
Alytaus rajono savivaldybė: gyventojai ir statistika
Alytaus rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 25 369 (2025 m.), plotas – 1 411,0 km², gyventojų tankis – 18,0 gyv./km². Pagal gyventojų skaičių ji užima 30-ą vietą iš 60 savivaldybių. Gyventojų skaičius mažėja: −6,5 % 2015–2025 m. laikotarpiu.
- 25 369 gyv.
- 1 411,0 km²
- 18 gyv./km²
- 87 m

Svarbiausia
Alytaus apskritis: pagal gyventojų skaičių Alytaus rajono savivaldybė užima 2-ą vietą tarp 5 savivaldybių.
1 kWp galios saulės elektrinė, pasvirusi 40° kampu, čia pagamina apie 991 kWh per metus.
Ar žinojote?
- Alytaus apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis“.
- Alytaus apskritis: pirmauja pagal rodiklį „Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus“.
- „Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis“: reikšmė mažesnė nei 99 % savivaldybių.
- „Muziejų skaičius (OpenStreetMap)“: reikšmė mažesnė nei 98 % savivaldybių.
- „Prekybos centrų (supermarketų) skaičius 10 000 gyventojų (OpenStreetMap)“: reikšmė mažesnė nei 98 % savivaldybių.
- Plotas, išreikštas futbolo aikščių skaičiumi, – maždaug 197 619.
- Gyventojų tankis 2,5 karto mažesnis nei šalies vidurkis.
Alytaus rajono savivaldybė skaičiais
Alytaus rajono savivaldybė: visi rodikliai
Savivaldybės reikšmė, toliau – apskrities vidurkis ir šalies mediana (absoliučiesiems rodikliams: apskrities ir šalies sumos). Skalė parodo savivaldybės vietą tarp mažiausios ir didžiausios šalies reikšmės.
Gyventojai
| Rodiklis | Alytaus rajono savivaldybė | Alytaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaunesnių nei 15 m. gyventojų dalis (2025) | 12,4 % | 11,6 % | 12,4 % | 31-a vieta iš 60 | |
| 65 m. ir vyresnių gyventojų dalis (2025) | 22,4 % | 24,8 % | 23,3 % | 34-a vieta iš 60 | |
| Moterų dalis (2025) | 50,6 % | 53,2 % | 52,6 % | 50-a vieta iš 60 | |
| Medianinis gyventojų amžius (2025) | 47,0 m. | – | 47,5 m. | 31-a vieta iš 60 | |
| Gimstamumas (gimusių 1 000 gyventojų) (2024) | 4,8 ‰ | 5,0 ‰ | 5,6 ‰ | 50-a vieta iš 57 | |
| Urbanizacijos laipsnis (1 miestas, 2 miestelis ar priemiestis, 3 kaimo vietovė) (2024) | 3 | – | 3 | 1-a vieta iš 60 |
Energetika
| Rodiklis | Alytaus rajono savivaldybė | Alytaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Vėjo jėgainių skaičius (OpenStreetMap) (2026) | 0 | 5 | 725 | 39-a vieta iš 60 | |
| Vėjo jėgainių skaičius 100 km² (OpenStreetMap) (2026) | 0,0 100 km² | 0,1 100 km² | 0,1 100 km² | 39-a vieta iš 59 | |
| Saulės elektrinių užimamas plotas (OpenStreetMap) (2026) | 78,7 ha | 131,1 ha | 2 381 ha | 11-a vieta iš 60 |
Klimatas
Ekonomika
Užimtumas
Turizmas
Judumas
Visuomenė
Aplinka
Sveikata
| Rodiklis | Alytaus rajono savivaldybė | Alytaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius) (2023) | 43 lovų | 1 379 | 27 800 | 51-a vieta iš 59 | |
| Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 1,7 lovų / 1 000 gyv. | 10,1 lovų / 1 000 gyv. | 5,1 lovų / 1 000 gyv. | 55-a vieta iš 59 | |
| Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų (2023) | 0,0 lovų / 1 000 gyv. | 4,5 lovų / 1 000 gyv. | 2,1 lovų / 1 000 gyv. | 48-a vieta iš 59 | |
| Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės) (2023) | 1 įstaigų | 13 | 133 | 25-a vieta iš 59 | |
| Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse (2023) | 172 hospitalizacijų | 31 914 | 899 576 | 53-a vieta iš 59 | |
| Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2025) | 16,5 ‰ | 16,2 ‰ | 15,6 ‰ | 25-a vieta iš 60 | |
| Mirtingumas, trejų metų vidurkis 2023–2025 (mirusiųjų 1 000 gyventojų) (2023-2025) | 15,7 ‰ | 15,7 ‰ | 15,2 ‰ | 28-a vieta iš 60 | |
