

Visagino savivaldybė: gyventojai ir statistika
Visagino savivaldybė: gyventojų skaičius – 19 399 (2025 m.), plotas – 58,0 km², gyventojų tankis – 334 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 44-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −7,5 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 19 399 gyv.
- 58,0 km²
- 334 gyv./km²
- 160 m
Svarbiausia
Utenos apskritis: pagal gyventojų skaičių Visagino savivaldybė užima 3-ą vietą tarp 6 savivaldybių.
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis: Visagino savivaldybė – 29,2 % (vidurkis, Utenos apskritis – 26,1 %; visos šalies rodiklis – 20,9 %).
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis): Visagino savivaldybė – 4,4 (vidurkis, Utenos apskritis – 7,7; visos šalies rodiklis – 9,9).
1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 986 kWh per metus.
Ar žinojote?
- Utenos apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Gyventojų tankis“.
- Utenos apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Gyventojų skaičiaus pokytis per 10 metų“.
- „65 m. ir vyresnių gyventojų dalis“: reikšmė didesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)“: reikšmė mažesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų“: reikšmė mažesnė nei 99 % savivaldybių.
- Plotas, išreikštas futbolo aikščių skaičiumi, – maždaug 8 123.
- Gyventojų tankis 7,6 karto didesnis nei šalies vidurkis.
Visagino savivaldybė skaičiais
Visagino savivaldybė: visi rodikliai
Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.
Gyventojai
| Rodiklis | Visagino savivaldybė | Utenos apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025) | 12,0 % | 10,7 % | 12,4 % | 36-a vieta iš 60 | |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025) | 29,2 % | 26,1 % | 23,3 % | 1-a vieta iš 60 | |
| Moterų dalis (2025) | 54,2 % | 52,6 % | 52,6 % | 6-a vieta iš 60 | |
| Medianinis gyventojų amžius (2025) | 53,0 m. | – | 47,5 m. | 1-a vieta iš 60 | |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024) | 4,3 ‰ | 4,7 ‰ | 5,6 ‰ | 56-a vieta iš 57 | |
| Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024) | 2 | – | 3 | 43-a vieta iš 60 |
Energetika
| Rodiklis | Visagino savivaldybė | Utenos apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026) | 0 | 22 | 725 | 39-a vieta iš 60 | |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026) | 0,0 100 km² | 0,3 100 km² | 0,1 100 km² | 39-a vieta iš 59 | |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026) | 0,0 ha | 280,5 ha | 2 381 ha | 57-a vieta iš 60 |
Klimatas
Ekonomika
Užimtumas
Turizmas
Judumas
Visuomenė
Aplinka
Sveikata
| Rodiklis | Visagino savivaldybė | Utenos apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023) | 188 lovų | 921 | 27 800 | 17-a vieta iš 59 | |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 9,6 lovų / 1 000 gyv. | 7,4 lovų / 1 000 gyv. | 5,1 lovų / 1 000 gyv. | 10-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 6,0 lovų / 1 000 gyv. | 3,8 lovų / 1 000 gyv. | 2,1 lovų / 1 000 gyv. | 7-a vieta iš 59 | |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023) | 1 įstaigų | 7 | 133 | 25-a vieta iš 59 | |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023) | 4 027 hospitalizacijų | 16 436 | 899 576 | 21-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023) | 51,9 % | – | 65,9 % | 37-a vieta iš 47 | |
| Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023) | 6,0 d. | 6,0 d. | 5,6 d. | 19-a vieta iš 47 | |
| Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023) | 31,5 pac. / lovą | – | 43,8 pac. / lovą | 38-a vieta iš 47 | |
| Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023) | 2,96 % | 4,81 % | 4,01 % | 37-a vieta iš 47 | |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025) | 15,0 ‰ | 18,7 ‰ | 15,6 ‰ | 32-a vieta iš 60 | |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025) | 15,0 ‰ | 18,2 ‰ | 15,2 ‰ | 31-a vieta iš 60 | |
| Vaistinės (OpenStreetMap) (2026) | 4 | 35 | 736 | 37-a vieta iš 59 | |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 2,1 10 000 gyv. | 2,9 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 35-a vieta iš 59 |
Švietimas
