Transport · 2021-2025
Udział wypadków w ciemności: ranking samorządów
Udział wypadków w ciemności: na pierwszym miejscu Rejon kalwaryjski (31,7%), na ostatnim Połąga (6,0%). Mediana dla 60 samorządów: 17,8%.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Udział wypadków w ciemności |
|---|---|---|---|
| 1 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 31,7% |
| 2 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 29,5% |
| 3 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 28,6% |
| 4 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 28,0% |
| 5 | Rejon święciański | Okręg wileński | 26,7% |
| 6 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 25,4% |
| 7 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 24,6% |
| 8 | Rejon wileński | Okręg wileński | 24,0% |
| 9 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 23,9% |
| 10 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 22,8% |
| 11 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 22,7% |
| 12 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 22,6% |
| 13 | Rejon preński | Okręg kowieński | 22,3% |
| 14 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 22,1% |
| 15 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 21,8% |
| 16 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 21,4% |
| 16 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 21,4% |
| 18 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 21,0% |
| 19 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 20,9% |
| 20 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 20,4% |
| 21 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 19,9% |
| 22 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 19,8% |
| 23 | Rejon orański | Okręg olicki | 19,7% |
| 24 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 19,4% |
| 24 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 19,4% |
| 26 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 18,9% |
| 27 | Rejon olicki | Okręg olicki | 18,5% |
| 28 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 18,2% |
| 29 | Kowno | Okręg kowieński | 18,0% |
| 30 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 17,9% |
| 31 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 17,7% |
| 32 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 17,6% |
| 33 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 17,1% |
| 34 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 16,7% |
| 35 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 16,2% |
| 35 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 16,2% |
| 37 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 16,1% |
| 38 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 15,9% |
| 39 | Rejon telszański | Okręg telszański | 15,3% |
| 40 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 15,0% |
| 41 | Olita | Okręg olicki | 14,7% |
| 42 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 14,6% |
| 43 | Rejon możejski | Okręg telszański | 14,5% |
| 44 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 14,4% |
| 45 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 14,3% |
| 46 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 14,0% |
| 46 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 14,0% |
| 48 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 13,0% |
| 49 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 12,8% |
| 49 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 12,8% |
| 51 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 12,3% |
| 52 | Szawle | Okręg szawelski | 11,9% |
| 53 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 11,8% |
| 54 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 10,7% |
| 55 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 10,2% |
| 56 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 9,1% |
| 57 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 7,7% |
| 57 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 7,7% |
| 59 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 7,4% |
| 60 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 6,0% |
Porównanie okręgów
Średnie ważone według „Wypadki drogowe z rannymi lub ofiarami śmiertelnymi w samorządzie”.
- Okręg wileński21,4%
- Okręg mariampolski21,4%
- Okręg kowieński19,1%
- Okręg olicki16,6%
- Okręg poniewieski16,6%
- Okręg uciański16,5%
- Okręg telszański16,5%
- Okręg szawelski16,4%
- Okręg tauroski14,1%
- Okręg kłajpedzki13,8%
Inne rankingi na ten sam temat
Wypadki drogowe z rannymi lub ofiarami śmiertelnymi w samorządzieWypadki drogowe z rannymi lub ofiarami śmiertelnymi na 10 000 mieszkańców (średnia roczna)Osoby ranne w wypadkach drogowych na 10 000 mieszkańców (średnia roczna)Ofiary śmiertelne wypadków drogowych w samorządzie w ciągu 5 latOfiary śmiertelne wypadków drogowych na 100 000 mieszkańców rocznieUdział wypadków z udziałem pieszegoUdział wypadków z udziałem rowerzysty, motocyklisty, kierowcy motoroweru lub hulajnogi elektrycznejUdział wypadków, w których sprawca był pod wpływem alkoholuPubliczne punkty ładowania pojazdów elektrycznychPubliczne punkty ładowania na 1000 mieszkańcówUdział szybkich punktów ładowania (50 kW lub więcej)Liczba przystanków komunikacji publicznej, z których w dni robocze odjeżdżają pojazdyLiczba przystanków komunikacji publicznej na 100 km²Liczba odjazdów komunikacji publicznej w dni roboczeLiczba odjazdów komunikacji publicznej w dni robocze na 1000 mieszkańcówLiczba linii komunikacji publicznej odjeżdżających z przystanków samorząduStacje kolejowe, z których odjeżdżają pociągi pasażerskieLiczba odjazdów pociągów pasażerskich w dni roboczeOdjazdy w niedzielę (w procentach odjazdów w dni robocze)Cena biletu autobusowego na 100 km w linii prostej (mediana)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wypadków w ciemności”?
Rejon kalwaryjski zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Udział wypadków w ciemności”: 31,7%.
Jaka jest mediana wskaźnika „Udział wypadków w ciemności”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 17,8%.