Savivaldybė · Utenos apskritisIgnalinos rajono savivaldybė herbasIgnalinos rajono savivaldybė vėliava

Ignalinos rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Ignalinos rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 13 592 (2025 m.), plotas – 1 447,0 km², gyventojų tankis – 9,4 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 54-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −20,4 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 13 592 gyv.
  • 1 447,0 km²
  • 9 gyv./km²
  • 256 m
Padėties žemėlapis: Ignalinos rajono savivaldybė

Svarbiausia

Utenos apskritis: pagal gyventojų skaičių Ignalinos rajono savivaldybė užima 6-ą vietą tarp 6 savivaldybių.

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis): Ignalinos rajono savivaldybė – 4 133 °C·d (vidurkis, Utenos apskritis – 4 065 °C·d; visos šalies rodiklis – 3 894 °C·d).

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose: Ignalinos rajono savivaldybė – 10,6 d. (vidurkis, Utenos apskritis – 6,0 d.; visos šalies rodiklis – 5,0 d.).

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 984 kWh per metus.

Ar žinojote?

Ignalinos rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
13 592
54-a vieta iš 60
−20,4 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
9gyv./km²
58-a vieta iš 59
Plotas
1 447km²
18-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
256m
1-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
4 133°C·d
1-a vieta iš 60
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose
10,6d.
1-a vieta iš 47
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap)
17,710 000 gyv.
1-a vieta iš 60
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną
1KSV/100 ml
43-a vieta iš 44

Ignalinos rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Ignalinos rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)9,3 %10,7 %12,4 %59-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)27,8 %26,1 %23,3 %3-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)52,4 %52,6 %52,6 %32-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)52,0 m.–47,5 m.2-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)4,9 ‰4,7 ‰5,6 ‰47-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)3–31-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)02272539-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 km²0,3 100 km²0,1 100 km²39-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)28,1 ha280,5 ha2 381 ha23-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,8 °C7,0 °C7,5 °C59-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−4,1 °C−3,8 °C−2,8 °C59-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,2 °C18,3 °C18,3 °C41-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)665 mm667 mm666 mm32-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)31 d.30 d.23 d.1-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)4 133 °C·d4 065 °C·d3 889 °C·d1-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,4 °C1,4 °C1,3 °C2-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)72 %71 %70 %1-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)24 d.25 d.26 d.59-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)182 d.180 d.168 d.1-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)80 %79 %80 %11-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)123 d.119 d.110 d.1-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)60 d.57 d.47 d.1-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)13 d.13 d.13 d.17-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)28 mm28 mm28 mm24-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)197 d.199 d.204 d.60-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)234 mm233 mm234 mm26-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)124 mm128 mm131 mm44-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)139 mm134 mm104 mm1-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)21 %20 %16 %1-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,6 d.2,5 d.2,0 d.4-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)54 mm53 mm54 mm27-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,3 °C7,3 °C7,7 °C53-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)92 d.86 d.74 d.1-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)148 d.149 d.152 d.46-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 018 kWh/m²1 011 kWh/m²1 022 kWh/m²42-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)457 kWh/m²455 kWh/m²457 kWh/m²27-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)61 kWh/m²59 kWh/m²61 kWh/m²27-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)10,1 °C10,3 °C10,8 °C58-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,3 °C3,5 °C3,8 °C59-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,8 °C6,9 °C7,0 °C46-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,8 m/s3,7 m/s3,6 m/s9-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)35 d.34 d.34 d.25-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,3 m/s6,2 m/s6,2 m/s14-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)240 W/m²225 W/m²228 W/m²18-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)6,8 °C–7,5 °C54-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,3 °C–18,4 °C31-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−4,1 °C–−2,8 °C58-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)123–1103-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)665 mm–666 mm31-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)4 116–3 8844-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)8–1040-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)5615 005186 59853-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)40,6 ‰39,7 ‰42,0 ‰33-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)3423 018140 26750-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)24,8 ‰23,9 ‰27,4 ‰36-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)2,2 ‰1,9 ‰2,2 ‰31-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)42,7 %37,6 %39,1 %16-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)55499449-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,7 10 000 gyv.4,4 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.24-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)81274 16657-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)0,6 1 000 gyv.1,0 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.52-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)3,599,57 03144-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,260,810,4237-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)0,87 M EUR98,316 10245-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)0 %4 %5 %42-a vieta iš 51
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)2,035,05 53549-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,150,280,2340-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)0,53 M EUR17,074 53748-a vieta iš 60
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)374419 00144-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,7 1 000 gyv.3,6 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.28-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)15k€15k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)324 darbo vietų5 397164 70854-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)23,8 darbo vietų / 1 000 gyv.44,0 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.54-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 353 €–1 300 €22-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)77,4 %78,8 %80,5 %37-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)19,8 %17,1 %24,0 %43-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)5,6 %18,3 %14,0 %57-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)13,0 %10,6 %9,1 %6-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)4,6 %7,4 %9,7 %56-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)12,3 %17,1 %6,9 %8-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)9,0 %8,7 %9,0 %29-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)3,7 %3,3 %2,6 %12-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)3,4 %1,5 %2,3 %14-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)14,4 %14,4 %6,8 %

