Zagrożenia · 2021-2025
Udział pożarów odpadów i śmieci: ranking samorządów
Udział pożarów odpadów i śmieci: na pierwszym miejscu Samorząd miasta Wilna (39,8%), na ostatnim Samorząd retowski (3,8%). Mediana dla 58 samorządów: 12,3%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział pożarów odpadów i śmieci |
|---|---|---|---|
| 1 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 39,8% |
| 2 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 37,9% |
| 3 | Kowno | Okręg kowieński | 36,2% |
| 4 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 31,4% |
| 5 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 30,5% |
| 6 | Szawle | Okręg szawelski | 29,6% |
| 7 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 28,8% |
| 8 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 27,5% |
| 9 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 24,7% |
| 10 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 20,9% |
| 11 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 19,8% |
| 12 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 19,3% |
| 13 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 19,0% |
| 14 | Rejon wileński | Okręg wileński | 18,0% |
| 15 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 17,3% |
| 16 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 16,8% |
| 17 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 16,5% |
| 18 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 16,2% |
| 19 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 16,1% |
| 20 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 15,3% |
| 20 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 15,3% |
| 22 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 15,2% |
| 23 | Rejon święciański | Okręg wileński | 14,0% |
| 24 | Rejon możejski | Okręg telszański | 13,9% |
| 25 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 13,7% |
| 26 | Rejon preński | Okręg kowieński | 13,4% |
| 26 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 13,4% |
| 28 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 13,0% |
| 29 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 12,7% |
| 30 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 11,9% |
| 31 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 11,5% |
| 32 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 11,4% |
| 33 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 11,3% |
| 34 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 11,2% |
| 34 | Rejon telszański | Okręg telszański | 11,2% |
| 36 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 10,8% |
| 37 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 10,6% |
| 37 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 10,6% |
| 39 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 10,4% |
| 39 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 10,4% |
| 41 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 10,1% |
| 42 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 9,8% |
| 43 | Rejon orański | Okręg olicki | 9,7% |
| 44 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 9,2% |
| 45 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 8,9% |
| 46 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 8,8% |
| 47 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 8,2% |
| 47 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 8,2% |
| 49 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 8,0% |
| 50 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 7,7% |
| 51 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 7,6% |
| 52 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 7,3% |
| 53 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 7,2% |
| 54 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 6,8% |
| 55 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 6,5% |
| 56 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 5,7% |
| 57 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 4,5% |
| 58 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 3,8% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Liczba pożarów”.
- Okręg wileński28,8%
- Okręg kowieński23,4%
- Okręg kłajpedzki19,4%
- Okręg mariampolski18,9%
- Okręg poniewieski15,9%
- Okręg szawelski15,8%
- Okręg olicki11,3%
- Okręg telszański10,6%
- Okręg uciański9,8%
- Okręg tauroski8,9%
Inne rankingi na ten sam temat
Liczba syren ostrzegawczych ochrony ludnościSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 10 000 mieszkańcówSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 100 km²Liczba schronówSchrony na 10 000 mieszkańcówMiejsca w schronach jako odsetek liczby mieszkańcówLiczba obiektów ochrony zbiorowejObiekty ochrony zbiorowej na 10 000 mieszkańcówLiczba miejsc przewidzianych w obiektach ochrony zbiorowej, % mieszkańcówLiczba punktów ewakuacyjnychPunkty ewakuacyjne na 10 000 mieszkańcówZdarzenia służby pożarniczo-ratowniczej (pożary, akcje ratownicze i inne) na 1000 mieszkańcówLiczba pożarówPożary na 1000 mieszkańcówLiczba pożarów na 1000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfuUdział pożarów kominów i piecówUdział pożarów pojazdówUdział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznychLiczba ofiar śmiertelnych pożarów na 100 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2016–2025Liczba obiektów budowlanych zniszczonych przez pożary na 10 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 500 lat)Powierzchnia terenu pod wodą głębszą niż 1 m w czasie powodzi rzecznej o okresie powrotu 100 latZagrożenie sejsmiczne: szczytowe przyspieszenie gruntu (10% w ciągu 50 lat)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział pożarów odpadów i śmieci”?
Samorząd miasta Wilna zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział pożarów odpadów i śmieci”: 39,8%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział pożarów odpadów i śmieci”?
Mediana dla 58 samorządów w zestawieniu: 12,3%.