| Vaistinės (OpenStreetMap) (2026) | 1 | 22 | 736 | 55-a vieta iš 59 | |
| Vaistinės 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 0,4 10 000 gyv. | 1,7 10 000 gyv. | 2,4 10 000 gyv. | 58-a vieta iš 59 |
Švietimas
| Rodiklis | Alytaus rajono savivaldybė | Alytaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Mokyklos (OpenStreetMap) (2026) | 17 | 59 | 1 084 | 19-a vieta iš 59 | |
| Mokyklos 10 000 gyventojų (OpenStreetMap) (2026) | 6,7 10 000 gyv. | 4,4 10 000 gyv. | 4,8 10 000 gyv. | 10-a vieta iš 59 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos) (2025) | 6 | – | 7 | 35-a vieta iš 58 | |
| Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 1,9 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 2,4 1 000 vaikų iki 15 m. | 39-a vieta iš 58 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos) (2025) | 9 | 44 | 1 021 | 39-a vieta iš 60 | |
| Bendrojo ugdymo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 2,9 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 3,1 1 000 vaikų iki 15 m. | 39-a vieta iš 60 | |
| Profesinio mokymo įstaigos (2025) | 1 | 8 | 117 | 22-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.) (2025) | 1 | 15 | 440 | 53-a vieta iš 60 | |
| Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, tenkančios 1 000 vaikų iki 15 m. (2025) | 0,3 1 000 vaikų iki 15 m. | – | 1,0 1 000 vaikų iki 15 m. | 58-a vieta iš 60 |
Rizikos
| Rodiklis | Alytaus rajono savivaldybė | Alytaus apskritis | Šalis | Padėtis? | Vieta |
|---|---|---|---|---|---|
| Civilinės saugos sirenų skaičius (2026) | 8 | 40 | 1 180 | 47-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 3,1 / 10 tūkst. gyv. | 3,0 / 10 tūkst. gyv. | 4,7 / 10 tūkst. gyv. | 48-a vieta iš 60 | |
| Civilinės saugos sirenų skaičius 100 km² (2026) | 0,6 / 100 km² | 0,7 / 100 km² | 1,4 / 100 km² | 53-a vieta iš 59 | |
| Priedangų skaičius (2026) | 92 | 236 | 6 584 | 16-a vieta iš 60 | |
| Priedangų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 36,3 / 10 tūkst. gyv. | 17,8 / 10 tūkst. gyv. | 18,3 / 10 tūkst. gyv. | 10-a vieta iš 60 | |
| Priedangose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 65 % | 64 % | 42 % | 15-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius (2026) | 23 | 88 | 2 518 | 38-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statinių skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 6,6 / 10 tūkst. gyv. | 10,3 / 10 tūkst. gyv. | 37-a vieta iš 60 | |
| Kolektyvinės apsaugos statiniuose numatytų vietų skaičius, % gyventojų (2026) | 40 % | 46 % | 41 % | 35-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius (2026) | 13 | 84 | 1 960 | 44-a vieta iš 60 | |
| Evakuacijos punktų skaičius 10 000 gyventojų (2026) | 5,1 / 10 tūkst. gyv. | 6,3 / 10 tūkst. gyv. | 9,1 / 10 tūkst. gyv. | 43-a vieta iš 60 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 10 metų) (2024) | 0,9 % | 1,2 % | 1,2 % | 40-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 100 metų) (2024) | 1,4 % | 1,7 % | 1,8 % | 35-a vieta iš 57 | |
| Upių potvynio užliejama ploto dalis (kartą per 500 metų) (2024) | 1,7 % | 2,1 % | 2,1 % | 32-a vieta iš 57 | |
| Ploto dalis, užlieta daugiau nei 1 m vandens, kai potvynis kartojasi kas 100 metų (2024) | 1,1 % | 1,4 % | 1,1 % | 29-a vieta iš 57 | |
| Žemės drebėjimo pavojus: didžiausias grunto pagreitis (10 % per 50 metų) (2020) | 0,0050 g | 0,0048 g | 0,0075 g | 51-a vieta iš 60 |
Alytaus rajono savivaldybė: rodiklių raida
Rodikliai, kurių duomenys yra už kelerius metus. Užveskite pelę ant diagramos arba palieskite ją, kad pamatytumėte kiekvienų metų reikšmę.
