Savivaldybė · Utenos apskritisZarasų rajono savivaldybė herbasZarasų rajono savivaldybė vėliava

Zarasų rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Zarasų rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 14 027 (2025 m.), plotas – 1 334,0 km², gyventojų tankis – 10,5 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 53-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −18,4 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 14 027 gyv.
  • 1 334,0 km²
  • 10 gyv./km²
  • 166 m
Vaizdas: Zarasų rajono savivaldybė
Nuotrauka: Hugo.arg, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Svarbiausia

Utenos apskritis: pagal gyventojų skaičių Zarasų rajono savivaldybė užima 5-ą vietą tarp 6 savivaldybių.

Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų: Zarasų rajono savivaldybė – 25,7 / 10 tūkst. gyv. (vidurkis, Utenos apskritis – 9,0 / 10 tūkst. gyv.; visos šalies rodiklis – 4,1 / 10 tūkst. gyv.).

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis): Zarasų rajono savivaldybė – 1 006 kWh/m² (vidurkis, Utenos apskritis – 1 011 kWh/m²; visos šalies rodiklis – 1 027 kWh/m²).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 970 kWh per metus.

Ar žinojote?

Zarasų rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
14 027
53-a vieta iš 60
−18,4 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
10gyv./km²
57-a vieta iš 59
Plotas
1 334km²
24-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
166m
6-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų
25,7/ 10 tūkst. gyv.
1-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
1 006kWh/m²
60-a vieta iš 60
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)
1,72%
47-a vieta iš 47
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis
0,0%
36-a vieta iš 36

Zarasų rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Zarasų rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)10,4 %10,7 %12,4 %57-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)26,0 %26,1 %23,3 %9-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)52,4 %52,6 %52,6 %32-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)51,0 m.–47,5 m.5-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)5,3 ‰4,7 ‰5,6 ‰36-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)12272533-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,1 100 km²0,3 100 km²0,1 100 km²35-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)7,0 ha280,5 ha2 381 ha33-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,9 °C7,0 °C7,5 °C56-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−3,9 °C−3,8 °C−2,8 °C56-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,3 °C18,3 °C18,3 °C30-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)661 mm667 mm666 mm37-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)30 d.30 d.23 d.3-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)4 089 °C·d4 065 °C·d3 889 °C·d4-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,4 °C1,4 °C1,3 °C2-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)72 %71 %70 %1-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)25 d.25 d.26 d.36-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)181 d.180 d.168 d.4-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)79 %79 %80 %31-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)119 d.119 d.110 d.7-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)58 d.57 d.47 d.4-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)13 d.13 d.13 d.17-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)29 mm28 mm28 mm7-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)198 d.199 d.204 d.57-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)231 mm233 mm234 mm38-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)123 mm128 mm131 mm45-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)134 mm134 mm104 mm4-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)20 %20 %16 %4-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,5 d.2,5 d.2,0 d.6-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)53 mm53 mm54 mm33-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,2 °C7,3 °C7,7 °C58-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)87 d.86 d.74 d.4-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)148 d.149 d.152 d.46-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 006 kWh/m²1 011 kWh/m²1 022 kWh/m²60-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)455 kWh/m²455 kWh/m²457 kWh/m²45-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)57 kWh/m²59 kWh/m²61 kWh/m²54-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)10,2 °C10,3 °C10,8 °C55-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,4 °C3,5 °C3,8 °C54-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,8 °C6,9 °C7,0 °C46-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,6 m/s3,7 m/s3,6 m/s30-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)32 d.34 d.34 d.48-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,1 m/s6,2 m/s6,2 m/s37-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)217 W/m²225 W/m²228 W/m²46-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)6,7 °C–7,5 °C59-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,1 °C–18,4 °C43-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−4,0 °C–−2,8 °C57-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)124–1102-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)661 mm–666 mm37-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)4 148–3 8841-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)7–1044-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)5405 005186 59854-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)37,6 ‰39,7 ‰42,0 ‰40-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)2813 018140 26753-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)19,6 ‰23,9 ‰27,4 ‰52-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)2,2 ‰1,9 ‰2,2 ‰31-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)39,1 %37,6 %39,1 %30-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)75499437-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,0 10 000 gyv.4,4 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.7-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)181274 16639-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)1,3 1 000 gyv.1,0 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.10-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)14,099,57 03126-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)1,000,810,4211-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)1,40 M EUR98,316 10238-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)0 %4 %5 %42-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)0 %12 %9 %27-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)5,535,05 53529-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,390,280,2315-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)0,52 M EUR17,074 53749-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)46 %18 %11 %4-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)304419 00150-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,1 1 000 gyv.3,6 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.39-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)15k€15k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)331 darbo vietų5 397164 70853-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)23,6 darbo vietų / 1 000 gyv.44,0 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.55-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 200 €–1 300 €45-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)82,3 %78,8 %80,5 %24-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)14,2 %17,1 %24,0 %57-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)16,6 %18,3 %14,0 %23-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)22,1 %10,6 %9,1 %2-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)5,7 %7,4 %9,7 %51-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)12,4 %17,1 %6,9 %7-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)7,3 %8,7 %9,0 %39-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)4,2 %3,3 %2,6 %8-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)2,7 %1,5 %2,3 %24-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)14,4 %14,4 %6,8 %

