Zatrudnienie · 2025
Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing”
Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing”: na pierwszym miejscu Samorząd neryński (26,1%), na ostatnim Rejon szkudzki (5,1%). Mediana dla 60 samorządów: 9,1%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing” |
|---|---|---|---|
| 1 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 26,1% |
| 2 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 22,1% |
| 3 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 21,0% |
| 4 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 15,3% |
| 5 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 14,2% |
| 6 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 13,0% |
| 6 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 13,0% |
| 8 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 12,7% |
| 9 | Rejon wileński | Okręg wileński | 12,3% |
| 10 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 11,9% |
| 11 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 11,6% |
| 12 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 11,3% |
| 13 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 11,1% |
| 13 | Rejon preński | Okręg kowieński | 11,1% |
| 15 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 10,7% |
| 15 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 10,7% |
| 17 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 10,5% |
| 17 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 10,5% |
| 19 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 10,4% |
| 20 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 10,3% |
| 21 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 10,2% |
| 22 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 10,0% |
| 22 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 10,0% |
| 24 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 9,6% |
| 25 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 9,5% |
| 26 | Kowno | Okręg kowieński | 9,4% |
| 27 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 9,3% |
| 28 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 9,2% |
| 28 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 9,2% |
| 30 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 9,1% |
| 30 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 9,1% |
| 30 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 9,1% |
| 33 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 8,9% |
| 34 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 8,8% |
| 35 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 8,7% |
| 35 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 8,7% |
| 37 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 8,6% |
| 37 | Rejon telszański | Okręg telszański | 8,6% |
| 39 | Olita | Okręg olicki | 8,5% |
| 39 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 8,5% |
| 41 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 8,0% |
| 42 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 7,8% |
| 42 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 7,8% |
| 44 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 7,2% |
| 45 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 6,9% |
| 45 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 6,9% |
| 47 | Rejon olicki | Okręg olicki | 6,6% |
| 47 | Szawle | Okręg szawelski | 6,6% |
| 49 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 6,5% |
| 49 | Rejon możejski | Okręg telszański | 6,5% |
| 51 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 6,4% |
| 51 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 6,4% |
| 53 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 6,2% |
| 54 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 6,0% |
| 55 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 5,6% |
| 55 | Rejon orański | Okręg olicki | 5,6% |
| 57 | Rejon święciański | Okręg wileński | 5,5% |
| 58 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 5,3% |
| 59 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 5,1% |
| 59 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 5,1% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia (w ciągu roku)”.
- Okręg poniewieski10,7%
- Okręg uciański10,6%
- Okręg kowieński9,6%
- Okręg wileński8,9%
- Okręg tauroski8,7%
- Okręg olicki8,2%
- Okręg kłajpedzki8,1%
- Okręg mariampolski7,9%
- Okręg szawelski6,8%
- Okręg telszański6,8%
Inne rankingi na ten sam temat
Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia (w ciągu roku)Wolne miejsca pracy zarejestrowane w Służbie Zatrudnienia na 1000 mieszkańców (w ciągu roku)Mediana miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego podanego w ofertach pracyUdział ogłoszeń o wolnych miejscach pracy, w których obsadzono co najmniej jedno stanowiskoUdział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Praca niewymagająca kwalifikacji”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Produkcja, utrzymanie techniczne”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Transport, magazynowanie, łączność”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Hotele, gastronomia, turystyka”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Budownictwo”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Administracja, finanse, ekonomia”Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Opieka zdrowotna, farmacja”
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing””?
Samorząd neryński zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing””: 26,1%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział wolnych miejsc pracy w grupie zawodowej „Sprzedaż, zakupy, marketing””?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 9,1%.