

Pagėgių savivaldybė: gyventojai ir statistika
Pagėgių savivaldybė: gyventojų skaičius – 6 989 (2025 m.), plotas – 537,0 km², gyventojų tankis – 13,0 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 58-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −20,9 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 6 989 gyv.
- 537,0 km²
- 13 gyv./km²
- 12 m

Svarbiausia
Tauragės apskritis: pagal gyventojų skaičių Pagėgių savivaldybė užima 4-ą vietą tarp 4 savivaldybių.
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų: Pagėgių savivaldybė – 114,5 (vidurkis, Tauragės apskritis – 38,8 10 000 gyv.; visos šalies rodiklis – 30,6 10 000 gyv.).
1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 1 023 kWh per metus.
Ar žinojote?
- „Vietų kempinguose dalis“: reikšmė didesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų“: reikšmė didesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap)“: reikšmė didesnė nei 99 % savivaldybių.
- Plotas, išreikštas futbolo aikščių skaičiumi, – maždaug 75 210.
- Gyventojų tankis 3,4 karto mažesnis nei šalies vidurkis.
- Artimiausia didesnė savivaldybė – Tauragės rajono savivaldybė (gyventojų skaičius – 37 300), nutolusi 24 km.
- 4 kWp galios saulės elektrinės čia pagamintų apie 4 092 kWh per metus – maždaug tiek, kiek per metus suvartoja vienas namų ūkis.
Pagėgių savivaldybė skaičiais
Pagėgių savivaldybė: visi rodikliai
Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.
Gyventojai
| Rodiklis | Pagėgių savivaldybė | Tauragės apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025) | 13,4 % | 12,7 % | 12,4 % | 22-a vieta iš 60 | |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025) | 22,0 % | 22,5 % | 23,3 % | 37-a vieta iš 60 | |
| Moterų dalis (2025) | 52,4 % | 51,8 % | 52,6 % | 32-a vieta iš 60 | |
| Medianinis gyventojų amžius (2025) | 48,0 m. | – | 47,5 m. | 25-a vieta iš 60 | |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024) | 9,4 ‰ | 6,4 ‰ | 5,6 ‰ | 2-a vieta iš 57 | |
| Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024) | 3 | – | 3 | 1-a vieta iš 60 |
Energetika
| Rodiklis | Pagėgių savivaldybė | Tauragės apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026) | 70 | 172 | 725 | 3-a vieta iš 60 | |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026) | 13,0 100 km² | 3,9 100 km² | 0,1 100 km² | 1-a vieta iš 59 | |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026) | 0,4 ha | 86,7 ha | 2 381 ha | 52-a vieta iš 60 |
Klimatas
Ekonomika
Užimtumas
Turizmas
| Rodiklis | Pagėgių savivaldybė | Tauragės apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024) | 5 vnt. | 57 vnt. | 3 035 vnt. | 55-a vieta iš 60 | |
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024) | 0,7 vnt. | 0,6 vnt. | 0,7 vnt. | 25-a vieta iš 60 | |
| Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024) | 25 vnt. | 334 vnt. | 35 020 vnt. | 58-a vieta iš 60 | |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024) | 129 | – | 476 | 55-a vieta iš 60 | |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024) | 18,3 vietos / 1 000 gyv. | 11,3 vietos / 1 000 gyv. | 14,7 vietos / 1 000 gyv. | 25-a vieta iš 60 | |
| Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024) | 25,8 vietos / įstaigą | 17,9 vietos / įstaigą | 21,6 vietos / įstaigą | 23-a vieta iš 60 | |
| Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024) | 26,4 % | – | 30,9 % | 33-a vieta iš 56 | |
| Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024) | 27,1 % | – | 32,8 % | 36-a vieta iš 59 | |
| Vietų kempinguose dalis (2024) | 46,5 % | – | 10,8 % | 1-a vieta iš 22 | |
| Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024) | 80,4 % | – | 39,5 % | 1-a vieta iš 55 | |
| Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024) | 23,1 % | – | 26,1 % | 31-a vieta iš 55 |
Judumas
Visuomenė
Aplinka
Sveikata
| Rodiklis | Pagėgių savivaldybė | Tauragės apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023) | 16 lovų | 479 | 27 800 | 58-a vieta iš 59 | |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 2,2 lovų / 1 000 gyv. | 5,3 lovų / 1 000 gyv. | 5,1 lovų / 1 000 gyv. | 52-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 0,0 lovų / 1 000 gyv. | 2,5 lovų / 1 000 gyv. | 2,1 lovų / 1 000 gyv. | 48-a vieta iš 59 | |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023) | 1 įstaigų | 5 | 133 | 25-a vieta iš 59 | |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023) | 81 hospitalizacijų | 12 608 | 899 576 | 58-a vieta iš 59 | |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025) | 18,4 ‰ | 15,7 ‰ | 15,6 ‰ | 13-a vieta iš 60 | |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025) | 17,8 ‰ | 15,2 ‰ | 15,2 ‰ | 14-a vieta iš 60 | |