Turizmas

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)25 vnt.207 vnt.3 035 vnt.27-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)1,7 vnt.1,6 vnt.0,7 vnt.7-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)164 vnt.1 639 vnt.35 020 vnt.33-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)500–47629-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)34,8 vietos / 1 000 gyv.37,7 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.11-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)20,0 vietos / įstaigą22,8 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą38-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)11,4 %–30,9 %48-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)49,2 %–32,8 %11-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)20,2 %–13,6 %14-a vieta iš 49
Vietų poilsio namuose dalis (2024)19,2 %–14,8 %12-a vieta iš 32
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)9 221–19 55838-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,6 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją27-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)11,0 %–20,2 %30-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,0 %–1,3 %24-a vieta iš 39
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,2 %–3,0 %32-a vieta iš 40
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,3 %–0,6 %26-a vieta iš 35
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,3 %–0,3 %17-a vieta iš 37
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)2,7 %–1,9 %15-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,1 %–1,1 %19-a vieta iš 40
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)0,0 %–56,8 %36-a vieta iš 36
Nakvynių poilsio namuose dalis (2024)1,0 %–5,8 %17-a vieta iš 22

Judumas

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)5942 80254-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)7,87,78,839-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)9,78,910,135-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)84568933-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)11,07,16,27-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)26,3 %18,7 %17,9 %12-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)22,8 %27,8 %28,6 %49-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)24,6 %16,5 %17,8 %7-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)8,8 %9,1 %7,2 %21-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)482585 90723-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)3,42 ‰2,10 ‰1,42 ‰7-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)26,2 %44,1 %51,7 %54-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)148–16634-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)11,1 100 km²11,9 100 km²12,6 100 km²34-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)848–1 85541-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)60 1 000 gyv.85 1 000 gyv.66 1 000 gyv.28-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)32–4639-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)2612019-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)18571 62220-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)30 %28 %35 %31-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)11,0 €12,3 €10,2 €16-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)11,5 ‰9,0 ‰7,3 ‰4-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)1227318 84726-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)87,0 10 000 gyv.59,6 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.5-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)9,1 100 km²10,1 100 km²9,5 100 km²33-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)241418609-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)53753037-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)33877354-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,1 10 000 gyv.3,1 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.53-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)43970838-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,9 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.14-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)231161 15519-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)16,4 10 000 gyv.9,5 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.2-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)3562 12655-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,1 10 000 gyv.4,6 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.53-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)66979539-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,3 10 000 gyv.5,6 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.22-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)2016161110-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)1,5 100 km²2,2 100 km²0,9 100 km²17-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)443685 17443-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)31,4 10 000 gyv.30,0 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.8-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,7 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.9-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)9544749-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)64,2 100 000 gyv.44,0 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.3-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)199315-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)7,1 100 000 gyv.7,3 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.8-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)2 81724 305770 76453-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)205,9205,2199,028-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)17,9915,0112,323-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)29,9833,1330,0231-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)7,277,795,5517-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)50,2043,2243,3317-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)26,3222,3422,5318-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)36,5236,6435,5025-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,681,861,7732-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)31412113-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)100 %100 %100 %1-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)0 %0 %0 %5-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)8 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml24-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)5 