Savivaldybė · Tauragės apskritisTauragės rajono savivaldybė herbasTauragės rajono savivaldybė vėliava

Tauragės rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika

Tauragės rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 37 300 (2025 m.), plotas – 1 179,0 km², gyventojų tankis – 31,6 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 19-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −10,4 % 2015–2025 m. laikotarpiu.

  • 37 300 gyv.
  • 1 179,0 km²
  • 32 gyv./km²
  • 32 m
Padėties žemėlapis: Tauragės rajono savivaldybė

Svarbiausia

Tauragės apskritis: pagal gyventojų skaičių Tauragės rajono savivaldybė užima 1-ą vietą tarp 4 savivaldybių.

1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 41° kampu, čia pagamina apie 1 000 kWh per metus.

Ar žinojote?

Tauragės rajono savivaldybė skaičiais

Gyventojų skaičius
37 300
19-a vieta iš 60
−10,4 %per 10 m.
2015–2025
Gyventojų tankis
32gyv./km²
19-a vieta iš 59
Plotas
1 179km²
33-a vieta iš 59
Aukštis virš jūros lygio
32m
54-a vieta iš 60
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis
0,0%
37-a vieta iš 38
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)
63,6pac. / lovą
2-a vieta iš 47
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis
30,9%
58-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap)
34
3-a vieta iš 60

Tauragės rajono savivaldybė: visi rodikliai

Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.

Tauragės rajono savivaldybėŠalies medianaUžveskite pelę ant juostelės arba palieskite ją, kad pamatytumėte, ką ji rodo.

Gyventojai

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025)13,6 %12,7 %12,4 %15-a vieta iš 60
65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025)22,5 %22,5 %23,3 %33-a vieta iš 60
Moterų dalis (2025)53,1 %51,8 %52,6 %15-a vieta iš 60
Medianinis gyventojų amžius (2025)46,0 m.–47,5 m.38-a vieta iš 60
Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024)6,6 ‰6,4 ‰5,6 ‰10-a vieta iš 57
Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024)2–343-a vieta iš 60

Energetika

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026)401727258-a vieta iš 60
Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)3,4 100 km²3,9 100 km²0,1 100 km²8-a vieta iš 59
Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026)43,2 ha86,7 ha2 381 ha16-a vieta iš 60

Klimatas

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,7 °C7,5 °C7,5 °C11-a vieta iš 60
Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)−2,3 °C−2,5 °C−2,8 °C9-a vieta iš 60
Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)18,3 °C18,2 °C18,3 °C30-a vieta iš 60
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)699 mm700 mm666 mm11-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)22 d.23 d.23 d.34-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3 786 °C·d3 840 °C·d3 889 °C·d50-a vieta iš 60
Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) (1951-2020)1,3 °C1,3 °C1,3 °C7-a vieta iš 60
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)69 %69 %70 %42-a vieta iš 60
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)28 d.27 d.26 d.6-a vieta iš 60
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)160 d.162 d.168 d.51-a vieta iš 60
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)80 %80 %80 %11-a vieta iš 60
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)105 d.108 d.110 d.47-a vieta iš 60
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)41 d.43 d.47 d.52-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)15 d.15 d.13 d.9-a vieta iš 60
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)26 mm27 mm28 mm36-a vieta iš 60
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)213 d.210 d.204 d.9-a vieta iš 60
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)232 mm235 mm234 mm37-a vieta iš 60
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)153 mm152 mm131 mm12-a vieta iš 60
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)101 mm106 mm104 mm43-a vieta iš 60
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)14 %15 %16 %50-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)2,2 d.2,4 d.2,0 d.18-a vieta iš 60
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)53 mm54 mm54 mm33-a vieta iš 60
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)8,1 °C8,0 °C7,7 °C6-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)64 d.66 d.74 d.52-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)156 d.155 d.152 d.8-a vieta iš 60
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)1 048 kWh/m²1 044 kWh/m²1 022 kWh/m²7-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)465 kWh/m²463 kWh/m²457 kWh/m²9-a vieta iš 60
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)64 kWh/m²64 kWh/m²61 kWh/m²14-a vieta iš 60
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)11,1 °C11,0 °C10,8 °C11-a vieta iš 60
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)4,1 °C3,9 °C3,8 °C11-a vieta iš 60
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)7,0 °C7,0 °C7,0 °C24-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)3,7 m/s3,7 m/s3,6 m/s18-a vieta iš 60
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)35 d.36 d.34 d.25-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)6,3 m/s6,4 m/s6,2 m/s14-a vieta iš 60
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (1991-2020)246 W/m²251 W/m²228 W/m²14-a vieta iš 60
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (1991-2020)7,5 °C–7,5 °C28-a vieta iš 60
Šilčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)18,0 °C–18,4 °C47-a vieta iš 60
Šalčiausio mėnesio vidutinė temperatūra (įvertis) (1991-2020)−2,6 °C–−2,8 °C15-a vieta iš 60
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis) (1991-2020)110–11030-a vieta iš 60
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (1991-2020)699 mm–666 mm10-a vieta iš 60
Šildymo laipsnio dienos per metus (bazė 18 °C, įvertis) (1991-2020)3 862–3 88433-a vieta iš 60
Vėsinimo laipsnio dienos per metus (bazė 21 °C, įvertis) (1991-2020)8–1040-a vieta iš 60

