Zagrożenia · 2021-2025

Udział pożarów kominów i pieców: ranking samorządów

Udział pożarów kominów i pieców: na pierwszym miejscu Samorząd retowski (33,1%), na ostatnim Rejon wisagiński (1,2%). Mediana dla 58 samorządów: 17,0%.

Podium i top 100

Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
#SamorządOkręgUdział pożarów kominów i pieców
1Samorząd retowskiOkręg telszański33,1%
2Samorząd rejonu płungiańskiegoOkręg telszański31,7%
3Samorząd rejonu kretyngańskiegoOkręg kłajpedzki28,8%
3Rejon szkudzkiOkręg kłajpedzki28,8%
5Samorząd rejonu kielmskiegoOkręg szawelski27,4%
5Samorząd rejonu szawelskiegoOkręg szawelski27,4%
7Samorząd rejonu birżańskiegoOkręg poniewieski26,4%
8Rejon rosieńskiOkręg kowieński26,2%
9Samorząd rejonu jurborckiegoOkręg tauroski24,6%
10Samorząd rejonu rakiskiegoOkręg poniewieski24,0%
11Samorząd kozłoworudzkiOkręg mariampolski23,0%
11Samorząd rejonu pokrojskiegoOkręg szawelski23,0%
13Samorząd rejonu szyłelskiegoOkręg tauroski22,9%
13Rejon telszańskiOkręg telszański22,9%
15Samorząd rejonu janiskiegoOkręg szawelski21,5%
16Samorząd rejonu szackiegoOkręg mariampolski21,2%
17Rejon preńskiOkręg kowieński20,8%
18Samorząd rejonu łoździejskiegoOkręg olicki20,1%
19Samorząd rejonu oniksztyńskiegoOkręg uciański20,0%
19Rejon szyłokarczemskiOkręg kłajpedzki20,0%
19Samorząd rejonu tauroskiegoOkręg tauroski20,0%
22Rejon birsztańskiOkręg kowieński19,6%
23Samorząd rejonu uciańskiegoOkręg uciański19,5%
24Rejon kalwaryjskiOkręg mariampolski18,9%
25Samorząd pojeskiOkręg tauroski18,8%
26Samorząd mariampolskiOkręg mariampolski18,4%
27Rejon koszedarskiOkręg kowieński17,2%
28Rejon kupiszeckiOkręg poniewieski17,1%
28Rejon poniewieskiOkręg poniewieski17,1%
30Samorząd rejonu poswolskiegoOkręg poniewieski16,9%
31Samorząd druckienickiOkręg olicki16,5%
31Rejon kiejdańskiOkręg kowieński16,5%
33Samorząd rejonu wyłkowyskiegoOkręg mariampolski15,9%
34Rejon święciańskiOkręg wileński15,3%
35Samorząd rejonu kłajpedzkiegoOkręg kłajpedzki15,1%
36Rejon orańskiOkręg olicki15,0%
37Samorząd rejonu malackiegoOkręg uciański14,7%
38Rejon radziwiliskiOkręg szawelski14,1%
39Rejon wiłkomierskiOkręg wileński13,9%
40Rejon solecznickiOkręg wileński13,7%
41Rejon możejskiOkręg telszański13,6%
42Samorząd rejonu szyrwinckiegoOkręg wileński13,5%
43Rejon kowieńskiOkręg kowieński13,2%
44Rejon okmiańskiOkręg szawelski12,5%
45Samorząd rejonu trockiegoOkręg wileński12,2%
46Samorząd rejonu jezioroskiegoOkręg uciański11,5%
47Samorząd rejonu ignalińskiegoOkręg uciański10,1%
48Rejon janowskiOkręg kowieński9,8%
49PołągaOkręg kłajpedzki8,3%
49Rejon wileńskiOkręg wileński8,3%
51SzawleOkręg szawelski7,8%
52Samorząd miejski PoniewieżOkręg poniewieski6,5%
53Samorząd elektreńskiOkręg wileński5,8%
53KownoOkręg kowieński5,8%
55Samorząd miasta WilnaOkręg wileński3,2%
56Samorząd miejski KłajpedaOkręg kłajpedzki1,9%
57Samorząd neryńskiOkręg kłajpedzki1,7%
58Rejon wisagińskiOkręg uciański1,2%

Porównanie okręgów

Średnie ważone według „Liczba pożarów”.

Inne rankingi na ten sam temat

Liczba syren ostrzegawczych ochrony ludnościSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 10 000 mieszkańcówSyreny ostrzegawcze ochrony ludności na 100 km²Liczba schronówSchrony na 10 000 mieszkańcówMiejsca w schronach jako odsetek liczby mieszkańcówLiczba obiektów ochrony zbiorowejObiekty ochrony zbiorowej na 10 000 mieszkańcówLiczba miejsc przewidzianych w obiektach ochrony zbiorowej, % mieszkańcówLiczba punktów ewakuacyjnychPunkty ewakuacyjne na 10 000 mieszkańcówZdarzenia służby pożarniczo-ratowniczej (pożary, akcje ratownicze i inne) na 1000 mieszkańcówLiczba pożarówPożary na 1000 mieszkańcówLiczba pożarów na 1000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Udział pożarów traw, siana, ściółki leśnej i torfuUdział pożarów odpadów i śmieciUdział pożarów pojazdówUdział pożarów instalacji i urządzeń elektrycznychLiczba ofiar śmiertelnych pożarów na 100 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2016–2025Liczba obiektów budowlanych zniszczonych przez pożary na 10 000 mieszkańców rocznie, średnia z lat 2021–2025Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 10 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 100 lat)Powierzchnia terenu narażona na powódź rzeczną (powódź o okresie powrotu 500 lat)Powierzchnia terenu pod wodą głębszą niż 1 m w czasie powodzi rzecznej o okresie powrotu 100 latZagrożenie sejsmiczne: szczytowe przyspieszenie gruntu (10% w ciągu 50 lat)

Najczęściej zadawane pytania

Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział pożarów kominów i pieców”?

Samorząd retowski zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział pożarów kominów i pieców”: 33,1%.

Jaka jest mediana wskaźnika „Udział pożarów kominów i pieców”?

Mediana dla 58 samorządów w zestawieniu: 17,0%.