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml25-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)24,9 %16,0 %6,2 %4-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)7,2 µg/m³7,5 µg/m³7,9 µg/m³57-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)3,5 µg/m³3,9 µg/m³4,4 µg/m³55-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)101 µg/m³101 µg/m³102 µg/m³36-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)156 m–102 m10-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)3,6 °–2,7 °7-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,7 %–0,2 %10-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)1,5 %–2,8 %57-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)44,3 %–58,9 %44-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)36,1 %–28,0 %13-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)5,9 %–4,8 %13-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)1,1 %–0,6 %14-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)11,1 %–1,1 %3-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,3 %–0,7 %60-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,3 %0,5 %0,6 %56-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)300 m²/gyv.268 m²/gyv.245 m²/gyv.7-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)55 %–68 %56-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)9 %–21 %59-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)1,7 %5,7 %2,0 %33-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)22,3 km²414,5 km²3 075 km²30-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)26,2 %18,9 %9,8 %8-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)71 lovų92127 80048-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)4,9 lovų / 1 000 gyv.7,4 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.33-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)1,2 lovų / 1 000 gyv.3,8 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.46-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)1 įstaigų713325-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)625 hospitalizacijų16 436899 57648-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)48,4 %–65,9 %43-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)3,9 d.6,0 d.5,6 d.45-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)45,2 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą21-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)1,72 %4,81 %4,01 %47-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)21,1 ‰18,7 ‰15,6 ‰4-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)20,1 ‰18,2 ‰15,2 ‰4-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)33573647-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,1 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.34-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)9681 08442-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,4 10 000 gyv.5,5 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.11-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)2–753-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,4 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.52-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)8451 02140-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)5,5 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.5-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)2711710-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)31844029-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)2,1 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.8-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisZarasų rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)361111 1807-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)25,7 / 10 tūkst. gyv.9,0 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.1-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)2,7 / 100 km²1,5 / 100 km²1,4 / 100 km²14-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)462476 58433-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)32,8 / 10 tūkst. gyv.20,1 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.14-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)47 %45 %42 %24-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)191342 51843-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)13,6 / 10 tūkst. gyv.10,9 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.20-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)21 %30 %41 %51-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)161311 96037-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)11,4 / 10 tūkst. gyv.10,7 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.24-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)18,7 / 1 000 gyv.13,0 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.1-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)69–8738-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)4,9 / 1 000 gyv.3,3 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.3-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)4,7 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus6-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)23,8 %22,2 %18,4 %13-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)8,2 %9,8 %12,3 %47-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)11,5 %14,8 %17,0 %46-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)2,1 %2,6 %4,2 %50-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)2,1 %2,2 %3,0 %38-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)5,2 / 100 tūkst. gyv. per metus5,3 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus21-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)2,2 / 10 tūkst. gyv. per metus1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus6-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)0,4 %0,7 %1,2 %55-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)0,6 %1,0 %1,8 %55-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)0,8 %1,2 %2,1 %54-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)0,3 %0,7 %1,1 %54-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0066 g0,0062 g0,0075 g36-a vieta iš 60

Zarasų rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,3 °C

2025 m. – 7,9 °C, 1951 m. – 5,7 °C

2468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+230 mm+39,8 %

2025 m. – 808 mm, 1951 m. – 578 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−7 d.−22,6 %

2025 m. – 24 d., 1951 m. – 31 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−835 °C·d−18,6 %

2025 m. – 3 662 °C·d, 1951 m. – 4 497 °C·d

3 0004 0005 0006 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9,0 proc. p.