Ekonomika

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Registruoti juridiniai asmenys (2024)1 6353 571186 59817-a vieta iš 60
Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų (2024)44,0 ‰39,5 ‰42,0 ‰24-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) (2024)1 1132 289140 26717-a vieta iš 60
Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)29,9 ‰25,3 ‰27,4 ‰25-a vieta iš 60
Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų (2024)2,2 ‰2,1 ‰2,2 ‰31-a vieta iš 60
Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis (2024)30,9 %34,0 %39,1 %58-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) (2026)203699410-a vieta iš 60
Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,4 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.3,4 10 000 gyv.4-a vieta iš 60
Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) (2026)46904 16615-a vieta iš 59
Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) (2026)1,2 1 000 gyv.1,0 1 000 gyv.0,9 1 000 gyv.13-a vieta iš 59
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) (2024-2025)30,045,57 03113-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,800,500,4216-a vieta iš 60
Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)11,05 M EUR12,996 10212-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis (2021-2025)14 %11 %5 %4-a vieta iš 51
Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis (2024-2025)10 %10 %9 %20-a vieta iš 44
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) (2024-2025)11,520,55 53516-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) (2024-2025)0,310,230,2326-a vieta iš 60
Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) (2024-2025)40,44 M EUR44,794 5377-a vieta iš 60
Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose (2024-2025)9 %18 %11 %30-a vieta iš 48
Parduotuvės (OpenStreetMap) (2026)2283749 0015-a vieta iš 59
Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,1 1 000 gyv.4,2 1 000 gyv.2,7 1 000 gyv.6-a vieta iš 59
BVP vienam gyventojui apskrityje (apskritis) (2024)16k€16k€19,1k€

Užimtumas

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (2025)2 174 darbo vietų3 959164 70815-a vieta iš 60
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (2025)58,3 darbo vietų / 1 000 gyv.44,0 darbo vietų / 1 000 gyv.45,7 darbo vietų / 1 000 gyv.18-a vieta iš 60
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (2025)1 380 €–1 300 €19-a vieta iš 60
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (2025)80,7 %80,1 %80,5 %30-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (2025)17,8 %23,8 %24,0 %52-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (2025)14,8 %13,4 %14,0 %28-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (2025)8,8 %8,7 %9,1 %34-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (2025)12,0 %10,4 %9,7 %16-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (2025)8,5 %7,9 %6,9 %15-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (2025)7,8 %8,6 %9,0 %35-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (2025)4,1 %3,4 %2,6 %10-a vieta iš 60
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (2025)2,7 %2,4 %2,3 %24-a vieta iš 60
Nedarbo lygis apskrityje (15 m. ir vyresnių) (apskritis) (2025)5,9 %5,9 %6,8 %

Turizmas

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Apgyvendinimo įstaigų skaičius (2024)27 vnt.57 vnt.3 035 vnt.23-a vieta iš 60
Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų (2024)0,7 vnt.0,6 vnt.0,7 vnt.25-a vieta iš 60
Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose (2024)142 vnt.334 vnt.35 020 vnt.38-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)443–47634-a vieta iš 60
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (2024)11,9 vietos / 1 000 gyv.11,3 vietos / 1 000 gyv.14,7 vietos / 1 000 gyv.41-a vieta iš 60
Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje (2024)16,4 vietos / įstaigą17,9 vietos / įstaigą21,6 vietos / įstaigą51-a vieta iš 60
Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)25,1 %–30,9 %34-a vieta iš 56
Vietų privačiame apgyvendinimo sektoriuje dalis (2024)54,0 %–32,8 %6-a vieta iš 59
Vietų nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)14,7 %–13,6 %23-a vieta iš 49
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (2024)60,9 %–39,5 %8-a vieta iš 55
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (2024)38,5 %–26,1 %15-a vieta iš 55
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius (2024)15 864–19 55830-a vieta iš 51
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (2024)0,4 nakv. / gyventoją–0,7 nakv. / gyventoją34-a vieta iš 51
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)30,6 %–20,2 %12-a vieta iš 44
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,9 %–1,3 %14-a vieta iš 39
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,4 %–0,6 %6-a vieta iš 35
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)1,7 %–1,9 %23-a vieta iš 41
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (2024)9,9 %–1,1 %2-a vieta iš 40
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (2024)80,8 %–56,8 %6-a vieta iš 36
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis (2024)0,0 %–12,7 %37-a vieta iš 38
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (2024)14,1 %–13,0 %19-a vieta iš 42

Judumas

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje (2025)49852 80212-a vieta iš 60
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)10,98,78,814-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2021-2025)12,710,610,119-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus (2021-2025)82668933-a vieta iš 60
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus (2021-2025)4,35,76,243-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (2021-2025)25,4 %21,4 %17,9 %14-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (2021-2025)31,7 %29,4 %28,6 %20-a vieta iš 60
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (2021-2025)14,6 %14,1 %17,8 %42-a vieta iš 60
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (2021-2025)5,9 %6,7 %7,2 %42-a vieta iš 60
Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai (2026)1021695 90711-a vieta iš 60
Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų (2026)2,73 ‰1,88 ‰1,42 ‰12-a vieta iš 60
Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) (2026)13,8 %34,5 %51,7 %57-a vieta iš 59
Viešojo transporto stotelių, kuriose per darbo dieną išvyksta transportas, skaičius (2026)205–16611-a vieta iš 52
Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² (2026)17,4 100 km²13,8 100 km²12,6 100 km²14-a vieta iš 51
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)3 780–1 85511-a vieta iš 52
Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų (2026)101 1 000 gyv.82 1 000 gyv.66 1 000 gyv.12-a vieta iš 52
Viešojo transporto maršrutų, išvykstančių iš savivaldybės stotelių, skaičius (2026)60–4614-a vieta iš 52
Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai (2026)0012035-a vieta iš 60
Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius (2026)001 62235-a vieta iš 60
Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) (2026)27 %21 %35 %34-a vieta iš 52
Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) (2026)9,3 €9,9 €10,2 €29-a vieta iš 49