Vidutinė metinė oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,8 °C, 1951 m. – 7,0 °C
Kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 714 mm, 1951 m. – 524 mm
Dienų per metus, kai iškrito bent 1 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 10 d., 1951 m. – 30 d.
Šildymo laipsnio dienos, 18 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3 373 °C·d, 1951 m. – 4 074 °C·d
Vidutinis debesuotumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 70 %, 1951 m. – 61 %
Giedrų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas buvo mažesnis nei 20 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 22 d., 1951 m. – 47 d.
Debesuotų dienų per metus, kai vidutinis debesuotumas viršijo 80 % (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 162 d., 1951 m. – 120 d.
Vidutinis santykinis oro drėgnis (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 78 %, 1951 m. – 77 %
Šalčio dienų per metus, kai žemiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 89 d., 1951 m. – 121 d.
Ledo dienų per metus, kai aukščiausia valandinė temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 22 d., 1951 m. – 51 d.
Dienų per metus, kai iškrito bent 10 mm kritulių (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 17 d., 1951 m. – 7 d.
Didžiausias paros kritulių kiekis per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 32 mm, 1951 m. – 26 mm
Vegetacijos laikotarpio trukmė: nuo 6 dienų su vidutine paros temperatūra virš 5 °C iki 6 dienų žemiau 5 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 235 d., 1951 m. – 194 d.
Kritulių kiekis birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 287 mm, 1951 m. – 142 mm
Kritulių kiekis gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 95 mm, 1951 m. – 135 mm
Per metus iškritusio sniego vandens ekvivalentas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 55 mm, 1951 m. – 127 mm
Sniego dalis metiniame kritulių kiekyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8 %, 1951 m. – 24 %
Dienų per metus, kai iškrito bent 5 cm sniego (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1,0 d., 1951 m. – 1,0 d.
Didžiausias kritulių kiekis per 5 dienas iš eilės per metus (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 60 mm, 1951 m. – 43 mm
Vidutinė metinė dirvos temperatūra 0–7 cm gylyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 8,6 °C, 1951 m. – 7,6 °C
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra buvo žemesnė nei 0 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 41 d., 1951 m. – 94 d.
Dienų per metus, kai vidutinė dirvos temperatūra siekė bent 10 °C (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 146 d., 1951 m. – 142 d.
Metinis saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 1 035 kWh/m², 1951 m. – 1 097 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui birželį, liepą ir rugpjūtį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 444 kWh/m², 1951 m. – 501 kWh/m²
Saulės spinduliuotės kiekis horizontaliam paviršiui gruodį, sausį ir vasarį (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 63 kWh/m², 1951 m. – 68 kWh/m²
Vidutinė didžiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 12,4 °C, 1951 m. – 10,3 °C
Vidutinė mažiausia paros oro temperatūra (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 5,2 °C, 1951 m. – 3,8 °C
Vidutinis paros temperatūros svyravimas: didžiausios ir mažiausios paros temperatūros skirtumas (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 7,1 °C, 1951 m. – 6,5 °C
Vidutinis vėjo greitis 10 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 3,6 m/s, 1951 m. – 3,6 m/s
Dienų per metus, kai vėjo gūsiai siekė bent 15 m/s (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 27 d., 1951 m. – 24 d.
