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

+4,4 proc. p.

2024 m. – 46,7 %, 2020 m. – 42,3 %

40455020242023202220212020
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2020–2024

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

+6,4 proc. p.

2024 m. – 10,6 %, 2020 m. – 4,2 %

0102020242023202220212020
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2020–2024

Nakvynių kempinguose dalis

+7,1 proc. p.

2024 m. – 11,8 %, 2021 m. – 4,7 %

051015202420222021
Nakvynių kempinguose dalis (%), 2021–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−19−31,7 %

2025 m. – 41, 2013 m. – 60

4050602025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−2,5−19,7 %

2025 m. – 10,3, 2019 m. – 12,9

101112132025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−2,5−15,6 %

2025 m. – 13,3, 2019 m. – 15,7

131415162025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−6−26,1 %

2025 m. – 17, 2017 m. – 23

1520253020252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−3,2−27,7 %

2025 m. – 8,4, 2019 m. – 11,6

6810122025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−3,2 proc. p.

2025 m. – 15,7 %, 2017 m. – 18,9 %

12,515,017,520,020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+3,7 proc. p.

2025 m. – 24,8 %, 2017 m. – 21,1 %

2022242620252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−12,1 proc. p.

2025 m. – 21,4 %, 2017 m. – 33,5 %

1020304020252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

−6,2 proc. p.

2025 m. – 6,2 %, 2017 m. – 12,4 %

5,07,510,012,520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

+407+6,1 %

2025 m. – 7 028, 2019 m. – 6 621

6 0007 0008 0009 0002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−8,7−4,6 %

2025 m. – 177,9, 2021 m. – 186,6

17518018519019520252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,27−10,9 %

2025 m. – 10,33, 2021 m. – 11,60

10,010,511,011,512,020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,35+6,0 %

2025 m. – 23,98, 2023 m. – 22,63

22,523,023,524,0202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,21+5,7 %

2025 m. – 41,00, 2023 m. – 38,79

38394041202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,96+4,2 %

2025 m. – 24,01, 2021 m. – 23,05

22,523,023,524,024,520252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−2,48−8,0 %

2025 m. – 28,57, 2022 m. – 31,05

28293031322025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,16+13,2 %

2025 m. – 1,37, 2021 m. – 1,21

1,01,21,420252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 3, 2021 m. – 3

3,03,54,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %

100,0100,5101,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %

0,00,51,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

+2 KSV/100 ml+23,1 %

2023 m. – 8 KSV/100 ml, 2021 m. – 6 KSV/100 ml

2468202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

+5 KSV/100 ml+166,7 %

2023 m. – 8 KSV/100 ml, 2021 m. – 3 KSV/100 ml

2468202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−2,3 µg/m³−22,8 %

2024 m. – 7,8 µg/m³, 2018 m. – 10,1 µg/m³

6810122024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,5 µg/m³−10,0 %

2024 m. – 4,5 µg/m³, 2018 m. – 5,0 µg/m³

3,54,04,55,02024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−4 µg/m³−3,7 %

2024 m. – 101 µg/m³, 2018 m. – 104 µg/m³

90951001051102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

−0,1 proc. p.

2018 m. – 2,6 %, 2000 m. – 2,7 %

2,52,62,72018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−1,0 proc. p.

2018 m. – 59,8 %, 2000 m. – 60,8 %

59,560,060,561,02018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

−2,4 proc. p.

2018 m. – 25,3 %, 2000 m. – 27,7 %

252627282018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+3,6 proc. p.

2018 m. – 10,5 %, 2000 m. – 6,9 %

6810122018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

−0,1 proc. p.

2018 m. – 0,7 %, 2000 m. – 0,8 %

0,700,750,802018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

0,0 proc. p.

2018 m. – 1,1 %, 2000 m. – 1,1 %

1,01,52,02,52018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,3 proc. p.

2020 m. – 0,6 %, 1975 m. – 0,4 %

0,30,40,50,60,720202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−107 lovų−59,8 %

2023 m. – 72 lovų, 2001 m. – 179 lovų

50100150200202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−1,4 lovų / 1 000 gyv.−43,3 %

2023 m. – 1,8 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,1 lovų / 1 000 gyv.

1,52,02,53,03,520232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−1,7 lovų / 1 000 gyv.

2023 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 1,7 lovų / 1 000 gyv.