Visuomenė

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų (2024)6,7 ‰7,0 ‰7,3 ‰41-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius (2026)803498 84744-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų (2026)21,4 10 000 gyv.38,8 10 000 gyv.41,0 10 000 gyv.47-a vieta iš 60
Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² (2026)6,8 100 km²7,9 100 km²9,5 100 km²45-a vieta iš 59
Archeologinių paveldo objektų skaičius (2026)196786018-a vieta iš 60
Sakralinių paveldo objektų skaičius (2026)52753037-a vieta iš 60
Degalinių skaičius (OpenStreetMap) (2026)154177312-a vieta iš 60
Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,0 10 000 gyv.4,6 10 000 gyv.2,9 10 000 gyv.9-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) (2026)92170819-a vieta iš 60
Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)2,4 10 000 gyv.2,3 10 000 gyv.2,1 10 000 gyv.26-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) (2026)24761 15517-a vieta iš 60
Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)6,4 10 000 gyv.8,4 10 000 gyv.7,0 10 000 gyv.33-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)12292 12624-a vieta iš 60
Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,2 10 000 gyv.3,2 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.41-a vieta iš 60
Parkų skaičius (OpenStreetMap) (2026)34787953-a vieta iš 60
Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)9,1 10 000 gyv.8,7 10 000 gyv.2,7 10 000 gyv.5-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) (2026)43861135-a vieta iš 60
Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026)0,3 100 km²0,9 100 km²0,9 100 km²42-a vieta iš 59
Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) (2026)932205 17410-a vieta iš 60
Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)24,9 10 000 gyv.24,5 10 000 gyv.21,2 10 000 gyv.21-a vieta iš 60
Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)4,8 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.4,0 10 000 gyv.20-a vieta iš 60
Muziejų skaičius (OpenStreetMap) (2026)31747449-a vieta iš 60
Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)8,0 100 000 gyv.18,9 100 000 gyv.16,2 100 000 gyv.52-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) (2026)57935-a vieta iš 60
Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)13,4 100 000 gyv.7,8 100 000 gyv.0,5 100 000 gyv.3-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje (2025)6 51814 557770 76422-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)188,3171,6199,038-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)10,299,8912,3241-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)35,0227,4830,0217-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2025)5,314,875,5535-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)36,1138,7943,3346-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)19,2621,2122,5342-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)29,9526,5135,5042-a vieta iš 60
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) (2023-2025)1,571,121,7734-a vieta iš 57

Aplinka

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Oficialios maudyklos (2023)1312131-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (2023)100 %100 %100 %1-a vieta iš 44
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (2023)0 %0 %0 %5-a vieta iš 44
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (2023)31 KSV/100 ml–8 KSV/100 ml5-a vieta iš 44
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (2023)10 KSV/100 ml–7 KSV/100 ml16-a vieta iš 44
Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) (2026)9,7 %7,4 %6,2 %17-a vieta iš 59
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (2024)8,2 µg/m³8,2 µg/m³7,9 µg/m³19-a vieta iš 60
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (2024)4,2 µg/m³4,3 µg/m³4,4 µg/m³39-a vieta iš 60
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (2024)100 µg/m³100 µg/m³102 µg/m³43-a vieta iš 60
Vidutinis teritorijos aukštis virš jūros lygio (2021)58 m–102 m49-a vieta iš 60
Vidutinis reljefo nuolydis (2021)2,6 °–2,7 °32-a vieta iš 60
Teritorijos dalis, kurioje nuolydis didesnis nei 15° (2021)0,2 %–0,2 %31-a vieta iš 60
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (2018)2,9 %–2,8 %27-a vieta iš 60
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (2018)55,8 %–58,9 %36-a vieta iš 60
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (2018)33,1 %–28,0 %17-a vieta iš 60
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (2018)5,9 %–4,8 %13-a vieta iš 60
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (2018)1,5 %–0,6 %10-a vieta iš 60
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (2018)0,9 %–1,1 %38-a vieta iš 60
Užsandarintas dirvožemis: vidutinis užsandarinimo tankis (2018)0,9 %–0,7 %17-a vieta iš 60
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (2020)0,8 %0,5 %0,6 %17-a vieta iš 59
Užstatytas plotas vienam gyventojui (2020)240 m²/gyv.251 m²/gyv.245 m²/gyv.32-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 1975 m. (2020)67 %–68 %31-a vieta iš 60
Užstatyto ploto augimas nuo 2000 m. (2020)24 %–21 %20-a vieta iš 60
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote (2026)3,7 %2,0 %2,0 %20-a vieta iš 59
Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas (2026)44,2 km²87,8 km²3 075 km²16-a vieta iš 59
„Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote (2026)23,5 %17,4 %9,8 %9-a vieta iš 59