| Vaistinės (OpenStreetMap) (2026) | 4 | 32 | 736 | 37-a vieta iš 59 | |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 5,7 10 000 gyv. | 3,6 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 1-a vieta iš 59 |
Švietimas
| Rodiklis | Pagėgių savivaldybė | Tauragės apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Mokyklos (OpenStreetMap) (2026) | 7 | 61 | 1 084 | 46-a vieta iš 59 | |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 10,0 10 000 gyv. | 6,8 10 000 gyv. | 4,8 10 000 gyv. | 1-a vieta iš 59 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025) | 1 | – | 7 | 56-a vieta iš 58 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,1 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 2,4 1 000 vaikų iki 15 m. | 57-a vieta iš 58 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025) | 2 | 36 | 1 021 | 59-a vieta iš 60 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 2,1 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | 53-a vieta iš 60 | |
| Profesinio mokymo įstaigos (2025) | 0 | 3 | 117 | 48-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025) | 1 | 7 | 440 | 53-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,1 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | 27-a vieta iš 60 |
Rizikos
| Rodiklis | Pagėgių savivaldybė | Tauragės apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Civilinės saugos sirenų skaičius (2026) | 11 | 61 | 1 180 | 40-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 15,7 / 10 tūkst. gyv. | 6,8 / 10 tūkst. gyv. | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 4-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026) | 2,0 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 18-a vieta iš 59 | |
| Priedangų skaičius (2026) | 6 | 117 | 6 584 | 59-a vieta iš 60 | |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 8,6 / 10 tūkst. gyv. | 13,0 / 10 tūkst. gyv. | 18,3 / 10 tūkst. gyv. | 55-a vieta iš 60 | |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 43 % | 38 % | 42 % | 28-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026) | 14 | 74 | 2 518 | 52-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 20,0 / 10 tūkst. gyv. | 8,2 / 10 tūkst. gyv. | 10,3 / 10 tūkst. gyv. | 4-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 62 % | 45 % | 41 % | 6-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius (2026) | 5 | 88 | 1 960 | 57-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 7,2 / 10 tūkst. gyv. | 9,8 / 10 tūkst. gyv. | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 37-a vieta iš 60 | |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025) | 12,3 / 1 000 gyv. | 10,8 / 1 000 gyv. | 11,2 / 1 000 gyv. | 18-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius (2025) | 34 | – | 87 | 53-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025) | 4,9 / 1 000 gyv. | 2,7 / 1 000 gyv. | 2,9 / 1 000 gyv. | 4-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 5,9 / 1 000 gyv. per metus | 3,3 / 1 000 gyv. per metus | 3,4 / 1 000 gyv. per metus | 1-a vieta iš 58 | |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025) | 25,4 % | 18,2 % | 18,4 % | 10-a vieta iš 58 | |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025) | 12,7 % | 8,9 % | 12,3 % | 29-a vieta iš 58 | |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025) | 18,8 % | 21,5 % | 17,0 % | 25-a vieta iš 58 | |
| Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025) | 2,3 % | 6,0 % | 4,2 % | 47-a vieta iš 58 | |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025) | 2,8 % | 3,4 % | 3,0 % | 31-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025) | 3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus | 2,4 / 100 tūkst. gyv. per metus | 3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus | 29-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus | 1,0 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus | 19-a vieta iš 58 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024) | 21,5 % | 4,5 % | 1,2 % | 1-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024) | 25,3 % | 5,4 % | 1,8 % | 1-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024) | 26,3 % | 5,7 % | 2,1 % | 1-a vieta iš 57 | |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024) | 19,2 % | 4,2 % | 1,1 % | 1-a vieta iš 57 | |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020) | 0,0106 g | 0,0101 g | 0,0075 g | 16-a vieta iš 60 |
Pagėgių savivaldybė: rodiklių raida
Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,7 °C, 1951 m. – 7,0 °C
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 723 mm, 1951 m. – 566 mm
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 11 d., 1951 m. – 29 d.
