Zatrudnienie · 2025
Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja”
Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja”: na pierwszym miejscu Rejon orański (11,0%), na ostatnim Samorząd rejonu trockiego (0,5%). Mediana dla 60 samorządów: 2,3%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja” |
|---|---|---|---|
| 1 | Rejon orański | Okręg olicki | 11,0% |
| 2 | Rejon preński | Okręg kowieński | 9,0% |
| 3 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 8,7% |
| 4 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 8,1% |
| 5 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 6,1% |
| 6 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 4,5% |
| 6 | Kowno | Okręg kowieński | 4,5% |
| 8 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 4,4% |
| 9 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 3,9% |
| 10 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 3,7% |
| 11 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 3,6% |
| 12 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 3,5% |
| 12 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 3,5% |
| 14 | Olita | Okręg olicki | 3,4% |
| 14 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 3,4% |
| 14 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 3,4% |
| 17 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 3,3% |
| 18 | Rejon telszański | Okręg telszański | 3,2% |
| 19 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 3,1% |
| 20 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 2,9% |
| 20 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 2,9% |
| 20 | Rejon wileński | Okręg wileński | 2,9% |
| 23 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 2,8% |
| 24 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 2,7% |
| 24 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 2,7% |
| 24 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 2,7% |
| 24 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 2,7% |
| 28 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 2,5% |
| 29 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 2,4% |
| 30 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 2,3% |
| 30 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 2,3% |
| 32 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 2,2% |
| 32 | Rejon możejski | Okręg telszański | 2,2% |
| 34 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 2,1% |
| 34 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 2,1% |
| 36 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 2,0% |
| 36 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 2,0% |
| 38 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 1,9% |
| 38 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 1,9% |
| 38 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 1,9% |
| 41 | Rejon olicki | Okręg olicki | 1,8% |
| 42 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 1,7% |
| 42 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 1,7% |
| 42 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 1,7% |
| 45 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 1,5% |
| 45 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 1,5% |
| 47 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 1,4% |
| 48 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 1,3% |
| 48 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 1,3% |
| 50 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 1,2% |
| 50 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 1,2% |
| 52 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 1,1% |
| 53 | Rejon święciański | Okręg wileński | 1,0% |
| 54 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 0,9% |
| 54 | Szawle | Okręg szawelski | 0,9% |
| 54 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 0,9% |
| 57 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 0,8% |
| 57 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 0,8% |
| 59 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 0,6% |
| 60 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 0,5% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia (w ciągu roku)”.
- Okręg olicki4,6%
- Okręg kłajpedzki3,7%
- Okręg kowieński3,6%
- Okręg telszański2,5%
- Okręg tauroski2,4%
- Okręg poniewieski2,4%
- Okręg mariampolski2,0%
- Okręg szawelski1,8%
- Okręg wileński1,7%
- Okręg uciański1,5%
Inne rankingi na ten sam temat
Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia (w ciągu roku)Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia na 1000 mieszkańców (w ciągu roku)Mediana miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego podanego w ofertach pracyUdział ogłoszeń o wolnych miejscach pracy, w których obsadzono co najmniej jedno stanowiskoUdział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Praca niewymagająca kwalifikacji”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Produkcja, utrzymanie techniczne”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Hotele, gastronomia, turystyka”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Administracja, finanse, ekonomia”
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja””?
Rejon orański zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja””: 11,0%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja””?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 2,3%.