Sveikata

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023)186 lovų47927 80018-a vieta iš 59
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)5,0 lovų / 1 000 gyv.5,3 lovų / 1 000 gyv.5,1 lovų / 1 000 gyv.31-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023)3,0 lovų / 1 000 gyv.2,5 lovų / 1 000 gyv.2,1 lovų / 1 000 gyv.14-a vieta iš 59
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023)1 įstaigų513325-a vieta iš 59
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023)7 676 hospitalizacijų12 608899 5768-a vieta iš 59
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (2023)73,5 %–65,9 %11-a vieta iš 47
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (2023)4,2 d.4,8 d.5,6 d.42-a vieta iš 47
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (2023)63,6 pac. / lovą–43,8 pac. / lovą2-a vieta iš 47
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (2023)3,30 %3,69 %4,01 %34-a vieta iš 47
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025)15,0 ‰15,7 ‰15,6 ‰32-a vieta iš 60
Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025)14,0 ‰15,2 ‰15,2 ‰40-a vieta iš 60
Vaistinės (OpenStreetMap) (2026)14327368-a vieta iš 59
Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)3,8 10 000 gyv.3,6 10 000 gyv.2,4 10 000 gyv.14-a vieta iš 59

Švietimas

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Mokyklos (OpenStreetMap) (2026)22611 0849-a vieta iš 59
Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026)5,9 10 000 gyv.6,8 10 000 gyv.4,8 10 000 gyv.13-a vieta iš 59
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025)7–729-a vieta iš 58
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)1,4 1 000 vaikų iki 15 m.–2,4 1 000 vaikų iki 15 m.51-a vieta iš 58
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025)13361 02126-a vieta iš 60
Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)2,6 1 000 vaikų iki 15 m.–3,1 1 000 vaikų iki 15 m.43-a vieta iš 60
Profesinio mokymo įstaigos (2025)2311710-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025)3744029-a vieta iš 60
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025)0,6 1 000 vaikų iki 15 m.–1,0 1 000 vaikų iki 15 m.49-a vieta iš 60

Rizikos

RodiklisTauragės rajono savivaldybėTauragės apskritisŠalisPadėtis?Vieta
Civilinės saugos sirenų skaičius (2026)23611 18012-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026)6,2 / 10 tūkst. gyv.6,8 / 10 tūkst. gyv.4,7 / 10 tūkst. gyv.20-a vieta iš 60
Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026)1,9 / 100 km²1,4 / 100 km²1,4 / 100 km²19-a vieta iš 59
Priedangų skaičius (2026)301176 58444-a vieta iš 60
Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026)8,0 / 10 tūkst. gyv.13,0 / 10 tūkst. gyv.18,3 / 10 tūkst. gyv.56-a vieta iš 60
Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)27 %38 %42 %51-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026)28742 51831-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026)7,5 / 10 tūkst. gyv.8,2 / 10 tūkst. gyv.10,3 / 10 tūkst. gyv.43-a vieta iš 60
Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026)44 %45 %41 %20-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius (2026)34881 96022-a vieta iš 60
Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026)9,1 / 10 tūkst. gyv.9,8 / 10 tūkst. gyv.9,1 / 10 tūkst. gyv.31-a vieta iš 60
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (2025)11,3 / 1 000 gyv.10,8 / 1 000 gyv.11,2 / 1 000 gyv.28-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius (2025)100–8719-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (2025)2,7 / 1 000 gyv.2,7 / 1 000 gyv.2,9 / 1 000 gyv.36-a vieta iš 58
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)3,3 / 1 000 gyv. per metus3,3 / 1 000 gyv. per metus3,4 / 1 000 gyv. per metus32-a vieta iš 58
Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis (2021-2025)18,9 %18,2 %18,4 %27-a vieta iš 58
Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis (2021-2025)10,6 %8,9 %12,3 %37-a vieta iš 58
Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis (2021-2025)20,0 %21,5 %17,0 %19-a vieta iš 58
Transporto priemonių gaisrų dalis (2021-2025)7,0 %6,0 %4,2 %6-a vieta iš 58
Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis (2021-2025)3,6 %3,4 %3,0 %25-a vieta iš 58
Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis (2016-2025)1,6 / 100 tūkst. gyv. per metus2,4 / 100 tūkst. gyv. per metus3,9 / 100 tūkst. gyv. per metus51-a vieta iš 58
Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis (2021-2025)1,0 / 10 tūkst. gyv. per metus1,0 / 10 tūkst. gyv. per metus0,8 / 10 tūkst. gyv. per metus21-a vieta iš 58
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024)3,7 %4,5 %1,2 %11-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024)4,2 %5,4 %1,8 %13-a vieta iš 57
Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024)4,5 %5,7 %2,1 %13-a vieta iš 57
Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024)3,4 %4,2 %1,1 %10-a vieta iš 57
Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020)0,0103 g0,0101 g0,0075 g21-a vieta iš 60

Tauragės rajono savivaldybė: rodiklių raida

Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.

Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,7 °C

2025 m. – 8,6 °C, 1951 m. – 6,9 °C

468102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+151 mm+26,4 %

2025 m. – 724 mm, 1951 m. – 573 mm

4006008001 000202520121999198619731951
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−17 d.−60,7 %

2025 m. – 11 d., 1951 m. – 28 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−670 °C·d−16,4 %

2025 m. – 3 414 °C·d, 1951 m. – 4 084 °C·d

3 0004 0005 000202520121999198619731951
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C·d), 1951–2025

Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+7,0 proc. p.