Vidutinis vėjo greitis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 6,0 m/s, 1951 m. – 6,2 m/s
Vidutinis vėjo galios tankis 100 m aukštyje (1991–2020 m. norma, įvertis)
2025 m. – 208 W/m², 1951 m. – 226 W/m²
Vidutinė metų temperatūra (įvertis)
2025 m. – 8,9 °C, 1950 m. – 6,9 °C
Šalnų dienos per metus (žemiausia temperatūra žemesnė nei 0 °C, įvertis)
2025 m. – 88, 1950 m. – 106
Metinis kritulių kiekis (įvertis)
2025 m. – 714 mm, 1950 m. – 759 mm
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos (per metus)
2025 m. – 619 darbo vietų, 2010 m. – 574 darbo vietų
Užimtumo tarnyboje užregistruotos laisvos darbo vietos, tenkančios 1 000 gyventojų (per metus)
2025 m. – 24,4 darbo vietų / 1 000 gyv., 2015 m. – 18,6 darbo vietų / 1 000 gyv.
Darbo skelbimuose nurodyto bazinio mėnesinio atlyginimo mediana
2025 m. – 1 400 €, 2018 m. – 500 €
Skelbimų, kuriais bent viena darbo vieta užpildyta, dalis
2025 m. – 86,5 %, 2018 m. – 68,7 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas“
2025 m. – 18,3 %, 2018 m. – 9,0 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Gamyba, techninė priežiūra“
2025 m. – 17,1 %, 2018 m. – 13,6 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Pardavimai, pirkimai, rinkodara“
2025 m. – 6,6 %, 2018 m. – 6,7 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Transportas, sandėliavimas, ryšiai“
2025 m. – 7,3 %, 2018 m. – 22,6 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Viešbučiai, maitinimas, turizmas“
2025 m. – 7,1 %, 2018 m. – 3,9 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Statyba“
2025 m. – 19,2 %, 2018 m. – 13,2 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Administravimas, finansai, ekonomika“
2025 m. – 2,6 %, 2018 m. – 2,8 %
Laisvų darbo vietų dalis profesijų grupėje „Sveikatos apsauga, farmacija“
2025 m. – 1,8 %, 2018 m. – 0,7 %
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 301, 2019 m. – 372
Vietų apgyvendinimo įstaigose skaičius 1 000 gyventojų
2024 m. – 11,8 vietos / 1 000 gyv., 2019 m. – 14,3 vietos / 1 000 gyv.
Viešbučių ir panašių įstaigų numerių užimtumas
2023 m. – 5,0 %, 2016 m. – 7,3 %
Viešbučių ir panašių įstaigų vietų užimtumas
2023 m. – 2,1 %, 2016 m. – 4,0 %
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius
2024 m. – 2 694, 2020 m. – 5 807
Nakvynių apgyvendinimo įstaigose skaičius vienam gyventojui
2024 m. – 0,1 nakv. / gyventoją, 2020 m. – 0,2 nakv. / gyventoją
Užsienyje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 10,5 %, 2020 m. – 0,9 %
Vokietijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 1,2 %, 2020 m. – 0,0 %
Lenkijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 1,7 %, 2020 m. – 0,3 %
Baltarusijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2023 m. – 2,4 %, 2020 m. – 0,0 %
Latvijoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2024 m. – 0,5 %, 2020 m. – 0,2 %
Ukrainoje gyvenančių turistų nakvynių dalis
2023 m. – 2,8 %, 2021 m. – 1,1 %
Nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose dalis
2024 m. – 1,3 %, 2020 m. – 1,4 %
Nakvynių nakvynės namuose ir apartamentų kompleksuose dalis
2024 m. – 27,1 %, 2021 m. – 1,2 %
Nakvynių privačiame apgyvendinimo sektoriuje (individualūs teikėjai) dalis
2024 m. – 75,1 %, 2020 m. – 97,1 %
Eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, skaičius savivaldybėje
2025 m. – 25, 2013 m. – 42
Eismo įvykių su nukentėjusiais žmonėmis 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 10,2, 2019 m. – 13,2