| Rodiklis | Visagino savivaldybė | Utenos apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Mokyklos (OpenStreetMap) (2026) | 7 | 68 | 1 084 | 46-a vieta iš 59 | |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 3,6 10 000 gyv. | 5,5 10 000 gyv. | 4,8 10 000 gyv. | 44-a vieta iš 59 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025) | 4 | – | 7 | 46-a vieta iš 58 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,7 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 2,4 1 000 vaikų iki 15 m. | 42-a vieta iš 58 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025) | 5 | 45 | 1 021 | 51-a vieta iš 60 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 2,1 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | 52-a vieta iš 60 | |
| Profesinio mokymo įstaigos (2025) | 1 | 7 | 117 | 22-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025) | 2 | 18 | 440 | 41-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 0,9 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | 36-a vieta iš 60 |
Rizikos
| Rodiklis | Visagino savivaldybė | Utenos apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Civilinės saugos sirenų skaičius (2026) | 8 | 111 | 1 180 | 47-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 4,1 / 10 tūkst. gyv. | 9,0 / 10 tūkst. gyv. | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 38-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026) | 13,8 / 100 km² | 1,5 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 6-a vieta iš 59 | |
| Priedangų skaičius (2026) | 37 | 247 | 6 584 | 38-a vieta iš 60 | |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 19,1 / 10 tūkst. gyv. | 20,1 / 10 tūkst. gyv. | 18,3 / 10 tūkst. gyv. | 28-a vieta iš 60 | |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 69 % | 45 % | 42 % | 14-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026) | 11 | 134 | 2 518 | 56-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 5,7 / 10 tūkst. gyv. | 10,9 / 10 tūkst. gyv. | 10,3 / 10 tūkst. gyv. | 54-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 36 % | 30 % | 41 % | 41-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius (2026) | 9 | 131 | 1 960 | 52-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 4,6 / 10 tūkst. gyv. | 10,7 / 10 tūkst. gyv. | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 45-a vieta iš 60 | |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025) | 9,2 / 1 000 gyv. | 13,0 / 1 000 gyv. | 11,2 / 1 000 gyv. | 46-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius (2025) | 29 | – | 87 | 55-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025) | 1,5 / 1 000 gyv. | 3,3 / 1 000 gyv. | 2,9 / 1 000 gyv. | 56-a vieta iš 58 | |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 1,7 / 1 000 gyv. per metus | 3,4 / 1 000 gyv. per metus | 3,4 / 1 000 gyv. per metus | 55-a vieta iš 58 | |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025) | 9,6 % | 22,2 % | 18,4 % | 55-a vieta iš 58 | |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025) | 27,5 % | 9,8 % | 12,3 % | 8-a vieta iš 58 | |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025) | 1,2 % | 14,8 % | 17,0 % | 58-a vieta iš 58 | |
| Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025) | 2,4 % | 2,6 % | 4,2 % | 44-a vieta iš 58 | |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025) | 2,4 % | 2,2 % | 3,0 % | 35-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025) | 0,0 / 100 tūkst. gyv. per metus | 5,3 / 100 tūkst. gyv. per metus | 3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus | 57-a vieta iš 58 | |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025) | 0,4 / 10 tūkst. gyv. per metus | 1,1 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus | 48-a vieta iš 58 | |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020) | 0,0059 g | 0,0062 g | 0,0075 g | 43-a vieta iš 60 |
Visagino savivaldybė: rodiklių raida
Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 7,8 °C, 1951 m. – 5,6 °C
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 827 mm, 1951 m. – 561 mm
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 25 d., 1951 m. – 36 d.
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3 690 °C·d, 1951 m. – 4 507 °C·d
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 72 %, 1951 m. – 63 %
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 18 d., 1951 m. – 50 d.
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 182 d., 1951 m. – 148 d.
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 83 %, 1951 m. – 79 %
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 99 d., 1951 m. – 143 d.