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3 386 °C·d, 1951 m. – 4 037 °C·d
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 68 %, 1951 m. – 60 %
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 25 d., 1951 m. – 54 d.
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 146 d., 1951 m. – 123 d.
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 82 %, 1951 m. – 78 %
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 82 d., 1951 m. – 117 d.
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 19 d., 1951 m. – 38 d.
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 14 d., 1951 m. – 8 d.
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 21 mm, 1951 m. – 19 mm
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 256 d., 1951 m. – 174 d.
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 270 mm, 1951 m. – 134 mm
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 121 mm, 1951 m. – 173 mm
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 52 mm, 1951 m. – 134 mm
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 7 %, 1951 m. – 24 %
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 3,0 d.
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 55 mm, 1951 m. – 36 mm
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,6 °C, 1951 m. – 7,7 °C
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 40 d., 1951 m. – 90 d.
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 147 d., 1951 m. – 145 d.
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1 061 kWh/m², 1951 m. – 1 119 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 459 kWh/m², 1951 m. – 517 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 65 kWh/m², 1951 m. – 63 kWh/m²
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 12,2 °C, 1951 m. – 10,5 °C
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 5,2 °C, 1951 m. – 3,7 °C
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,9 °C, 1951 m. – 6,8 °C
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3,5 m/s, 1951 m. – 3,5 m/s
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 28 d., 1951 m. – 26 d.
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,0 m/s, 1951 m. – 6,2 m/s
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 207 W/m², 1951 m. – 232 W/m²
Vidutinė metų temperatūra (įvertis)
2025 m. – 9,1 °C, 1950 m. – 7,2 °C
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)
2025 m. – 73, 1950 m. – 101
Metinis kritulių kiekis (įvertis)
2025 m. – 734 mm, 1950 m. – 869 mm
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)
2025 m. – 236 darbo vietų, 2010 m. – 293 darbo vietų
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)
2025 m. – 33,8 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 70,6 darbo vietų / 1 000 gyv.
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana
2025 m. – 1 280 €, 2018 m. – 450 €
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis
2025 m. – 84,5 %, 2018 m. – 55,9 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“
2025 m. – 30,5 %, 2018 m. – 14,3 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“
2025 m. – 5,9 %, 2018 m. – 19,7 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“
2025 m. – 11,9 %, 2018 m. – 9,2 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“
2025 m. – 8,5 %, 2018 m. – 24,4 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“
2025 m. – 6,8 %, 2018 m. – 5,0 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“
2025 m. – 11,0 %, 2018 m. – 8,8 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“
2025 m. – 0,8 %, 2018 m. – 4,2 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“
2025 m. – 2,1 %, 2018 m. – 2,1 %
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 129, 2019 m. – 160
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų
2024 m. – 18,3 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 20,4 vietos / 1 000 gyv.