2025 m. – 72 %, 1951 m. – 63 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−30 d.−62,5 %

2025 m. – 18 d., 1951 m. – 48 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+32 d.+21,6 %

2025 m. – 180 d., 1951 m. – 148 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+3,0 proc. p.

2025 m. – 82 %, 1951 m. – 79 %

7580852025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−45 d.−31,7 %

2025 m. – 97 d., 1951 m. – 142 d.

501001502002025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−39 d.−54,9 %

2025 m. – 32 d., 1951 m. – 71 d.

0501001502025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+5 d.+41,7 %

2025 m. – 17 d., 1951 m. – 12 d.

5101520252025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+18 mm+90,0 %

2025 m. – 38 mm, 1951 m. – 20 mm

02040602025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+61 d.+35,1 %

2025 m. – 235 d., 1951 m. – 174 d.

1502002502025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+159 mm+91,9 %

2025 m. – 332 mm, 1951 m. – 173 mm

1002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−47 mm−31,1 %

2025 m. – 104 mm, 1951 m. – 151 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−92 mm−55,4 %

2025 m. – 74 mm, 1951 m. – 166 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−20,0 proc. p.

2025 m. – 9 %, 1951 m. – 29 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−6,0 d.

2025 m. – 0,0 d., 1951 m. – 6,0 d.

0,02,55,07,52025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+20 mm+44,4 %

2025 m. – 65 mm, 1951 m. – 45 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,4 °C

2025 m. – 7,8 °C, 1951 m. – 6,4 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−61 d.−48,0 %

2025 m. – 66 d., 1951 m. – 127 d.

0501001502002025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+7 d.+5,4 %

2025 m. – 137 d., 1951 m. – 130 d.

1001201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−94 kWh/m²−8,8 %

2025 m. – 970 kWh/m², 1951 m. – 1 064 kWh/m²

8009001 0001 100202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−61 kWh/m²−12,1 %

2025 m. – 442 kWh/m², 1951 m. – 503 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−5 kWh/m²−8,3 %

2025 m. – 55 kWh/m², 1951 m. – 60 kWh/m²

405060702025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,3 °C

2025 m. – 11,2 °C, 1951 m. – 8,9 °C

681012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,2 °C

2025 m. – 4,7 °C, 1951 m. – 2,5 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 °C

2025 m. – 6,5 °C, 1951 m. – 6,5 °C

56782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s−0,8 %

2025 m. – 3,5 m/s, 1951 m. – 3,6 m/s

3,003,253,503,754,002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8 d.+38,1 %

2025 m. – 29 d., 1951 m. – 21 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−2,0 %

2025 m. – 6,0 m/s, 1951 m. – 6,1 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−21 W/m²−9,4 %

2025 m. – 202 W/m², 1951 m. – 223 W/m²

1502002503002025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,2 °C

2025 m. – 7,7 °C, 1950 m. – 5,5 °C

2468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−32−23,5 %

2025 m. – 104, 1950 m. – 136

501001502002025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

+85 mm+11,7 %

2025 m. – 809 mm, 1950 m. – 724 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+17,0+850,0 %

2025 m. – 19,0, 2021 m. – 2,0

0102020252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

−160 darbo vietų−32,6 %

2025 m. – 331 darbo vietų, 2010 m. – 491 darbo vietų

05001 0001 500202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−15,0 darbo vietų / 1 000 gyv.−38,8 %

2025 m. – 23,6 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 38,6 darbo vietų / 1 000 gyv.

20406080202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+750 €+166,7 %

2025 m. – 1 200 €, 2018 m. – 450 €

2505007501 0001 2502025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+26,6 proc. p.

