Zatrudnienie · 2025
Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność”
Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność”: na pierwszym miejscu Szawle (30,7%), na ostatnim Rejon birsztański (1,4%). Mediana dla 60 samorządów: 9,7%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność” |
|---|---|---|---|
| 1 | Szawle | Okręg szawelski | 30,7% |
| 2 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 17,3% |
| 3 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 16,0% |
| 4 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 15,9% |
| 5 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 15,2% |
| 6 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 14,8% |
| 7 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 14,5% |
| 8 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 14,4% |
| 9 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 13,7% |
| 10 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 13,6% |
| 11 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 13,1% |
| 12 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 12,5% |
| 13 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 12,4% |
| 14 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 12,2% |
| 15 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 12,1% |
| 16 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 12,0% |
| 17 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 11,4% |
| 17 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 11,4% |
| 19 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 11,3% |
| 20 | Olita | Okręg olicki | 11,2% |
| 21 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 10,6% |
| 21 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 10,6% |
| 21 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 10,6% |
| 21 | Rejon orański | Okręg olicki | 10,6% |
| 25 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 10,2% |
| 26 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 10,0% |
| 26 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 10,0% |
| 26 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 10,0% |
| 29 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 9,9% |
| 30 | Kowno | Okręg kowieński | 9,8% |
| 31 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 9,6% |
| 32 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 9,4% |
| 33 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 9,2% |
| 34 | Rejon telszański | Okręg telszański | 8,9% |
| 35 | Rejon wileński | Okręg wileński | 8,6% |
| 36 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 8,5% |
| 37 | Rejon możejski | Okręg telszański | 8,4% |
| 38 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 8,3% |
| 39 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 7,6% |
| 40 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 7,4% |
| 41 | Rejon olicki | Okręg olicki | 7,3% |
| 41 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 7,3% |
| 43 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 7,2% |
| 44 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 7,1% |
| 45 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 7,0% |
| 46 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 6,7% |
| 47 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 6,6% |
| 47 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 6,6% |
| 49 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 6,1% |
| 49 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 6,1% |
| 51 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 5,7% |
| 52 | Rejon preński | Okręg kowieński | 5,6% |
| 53 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 4,9% |
| 54 | Rejon święciański | Okręg wileński | 4,8% |
| 55 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 4,7% |
| 56 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 4,6% |
| 57 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 4,4% |
| 58 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 3,6% |
| 59 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 2,4% |
| 60 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 1,4% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia (w ciągu roku)”.
- Okręg szawelski23,3%
- Okręg wileński11,9%
- Okręg mariampolski11,6%
- Okręg tauroski10,4%
- Okręg poniewieski10,4%
- Okręg kowieński10,3%
- Okręg olicki9,5%
- Okręg kłajpedzki7,9%
- Okręg uciański7,4%
- Okręg telszański7,3%
Inne rankingi na ten sam temat
Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia (w ciągu roku)Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia na 1000 mieszkańców (w ciągu roku)Mediana miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego podanego w ofertach pracyUdział ogłoszeń o wolnych miejscach pracy, w których obsadzono co najmniej jedno stanowiskoUdział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Praca niewymagająca kwalifikacji”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Produkcja, utrzymanie techniczne”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Hotele, gastronomia, turystyka”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Administracja, finanse, ekonomia”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja”
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność””?
Szawle zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność””: 30,7%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność””?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 9,7%.