Zagrożenia · 2024
Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)
Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat): na pierwszym miejscu Samorząd pojeski (21,5%), na ostatnim Samorząd rejonu malackiego (0,1%). Mediana dla 57 samorządów: 1,2%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat) |
|---|---|---|---|
| 1 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 21,5% |
| 2 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 10,7% |
| 3 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 7,0% |
| 4 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 6,4% |
| 5 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 5,7% |
| 6 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 4,9% |
| 7 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 4,7% |
| 8 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 4,6% |
| 9 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 4,3% |
| 10 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 4,0% |
| 11 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 3,7% |
| 12 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 3,6% |
| 13 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 3,2% |
| 14 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 2,7% |
| 15 | Olita | Okręg olicki | 2,7% |
| 16 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 2,5% |
| 17 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 2,4% |
| 18 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 2,4% |
| 19 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 2,4% |
| 19 | Kowno | Okręg kowieński | 2,4% |
| 21 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 2,2% |
| 22 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 1,8% |
| 23 | Rejon możejski | Okręg telszański | 1,8% |
| 24 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 1,7% |
| 25 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 1,4% |
| 26 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 1,4% |
| 27 | Rejon orański | Okręg olicki | 1,2% |
| 28 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 1,2% |
| 29 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 1,2% |
| 30 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 1,2% |
| 31 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 1,1% |
| 32 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 1,1% |
| 33 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 1,1% |
| 34 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 1,0% |
| 35 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 1,0% |
| 36 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 1,0% |
| 37 | Rejon święciański | Okręg wileński | 0,9% |
| 38 | Rejon wileński | Okręg wileński | 0,9% |
| 39 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 0,9% |
| 40 | Rejon olicki | Okręg olicki | 0,9% |
| 41 | Rejon telszański | Okręg telszański | 0,9% |
| 42 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 0,8% |
| 43 | Rejon preński | Okręg kowieński | 0,8% |
| 44 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 0,8% |
| 45 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 0,8% |
| 46 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 0,8% |
| 47 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 0,7% |
| 48 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 0,7% |
| 48 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 0,7% |
| 50 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 0,6% |
| 51 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 0,6% |
| 51 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 0,6% |
| 53 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 0,6% |
| 54 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 0,6% |
| 55 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 0,4% |
| 56 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 0,2% |
| 57 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 0,1% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Powierzchnia”.
- Okręg kłajpedzki5,6%
- Okręg tauroski4,5%
- Okręg mariampolski2,6%
- Okręg poniewieski2,4%
- Okręg szawelski1,8%
- Okręg kowieński1,5%
- Okręg olicki1,2%
- Okręg telszański1,1%
- Okręg wileński0,9%
- Okręg uciański0,7%
Inne rankingi na ten sam temat
Liczba syren ostrzegawczych ochrony ludnościSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 10 000 mieszkańcówSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 100 km²Liczba schronówSchrony na 10 000 mieszkańcówMiejsca w schronach jako odsetek liczby mieszkańcówLiczba obiektów ochrony zbiorowejObiekty ochrony zbiorowej na 10 000 mieszkańcówLiczba miejsc przewidzianych w obiektach ochrony zbiorowej, % mieszkańcówLiczba punktów ewakuacyjnychPunkty ewakuacyjne na 10 000 mieszkańcówZdarzenia służby pożarniczo-ratowniczej (pożary, akcje ratownicze i inne) na 1000 mieszkańcówLiczba pożarówPożary na 1000 mieszkańcówLiczba pożarów na 1000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfuUdział pożarów odpadów i śmieciUdział pożarów kominów i piecówUdział pożarów pojazdówUdział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznychLiczba ofiar śmiertelnych pożarów na 100 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2016–2025Liczba obiektów budowlanych zniszczonych przez pożary na 10 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 500 lat)Powierzchnia terenu pod wodą głębszą niż 1 m w czasie powodzi rzecznej o okresie powrotu 100 latZagrożenie sejsmiczne: szczytowe przyspieszenie gruntu (10% w ciągu 50 lat)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)”?
Samorząd pojeski zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)”: 21,5%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)”?
Mediana dla 57 samorządów w zestawieniu: 1,2%.