2025 m. – 68 %, 1951 m. – 61 %

6070802025201320011989197719651951
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

−29 d.−54,7 %

2025 m. – 24 d., 1951 m. – 53 d.

02040602025201320011989197719651951
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)

+16 d.+12,5 %

2025 m. – 144 d., 1951 m. – 128 d.

1001502002502025201320011989197719651951
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)

+4,0 proc. p.

2025 m. – 82 %, 1951 m. – 78 %

788082842025201320011989197719651951
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−36 d.−29,8 %

2025 m. – 85 d., 1951 m. – 121 d.

501001502025201320011989197719651951
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−20 d.−51,3 %

2025 m. – 19 d., 1951 m. – 39 d.

0501002025201320011989197719651951
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1 d.+11,1 %

2025 m. – 10 d., 1951 m. – 9 d.

01020302025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+3 mm+14,3 %

2025 m. – 24 mm, 1951 m. – 21 mm

0204060802025201320011989197719651951
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

+82 d.+47,1 %

2025 m. – 256 d., 1951 m. – 174 d.

1502002503002025201320011989197719651951
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

+136 mm+94,4 %

2025 m. – 280 mm, 1951 m. – 144 mm

01002003004002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−52 mm−31,0 %

2025 m. – 116 mm, 1951 m. – 168 mm

01002003002025201320011989197719651951
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)

−82 mm−60,3 %

2025 m. – 54 mm, 1951 m. – 136 mm

01002003002025201320011989197719651951
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−17,0 proc. p.

2025 m. – 7 %, 1951 m. – 24 %

0102030402025201320011989197719651951
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (%), 1951–2025

Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)

−3,0 d.−75,0 %

2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 4,0 d.

05102025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)

+17 mm+48,6 %

2025 m. – 52 mm, 1951 m. – 35 mm

0501001502025201320011989197719651951
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) (mm), 1951–2025

Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,9 °C

2025 m. – 8,6 °C, 1951 m. – 7,7 °C

68102025201320011989197719651951
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

−48 d.−54,5 %

2025 m. – 40 d., 1951 m. – 88 d.

0501001502025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)

0 d.

2025 m. – 147 d., 1951 m. – 147 d.

1201401601802025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)

−64 kWh/m²−5,8 %

2025 m. – 1 047 kWh/m², 1951 m. – 1 111 kWh/m²

9001 0001 1001 200202520121999198619731951
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)

−59 kWh/m²−11,6 %

2025 m. – 451 kWh/m², 1951 m. – 510 kWh/m²

3504004505005502025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)

0 kWh/m²

2025 m. – 65 kWh/m², 1951 m. – 65 kWh/m²

506070802025201320011989197719651951
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) (kWh/m²), 1951–2025

Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,8 °C

2025 m. – 12,1 °C, 1951 m. – 10,3 °C

81012142025201320011989197719651951
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)

+1,5 °C

2025 m. – 5,2 °C, 1951 m. – 3,7 °C

02462025201320011989197719651951
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)

+0,2 °C

2025 m. – 6,9 °C, 1951 m. – 6,7 °C

56782025201320011989197719651951
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) (°C), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,1 m/s−2,2 %

2025 m. – 3,6 m/s, 1951 m. – 3,7 m/s

3,253,503,754,004,252025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)

+9 d.+40,9 %

2025 m. – 31 d., 1951 m. – 22 d.

02040602025201320011989197719651951
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) (d.), 1951–2025

Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−0,2 m/s−3,5 %

2025 m. – 6,1 m/s, 1951 m. – 6,3 m/s

5,56,06,57,02025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (m/s), 1951–2025

Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)

−26 W/m²−10,6 %

2025 m. – 220 W/m², 1951 m. – 246 W/m²

1502002503003502025201320011989197719651951
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) (W/m²), 1951–2025

Vidutinė metų temperatūra (įvertis)

+1,9 °C

2025 m. – 8,4 °C, 1950 m. – 6,5 °C

468102025201320011989197719651950
Vidutinė metų temperatūra (įvertis) (°C), 1950–2025

Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)

−25−22,1 %

2025 m. – 88, 1950 m. – 113

501001502025201320011989197719651950
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis), 1950–2025

Metinis kritulių kiekis (įvertis)

−147 mm−16,9 %

2025 m. – 724 mm, 1950 m. – 871 mm

4006008001 000202520121999198619731950
Metinis kritulių kiekis (įvertis) (mm), 1950–2025

Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus)

+13,0+52,0 %

2025 m. – 38,0, 2021 m. – 25,0

20304020252024202320222021
Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus), 2021–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)

+737 darbo vietų+51,3 %

2025 m. – 2 174 darbo vietų, 2010 m. – 1 437 darbo vietų

1 0002 0003 0004 000202520222019201620132010
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) (darbo vietų), 2010–2025

Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)

−13,5 darbo vietų / 1 000 gyv.−18,8 %

2025 m. – 58,3 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 71,8 darbo vietų / 1 000 gyv.

