

Tauragės apskritis: savivaldybės skaičiais
Tauragės apskritis: savivaldybių skaičius – 4, gyventojų skaičius – 89 951, plotas – 4 411 km², gyventojų tankis – 20 gyv./km². Gyventojų skaičiaus pokytis: −13,5 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 89 951 gyv.
- 4 savivaldybės
- 4 411 km²
- 20 gyv./km²

Žemėlapis ir rekordai: Tauragės apskritis
Tauragės apskritis: visos savivaldybės
Spustelėkite stulpelio antraštę, kad surikiuotumėte lentelę.
| Savivaldybė | Gyventojų skaičius | Gyventojų skaičiaus pokytis per 10 metų | Gyventojų tankis | Plotas | Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis | 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tauragės rajono savivaldybė | 37 300 | −10,4 % | 31,6 gyv./km² | 1 179 km² | 13,6 % | 22,5 % |
| Jurbarko rajono savivaldybė | 25 132 | −11,6 % | 16,7 gyv./km² | 1 507 km² | 10,8 % | 23,4 % |
| Šilalės rajono savivaldybė | 20 530 | −18,4 % | 17,3 gyv./km² | 1 188 km² | 13,2 % | 21,6 % |
| Pagėgių savivaldybė | 6 989 | −20,9 % | 13,0 gyv./km² | 537,0 km² | 13,4 % | 22,0 % |
Tauragės apskritis ir visa šalis
Santykiniams rodikliams – pagal gyventojų skaičių pasverti vidurkiai, absoliučiesiems rodikliams – sumos.
| Rodiklis | Tauragės apskritis | Lietuva |
|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis | 12,7 % | 14,1 % |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis | 22,5 % | 20,9 % |
| Moterų dalis | 51,8 % | 52,5 % |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) | 6,4 ‰ | 6,6 ‰ |
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius | 57 vnt. | 3 035 vnt. |
| Apgyvendinimo įstaigų skaičius 1 000 gyventojų | 0,6 vnt. | 1,1 vnt. |
| Numerių skaičius apgyvendinimo įstaigose | 334 vnt. | 35 020 vnt. |
| Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje | 85 | 2 802 |
| Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 8,7 | 9,9 |
| Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 10,6 | 11,3 |
| Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus | 26 | 689 |
| Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus | 5,7 | 4,8 |
| Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis | 21,4 % | 24,8 % |
| Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis | 29,4 % | 32,2 % |
| Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis | 14,1 % | 18,2 % |
| Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis | 6,7 % | 5,6 % |
| Civilinės saugos sirenų skaičius | 61 | 1 180 |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų | 6,8 / 10 tūkst. gyv. | 4,1 / 10 tūkst. gyv. |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² | 1,4 / 100 km² | 1,7 / 100 km² |
| Priedangų skaičius | 117 | 6 584 |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų | 13,0 / 10 tūkst. gyv. | 22,8 / 10 tūkst. gyv. |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų | 38 % | 71 % |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius | 74 | 2 518 |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų | 8,2 / 10 tūkst. gyv. | 8,7 / 10 tūkst. gyv. |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų | 45 % | 39 % |
| Evakuacijos punktų skaičius | 88 | 1 960 |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų | 9,8 / 10 tūkst. gyv. | 6,8 / 10 tūkst. gyv. |
| Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | 7,5 °C | 7,4 °C |
| Sausio mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | −2,5 °C | −3,0 °C |
| Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | 18,2 °C | 18,3 °C |
| Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) | 700 mm | 669 mm |
| Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) | 23 d. | 24 d. |
| Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 3 840 °C·d | 3 894 °C·d |
| Vidutinės metinės temperatūros pokytis: 1991–2020 m. palyginti su 1951–1980 m. (įvertis) | 1,3 °C | 1,3 °C |
| Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis) | 69 % | 70 % |
| Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis) | 27 d. | 26 d. |
| Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis) | 162 d. | 169 d. |
| Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis) | 80 % | 80 % |
| Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 108 d. | 110 d. |
| Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 43 d. | 48 d. |
| Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis) | 15 d. | 13 d. |
| Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) | 27 mm | 27 mm |
| Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 210 d. | 206 d. |
| Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) | 235 mm | 233 mm |
| Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) | 152 mm | 133 mm |
| Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis) | 106 mm | 112 mm |
| Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 15 % | 17 % |
| Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis) | 2,4 d. | 2,0 d. |
| Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis) | 54 mm | 54 mm |
| Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 8,0 °C | 7,8 °C |
| Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 66 d. | 73 d. |
| Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis) | 155 d. | 152 d. |
| Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis) | 1 044 kWh/m² | 1 027 kWh/m² |
| Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis) | 463 kWh/m² | 458 kWh/m² |
| Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis) | 64 kWh/m² | 62 kWh/m² |
| Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | 11,0 °C | 10,8 °C |
| Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis) | 3,9 °C | 3,9 °C |
| Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis) | 7,0 °C | 6,9 °C |
| Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 3,7 m/s | 3,7 m/s |
| Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis) | 36 d. | 36 d. |
| Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 6,4 m/s | 6,3 m/s |
| Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis) | 251 W/m² | 239 W/m² |
| Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų | 11,3 vietos / 1 000 gyv. | 29,8 vietos / 1 000 gyv. |
| Vidutinis vietų skaičius vienoje apgyvendinimo įstaigoje | 17,9 vietos / įstaigą | 28,1 vietos / įstaigą |
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) | 479 lovų | 27 800 lovų |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų | 5,3 lovų / 1 000 gyv. | 9,8 lovų / 1 000 gyv. |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų | 2,5 lovų / 1 000 gyv. | 5,5 lovų / 1 000 gyv. |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) | 5 įstaigų | 133 įstaigų |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse | 12 608 hospitalizacijų | 899 576 hospitalizacijų |
| Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose | 4,8 d. | 5,0 d. |
| Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių) | 3,69 % | 2,63 % |
| Registruoti juridiniai asmenys | 3 571 | 186 598 |
| Registruoti juridiniai asmenys 1 000 gyventojų | 39,5 ‰ | 64,8 ‰ |
| Registruotos bendrovės (be individualių įmonių) | 2 289 | 140 267 |
| Registruotos bendrovės 1 000 gyventojų | 25,3 ‰ | 48,8 ‰ |
| Per metus įregistruotos bendrovės 1 000 gyventojų | 2,1 ‰ | 4,7 ‰ |
| Per pastaruosius 5 metus įregistruotų bendrovių dalis | 34,0 % | 41,4 % |
| Asociacijos, viešosios įstaigos, fondai ir kitos ne pelno organizacijos 1 000 gyventojų | 7,0 ‰ | 8,2 ‰ |
| Kultūros paveldo objektų skaičius | 349 | 8 847 |
| Kultūros paveldo objektų skaičius 10 000 gyventojų | 38,8 10 000 gyv. | 30,6 10 000 gyv. |
| Kultūros paveldo objektų skaičius 100 km² | 7,9 100 km² | 13,3 100 km² |
| Archeologinių paveldo objektų skaičius | 67 | 860 |
| Sakralinių paveldo objektų skaičius | 27 | 530 |
| Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus) | 3 959 darbo vietų | 164 708 darbo vietų |
| Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus) | 44,0 darbo vietų / 1 000 gyv. | 57,0 darbo vietų / 1 000 gyv. |
| Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis | 80,1 % | 86,4 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“ | 23,8 % | 25,0 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“ | 13,4 % | 13,3 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“ | 8,7 % | 8,7 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“ | 10,4 % | 11,8 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“ | 7,9 % | 6,0 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“ | 8,6 % | 11,5 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“ | 3,4 % | 3,4 % |
| Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“ | 2,4 % | 2,6 % |
| Oficialios maudyklos | 3 | 121 |
| Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis) | 100 % | 89 % |
| Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis) | 0 % | 4 % |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) | 15,7 ‰ | 13,0 ‰ |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) | 15,2 ‰ | 12,9 ‰ |
| Degalinių skaičius (OpenStreetMap) | 41 | 773 |
| Degalinių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 4,6 10 000 gyv. | 2,7 10 000 gyv. |
| Bankomatų skaičius (OpenStreetMap) | 21 | 708 |
| Bankomatų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 2,3 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. |
| Krikščioniškų maldos namų skaičius (OpenStreetMap) | 76 | 1 155 |
| Krikščioniškų maldos namų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 8,4 10 000 gyv. | 4,0 10 000 gyv. |
| Vaikų žaidimo aikštelių skaičius (OpenStreetMap) | 29 | 2 126 |
| Vaikų žaidimo aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 3,2 10 000 gyv. | 7,4 10 000 gyv. |
| Parkų skaičius (OpenStreetMap) | 78 | 795 |
| Parkų skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 8,7 10 000 gyv. | 2,8 10 000 gyv. |
| Piliakalnių skaičius (OpenStreetMap) | 38 | 611 |
| Piliakalnių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) | 0,9 100 km² | 0,9 100 km² |
| Sporto aikštelių skaičius (OpenStreetMap) | 220 | 5 174 |
| Sporto aikštelių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 24,5 10 000 gyv. | 17,9 10 000 gyv. |
| Futbolo aikščių skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 4,8 10 000 gyv. | 3,0 10 000 gyv. |
| Muziejų skaičius (OpenStreetMap) | 17 | 474 |
| Muziejų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 18,9 100 000 gyv. | 16,4 100 000 gyv. |
| Kino teatrų ir teatrų skaičius (OpenStreetMap) | 7 | 93 |
| Kino teatrų ir teatrų skaičius 100 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 7,8 100 000 gyv. | 3,2 100 000 gyv. |
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) | 172 | 725 |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) | 3,9 100 km² | 1,1 100 km² |
| Prekybos centrų (supermarketų) skaičius (OpenStreetMap) | 36 | 994 |
| Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 4,0 10 000 gyv. | 3,4 10 000 gyv. |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) | 86,7 ha | 2 381 ha |
| Saugomų teritorijų dalis savivaldybės plote (OpenStreetMap) | 7,4 % | 9,9 % |
| Gaisrinės ir gelbėjimo tarnybos įvykiai (gaisrai, gelbėjimo darbai ir kiti) 1 000 gyventojų | 10,8 / 1 000 gyv. | 9,4 / 1 000 gyv. |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų | 2,7 / 1 000 gyv. | 2,5 / 1 000 gyv. |
| Gaisrų skaičius 1 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis | 3,3 / 1 000 gyv. per metus | 2,6 / 1 000 gyv. per metus |
| Žolės, šieno, miško paklotės ir durpių gaisrų dalis | 18,2 % | 16,9 % |
| Atliekų ir šiukšlių gaisrų dalis | 8,9 % | 21,0 % |
| Dūmtraukių ir krosnių gaisrų dalis | 21,5 % | 12,9 % |
| Transporto priemonių gaisrų dalis | 6,0 % | 4,5 % |
| Elektros instaliacijos ir prietaisų gaisrų dalis | 3,4 % | 2,9 % |
| Gaisruose žuvusiųjų skaičius 100 000 gyventojų per metus, 2016-2025 m. vidurkis | 2,4 / 100 tūkst. gyv. per metus | 2,9 / 100 tūkst. gyv. per metus |
| Gaisruose sunaikintų statinių skaičius 10 000 gyventojų per metus, 2021-2025 m. vidurkis | 1,0 / 10 tūkst. gyv. per metus | 0,6 / 10 tūkst. gyv. per metus |
| Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje | 14 557 | 770 764 |
| Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 171,6 | 271,0 |
| Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 9,89 | 13,79 |
| Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 27,48 | 45,43 |
| Policijos užregistruotų sukčiavimo atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 4,87 | 8,42 |
| Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 38,79 | 39,91 |
| Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 21,21 | 19,13 |
| Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 26,51 | 42,99 |
| Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis) | 1,12 | 2,94 |
| Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis) | 8,2 µg/m³ | 8,6 µg/m³ |
| Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis) | 4,3 µg/m³ | 6,3 µg/m³ |
| Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis) | 100 µg/m³ | 103 µg/m³ |
| Viešieji elektromobilių įkrovimo taškai | 169 | 5 907 |
| Viešieji įkrovimo taškai 1 000 gyventojų | 1,88 ‰ | 2,04 ‰ |
| Greitojo įkrovimo taškų dalis (50 kW ar daugiau) | 34,5 % | 38,8 % |
| Restoranai, kavinės ir barai (Overture Maps) | 90 | 4 166 |
| Restoranai, kavinės ir barai 1 000 gyventojų (Overture Maps) | 1,0 1 000 gyv. | 1,5 1 000 gyv. |
| Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus) | 45,5 | 7 031 |
| Savivaldybėje įsikūrusių perkančiųjų organizacijų skelbimai apie sudarytas viešojo pirkimo sutartis (per metus, 1 000 gyventojų) | 0,50 | 2,43 |
| Savivaldybės perkančiųjų organizacijų sudarytų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) | 12,99 M EUR | 6 102 M EUR |
| Statybos darbų dalis savivaldybės perkančiųjų organizacijų skelbimuose apie sudarytas sutartis | 11 % | 8 % |
| Perkančiosios organizacijos savivaldybėje įsikūrusios įmonės laimėtų pirkimų dalis | 10 % | 59 % |
| Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus) | 20,5 | 5 535 |
| Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėti viešieji pirkimai (per metus, 1 000 gyventojų) | 0,23 | 1,92 |
| Savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtų viešojo pirkimo sutarčių vertė (per metus) | 44,79 M EUR | 4 537 M EUR |
| Statybos darbų dalis savivaldybėje įsikūrusių įmonių laimėtuose viešuosiuose pirkimuose | 18 % | 9 % |
| Vaistinės (OpenStreetMap) | 32 | 736 |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 3,6 10 000 gyv. | 2,7 10 000 gyv. |
| Mokyklos (OpenStreetMap) | 61 | 1 084 |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 6,8 10 000 gyv. | 4,0 10 000 gyv. |
| Parduotuvės (OpenStreetMap) | 374 | 9 001 |
| Parduotuvės 1 000 gyventojų (OpenStreetMap) | 4,2 1 000 gyv. | 3,3 1 000 gyv. |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) | 4,5 % | 2,0 % |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) | 5,4 % | 2,7 % |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) | 5,7 % | 3,1 % |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų | 4,2 % | 1,8 % |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) | 0,0101 g | 0,0076 g |
| Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto | 0,5 % | 0,7 % |
| Užstatytas plotas vienam gyventojui | 251 m²/gyv. | 166 m²/gyv. |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) | 36 | 1 021 |
| Profesinio mokymo įstaigos | 3 | 117 |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) | 7 | 440 |
| Viešojo transporto stotelių skaičius 100 km² | 13,8 100 km² | 16,5 100 km² |
| Viešojo transporto išvykimų per darbo dieną skaičius 1 000 gyventojų | 82 1 000 gyv. | 213 1 000 gyv. |
| Geležinkelio stotys, iš kurių išvyksta keleiviniai traukiniai | 0 | 120 |
| Keleivinių traukinių išvykimų per darbo dieną skaičius | 0 | 1 622 |
| Sekmadienio išvykimai (procentais nuo išvykimų darbo dieną) | 21 % | 58 % |
| Autobuso bilieto kaina už 100 km tiesia linija (mediana) | 9,9 € | 9,5 € |
| Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių dalis savivaldybės plote | 2,0 % | 4,7 % |
| Nacionalinių parkų, rezervatų ir draustinių užimamas plotas | 87,8 km² | 3 075 km² |
| „Natura 2000“ teritorijų dalis savivaldybės plote | 17,4 % | 14,1 % |
Dažniausiai užduodami klausimai
Tauragės apskritis: kiek savivaldybių?
Tauragės apskritis: savivaldybių skaičius – 4. Daugiausia gyventojų turi Tauragės rajono savivaldybė (gyventojų skaičius – 37 300).
Tauragės apskritis: koks gyventojų skaičius?
Tauragės apskritis: gyventojų skaičius 2025 m. – 89 951, gyventojų tankis – 20 gyv./km².
Tauragės apskritis: kurios savivaldybės gyventojų skaičius auga sparčiausiai?
Tauragės rajono savivaldybė (Tauragės apskritis): sparčiausias gyventojų skaičiaus augimas apskrityje per 10 metų – −10,4 %.
Kitos apskritys
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons · Vėliava: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.