Turizmas

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)29 vnt.207 vnt.3 035 vnt.21-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)2,1 vnt.1,6 vnt.0,7 vnt.6-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)251 vnt.1 639 vnt.35 020 vnt.23-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)700–47621-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)50,7 vietos / 1 000 gyv.37,7 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.6-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)24,1 vietos / įstaigą22,8 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą26-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)18,3 %–30,9 %40-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)24,1 %–32,8 %40-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)24,0 %–13,6 %12-a vieta iš 49
Vietų poilsio namuose dalis (2024)33,6 %–14,8 %7-a vieta iš 32
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)20,5 %–39,5 %43-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)15,6 %–26,1 %44-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)20 924–19 55824-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)1,5 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją12-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)9,9 %–20,2 %34-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,4 %–1,3 %16-a vieta iš 39
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)3,3 %–3,0 %17-a vieta iš 40
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,0 %–0,4 %29-a vieta iš 35
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)0,1 %–0,3 %27-a vieta iš 37
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)32,7 %–56,8 %28-a vieta iš 36
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)11,7 %–13,0 %26-a vieta iš 42
Nakvynių poilsio namuose dalis (2024)51,3 %–5,8 %2-a vieta iš 22

Judumas

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)13942 80241-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)6,17,78,855-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)5,88,910,158-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)44568948-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)5,77,16,236-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)7,0 %18,7 %17,9 %57-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)32,6 %27,8 %28,6 %18-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)14,0 %16,5 %17,8 %46-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)7,0 %9,1 %7,2 %31-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)202585 90749-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)1,47 ‰2,10 ‰1,42 ‰29-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)57,1 %44,1 %51,7 %22-a vieta iš 59
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)4612010-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)39571 62213-a vieta iš 60