406080100120202520232021201920172015
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) (darbo vietų / 1 000 gyv.), 2015–2025

Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana

+880 €+176,0 %

2025 m. – 1 380 €, 2018 m. – 500 €

5001 0001 5002025202320212018
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana (€), 2018–2025

Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis

+20,3 proc. p.

2025 m. – 80,7 %, 2018 m. – 60,4 %

607080902025202320212018
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“

+7,0 proc. p.

2025 m. – 17,8 %, 2018 m. – 10,8 %

5101520252025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“

+3,8 proc. p.

2025 m. – 14,8 %, 2018 m. – 11,0 %

10,012,515,017,520,02025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“

−1,4 proc. p.

2025 m. – 8,8 %, 2018 m. – 10,2 %

46810122025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“

−15,8 proc. p.

2025 m. – 12,0 %, 2018 m. – 27,8 %

1020302025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“

+1,6 proc. p.

2025 m. – 8,5 %, 2018 m. – 6,9 %

67892025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“

−6,8 proc. p.

2025 m. – 7,8 %, 2018 m. – 14,6 %

51015202025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“

+0,3 proc. p.

2025 m. – 4,1 %, 2018 m. – 3,8 %

234562025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ (%), 2018–2025

Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“

+0,4 proc. p.

2025 m. – 2,7 %, 2018 m. – 2,3 %

1,01,52,02,53,02025202320212018
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ (%), 2018–2025

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius

+43+10,7 %

2024 m. – 443, 2019 m. – 400

200300400500202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2019–2024

Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų

+1,6 vietos / 1 000 gyv.+15,6 %

2024 m. – 11,9 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 10,3 vietos / 1 000 gyv.

5,07,510,012,5202420232022202120202019
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų (vietos / 1 000 gyv.), 2019–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas

+35,9 proc. p.

2024 m. – 60,9 %, 2013 m. – 25,0 %

20406080202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas (%), 2013–2024

Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas

+25,4 proc. p.

2024 m. – 38,5 %, 2013 m. – 13,1 %

10203040202420222020201820162013
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas (%), 2013–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius

+8 392+112,3 %

2024 m. – 15 864, 2020 m. – 7 472

5 00010 00015 00020 00020242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius, 2020–2024

Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui

+0,2 nakv. / gyventoją+126,3 %

2024 m. – 0,4 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,2 nakv. / gyventoją

0,10,20,30,40,520242023202220212020
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui (nakv. / gyventoją), 2020–2024

Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+10,4 proc. p.

2024 m. – 30,6 %, 2020 m. – 20,2 %

203040502024202320212020
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,8 proc. p.

2024 m. – 1,9 %, 2021 m. – 0,1 %

0122024202320222021
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+1,9 proc. p.

2023 m. – 12,0 %, 2020 m. – 10,1 %

5,07,510,012,5202320222020
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+4,0 proc. p.

2023 m. – 4,3 %, 2020 m. – 0,3 %

02462023202220212020
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis

+0,8 proc. p.

2024 m. – 1,4 %, 2020 m. – 0,6 %

0,51,01,52,02024202320212020
Jungtinėje Karalystėje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis

+3,9 proc. p.

2023 m. – 4,0 %, 2020 m. – 0,1 %

0246202320222020
JAV gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2023

Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−1,2 proc. p.

2024 m. – 1,7 %, 2020 m. – 2,9 %

012320242023202220212020
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2020–2024

Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis

−3,2 proc. p.

2024 m. – 9,9 %, 2021 m. – 13,1 %

8101214162024202320222021
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis (%), 2021–2024

Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis

−12,0 proc. p.

2024 m. – 80,8 %, 2021 m. – 92,8 %

80859095202420232021
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis (%), 2021–2024

Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis

−1,0 proc. p.

2024 m. – 14,1 %, 2020 m. – 15,1 %

051015202024202320222020
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis (%), 2020–2024

Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje

+13+36,1 %

2025 m. – 49, 2013 m. – 36

203040502025202320212019201720152013
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje, 2013–2025

Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+2,2+25,2 %

2025 m. – 10,9, 2019 m. – 8,7

8910112025202420232022202120202019
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,5+13,7 %

2025 m. – 12,7, 2019 m. – 11,1

111213142025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2019–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus

−9−52,9 %

2025 m. – 8, 2017 m. – 17

510152020252023202120192017
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus, 2017–2025

Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus

−1,2−21,8 %

2025 m. – 4,3, 2019 m. – 5,5

45672025202420232022202120202019
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus, 2019–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis

−7,5 proc. p.

2025 m. – 25,4 %, 2017 m. – 32,9 %

2025303520252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis

+13,5 proc. p.

2025 m. – 31,7 %, 2017 m. – 18,2 %

1020304020252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis (%), 2017–2025

Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis

−3,6 proc. p.

2025 m. – 14,6 %, 2017 m. – 18,2 %

141618202220252023202120192017
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis (%), 2017–2025

Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis

+2,1 proc. p.

