Zagrożenia · 2021-2025

Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfu: ranking samorządów

Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfu: na pierwszym miejscu Rejon solecznicki (42,9%), na ostatnim Kowno (6,1%). Mediana dla 58 samorządów: 18,4%.

Podium i top 100

Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
#SamorządOkręgUdział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfu
1Rejon solecznickiOkręg wileński42,9%
2Samorząd rejonu łoździejskiegoOkręg olicki31,8%
3Rejon orańskiOkręg olicki31,2%
4Rejon janowskiOkręg kowieński29,5%
5Samorząd rejonu ignalińskiegoOkręg uciański28,7%
6Samorząd rejonu malackiegoOkręg uciański28,5%
7Samorząd rejonu trockiegoOkręg wileński26,7%
7Rejon wileńskiOkręg wileński26,7%
9Samorząd elektreńskiOkręg wileński26,5%
10Samorząd pojeskiOkręg tauroski25,4%
11Rejon święciańskiOkręg wileński25,3%
12Samorząd kozłoworudzkiOkręg mariampolski24,0%
13Samorząd rejonu jezioroskiegoOkręg uciański23,8%
14Rejon koszedarskiOkręg kowieński22,8%
14Rejon możejskiOkręg telszański22,8%
16Rejon kalwaryjskiOkręg mariampolski22,1%
17Samorząd rejonu oniksztyńskiegoOkręg uciański22,0%
18Rejon kiejdańskiOkręg kowieński20,9%
19Rejon okmiańskiOkręg szawelski20,7%
19Rejon poniewieskiOkręg poniewieski20,7%
21Samorząd rejonu jurborckiegoOkręg tauroski20,4%
21Rejon preńskiOkręg kowieński20,4%
23Samorząd rejonu szackiegoOkręg mariampolski19,6%
23Samorząd rejonu szawelskiegoOkręg szawelski19,6%
25Samorząd druckienickiOkręg olicki19,4%
25Samorząd rejonu szyrwinckiegoOkręg wileński19,4%
27Samorząd rejonu tauroskiegoOkręg tauroski18,9%
28Rejon wiłkomierskiOkręg wileński18,7%
29Samorząd rejonu poswolskiegoOkręg poniewieski18,5%
30Rejon radziwiliskiOkręg szawelski18,3%
31Samorząd rejonu pokrojskiegoOkręg szawelski18,1%
32Rejon kowieńskiOkręg kowieński17,2%
33Samorząd rejonu janiskiegoOkręg szawelski16,9%
34Rejon kupiszeckiOkręg poniewieski16,4%
35Rejon szyłokarczemskiOkręg kłajpedzki16,2%
36Samorząd rejonu birżańskiegoOkręg poniewieski15,9%
37Rejon telszańskiOkręg telszański15,8%
37Samorząd rejonu uciańskiegoOkręg uciański15,8%
39Rejon birsztańskiOkręg kowieński15,7%
40Samorząd rejonu wyłkowyskiegoOkręg mariampolski15,0%
41Samorząd rejonu kielmskiegoOkręg szawelski14,3%
41Samorząd retowskiOkręg telszański14,3%
41Samorząd rejonu rakiskiegoOkręg poniewieski14,3%
44Rejon rosieńskiOkręg kowieński13,8%
45Samorząd rejonu kłajpedzkiegoOkręg kłajpedzki13,6%
46Samorząd mariampolskiOkręg mariampolski12,3%
47Samorząd rejonu kretyngańskiegoOkręg kłajpedzki12,1%
48SzawleOkręg szawelski12,0%
49Samorząd neryńskiOkręg kłajpedzki11,9%
50Rejon szkudzkiOkręg kłajpedzki11,5%
51Samorząd rejonu szyłelskiegoOkręg tauroski10,7%
52Samorząd rejonu płungiańskiegoOkręg telszański10,0%
53Samorząd miejski KłajpedaOkręg kłajpedzki9,9%
53Samorząd miejski PoniewieżOkręg poniewieski9,9%
55Rejon wisagińskiOkręg uciański9,6%
56Samorząd miasta WilnaOkręg wileński8,5%
57PołągaOkręg kłajpedzki8,3%
58KownoOkręg kowieński6,1%

Porównanie okręgów

Średnie ważone według „Liczba pożarów”.

Inne rankingi na ten sam temat

Liczba syren ostrzegawczych ochrony ludnościSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 10 000 mieszkańcówSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 100 km²Liczba schronówSchrony na 10 000 mieszkańcówMiejsca w schronach jako odsetek liczby mieszkańcówLiczba obiektów ochrony zbiorowejObiekty ochrony zbiorowej na 10 000 mieszkańcówLiczba miejsc przewidzianych w obiektach ochrony zbiorowej, % mieszkańcówLiczba punktów ewakuacyjnychPunkty ewakuacyjne na 10 000 mieszkańcówZdarzenia służby pożarniczo-ratowniczej (pożary, akcje ratownicze i inne) na 1000 mieszkańcówLiczba pożarówPożary na 1000 mieszkańcówLiczba pożarów na 1000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Udział pożarów odpadów i śmieciUdział pożarów kominów i piecówUdział pożarów pojazdówUdział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznychLiczba ofiar śmiertelnych pożarów na 100 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2016–2025Liczba obiektów budowlanych zniszczonych przez pożary na 10 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 500 lat)Powierzchnia terenu pod wodą głębszą niż 1 m w czasie powodzi rzecznej o okresie powrotu 100 latZagrożenie sejsmiczne: szczytowe przyspieszenie gruntu (10% w ciągu 50 lat)

Najczęściej zadawane pytania

Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfu”?

Rejon solecznicki zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfu”: 42,9%.

Jaka jest mediana wskaźnika „Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfu”?

Mediana dla 58 samorządów w zestawieniu: 18,4%.