2025 m. – 82,3 %, 2018 m. – 55,7 %

50607080902025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

−3,8 proc. p.

2025 m. – 14,2 %, 2018 m. – 18,0 %

101520252025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+4,3 proc. p.

2025 m. – 16,6 %, 2018 m. – 12,3 %

5101520252025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

+13,3 proc. p.

2025 m. – 22,1 %, 2018 m. – 8,8 %

01020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−20,7 proc. p.

2025 m. – 5,7 %, 2018 m. – 26,4 %

01020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+8,0 proc. p.

2025 m. – 12,4 %, 2018 m. – 4,4 %

0510152025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−5,0 proc. p.

2025 m. – 7,3 %, 2018 m. – 12,3 %

01020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

+0,5 proc. p.

2025 m. – 4,2 %, 2018 m. – 3,7 %

23452025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+0,3 proc. p.

2025 m. – 2,7 %, 2018 m. – 2,4 %

012342025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

−181−26,6 %

2024 m. – 500, 2019 m. – 681

400500600700800202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

−8,7 vietos / 1 000 gyv.−19,9 %

2024 m. – 34,8 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 43,5 vietos / 1 000 gyv.

304050202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+24,2 proc. p.

2023 m. – 35,2 %, 2013 m. – 11,0 %

02040202320212019201720152013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2023

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+19,7 proc. p.

2023 m. – 24,0 %, 2013 m. – 4,3 %

0102030202320212019201720152013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2023

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

−7 010−43,2 %

2024 m. – 9 221, 2021 m. – 16 231

7 50010 00012 50015 00017 5002024202320222021
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2021–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

−0,4 nakv. / gyventoją−40,2 %

2024 m. – 0,6 nakv. / gyventoją, 2021 m. – 1,1 nakv. / gyventoją

0,60,81,01,22024202320222021
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2021–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+6,5 proc. p.

2024 m. – 11,0 %, 2021 m. – 4,5 %

01020302024202320222021
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

0,0 proc. p.

2024 m. – 1,0 %, 2021 m. – 1,0 %

1,01,21,41,6202420222021
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,0 proc. p.

2024 m. – 1,2 %, 2021 m. – 0,2 %

0,00,51,01,5202420222021
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,2 proc. p.

2024 m. – 0,3 %, 2021 m. – 0,1 %

0,10,20,3202420232021
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,3 proc. p.

2024 m. – 0,3 %, 2021 m. – 0,0 %

0,00,10,20,32024202320222021
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+2,5 proc. p.

2024 m. – 2,7 %, 2021 m. – 0,2 %

0123202420232021
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−18,8 proc. p.

2024 m. – 1,1 %, 2022 m. – 19,9 %

01020202420232022
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2022–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

−27,5 proc. p.

2024 m. – 0,0 %, 2021 m. – 27,5 %

020402024202320222021
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2021–2024

Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis

+20,9 proc. p.

2023 m. – 22,1 %, 2021 m. – 1,2 %

0102030202320222021
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (%), 2021–2023

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

+15,2 proc. p.

2023 m. – 49,3 %, 2021 m. – 34,1 %

304050202320222021
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2021–2023

Nakvynių poilsio namuose dalis

−17,6 proc. p.

2024 m. – 1,0 %, 2021 m. – 18,6 %

01020202420222021
Nakvynių poilsio namuose dalis (%), 2021–2024

Nakvynių kempinguose dalis

−10,3 proc. p.

2023 m. – 8,4 %, 2021 m. – 18,7 %

5101520202320222021
Nakvynių kempinguose dalis (%), 2021–2023

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−6−54,5 %

2025 m. – 5, 2013 m. – 11

051015202025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,1+36,7 %

2025 m. – 7,8, 2019 m. – 5,7

4682025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+4,4+81,7 %

2025 m. – 9,7, 2019 m. – 5,4

468102025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−6−42,9 %

2025 m. – 8, 2017 m. – 14

05101520252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−2,4−18,0 %

2025 m. – 11,0, 2019 m. – 13,4

0510152025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

+10,4 proc. p.

