Zagrożenia · 2021-2025
Udział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznych: ranking samorządów
Udział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznych: na pierwszym miejscu Rejon rosieński (10,0%), na ostatnim Rejon wileński (0,4%). Mediana dla 58 samorządów: 3,0%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznych |
|---|---|---|---|
| 1 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 10,0% |
| 2 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 9,8% |
| 3 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 7,8% |
| 4 | Szawle | Okręg szawelski | 7,5% |
| 5 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 7,0% |
| 6 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 6,4% |
| 7 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 6,3% |
| 8 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 6,1% |
| 9 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 5,1% |
| 10 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 4,9% |
| 11 | Rejon preński | Okręg kowieński | 4,8% |
| 11 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 4,8% |
| 13 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 4,7% |
| 13 | Rejon orański | Okręg olicki | 4,7% |
| 15 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 4,6% |
| 16 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 4,4% |
| 17 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 4,3% |
| 18 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 4,2% |
| 19 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 4,1% |
| 19 | Rejon święciański | Okręg wileński | 4,1% |
| 21 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 4,0% |
| 22 | Kowno | Okręg kowieński | 3,9% |
| 22 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 3,9% |
| 24 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 3,7% |
| 25 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 3,6% |
| 26 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 3,3% |
| 26 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 3,3% |
| 26 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 3,3% |
| 29 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 3,0% |
| 29 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 3,0% |
| 31 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 2,8% |
| 31 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 2,8% |
| 31 | Rejon telszański | Okręg telszański | 2,8% |
| 34 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 2,5% |
| 35 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 2,4% |
| 35 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 2,4% |
| 37 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 2,3% |
| 38 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 2,1% |
| 39 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 2,0% |
| 39 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 2,0% |
| 39 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 2,0% |
| 42 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 1,9% |
| 43 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 1,8% |
| 44 | Rejon możejski | Okręg telszański | 1,6% |
| 44 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 1,6% |
| 46 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 1,5% |
| 46 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 1,5% |
| 46 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 1,5% |
| 49 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 1,4% |
| 50 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 1,3% |
| 51 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 1,1% |
| 51 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 1,1% |
| 53 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 1,0% |
| 53 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 1,0% |
| 55 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 0,7% |
| 55 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 0,7% |
| 57 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 0,5% |
| 58 | Rejon wileński | Okręg wileński | 0,4% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Liczba pożarów”.
- Okręg olicki5,2%
- Okręg szawelski5,1%
- Okręg poniewieski3,8%
- Okręg kowieński3,5%
- Okręg tauroski3,4%
- Okręg kłajpedzki3,4%
- Okręg mariampolski3,1%
- Okręg uciański2,2%
- Okręg telszański2,1%
- Okręg wileński1,7%
Inne rankingi na ten sam temat
Liczba syren ostrzegawczych ochrony ludnościSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 10 000 mieszkańcówSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 100 km²Liczba schronówSchrony na 10 000 mieszkańcówMiejsca w schronach jako odsetek liczby mieszkańcówLiczba obiektów ochrony zbiorowejObiekty ochrony zbiorowej na 10 000 mieszkańcówLiczba miejsc przewidzianych w obiektach ochrony zbiorowej, % mieszkańcówLiczba punktów ewakuacyjnychPunkty ewakuacyjne na 10 000 mieszkańcówZdarzenia służby pożarniczo-ratowniczej (pożary, akcje ratownicze i inne) na 1000 mieszkańcówLiczba pożarówPożary na 1000 mieszkańcówLiczba pożarów na 1000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfuUdział pożarów odpadów i śmieciUdział pożarów kominów i piecówUdział pożarów pojazdówLiczba ofiar śmiertelnych pożarów na 100 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2016–2025Liczba obiektów budowlanych zniszczonych przez pożary na 10 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 500 lat)Powierzchnia terenu pod wodą głębszą niż 1 m w czasie powodzi rzecznej o okresie powrotu 100 latZagrożenie sejsmiczne: szczytowe przyspieszenie gruntu (10% w ciągu 50 lat)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznych”?
Rejon rosieński zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznych”: 10,0%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznych”?
Mediana dla 58 samorządów w zestawieniu: 3,0%.