Zatrudnienie · 2025
Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo”: ranking samorządów
Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo”: na pierwszym miejscu Rejon możejski (24,6%), na ostatnim Samorząd neryński (1,1%). Mediana dla 60 samorządów: 9,0%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo” |
|---|---|---|---|
| 1 | Rejon możejski | Okręg telszański | 24,6% |
| 2 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 19,3% |
| 3 | Rejon olicki | Okręg olicki | 19,2% |
| 4 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 19,1% |
| 5 | Olita | Okręg olicki | 17,5% |
| 6 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 16,6% |
| 7 | Rejon telszański | Okręg telszański | 15,3% |
| 8 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 13,0% |
| 9 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 12,0% |
| 9 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 12,0% |
| 11 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 11,5% |
| 11 | Rejon preński | Okręg kowieński | 11,5% |
| 13 | Kowno | Okręg kowieński | 11,1% |
| 14 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 11,0% |
| 14 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 11,0% |
| 16 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 10,9% |
| 16 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 10,9% |
| 18 | Szawle | Okręg szawelski | 10,8% |
| 19 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 10,7% |
| 20 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 10,2% |
| 21 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 10,1% |
| 22 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 10,0% |
| 22 | Rejon wileński | Okręg wileński | 10,0% |
| 24 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 9,8% |
| 24 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 9,8% |
| 26 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 9,4% |
| 27 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 9,2% |
| 28 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 9,1% |
| 29 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 9,0% |
| 29 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 9,0% |
| 29 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 9,0% |
| 32 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 8,9% |
| 33 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 8,7% |
| 34 | Rejon święciański | Okręg wileński | 8,3% |
| 35 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 7,8% |
| 36 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 7,6% |
| 37 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 7,4% |
| 37 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 7,4% |
| 39 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 7,3% |
| 40 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 6,8% |
| 41 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 6,7% |
| 41 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 6,7% |
| 41 | Rejon orański | Okręg olicki | 6,7% |
| 44 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 6,6% |
| 45 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 6,5% |
| 46 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 6,4% |
| 47 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 6,3% |
| 48 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 6,0% |
| 49 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 5,4% |
| 50 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 5,3% |
| 50 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 5,3% |
| 52 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 5,0% |
| 53 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 4,8% |
| 54 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 3,9% |
| 54 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 3,9% |
| 56 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 3,1% |
| 57 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 2,8% |
| 58 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 2,6% |
| 59 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 2,3% |
| 60 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 1,1% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia (w ciągu roku)”.
- Okręg telszański17,6%
- Okręg kłajpedzki15,7%
- Okręg mariampolski14,8%
- Okręg olicki14,1%
- Okręg wileński11,3%
- Okręg kowieński9,6%
- Okręg szawelski9,4%
- Okręg uciański8,7%
- Okręg tauroski8,6%
- Okręg poniewieski7,8%
Inne rankingi na ten sam temat
Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia (w ciągu roku)Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia na 1000 mieszkańców (w ciągu roku)Mediana miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego podanego w ofertach pracyUdział ogłoszeń o wolnych miejscach pracy, w których obsadzono co najmniej jedno stanowiskoUdział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Praca niewymagająca kwalifikacji”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Produkcja, utrzymanie techniczne”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Hotele, gastronomia, turystyka”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Administracja, finanse, ekonomia”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja”
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo””?
Rejon możejski zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo””: 24,6%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo””?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 9,0%.