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 36 d., 1951 m. – 71 d.
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 18 d., 1951 m. – 10 d.
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 43 mm, 1951 m. – 28 mm
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 233 d., 1951 m. – 174 d.
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 358 mm, 1951 m. – 151 mm
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 104 mm, 1951 m. – 148 mm
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 74 mm, 1951 m. – 167 mm
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 9 %, 1951 m. – 30 %
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 0,0 d., 1951 m. – 6,0 d.
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 73 mm, 1951 m. – 42 mm
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 7,8 °C, 1951 m. – 6,4 °C
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 66 d., 1951 m. – 130 d.
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 137 d., 1951 m. – 132 d.
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 975 kWh/m², 1951 m. – 1 068 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 442 kWh/m², 1951 m. – 503 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 59 kWh/m², 1951 m. – 62 kWh/m²
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 11,1 °C, 1951 m. – 8,9 °C
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 4,6 °C, 1951 m. – 2,5 °C
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,5 °C, 1951 m. – 6,4 °C
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3,6 m/s, 1951 m. – 3,7 m/s
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 30 d., 1951 m. – 20 d.
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,2 m/s, 1951 m. – 6,2 m/s
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 216 W/m², 1951 m. – 236 W/m²
Vidutinė metų temperatūra (įvertis)
2025 m. – 7,8 °C, 1950 m. – 5,7 °C
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)
2025 m. – 101, 1950 m. – 134
Metinis kritulių kiekis (įvertis)
2025 m. – 827 mm, 1950 m. – 699 mm
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)
2025 m. – 17,0, 2021 m. – 49,0
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)
2025 m. – 990 darbo vietų, 2010 m. – 1 395 darbo vietų
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)
2025 m. – 51,0 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 91,9 darbo vietų / 1 000 gyv.
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana
2025 m. – 1 500 €, 2018 m. – 500 €
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis
2025 m. – 80,0 %, 2018 m. – 58,1 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“
2025 m. – 20,7 %, 2018 m. – 12,1 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“
2025 m. – 19,1 %, 2018 m. – 15,6 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“
2025 m. – 6,9 %, 2018 m. – 7,4 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“
2025 m. – 4,9 %, 2018 m. – 9,3 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“
2025 m. – 10,1 %, 2018 m. – 3,8 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“
2025 m. – 16,6 %, 2018 m. – 19,7 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“
2025 m. – 4,5 %, 2018 m. – 4,6 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“
2025 m. – 0,9 %, 2018 m. – 1,6 %
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 305, 2019 m. – 192
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų
2024 m. – 15,6 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 9,8 vietos / 1 000 gyv.
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2024 m. – 35,3 %, 2013 m. – 15,2 %
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas
2024 m. – 21,8 %, 2013 m. – 8,9 %
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 10 942, 2020 m. – 9 047
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui
2024 m. – 0,6 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,5 nakv. / gyventoją
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 21,4 %, 2020 m. – 10,6 %
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 1,2 %, 2020 m. – 0,6 %
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 4,6 %, 2020 m. – 0,4 %
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 0,7 %, 2020 m. – 0,9 %
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 0,4 %, 2020 m. – 0,1 %
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2023 m. – 2,6 %, 2020 m. – 0,3 %
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 3,0 %, 2020 m. – 6,4 %
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis
2024 m. – 20,9 %, 2020 m. – 10,5 %
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis
2024 m. – 61,1 %, 2020 m. – 50,5 %
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis
2024 m. – 18,0 %, 2021 m. – 16,4 %
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje
2025 m. – 5, 2013 m. – 7
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 4,4, 2019 m. – 3,7
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 4,4, 2019 m. – 3,6
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus
2025 m. – 2, 2017 m. – 1
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus
2025 m. – 2,0, 2019 m. – 2,0
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis
2025 m. – 37,2 %, 2017 m. – 61,1 %
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis
2025 m. – 39,5 %, 2017 m. – 11,1 %
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis
2025 m. – 20,9 %, 2017 m. – 19,4 %
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
2025 m. – 7,0 %, 2017 m. – 7,7 %
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje
2025 m. – 3 990, 2019 m. – 3 765
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 209,7, 2021 m. – 250,0
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 15,30, 2021 m. – 11,12
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 43,20, 2023 m. – 45,56
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 35,88, 2023 m. – 33,29
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 14,51, 2021 m. – 14,18
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 46,69, 2022 m. – 49,17
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 3,34, 2021 m. – 2,27
Oficialios maudyklos
2023 m. – 1, 2021 m. – 1
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)
2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)
2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną
2023 m. – 15 KSV/100 ml, 2021 m. – 4 KSV/100 ml
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną
2023 m. – 10 KSV/100 ml, 2021 m. – 4 KSV/100 ml
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)
2024 m. – 7,4 µg/m³, 2018 m. – 9,1 µg/m³
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)
2024 m. – 3,9 µg/m³, 2018 m. – 4,3 µg/m³
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)
2024 m. – 100 µg/m³, 2018 m. – 104 µg/m³
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
2018 m. – 19,4 %, 2000 m. – 20,3 %
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)
2018 m. – 11,4 %, 2000 m. – 13,5 %
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)
2018 m. – 49,0 %, 2000 m. – 50,2 %
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
2018 m. – 13,8 %, 2000 m. – 10,1 %
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)
2018 m. – 1,3 %, 2000 m. – 1,4 %
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)
2018 m. – 5,3 %, 2000 m. – 4,6 %
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto
2020 m. – 4,0 %, 1975 m. – 2,4 %
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)
2023 m. – 188 lovų, 2001 m. – 200 lovų
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 9,6 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 7,6 lovų / 1 000 gyv.
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 6,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 6,2 lovų / 1 000 gyv.
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)
2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 1 įstaigų
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse
2023 m. – 4 027 hospitalizacijų, 2001 m. – 5 415 hospitalizacijų
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas
2023 m. – 51,9 %, 2001 m. – 66,8 %
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose
2023 m. – 6,0 d., 2001 m. – 8,3 d.
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)
2023 m. – 31,5 pac. / lovą, 2001 m. – 29,5 pac. / lovą
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)
2023 m. – 2,96 %, 2001 m. – 1,01 %
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)
2025 m. – 15,0 ‰, 1994 m. – 4,7 ‰
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)
2025 m. – 4, 2010 m. – 5
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)
2025 m. – 5, 2010 m. – 6
Profesinio mokymo įstaigos
2025 m. – 1, 2010 m. – 1
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)
2025 m. – 2, 2010 m. – 4
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų
2025 m. – 9,2 / 1 000 gyv., 2015 m. – 7,2 / 1 000 gyv.
Gaisrų skaičius
2025 m. – 29, 2015 m. – 42
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų
2025 m. – 1,5 / 1 000 gyv., 2015 m. – 2,0 / 1 000 gyv.
Visagino savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas
Visagino savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 20 982, 2025 m. – 19 399.
| Metai | Gyventojų skaičius |
|---|---|
| 2020 | 19 575 |
| 2021 | 19 633 |
| 2022 | 19 404 |
| 2023 | 19 652 |
| 2024 | 19 587 |
| 2025 | 19 399 |
Visagino savivaldybė žemėlapyje
Kaimyninės savivaldybės
- Zarasų rajono savivaldybė23 km · 14 027
- Ignalinos rajono savivaldybė33 km · 13 592
- Utenos rajono savivaldybė54 km · 37 392
- Švenčionių rajono savivaldybė57 km · 21 459
- Rokiškio rajono savivaldybė71 km · 26 857
- Molėtų rajono savivaldybė79 km · 16 280
- Anykščių rajono savivaldybė89 km · 22 003
- Kupiškio rajono savivaldybė97 km · 15 482
Utenos apskritis: visos savivaldybės
Panašaus dydžio savivaldybės
- Varėnos rajono savivaldybė19 771 · Alytaus apskritis
- Akmenės rajono savivaldybė18 923 · Šiaulių apskritis
- Joniškio rajono savivaldybė20 011 · Šiaulių apskritis
- Palangos miesto savivaldybė18 551 · Klaipėdos apskritis
- Druskininkų savivaldybė20 079 · Alytaus apskritis
- Pakruojo rajono savivaldybė17 616 · Šiaulių apskritis
Visagino savivaldybė: saulė ir temperatūros
Saulės elektrinės skaičiuoklė: Visagino savivaldybė
Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Visagino savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.
Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.
Pritaikyti skaičiavimą
Skaičiavimo prielaidos
- Gamyba: 986 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
- Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
- Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
- Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
- Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
- Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
| Mėnuo | Saulėtumas | Temperatūra |
|---|---|---|
| sausis | 15 | −4,3 |
| vasaris | 33 | −4,1 |
| kovas | 75 | 0,2 |
| balandis | 116 | 6,9 |
| gegužė | 159 | 12,9 |
| birželis | 174 | 17,2 |
| liepa | 165 | 18,8 |
| rugpjūtis | 136 | 17,9 |
| rugsėjis | 87 | 12,9 |
| spalis | 44 | 6,9 |
| lapkritis | 15 | 2,4 |
| gruodis | 9 | −1,4 |
Klimatas pagal mėnesius: Visagino savivaldybė
Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
| Mėnuo | Vidutinė temperatūra (°C) | Minimali temperatūra (°C) | Maksimali temperatūra (°C) | Krituliai (mm) |
|---|---|---|---|---|
| sausis | −4,1 | −6,3 | −2,2 | 40 |
| vasaris | −3,9 | −6,5 | −1,5 | 37 |
| kovas | 0,2 | −3,0 | 3,4 | 39 |
| balandis | 6,9 | 2,4 | 11,2 | 45 |
| gegužė | 12,6 | 7,5 | 17,1 | 65 |
| birželis | 16,1 | 11,4 | 20,4 | 73 |
| liepa | 18,3 | 13,7 | 22,6 | 78 |
| rugpjūtis | 17,2 | 12,6 | 21,6 | 79 |
| rugsėjis | 12,1 | 8,4 | 16,1 | 57 |
| spalis | 6,4 | 3,7 | 9,2 | 57 |
| lapkritis | 1,4 | −0,4 | 3,1 | 43 |
| gruodis | −2,3 | −4,1 | −0,7 | 42 |
| Metai | 6,7 | 3,3 | 10,0 | 655 |
Analizės, kuriose figūruoja Visagino savivaldybė
Dažniausiai užduodami klausimai
Visagino savivaldybė: koks gyventojų skaičius?
Visagino savivaldybė: gyventojų skaičius – 19 399 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 44-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Visagino savivaldybė: koks plotas?
Visagino savivaldybė: plotas – 58,0 km², gyventojų tankis – 334 gyv./km².
Visagino savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?
Visagino savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 20 982 iki 19 399 (−7,5 %).
Kur yra Visagino savivaldybė?
Visagino savivaldybė yra apskrityje: Utenos apskritis. Platuma 55,587, ilguma 26,509.
Visagino savivaldybė: kokia rodiklio „65 m. ir vyresnių gyventojų dalis“ reikšmė?
Visagino savivaldybė: rodiklio „65 m. ir vyresnių gyventojų dalis“ reikšmė (2025) – 29,2 %; šalies mediana – 23,3 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 1-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Visagino savivaldybė: kokia rodiklio „Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)“ reikšmė?
Visagino savivaldybė: rodiklio „Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)“ reikšmė (2021-2025) – 4,4; šalies mediana – 8,8. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 60-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Visagino savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?
Visagino savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 986 kWh.
Visagino savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?
Visagino savivaldybė: artimiausi kaimynai – Zarasų rajono savivaldybė (23 km), Ignalinos rajono savivaldybė (33 km), Utenos rajono savivaldybė (54 km), Švenčionių rajono savivaldybė (57 km), Rokiškio rajono savivaldybė (71 km).
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.