Visuomenė

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)10,2 ‰9,0 ‰7,3 ‰5-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)967318 84738-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)70,6 10 000 gyv.59,6 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.9-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)6,6 100 km²10,1 100 km²9,5 100 km²46-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)251418608-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)33753045-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)33877354-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,2 10 000 gyv.3,1 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.49-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)33970846-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,2 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.30-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)241161 15517-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)17,7 10 000 gyv.9,5 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.1-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)7562 12643-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,2 10 000 gyv.4,6 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.21-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)26979558-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,5 10 000 gyv.5,6 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.51-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)241616115-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)1,7 100 km²2,2 100 km²0,9 100 km²13-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)413685 17450-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)30,2 10 000 gyv.30,0 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.11-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,2 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.53-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)75447421-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)51,5 100 000 gyv.44,0 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.5-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)099331-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)0,0 100 000 gyv.7,3 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.31-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)2 88624 305770 76451-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)226,1205,2199,016-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)15,0215,0112,3212-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)30,9933,1330,0226-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)6,847,795,5519-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)60,2643,2243,331-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)32,7822,3422,532-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)46,3736,6435,5011-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,181,861,7747-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)31412113-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)100 %100 %100 %1-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)0 %0 %0 %5-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)1 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml43-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)1 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml41-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)20,0 %16,0 %6,2 %8-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)7,2 µg/m³7,5 µg/m³7,9 µg/m³57-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)3,5 µg/m³3,9 µg/m³4,4 µg/m³55-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)101 µg/m³101 µg/m³102 µg/m³39-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)166 m–102 m4-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)3,3 °–2,7 °14-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,9 %–0,2 %7-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)1,7 %–2,8 %55-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)50,2 %–58,9 %40-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)33,5 %–28,0 %16-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)5,4 %–4,8 %20-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)1,4 %–0,6 %11-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)7,8 %–1,1 %7-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,4 %–0,7 %56-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,4 %0,5 %0,6 %55-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)344 m²/gyv.268 m²/gyv.245 m²/gyv.3-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)60 %–68 %44-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)11 %–21 %58-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)18,5 %5,7 %2,0 %4-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)268,1 km²414,5 km²3 075 km²3-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)26,4 %18,9 %9,8 %7-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)81 lovų92127 80043-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)5,7 lovų / 1 000 gyv.7,4 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.21-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)2,5 lovų / 1 000 gyv.3,8 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.19-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)1 įstaigų713325-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)786 hospitalizacijų16 436899 57646-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)49,1 %–65,9 %42-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)10,6 d.6,0 d.5,6 d.1-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)17,0 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą47-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)10,15 %4,81 %4,01 %1-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)23,2 ‰18,7 ‰15,6 ‰1-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)22,4 ‰18,2 ‰15,2 ‰1-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)23573649-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)1,5 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.46-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)7681 08446-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,2 10 000 gyv.5,5 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.22-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)5–741-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)4,0 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.5-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)4451 02154-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)3,2 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.30-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)0711748-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)31844029-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)2,4 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.5-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisIgnalinos rajono savivaldybėUtenos apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)221111 18013-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)16,2 / 10 tūkst. gyv.9,0 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.3-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)1,5 / 100 km²1,5 / 100 km²1,4 / 100 km²25-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)252476 58450-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)18,4 / 10 tūkst. gyv.20,1 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.30-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)41 %45 %42 %34-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)251342 51835-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)18,4 / 10 tūkst. gyv.10,9 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.9-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)44 %30 %41 %18-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)291311 96025-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)21,3 / 10 tūkst. gyv.10,7 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.6-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)15,8 / 1 000 gyv.13,0 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.4-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)59–8743-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)4,3 / 1 000 gyv.3,3 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.9-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)4,5 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus10-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)28,7 %22,2 %18,4 %5-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)11,4 %9,8 %12,3 %32-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)10,1 %14,8 %17,0 %47-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)2,2 %2,6 %4,2 %49-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)2,5 %2,2 %3,0 %34-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)9,3 / 100 tūkst. gyv. per metus5,3 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus3-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)3,0 / 10 tūkst. gyv. per metus1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus3-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)1,1 %0,7 %1,2 %32-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)1,7 %1,0 %1,8 %30-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)2,0 %1,2 %2,1 %30-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)1,0 %0,7 %1,1 %34-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0052 g0,0062 g0,0075 g49-a vieta iš 60

Ignalinos rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 7,8 °C, 1951 m. – 5,6 °C

2468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+282 mm+48,0 %

2025 m. – 870 mm, 1951 m. – 588 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−17 d.−47,2 %

2025 m. – 19 d., 1951 m. – 36 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−794 °C·d−17,6 %

2025 m. – 3 721 °C·d, 1951 m. – 4 515 °C·d

3 0004 0005 0006 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9,0 proc. p.

2025 m. – 72 %, 1951 m. – 63 %

607080902025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−30 d.−58,8 %

2025 m. – 21 d., 1951 m. – 51 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+25 d.+16,7 %

2025 m. – 175 d., 1951 m. – 150 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+4,0 proc. p.

2025 m. – 83 %, 1951 m. – 79 %

7580852025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−42 d.−28,4 %

2025 m. – 106 d., 1951 m. – 148 d.

501001502002025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−32 d.−46,4 %

2025 m. – 37 d., 1951 m. – 69 d.

0501001502025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+7 d.+58,3 %

2025 m. – 19 d., 1951 m. – 12 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+18 mm+66,7 %

2025 m. – 45 mm, 1951 m. – 27 mm

02040602025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+60 d.+34,7 %

2025 m. – 233 d., 1951 m. – 173 d.

1502002502025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+249 mm+163,8 %

2025 m. – 401 mm, 1951 m. – 152 mm

1002003004005002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−46 mm−31,1 %

2025 m. – 102 mm, 1951 m. – 148 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−97 mm−57,1 %

2025 m. – 73 mm, 1951 m. – 170 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−21,0 proc. p.

2025 m. – 8 %, 1951 m. – 29 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−7,0 d.

2025 m. – 0,0 d., 1951 m. – 7,0 d.

05102025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+42 mm+97,7 %

2025 m. – 85 mm, 1951 m. – 43 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,3 °C

2025 m. – 7,8 °C, 1951 m. – 6,4 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−64 d.−48,9 %

2025 m. – 67 d., 1951 m. – 131 d.