2025 m. – 5,9 %, 2017 m. – 3,8 %

246820252023202120192017
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis (%), 2017–2025

Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje

−1 147−15,0 %

2025 m. – 6 518, 2019 m. – 7 665

6 5007 0007 5008 0008 5002025202420232022202120202019
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje, 2019–2025

Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−11,8−5,9 %

2025 m. – 188,3, 2021 m. – 200,2

18019020021020252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

−1,76−14,6 %

2025 m. – 10,29, 2021 m. – 12,05

91011121320252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+3,58+11,4 %

2025 m. – 35,02, 2023 m. – 31,44

30323436202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+3,22+9,8 %

2025 m. – 36,11, 2023 m. – 32,89

32343638202520242023
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2023–2025

Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+1,42+8,0 %

2025 m. – 19,26, 2021 m. – 17,84

1718192020252024202320222021
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,06+0,2 %

2025 m. – 29,95, 2022 m. – 29,89

28,529,029,530,030,52025202420232022
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2022–2025

Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)

+0,55+53,9 %

2025 m. – 1,57, 2021 m. – 1,02

1,01,21,41,620252024202320222021
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis), 2021–2025

Oficialios maudyklos

0

2023 m. – 1, 2021 m. – 1

1,01,52,0202320222021
Oficialios maudyklos, 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %

100,0100,5101,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)

0,0 proc. p.

2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %

0,00,51,0202320222021
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) (%), 2021–2023

Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną

+10 KSV/100 ml+47,6 %

2023 m. – 31 KSV/100 ml, 2021 m. – 21 KSV/100 ml

203040202320222021
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną

−4 KSV/100 ml−32,1 %

2023 m. – 10 KSV/100 ml, 2021 m. – 14 KSV/100 ml

8101214202320222021
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną (KSV/100 ml), 2021–2023

Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)

−2,8 µg/m³−25,5 %

2024 m. – 8,2 µg/m³, 2018 m. – 11,0 µg/m³

6810122024202320222021202020192018
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)

−0,4 µg/m³−8,7 %

2024 m. – 4,2 µg/m³, 2018 m. – 4,6 µg/m³

3,754,004,254,504,752024202320222021202020192018
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) (µg/m³), 2018–2024

Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)

−4 µg/m³−4,0 %

2024 m. – 100 µg/m³, 2018 m. – 104 µg/m³

90951001052024202320222021202020192018
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) (µg/m³), 2018–2024

Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)

−0,4 proc. p.

2018 m. – 2,9 %, 2000 m. – 3,3 %

2,83,03,23,42018201220062000
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas) (%), 2000–2018

Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)

−1,7 proc. p.

2018 m. – 55,8 %, 2000 m. – 57,5 %

555657582018201220062000
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos) (%), 2000–2018

Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)

+1,8 proc. p.

2018 m. – 33,1 %, 2000 m. – 31,3 %

313233342018201220062000
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs) (%), 2000–2018

Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)

+0,4 proc. p.

2018 m. – 5,9 %, 2000 m. – 5,5 %

5,45,65,86,06,22018201220062000
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai) (%), 2000–2018

Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)

−0,2 proc. p.

2018 m. – 1,5 %, 2000 m. – 1,7 %

1,51,61,72018201220062000
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai) (%), 2000–2018

Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)

+0,2 proc. p.

2018 m. – 0,9 %, 2000 m. – 0,7 %

0,70,80,92018201220062000
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos) (%), 2000–2018

Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto

+0,3 proc. p.

2020 m. – 0,8 %, 1975 m. – 0,5 %

0,40,60,820202010200019901975
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto (%), 1975–2020

Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)

−140 lovų−42,9 %

2023 m. – 186 lovų, 2001 m. – 326 lovų

150200250300350202320192015201120072001
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (lovų), 2001–2023

Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−1,6 lovų / 1 000 gyv.−24,2 %

2023 m. – 5,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 6,6 lovų / 1 000 gyv.

4567820232021201920172015
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų

−0,2 lovų / 1 000 gyv.−7,6 %

2023 m. – 3,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 3,3 lovų / 1 000 gyv.

2,53,03,54,020232021201920172015
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (lovų / 1 000 gyv.), 2015–2023

Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)

−1 įstaigų−50,0 %

2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 2 įstaigų

1,01,52,0202320192015201120072001
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (įstaigų), 2001–2023

Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse

−1 690 hospitalizacijų−18,0 %

2023 m. – 7 676 hospitalizacijų, 2001 m. – 9 366 hospitalizacijų

4 0006 0008 00010 00012 000202320192015201120072001
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (hospitalizacijų), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų užimtumas

+7,5 proc. p.

2023 m. – 73,5 %, 2001 m. – 66,0 %

4050607080202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas (%), 2001–2023

Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose

−3,0 d.−41,6 %

2023 m. – 4,2 d., 2001 m. – 7,2 d.

468202320192015201120072001
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose (d.), 2001–2023

Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)

+30,2 pac. / lovą+90,6 %

2023 m. – 63,6 pac. / lovą, 2001 m. – 33,4 pac. / lovą

20406080202320192015201120072001
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus) (pac. / lovą), 2001–2023

Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)

+1,78 proc. p.

2023 m. – 3,30 %, 2001 m. – 1,52 %

02468202320192015201120072001
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) (%), 2001–2023

Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)

+1,4 ‰+10,3 %

2025 m. – 15,0 ‰, 1994 m. – 13,6 ‰

10,012,515,017,520,02025202020152010200520001994
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (‰), 1994–2025

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)

+3+75,0 %

2025 m. – 7, 2010 m. – 4

4567202520222019201620132010
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos), 2010–2025

Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)

−12−48,0 %

2025 m. – 13, 2010 m. – 25

10152025202520222019201620132010
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos), 2010–2025

Profesinio mokymo įstaigos

+1+100,0 %

2025 m. – 2, 2010 m. – 1

1,01,52,0202520222019201620132010
Profesinio mokymo įstaigos, 2010–2025

Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)

−1−25,0 %

2025 m. – 3, 2010 m. – 4

234202520222019201620132010
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.), 2010–2025

Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų

−1,2 / 1 000 gyv.−9,6 %

2025 m. – 11,3 / 1 000 gyv., 2015 m. – 12,4 / 1 000 gyv.