2025 m. – 26,3 %, 2017 m. – 15,9 %

101520253020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+4,6 proc. p.

2025 m. – 22,8 %, 2017 m. – 18,2 %

010203020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−7,2 proc. p.

2025 m. – 24,6 %, 2017 m. – 31,8 %

1020304020252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

−11,9 proc. p.

2025 m. – 8,8 %, 2017 m. – 20,7 %

51015202520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−144−4,9 %

2025 m. – 2 817, 2019 m. – 2 961

2 5003 0003 5004 0004 5002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−28,1−12,0 %

2025 m. – 205,9, 2021 m. – 234,0

20022024026020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,72+17,8 %

2025 m. – 17,99, 2021 m. – 15,27

1416182020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,39+1,3 %

2025 m. – 29,98, 2023 m. – 29,59

29,429,629,830,0202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−0,36−0,7 %

2025 m. – 50,20, 2023 m. – 50,56

50,0050,2550,5050,7551,00202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,98+8,1 %

2025 m. – 26,32, 2021 m. – 24,34

2425262720252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,06+6,0 %

2025 m. – 36,52, 2022 m. – 34,46

323436382025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,96+133,3 %

2025 m. – 1,68, 2021 m. – 0,72

0,51,01,52,020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 3, 2021 m. – 3

3,03,54,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %

100,0100,5101,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %

0,00,51,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

+4 KSV/100 ml+114,3 %

2023 m. – 8 KSV/100 ml, 2021 m. – 4 KSV/100 ml

246810202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

+2 KSV/100 ml+66,7 %

2023 m. – 5 KSV/100 ml, 2021 m. – 3 KSV/100 ml

0246202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−1,6 µg/m³−18,2 %

2024 m. – 7,2 µg/m³, 2018 m. – 8,8 µg/m³

468102024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,5 µg/m³−12,5 %

2024 m. – 3,5 µg/m³, 2018 m. – 4,0 µg/m³

3,03,54,02024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−3 µg/m³−2,6 %

2024 m. – 101 µg/m³, 2018 m. – 104 µg/m³

80901001102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

+0,1 proc. p.

2018 m. – 1,5 %, 2000 m. – 1,4 %

1,31,41,52018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−4,1 proc. p.

2018 m. – 44,3 %, 2000 m. – 48,4 %

444648502018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

−0,1 proc. p.

2018 m. – 36,1 %, 2000 m. – 36,2 %

36,036,136,22018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+3,4 proc. p.

2018 m. – 5,9 %, 2000 m. – 2,5 %

2462018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

+0,2 proc. p.

2018 m. – 1,1 %, 2000 m. – 0,9 %

0,91,01,12018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

+0,5 proc. p.

2018 m. – 11,1 %, 2000 m. – 10,6 %

10,610,811,011,22018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,1 proc. p.

2020 m. – 0,3 %, 1975 m. – 0,2 %

0,200,250,300,3520202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−110 lovų−60,8 %

2023 m. – 71 lovų, 2001 m. – 181 lovų

50100150200202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

+1,3 lovų / 1 000 gyv.+34,9 %

2023 m. – 4,9 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,6 lovų / 1 000 gyv.

345620232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,5 lovų / 1 000 gyv.−28,2 %

2023 m. – 1,2 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 1,6 lovų / 1 000 gyv.

1,01,52,02,520232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−1 įstaigų−50,0 %

2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 2 įstaigų

1,01,52,0202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−3 265 hospitalizacijų−83,9 %

2023 m. – 625 hospitalizacijų, 2001 m. – 3 890 hospitalizacijų

02 0004 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−15,0 proc. p.

2023 m. – 48,4 %, 2001 m. – 63,5 %

20406080100202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−4,2 d.−52,1 %

2023 m. – 3,9 d., 2001 m. – 8,2 d.