0501001502002025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+6 d.+4,5 %

2025 m. – 139 d., 1951 m. – 133 d.

1201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−89 kWh/m²−8,3 %

2025 m. – 986 kWh/m², 1951 m. – 1 075 kWh/m²

8009001 0001 100202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−62 kWh/m²−12,3 %

2025 m. – 443 kWh/m², 1951 m. – 505 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−2 kWh/m²−3,2 %

2025 m. – 61 kWh/m², 1951 m. – 63 kWh/m²

506070802025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 11,1 °C, 1951 m. – 9,0 °C

681012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 4,4 °C, 1951 m. – 2,5 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,2 °C

2025 m. – 6,7 °C, 1951 m. – 6,5 °C

56782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

0,0 m/s−1,1 %

2025 m. – 3,7 m/s, 1951 m. – 3,7 m/s

3,253,503,754,004,252025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+8 d.+34,8 %

2025 m. – 31 d., 1951 m. – 23 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−1,7 %

2025 m. – 6,2 m/s, 1951 m. – 6,3 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−21 W/m²−8,5 %

2025 m. – 226 W/m², 1951 m. – 247 W/m²

1502002503003502025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+2,1 °C

2025 m. – 7,8 °C, 1950 m. – 5,7 °C

2468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−25−19,1 %

2025 m. – 106, 1950 m. – 131

501001502002025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

+144 mm+19,8 %

2025 m. – 870 mm, 1950 m. – 726 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+4,0+400,0 %

2025 m. – 5,0, 2021 m. – 1,0

024620252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

−25 darbo vietų−7,2 %

2025 m. – 324 darbo vietų, 2010 m. – 349 darbo vietų

05001 0001 500202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−7,2 darbo vietų / 1 000 gyv.−23,3 %

2025 m. – 23,8 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 31,1 darbo vietų / 1 000 gyv.

0255075100202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+803 €+146,0 %

2025 m. – 1 353 €, 2018 m. – 550 €

5001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+17,6 proc. p.

2025 m. – 77,4 %, 2018 m. – 59,8 %

4060802025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

−0,1 proc. p.

2025 m. – 19,8 %, 2018 m. – 19,9 %

15202530352025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

−0,2 proc. p.

2025 m. – 5,6 %, 2018 m. – 5,8 %

51015202025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

+7,2 proc. p.

2025 m. – 13,0 %, 2018 m. – 5,8 %

5,07,510,012,515,02025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−22,6 proc. p.

2025 m. – 4,6 %, 2018 m. – 27,2 %

01020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+8,1 proc. p.

2025 m. – 12,3 %, 2018 m. – 4,2 %

0510152025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−4,3 proc. p.

2025 m. – 9,0 %, 2018 m. – 13,3 %

51015202025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

+1,2 proc. p.

2025 m. – 3,7 %, 2018 m. – 2,5 %

123452025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+3,3 proc. p.

2025 m. – 3,4 %, 2018 m. – 0,1 %

0242025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

+134+23,7 %

2024 m. – 700, 2019 m. – 566

4006008001 000202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

+13,9 vietos / 1 000 gyv.+38,0 %

2024 m. – 50,7 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 36,7 vietos / 1 000 gyv.

3040506070202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+3,9 proc. p.

2024 m. – 20,5 %, 2013 m. – 16,6 %

0204060202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+6,1 proc. p.

2024 m. – 15,6 %, 2013 m. – 9,5 %

0204060202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

+7 357+54,2 %

2024 m. – 20 924, 2020 m. – 13 567

10 00015 00020 00025 00030 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

+0,6 nakv. / gyventoją+67,8 %

2024 m. – 1,5 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,9 nakv. / gyventoją

0,51,01,52,020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+6,3 proc. p.

2024 m. – 9,9 %, 2020 m. – 3,6 %

05102024202320222020
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,9 proc. p.

2024 m. – 1,4 %, 2020 m. – 0,5 %

0,00,51,01,52024202320222020
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+3,2 proc. p.

2024 m. – 3,3 %, 2020 m. – 0,1 %

0242024202320222020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,2 proc. p.

2023 m. – 0,2 %, 2020 m. – 0,0 %

0,00,10,2202320222020
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,1 proc. p.

2024 m. – 0,1 %, 2022 m. – 0,0 %

0,000,050,10202420232022
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2022–2024

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,4 proc. p.

2023 m. – 0,8 %, 2020 m. – 1,2 %

0,00,51,01,5202320222020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−0,8 proc. p.

