Transport · 2021-2025
Udział wypadków z udziałem pieszego: ranking samorządów
Udział wypadków z udziałem pieszego: na pierwszym miejscu Olita (37,5%), na ostatnim Samorząd retowski (5,1%). Mediana dla 60 samorządów: 17,9%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział wypadków z udziałem pieszego |
|---|---|---|---|
| 1 | Olita | Okręg olicki | 37,5% |
| 2 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 37,2% |
| 3 | Szawle | Okręg szawelski | 34,8% |
| 4 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 33,9% |
| 5 | Kowno | Okręg kowieński | 31,3% |
| 6 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 30,4% |
| 7 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 28,8% |
| 8 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 28,5% |
| 9 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 26,7% |
| 9 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 26,7% |
| 11 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 26,5% |
| 12 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 26,3% |
| 13 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 26,0% |
| 14 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 25,4% |
| 15 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 25,0% |
| 15 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 25,0% |
| 17 | Rejon święciański | Okręg wileński | 24,0% |
| 18 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 22,7% |
| 19 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 21,9% |
| 20 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 21,3% |
| 21 | Rejon telszański | Okręg telszański | 20,8% |
| 22 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 20,5% |
| 23 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 20,3% |
| 24 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 20,1% |
| 24 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 20,1% |
| 26 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 20,0% |
| 26 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 20,0% |
| 28 | Rejon możejski | Okręg telszański | 19,1% |
| 29 | Rejon preński | Okręg kowieński | 18,5% |
| 30 | Rejon orański | Okręg olicki | 18,0% |
| 31 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 17,9% |
| 32 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 17,6% |
| 33 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 17,4% |
| 34 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 17,1% |
| 35 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 16,7% |
| 36 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 16,2% |
| 37 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 16,1% |
| 38 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 15,7% |
| 39 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 15,5% |
| 40 | Rejon wileński | Okręg wileński | 15,3% |
| 41 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 14,9% |
| 42 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 14,8% |
| 43 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 14,3% |
| 44 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 13,8% |
| 45 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 13,5% |
| 45 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 13,5% |
| 47 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 12,7% |
| 48 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 12,2% |
| 49 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 11,8% |
| 50 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 11,5% |
| 51 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 10,7% |
| 52 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 9,0% |
| 53 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 8,9% |
| 54 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 8,6% |
| 55 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 7,7% |
| 56 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 7,3% |
| 57 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 7,0% |
| 58 | Rejon olicki | Okręg olicki | 6,2% |
| 59 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 5,1% |
| 59 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 5,1% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Wypadki drogowe z rannymi lub ofiarami śmiertelnymi w samorządzie”.
- Okręg wileński29,5%
- Okręg kowieński25,4%
- Okręg mariampolski23,9%
- Okręg szawelski22,5%
- Okręg kłajpedzki22,4%
- Okręg poniewieski22,4%
- Okręg olicki22,0%
- Okręg tauroski21,4%
- Okręg telszański19,6%
- Okręg uciański18,7%
Inne rankingi na ten sam temat
Wypadki drogowe z rannymi lub ofiarami śmiertelnymi w samorządzieWypadki drogowe z rannymi lub ofiarami śmiertelnymi na 10 000 mieszkańców (średnia roczna)Osoby ranne w wypadkach drogowych na 10 000 mieszkańców (średnia roczna)Ofiary śmiertelne wypadków drogowych w samorządzie w ciągu 5 latOfiary śmiertelne wypadków drogowych na 100 000 mieszkańców rocznieUdział wypadków z udziałem rowerzysty, motocyklisty, kierowcy motoroweru lub hulajnogi elektrycznejUdział wypadków w ciemnościUdział wypadków, w których sprawca był pod wpływem alkoholuPubliczne punkty ładowania pojazdów elektrycznychPubliczne punkty ładowania na 1000 mieszkańcówUdział szybkich punktów ładowania (50 kW lub więcej)Liczba przystanków komunikacji publicznej, z których w dni robocze odjeżdżają pojazdyLiczba przystanków komunikacji publicznej na 100 km²Liczba odjazdów komunikacji publicznej w dni roboczeLiczba odjazdów komunikacji publicznej w dni robocze na 1000 mieszkańcówLiczba linii komunikacji publicznej odjeżdżających z przystanków samorząduStacje kolejowe, z których odjeżdżają pociągi pasażerskieLiczba odjazdów pociągów pasażerskich w dni roboczeOdjazdy w niedzielę (w procentach odjazdów w dni robocze)Cena biletu autobusowego na 100 km w linii prostej (mediana)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wypadków z udziałem pieszego”?
Olita zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wypadków z udziałem pieszego”: 37,5%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział wypadków z udziałem pieszego”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 17,9%.