246810202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

+16,8 pac. / lovą+59,2 %

2023 m. – 45,2 pac. / lovą, 2001 m. – 28,4 pac. / lovą

204060202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+0,71 proc. p.

2023 m. – 1,72 %, 2001 m. – 1,01 %

02468202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+2,1 ‰+11,1 %

2025 m. – 21,1 ‰, 1994 m. – 19,0 ‰

152025302025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

+1+100,0 %

2025 m. – 2, 2010 m. – 1

012202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−9−52,9 %

2025 m. – 8, 2010 m. – 17

5101520202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

0

2025 m. – 2, 2010 m. – 2

1,01,52,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

0

2025 m. – 3, 2010 m. – 3

3,03,54,0202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+6,6 / 1 000 gyv.+55,1 %

2025 m. – 18,7 / 1 000 gyv., 2015 m. – 12,0 / 1 000 gyv.

101520202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−27−28,1 %

2025 m. – 69, 2015 m. – 96

406080100120202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−0,7 / 1 000 gyv.−12,0 %

2025 m. – 4,9 / 1 000 gyv., 2015 m. – 5,6 / 1 000 gyv.

2468202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Zarasų rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

14 00015 00016 00017 00018 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Zarasų rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 17 186, 2025 m. – 14 027.

MetaiGyventojų skaičius
202015 331
202115 114
202214 790
202314 578
202414 361
202514 027

Zarasų rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Zarasų rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Zarasų rajono savivaldybė)

Zarasų rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
970kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 40° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,7°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−4,1°C
sausis
Našiausias mėnuo
133kWh
birželis

050100150200−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Zarasų rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Zarasų rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
4 850kWh
Sutaupoma per metus
670 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,9metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 970 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis15−4,1
vasaris33−3,9
kovas740,3
balandis1166,8
gegužė15612,8
birželis17117,1
liepa16218,7
rugpjūtis13317,7
rugsėjis8612,9
spalis437,0
lapkritis152,5
gruodis9−1,3

Klimatas pagal mėnesius: Zarasų rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,1°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−4,0°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
79mm
rugpjūtis
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Zarasų rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−4,0−6,2−2,142
vasaris−3,8−6,5−1,439
kovas0,2−3,13,439
balandis6,82,211,143
gegužė12,37,116,966
birželis15,911,120,275
liepa18,113,422,477
rugpjūtis17,012,421,579
rugsėjis12,08,316,056
spalis6,33,69,157
lapkritis1,4−0,43,145
gruodis−2,3−4,1−0,743
Metai6,73,210,0661

Analizės, kuriose figūruoja Zarasų rajono savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Zarasų rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Zarasų rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 14 027 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 53-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Zarasų rajono savivaldybė: koks plotas?

Zarasų rajono savivaldybė: plotas – 1 334,0 km², gyventojų tankis – 10 gyv./km².

Zarasų rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Zarasų rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 17 186 iki 14 027 (−18,4 %).

Kur yra Zarasų rajono savivaldybė?

Zarasų rajono savivaldybė yra apskrityje: Utenos apskritis. Platuma 55,667, ilguma 26,167.

Zarasų rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų“ reikšmė?

Zarasų rajono savivaldybė: rodiklio „Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų“ reikšmė (2026) – 25,7 / 10 tūkst. gyv.; šalies mediana – 4,7 / 10 tūkst. gyv. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Zarasų rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė?

Zarasų rajono savivaldybė: rodiklio „Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 1 006 kWh/m²; šalies mediana – 1 022 kWh/m². Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Zarasų rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Zarasų rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 970 kWh.

Zarasų rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Zarasų rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Visagino savivaldybė (23 km), Utenos rajono savivaldybė (36 km), Ignalinos rajono savivaldybė (37 km), Rokiškio rajono savivaldybė (49 km), Švenčionių rajono savivaldybė (61 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.