2023 m. – 0,0 %, 2020 m. – 0,8 %

0,00,51,0202320212020
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

+1,4 proc. p.

2024 m. – 32,7 %, 2022 m. – 31,3 %

30323436202420232022
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2022–2024

Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis

+4,3 proc. p.

2023 m. – 4,5 %, 2020 m. – 0,2 %

0246202320212020
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (%), 2020–2023

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

−5,0 proc. p.

2024 m. – 11,7 %, 2020 m. – 16,7 %

10203020242023202220212020
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2020–2024

Nakvynių poilsio namuose dalis

−2,2 proc. p.

2024 m. – 51,3 %, 2020 m. – 53,5 %

3040506020242023202220212020
Nakvynių poilsio namuose dalis (%), 2020–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

−1−7,1 %

2025 m. – 13, 2013 m. – 14

510152025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,3+5,0 %

2025 m. – 6,1, 2019 m. – 5,8

5,56,06,52025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−2,2−27,5 %

2025 m. – 5,8, 2019 m. – 8,0

567892025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−2−33,3 %

2025 m. – 4, 2017 m. – 6

24620252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

+2,0+53,1 %

2025 m. – 5,7, 2019 m. – 3,7

2462025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−11,4 proc. p.

2025 m. – 7,0 %, 2017 m. – 18,4 %

510152020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+16,3 proc. p.

2025 m. – 32,6 %, 2017 m. – 16,3 %

1020304020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−8,4 proc. p.

2025 m. – 14,0 %, 2017 m. – 22,4 %

101520253020252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

−8,4 proc. p.

2025 m. – 7,0 %, 2017 m. – 15,4 %

510152020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−262−8,3 %

2025 m. – 2 886, 2019 m. – 3 148

2 0003 0004 0005 0002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−29,8−11,6 %

2025 m. – 226,1, 2021 m. – 255,9

22024026028020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,70+4,9 %

2025 m. – 15,02, 2021 m. – 14,32

14,014,515,015,520252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+3,08+11,0 %

2025 m. – 30,99, 2023 m. – 27,91

26283032202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,32+4,0 %

2025 m. – 60,26, 2023 m. – 57,94

56586062202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,03−3,0 %

2025 m. – 32,78, 2021 m. – 33,81

3132333420252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,59+1,3 %

2025 m. – 46,37, 2022 m. – 45,78

444546472025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,65+122,6 %

2025 m. – 1,18, 2023 m. – 0,53

0,500,751,001,25202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 3, 2021 m. – 3

3,03,54,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %

100,0100,5101,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %

0,00,51,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

−2 KSV/100 ml−71,4 %

2023 m. – 1 KSV/100 ml, 2021 m. – 4 KSV/100 ml

1234202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

−2 KSV/100 ml−66,7 %

2023 m. – 1 KSV/100 ml, 2021 m. – 3 KSV/100 ml

123202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−1,6 µg/m³−18,2 %

2024 m. – 7,2 µg/m³, 2018 m. – 8,8 µg/m³

468102024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,5 µg/m³−12,5 %

2024 m. – 3,5 µg/m³, 2018 m. – 4,0 µg/m³

2,53,03,54,02024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−2 µg/m³−1,9 %

2024 m. – 101 µg/m³, 2018 m. – 102 µg/m³

80901001102024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

−0,1 proc. p.

2018 m. – 1,7 %, 2000 m. – 1,8 %

1,61,71,82018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−3,3 proc. p.

2018 m. – 50,2 %, 2000 m. – 53,5 %

5052542018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

+0,7 proc. p.

2018 m. – 33,5 %, 2000 m. – 32,8 %

32,533,033,534,02018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+2,5 proc. p.

2018 m. – 5,4 %, 2000 m. – 2,9 %

234562018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

+0,1 proc. p.

2018 m. – 1,4 %, 2000 m. – 1,3 %

1,301,351,402018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

+0,2 proc. p.

2018 m. – 7,8 %, 2000 m. – 7,6 %

7,67,77,82018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,1 proc. p.

2020 m. – 0,4 %, 1975 m. – 0,2 %

0,200,250,300,350,4020202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−83 lovų−50,6 %

2023 m. – 81 lovų, 2001 m. – 164 lovų

50100150200202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

+0,2 lovų / 1 000 gyv.+4,2 %

2023 m. – 5,7 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 5,5 lovų / 1 000 gyv.

5,005,255,505,7520232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−1,2 lovų / 1 000 gyv.−32,3 %

2023 m. – 2,5 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,8 lovų / 1 000 gyv.