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2024 m. – 80,4 %, 2013 m. – 57,1 %
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas
2024 m. – 23,1 %, 2013 m. – 34,6 %
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius
2023 m. – 4 900, 2020 m. – 3 330
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui
2023 m. – 0,7 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,4 nakv. / gyventoją
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2023 m. – 0,3 %, 2020 m. – 0,4 %
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis
2023 m. – 59,2 %, 2021 m. – 55,3 %
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje
2025 m. – 5, 2013 m. – 14
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 7,2, 2019 m. – 8,4
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 8,9, 2019 m. – 9,8
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus
2025 m. – 2, 2017 m. – 8
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus
2025 m. – 5,6, 2019 m. – 9,6
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis
2025 m. – 7,7 %, 2017 m. – 19,1 %
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis
2025 m. – 26,9 %, 2017 m. – 23,4 %
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis
2025 m. – 7,7 %, 2017 m. – 23,4 %
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
2025 m. – 19,2 %, 2017 m. – 17,9 %
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje
2025 m. – 1 023, 2019 m. – 1 098
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 141,9, 2021 m. – 167,2
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 8,68, 2021 m. – 12,06
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 19,39, 2023 m. – 18,83
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 40,00, 2023 m. – 38,30
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 24,06, 2021 m. – 21,33
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 20,52, 2022 m. – 21,46
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)
2024 m. – 8,9 µg/m³, 2018 m. – 12,3 µg/m³
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)
2024 m. – 5,2 µg/m³, 2018 m. – 5,9 µg/m³
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)
2024 m. – 101 µg/m³, 2018 m. – 104 µg/m³
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
2018 m. – 2,3 %, 2000 m. – 2,8 %
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)
2018 m. – 78,2 %, 2000 m. – 79,0 %
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)
2018 m. – 14,1 %, 2000 m. – 13,9 %
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
2018 m. – 3,1 %, 2000 m. – 2,3 %
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)
2018 m. – 0,1 %, 2000 m. – 0,1 %
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)
2018 m. – 2,3 %, 2000 m. – 2,0 %
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto
2020 m. – 0,4 %, 1975 m. – 0,2 %
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)
2023 m. – 16 lovų, 2001 m. – 25 lovų
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 2,2 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 1,8 lovų / 1 000 gyv.
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv.
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)
2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 1 įstaigų
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse
2023 m. – 81 hospitalizacijų, 2001 m. – 215 hospitalizacijų
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)
2025 m. – 18,4 ‰, 1994 m. – 14,8 ‰
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)
2025 m. – 1, 2010 m. – 1
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)
2025 m. – 2, 2010 m. – 9
Profesinio mokymo įstaigos
2025 m. – 0, 2010 m. – 0
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)
2025 m. – 1, 2010 m. – 1
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų
2025 m. – 12,3 / 1 000 gyv., 2015 m. – 12,7 / 1 000 gyv.
Gaisrų skaičius
2025 m. – 34, 2015 m. – 46
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų
2025 m. – 4,9 / 1 000 gyv., 2015 m. – 5,2 / 1 000 gyv.
Pagėgių savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas
Pagėgių savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 8 834, 2025 m. – 6 989.
| Metai | Gyventojų skaičius |
|---|---|
| 2020 | 7 597 |
| 2021 | 7 440 |
| 2022 | 7 236 |
| 2023 | 7 151 |
| 2024 | 7 059 |
| 2025 | 6 989 |
Pagėgių savivaldybė žemėlapyje
Kaimyninės savivaldybės
- Tauragės rajono savivaldybė24 km · 37 300
- Šilutės rajono savivaldybė39 km · 38 181
- Šilalės rajono savivaldybė42 km · 20 530
- Jurbarko rajono savivaldybė60 km · 25 132
- Rietavo savivaldybė66 km · 7 048
- Neringos savivaldybė72 km · 4 451
- Klaipėdos rajono savivaldybė73 km · 69 256
- Šakių rajono savivaldybė75 km · 25 215
Tauragės apskritis: visos savivaldybės
Panašaus dydžio savivaldybės
- Kalvarijos savivaldybė9 592 · Marijampolės apskritis
- Birštono savivaldybė4 101 · Kauno apskritis
- Kazlų Rūdos savivaldybė10 830 · Marijampolės apskritis
- Ignalinos rajono savivaldybė13 592 · Utenos apskritis
- Zarasų rajono savivaldybė14 027 · Utenos apskritis
- Širvintų rajono savivaldybė14 575 · Vilniaus apskritis
Seniūnijos: Pagėgių savivaldybė
Pagėgių savivaldybė: saulė ir temperatūros
Saulės elektrinės skaičiuoklė: Pagėgių savivaldybė
Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Pagėgių savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.
Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.
Pritaikyti skaičiavimą
Skaičiavimo prielaidos
- Gamyba: 1 023 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
- Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
- Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
- Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
- Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
- Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
| Mėnuo | Saulėtumas | Temperatūra |
|---|---|---|
| sausis | 15 | −2,3 |
| vasaris | 32 | −1,7 |
| kovas | 77 | 2,0 |
| balandis | 124 | 7,7 |
| gegužė | 167 | 13,2 |
| birželis | 178 | 17,2 |
| liepa | 169 | 19,1 |
| rugpjūtis | 137 | 18,4 |
| rugsėjis | 94 | 14,1 |
| spalis | 49 | 8,6 |
| lapkritis | 18 | 4,2 |
| gruodis | 11 | 0,5 |
Klimatas pagal mėnesius: Pagėgių savivaldybė
Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
| Mėnuo | Vidutinė temperatūra (°C) | Minimali temperatūra (°C) | Maksimali temperatūra (°C) | Krituliai (mm) |
|---|---|---|---|---|
| sausis | −1,9 | −4,2 | 0,1 | 51 |
| vasaris | −1,3 | −3,9 | 1,1 | 44 |
| kovas | 2,0 | −1,2 | 5,4 | 45 |
| balandis | 7,9 | 3,3 | 12,4 | 43 |
| gegužė | 13,0 | 7,7 | 17,6 | 53 |
| birželis | 16,2 | 11,3 | 20,5 | 71 |
| liepa | 18,6 | 14,0 | 22,9 | 89 |
| rugpjūtis | 18,0 | 13,4 | 22,6 | 78 |
| rugsėjis | 13,5 | 9,5 | 17,7 | 59 |
| spalis | 8,1 | 5,2 | 11,2 | 63 |
| lapkritis | 3,5 | 1,5 | 5,3 | 52 |
| gruodis | −0,1 | −2,1 | 1,7 | 50 |
| Metai | 8,1 | 4,5 | 11,5 | 698 |
Analizės, kuriose figūruoja Pagėgių savivaldybė
Dažniausiai užduodami klausimai
Pagėgių savivaldybė: koks gyventojų skaičius?
Pagėgių savivaldybė: gyventojų skaičius – 6 989 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 58-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Pagėgių savivaldybė: koks plotas?
Pagėgių savivaldybė: plotas – 537,0 km², gyventojų tankis – 13 gyv./km².
Pagėgių savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?
Pagėgių savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 8 834 iki 6 989 (−20,9 %).
Kur yra Pagėgių savivaldybė?
Pagėgių savivaldybė yra apskrityje: Tauragės apskritis. Platuma 55,131, ilguma 21,974.
Pagėgių savivaldybė: kokia rodiklio „Vietų kempinguose dalis“ reikšmė?
Pagėgių savivaldybė: rodiklio „Vietų kempinguose dalis“ reikšmė (2024) – 46,5 %; šalies mediana – 10,8 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 22 savivaldybių.
Pagėgių savivaldybė: kokia rodiklio „Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų“ reikšmė?
Pagėgių savivaldybė: rodiklio „Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų“ reikšmė (2026) – 114,5 10 000 gyv.; šalies mediana – 41,0 10 000 gyv. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Pagėgių savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?
Pagėgių savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 1 023 kWh.
Pagėgių savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?
Pagėgių savivaldybė: artimiausi kaimynai – Tauragės rajono savivaldybė (24 km), Šilutės rajono savivaldybė (39 km), Šilalės rajono savivaldybė (42 km), Jurbarko rajono savivaldybė (60 km), Rietavo savivaldybė (66 km).
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.