Eismo įvykiuose sužeistų žmonių 10 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 13,3, 2019 m. – 18,8
Eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius savivaldybėje per 5 metus
2025 m. – 15, 2017 m. – 19
Eismo įvykiuose žuvusiųjų 100 000 gyventojų per metus
2025 m. – 11,8, 2019 m. – 13,6
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo pėsčiasis, dalis
2025 m. – 6,2 %, 2017 m. – 10,3 %
Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkas, motociklininkas, mopedo ar elektrinio paspirtuko vairuotojas, dalis
2025 m. – 23,1 %, 2017 m. – 12,4 %
Tamsiuoju paros metu įvykusių eismo įvykių dalis
2025 m. – 18,5 %, 2017 m. – 25,3 %
Eismo įvykių, kuriuose kaltininkas buvo neblaivus, dalis
2025 m. – 10,8 %, 2017 m. – 16,7 %
Policijos užregistruotų įvykių skaičius savivaldybėje
2025 m. – 4 537, 2019 m. – 4 063
Policijos užregistruotų įvykių 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 176,0, 2021 m. – 184,0
Policijos užregistruotų įvykių, pažymėtų kaip nusikalstama veika, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 12,68, 2021 m. – 18,13
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Turtinė veika“ (vagystės, plėšimai, turto sugadinimai), 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 26,77, 2023 m. – 23,60
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Nusikaltimai asmeniui“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 46,98, 2023 m. – 46,01
Policijos užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 26,92, 2021 m. – 27,95
Policijos užregistruotų įvykių, priskirtų tipui „Viešosios tvarkos pažeidimai“, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 21,34, 2022 m. – 19,68
Policijos užregistruotų įvykių, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, 1 000 gyventojų (metinis vidurkis)
2025 m. – 0,73, 2021 m. – 0,43
Oficialios maudyklos
2023 m. – 1, 2021 m. – 1
Maudyklos, kurių vandens kokybė puiki (klasifikuotų dalis)
2023 m. – 100 %, 2021 m. – 100 %
Maudyklos, kurių vandens kokybė pakankama arba bloga (klasifikuotų dalis)
2023 m. – 0 %, 2021 m. – 0 %
Žarninių lazdelių (E. coli) mediana per maudymosi sezoną
2023 m. – 4 KSV/100 ml, 2021 m. – 4 KSV/100 ml
Žarninių enterokokų mediana per maudymosi sezoną
2023 m. – 4 KSV/100 ml, 2021 m. – 4 KSV/100 ml
Kietosios dalelės KD2,5 (metų vidurkis)
2024 m. – 8,6 µg/m³, 2018 m. – 11,4 µg/m³
Azoto dioksidas NO₂ (metų vidurkis)
2024 m. – 4,8 µg/m³, 2018 m. – 5,4 µg/m³
Ozonas O₃ (paros didžiausių 8 val. vidurkių 93,2 procentilis)
2024 m. – 107 µg/m³, 2018 m. – 108 µg/m³
Dirbtinių paviršių dalis (užstatymas, pramonė, transportas)
2018 m. – 2,1 %, 2000 m. – 1,8 %
Žemės ūkio naudmenų dalis (laukai, sodai, ganyklos)
2018 m. – 66,9 %, 2000 m. – 68,3 %
Miškų dalis (lapuočių, spygliuočių, mišrūs)
2018 m. – 20,4 %, 2000 m. – 19,6 %
Atvirų gamtinių plotų dalis (viržynai, krūmynai, natūralios pievos, plika uoliena, ledynai)
2018 m. – 3,8 %, 2000 m. – 3,7 %
Šlapynių dalis (pelkės, durpynai)
2018 m. – 2,5 %, 2000 m. – 2,5 %
Vandens paviršių dalis (upės, ežerai, rezervuarai, lagūnos)
2018 m. – 4,3 %, 2000 m. – 4,2 %
Užstatytos teritorijos dalis nuo viso ploto
2020 m. – 0,6 %, 1975 m. – 0,3 %
Ligoninių lovos savivaldybėje (stacionaro lovų skaičius)
2023 m. – 43 lovų, 2001 m. – 1 444 lovų
Ligoninių lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 1,7 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 1,6 lovų / 1 000 gyv.
Aktyvaus gydymo lovos savivaldybėje 1 000 gyventojų
2023 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv., 2015 m. – 0,0 lovų / 1 000 gyv.