8101214202520232021201920172015
Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Gaisrų skaičius

−97−49,2 %

2025 m. – 100, 2015 m. – 197

100150200202520232021201920172015
Gaisrų skaičius, 2015–2025

Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų

−2,1 / 1 000 gyv.−43,3 %

2025 m. – 2,7 / 1 000 gyv., 2015 m. – 4,7 / 1 000 gyv.

2345202520232021201920172015
Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų (/ 1 000 gyv.), 2015–2025

Tauragės rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas

36 00038 00040 00042 000201520172019202120232025
Gyventojų skaičius, 2015–2025

Tauragės rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 41 612, 2025 m. – 37 300.

MetaiGyventojų skaičius
202038 395
202138 002
202237 403
202337 404
202437 198
202537 300

Tauragės rajono savivaldybė žemėlapyje

Seniūnijos: Tauragės rajono savivaldybė

Visi: seniūnijos (Tauragės rajono savivaldybė)

Tauragės rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros

Saulės energijos gamyba per metus
1 000kWh
1 kWp elektrinei, pasvirusiai 41° kampu
Šilčiausias mėnuo
19,0°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−2,6°C
sausis
Našiausias mėnuo
134kWh
gegužė

0100200300−20°−10°0°10°20°30°saus.vas.kov.bal.geg.birž.liep.rugp.rugs.spal.lapkr.gruod.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²)Vidutinė temperatūra (°C)

Saulės elektrinės skaičiuoklė: Tauragės rajono savivaldybė

Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Tauragės rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.

Gamyba per metus
5 000kWh
Sutaupoma per metus
690 €
Elektrinės kaina
6 000 €
Atsipirkimo laikas
8,7metų

Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.

Skaičiavimo prielaidos

  • Gamyba: 1 000 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 41° kampu.
  • Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
  • Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
  • Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
  • Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
  • Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
Mėnesio saulėtumas (kWh/m²) · Vidutinė temperatūra (°C)
MėnuoSaulėtumasTemperatūra
sausis16−2,6
vasaris33−2,1
kovas751,7
balandis1207,5
gegužė16213,0
birželis17317,1
liepa16419,0
rugpjūtis13418,2
rugsėjis9213,8
spalis488,4
lapkritis173,9
gruodis100,2

Klimatas pagal mėnesius: Tauragės rajono savivaldybė

Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.

Šilčiausias mėnuo
18,0°C
liepa
Šalčiausias mėnuo
−2,6°C
sausis
Lietingiausias mėnuo
86mm
liepa
Vidutinė temperatūra (°C)−100102030Krituliai (mm)050100sausvaskovbalgegbiržlieprugprugsspallapkgruo
Vidutinė temperatūraSkirtumas tarp minimalios ir maksimaliosKrituliai
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
Klimatas pagal mėnesius: Tauragės rajono savivaldybė · Vidurkis 1991–2020
MėnuoVidutinė temperatūra (°C)Minimali temperatūra (°C)Maksimali temperatūra (°C)Krituliai (mm)
sausis−2,6−4,8−0,654
vasaris−2,1−4,70,345
kovas1,2−2,24,644
balandis7,12,411,641
gegužė12,36,917,053
birželis15,610,619,968
liepa18,013,322,386
rugpjūtis17,412,721,977
rugsėjis12,88,816,959
spalis7,44,410,563
lapkritis2,80,84,654
gruodis−0,8−2,81,053
Metai7,43,810,8697

Analizės, kuriose figūruoja Tauragės rajono savivaldybė

Dažniausiai užduodami klausimai

Tauragės rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?

Tauragės rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 37 300 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 19-ą vietą iš 60 savivaldybių.

Tauragės rajono savivaldybė: koks plotas?

Tauragės rajono savivaldybė: plotas – 1 179,0 km², gyventojų tankis – 32 gyv./km².

Tauragės rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?

Tauragės rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 41 612 iki 37 300 (−10,4 %).

Kur yra Tauragės rajono savivaldybė?

Tauragės rajono savivaldybė yra apskrityje: Tauragės apskritis. Platuma 55,250, ilguma 22,283.

Tauragės rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis“ reikšmė?

Tauragės rajono savivaldybė: rodiklio „Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis“ reikšmė (2024) – 0,0 %; šalies mediana – 12,7 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 37-ą vietą iš 38 savivaldybių.

Tauragės rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)“ reikšmė?

Tauragės rajono savivaldybė: rodiklio „Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)“ reikšmė (2023) – 63,6 pac. / lovą; šalies mediana – 43,8 pac. / lovą. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 2-ą vietą iš 47 savivaldybių.

Tauragės rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?

Tauragės rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 41° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 1 000 kWh.

Tauragės rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?

Tauragės rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Pagėgių savivaldybė (24 km), Šilalės rajono savivaldybė (28 km), Jurbarko rajono savivaldybė (41 km), Šilutės rajono savivaldybė (52 km), Rietavo savivaldybė (57 km).

Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.