01220232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−2 įstaigų−66,7 %

2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 3 įstaigų

123202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−3 680 hospitalizacijų−92,8 %

2023 m. – 284 hospitalizacijų, 2001 m. – 3 964 hospitalizacijų

02 0004 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−30,2 proc. p.

2018 m. – 33,8 %, 2001 m. – 64,0 %

20406080100201820152012200920062001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2018

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−1,1 d.−13,0 %

2018 m. – 7,2 d., 2001 m. – 8,2 d.

681012201820152012200920062001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2018

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

−11,1 pac. / lovą−39,2 %

2018 m. – 17,2 pac. / lovą, 2001 m. – 28,3 pac. / lovą

10203040201820152012200920062001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2018

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+1,16 proc. p.

2018 m. – 2,56 %, 2001 m. – 1,40 %

1234201820152012200920062001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2018

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

−1,9 ‰−12,2 %

2025 m. – 13,7 ‰, 1994 m. – 15,6 ‰

121416182025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

−4−40,0 %

2025 m. – 6, 2010 m. – 10

6810202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−4−15,4 %

2025 m. – 22, 2010 m. – 26

222426202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

0

2025 m. – 2, 2010 m. – 2

2,02,53,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

−5−62,5 %

2025 m. – 3, 2010 m. – 8

2468202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+0,9 / 1 000 gyv.+17,5 %

2025 m. – 6,2 / 1 000 gyv., 2015 m. – 5,3 / 1 000 gyv.

46810202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−30−27,0 %

2025 m. – 81, 2015 m. – 111

75100125150202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−0,6 / 1 000 gyv.−23,9 %

2025 m. – 2,0 / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,6 / 1 000 gyv.

1234202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Šiaulių rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

40 00040 50041 00041 50042 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Šiaulių rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 41 996, 2025 m. – 40 361.

MetaiGyventojų skaičius
202041 159
202140 917
202240 775
202340 725
202440 564
202540 361

Šiaulių rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Šiaulių rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Šiaulių rajono savivaldybė)

Šiaulių rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
996kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 41° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,3°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,4°C
sausis
Našiausias mėnuo
135kWh
gegužė

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Šiaulių rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Šiaulių rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
4 980kWh
Sutaupoma per metus
690 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,7metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 996 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 41° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis14−3,4
vasaris31−3,0
kovas750,7
balandis1206,6
gegužė16212,3
birželis17416,5
liepa16718,3
rugpjūtis13517,5
rugsėjis9113,0
spalis467,4
lapkritis163,1
gruodis9−0,7

Klimatas pagal mėnesius: Šiaulių rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
17,7°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−3,1°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
83mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Šiaulių rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−3,1−5,2−1,139
vasaris−2,8−5,4−0,435
kovas0,6−2,74,036
balandis6,61,911,041
gegužė11,86,516,657
birželis15,310,319,768
liepa17,712,922,183
rugpjūtis16,912,221,569
rugsėjis12,28,316,451
spalis6,73,99,753
lapkritis2,20,33,944
gruodis−1,3−3,10,340
Metai6,93,310,3616

Analizės, kuriose figūruoja Šiaulių rajono savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Šiaulių rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Šiaulių rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 40 361 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 14-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Šiaulių rajono savivaldybė: koks plotas?

Šiaulių rajono savivaldybė: plotas – 1 807,0 km², gyventojų tankis – 22 gyv./km².

Šiaulių rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Šiaulių rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 41 996 iki 40 361 (−3,9 %).

Kur yra Šiaulių rajono savivaldybė?

Šiaulių rajono savivaldybė yra apskrityje: Šiaulių apskritis. Platuma 55,983, ilguma 23,150.

Šiaulių rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis“ reikšmė?

Šiaulių rajono savivaldybė: rodiklio „Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis“ reikšmė (2024) – 20,3 %; šalies mediana – 3,0 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 40 savivaldybių.

Šiaulių rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų“ reikšmė?

Šiaulių rajono savivaldybė: rodiklio „Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų“ reikšmė (2025) – 6,2 / 1 000 gyv.; šalies mediana – 11,2 / 1 000 gyv. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 58-ą vietą iš 58 savivaldybių.

Šiaulių rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Šiaulių rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 41° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 996 kWh.

Šiaulių rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Šiaulių rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Šiaulių miesto savivaldybė (12 km), Radviliškio rajono savivaldybė (30 km), Akmenės rajono savivaldybė (39 km), Joniškio rajono savivaldybė (39 km), Kelmės rajono savivaldybė (40 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.