Zagrożenia · 2024
Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)
Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat): na pierwszym miejscu Samorząd pojeski (25,3%), na ostatnim Samorząd rejonu malackiego (0,1%). Mediana dla 57 samorządów: 1,8%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat) |
|---|---|---|---|
| 1 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 25,3% |
| 2 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 13,3% |
| 3 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 12,6% |
| 4 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 9,3% |
| 5 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 7,4% |
| 6 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 7,2% |
| 7 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 6,6% |
| 8 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 6,4% |
| 9 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 6,0% |
| 10 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 6,0% |
| 11 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 5,0% |
| 12 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 4,2% |
| 13 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 4,2% |
| 14 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 3,9% |
| 15 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 3,7% |
| 15 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 3,7% |
| 17 | Olita | Okręg olicki | 3,6% |
| 18 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 3,5% |
| 19 | Kowno | Okręg kowieński | 3,3% |
| 20 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 3,1% |
| 21 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 2,5% |
| 22 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 2,5% |
| 23 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 2,5% |
| 24 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 2,4% |
| 25 | Rejon możejski | Okręg telszański | 2,3% |
| 26 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 2,0% |
| 27 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 1,9% |
| 28 | Rejon orański | Okręg olicki | 1,9% |
| 29 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 1,8% |
| 30 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 1,7% |
| 31 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 1,6% |
| 32 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 1,5% |
| 33 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 1,5% |
| 34 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 1,4% |
| 35 | Rejon olicki | Okręg olicki | 1,4% |
| 36 | Rejon święciański | Okręg wileński | 1,4% |
| 37 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 1,3% |
| 37 | Rejon preński | Okręg kowieński | 1,3% |
| 39 | Rejon wileński | Okręg wileński | 1,3% |
| 40 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 1,2% |
| 41 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 1,2% |
| 42 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 1,2% |
| 42 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 1,2% |
| 42 | Rejon telszański | Okręg telszański | 1,2% |
| 45 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 1,1% |
| 46 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 1,1% |
| 47 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 1,0% |
| 48 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 0,9% |
| 49 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 0,9% |
| 50 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 0,9% |
| 51 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 0,9% |
| 52 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 0,8% |
| 53 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 0,8% |
| 54 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 0,7% |
| 55 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 0,6% |
| 56 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 0,5% |
| 57 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 0,1% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Powierzchnia”.
- Okręg kłajpedzki6,9%
- Okręg tauroski5,4%
- Okręg mariampolski3,7%
- Okręg poniewieski3,5%
- Okręg szawelski2,7%
- Okręg kowieński2,1%
- Okręg olicki1,7%
- Okręg telszański1,4%
- Okręg wileński1,2%
- Okręg uciański1,0%
Inne rankingi na ten sam temat
Liczba syren ostrzegawczych ochrony ludnościSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 10 000 mieszkańcówSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 100 km²Liczba schronówSchrony na 10 000 mieszkańcówMiejsca w schronach jako odsetek liczby mieszkańcówLiczba obiektów ochrony zbiorowejObiekty ochrony zbiorowej na 10 000 mieszkańcówLiczba miejsc przewidzianych w obiektach ochrony zbiorowej, % mieszkańcówLiczba punktów ewakuacyjnychPunkty ewakuacyjne na 10 000 mieszkańcówZdarzenia służby pożarniczo-ratowniczej (pożary, akcje ratownicze i inne) na 1000 mieszkańcówLiczba pożarówPożary na 1000 mieszkańcówLiczba pożarów na 1000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfuUdział pożarów odpadów i śmieciUdział pożarów kominów i piecówUdział pożarów pojazdówUdział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznychLiczba ofiar śmiertelnych pożarów na 100 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2016–2025Liczba obiektów budowlanych zniszczonych przez pożary na 10 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 500 lat)Powierzchnia terenu pod wodą głębszą niż 1 m w czasie powodzi rzecznej o okresie powrotu 100 latZagrożenie sejsmiczne: szczytowe przyspieszenie gruntu (10% w ciągu 50 lat)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)”?
Samorząd pojeski zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)”: 25,3%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)”?
Mediana dla 57 samorządów w zestawieniu: 1,8%.