2,02,53,03,54,020232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−1 įstaigų−50,0 %

2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 2 įstaigų

1,01,52,0202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−3 116 hospitalizacijų−79,9 %

2023 m. – 786 hospitalizacijų, 2001 m. – 3 902 hospitalizacijų

02 0004 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

−14,1 proc. p.

2023 m. – 49,1 %, 2001 m. – 63,3 %

20406080202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

+1,7 d.+19,7 %

2023 m. – 10,6 d., 2001 m. – 8,8 d.

681012202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

−9,2 pac. / lovą−35,2 %

2023 m. – 17,0 pac. / lovą, 2001 m. – 26,2 pac. / lovą

10203040202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+7,95 proc. p.

2023 m. – 10,15 %, 2001 m. – 2,20 %

051015202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+2,2 ‰+10,5 %

2025 m. – 23,2 ‰, 1994 m. – 21,0 ‰

01002003002025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

+1+25,0 %

2025 m. – 5, 2010 m. – 4

345202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−7−63,6 %

2025 m. – 4, 2010 m. – 11

2,55,07,510,012,5202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

0

2025 m. – 0, 2010 m. – 0

0,00,51,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

−2−40,0 %

2025 m. – 3, 2010 m. – 5

3456202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

+0,8 / 1 000 gyv.+5,1 %

2025 m. – 15,8 / 1 000 gyv., 2015 m. – 15,1 / 1 000 gyv.

10152025202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−83−58,5 %

2025 m. – 59, 2015 m. – 142

050100150202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−4,0 / 1 000 gyv.−47,8 %

2025 m. – 4,3 / 1 000 gyv., 2015 m. – 8,3 / 1 000 gyv.

246810202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Ignalinos rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

13 00014 00015 00016 00017 00018 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Ignalinos rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 17 077, 2025 m. – 13 592.

MetaiGyventojų skaičius
202015 053
202114 782
202214 464
202314 147
202413 817
202513 592

Ignalinos rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Ignalinos rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Ignalinos rajono savivaldybė)

Ignalinos rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
984kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 40° kampu
Šilčiausias mėnuo
18,6°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−4,4°C
sausis
Našiausias mėnuo
133kWh
birželis

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Ignalinos rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Ignalinos rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
4 920kWh
Sutaupoma per metus
680 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,8metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 984 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis16−4,4
vasaris34−4,2
kovas760,2
balandis1166,8
gegužė15712,7
birželis17217,0
liepa16318,6
rugpjūtis13517,7
rugsėjis8712,8
spalis446,9
lapkritis162,3
gruodis10−1,5

Klimatas pagal mėnesius: Ignalinos rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,3°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−4,1°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
80mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Ignalinos rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−4,1−6,3−2,241
vasaris−3,8−6,4−1,538
kovas0,2−3,03,340
balandis6,92,411,246
gegužė12,67,417,166
birželis16,111,320,477
liepa18,313,622,680
rugpjūtis17,212,521,878
rugsėjis12,28,316,355
spalis6,43,79,357
lapkritis1,5−0,43,244
gruodis−2,3−4,1−0,744
Metai6,83,210,1666

Analizės, kuriose figūruoja Ignalinos rajono savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Ignalinos rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Ignalinos rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 13 592 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 54-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Ignalinos rajono savivaldybė: koks plotas?

Ignalinos rajono savivaldybė: plotas – 1 447,0 km², gyventojų tankis – 9 gyv./km².

Ignalinos rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Ignalinos rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 17 077 iki 13 592 (−20,4 %).

Kur yra Ignalinos rajono savivaldybė?

Ignalinos rajono savivaldybė yra apskrityje: Utenos apskritis. Platuma 55,333, ilguma 26,233.

Ignalinos rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė?

Ignalinos rajono savivaldybė: rodiklio „Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)“ reikšmė (1991-2020) – 4 133 °C·d; šalies mediana – 3 889 °C·d. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Ignalinos rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose“ reikšmė?

Ignalinos rajono savivaldybė: rodiklio „Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose“ reikšmė (2023) – 10,6 d.; šalies mediana – 5,6 d. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 47 savivaldybių.

Ignalinos rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Ignalinos rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 984 kWh.

Ignalinos rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Ignalinos rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Švenčionių rajono savivaldybė (24 km), Visagino savivaldybė (33 km), Zarasų rajono savivaldybė (37 km), Utenos rajono savivaldybė (40 km), Molėtų rajono savivaldybė (52 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.