Stacionarines paslaugas teikiančios įstaigos (ligoninės)
2023 m. – 1 įstaigų, 2001 m. – 6 įstaigų
Hospitalizacijos per metus savivaldybės ligoninėse
2023 m. – 172 hospitalizacijų, 2001 m. – 37 439 hospitalizacijų
Aktyvaus gydymo lovų užimtumas
2003 m. – 83,2 %, 2001 m. – 65,8 %
Vidutinis gulėjimo laikas aktyvaus gydymo lovose
2003 m. – 8,5 d., 2001 m. – 7,2 d.
Aktyvaus gydymo lovų apyvarta (pacientų vienai lovai per metus)
2003 m. – 35,9 pac. / lovą, 2001 m. – 33,2 pac. / lovą
Letališkumas aktyvaus gydymo lovose (mirusieji tarp išrašytų ir mirusių)
2003 m. – 1,56 %, 2001 m. – 1,44 %
Mirtingumas (mirusiųjų 1 000 gyventojų)
2025 m. – 16,5 ‰, 1994 m. – 19,1 ‰
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos (lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos)
2025 m. – 6, 2010 m. – 5
Bendrojo ugdymo mokyklos (pradinės, pagrindinės, progimnazijos, gimnazijos)
2025 m. – 9, 2010 m. – 20
Profesinio mokymo įstaigos
2025 m. – 1, 2010 m. – 2
Neformaliojo vaikų švietimo mokyklos (muzikos, meno, sporto ir kt.)
2025 m. – 1, 2010 m. – 5
Alytaus rajono savivaldybė: gyventojų skaičiaus kitimas
Alytaus rajono savivaldybė: 2015 m. gyventojų skaičius buvo 27 124, 2025 m. – 25 369.
| Metai | Gyventojų skaičius |
|---|---|
| 2020 | 25 729 |
| 2021 | 25 581 |
| 2022 | 25 429 |
| 2023 | 25 513 |
| 2024 | 25 464 |
| 2025 | 25 369 |
Alytaus rajono savivaldybė žemėlapyje
Kaimyninės savivaldybės
- Alytaus miesto savivaldybė< 1 km · 50 741
- Birštono savivaldybė21 km · 4 101
- Prienų rajono savivaldybė30 km · 24 506
- Lazdijų rajono savivaldybė37 km · 16 951
- Varėnos rajono savivaldybė39 km · 19 771
- Druskininkų savivaldybė43 km · 20 079
- Marijampolės savivaldybė48 km · 54 133
- Trakų rajono savivaldybė50 km · 34 863
Alytaus apskritis: visos savivaldybės
Panašaus dydžio savivaldybės
- Rokiškio rajono savivaldybė26 857 · Panevėžio apskritis
- Šakių rajono savivaldybė25 215 · Marijampolės apskritis
- Kaišiadorių rajono savivaldybė28 554 · Kauno apskritis
- Jurbarko rajono savivaldybė25 132 · Tauragės apskritis
- Raseinių rajono savivaldybė29 454 · Kauno apskritis
- Elektrėnų savivaldybė24 622 · Vilniaus apskritis
Seniūnijos: Alytaus rajono savivaldybė
- Alytaus seniūnija4 874 gyv.
- Simno seniūnija3 148 gyv.
- Alovės seniūnija3 112 gyv.
- Miroslavo seniūnija2 798 gyv.
- Daugų seniūnija2 725 gyv.
- Punios seniūnija2 362 gyv.
- Krokialaukio seniūnija1 788 gyv.
- Butrimonių seniūnija1 625 gyv.
- Pivašiūnų seniūnija1 420 gyv.
- Nemunaičio seniūnija981 gyv.
- Raitininkų seniūnija748 gyv.
Alytaus rajono savivaldybė: saulė ir temperatūros
Saulės elektrinės skaičiuoklė: Alytaus rajono savivaldybė
Orientacinė gamyba, metinis sutaupymas ir atsipirkimo laikas: Alytaus rajono savivaldybė. Spustelėkite „Pritaikyti skaičiavimą“ ir įveskite savo skaičius: rezultatai atnaujinami rašant.
Šie skaičiai yra apytiksliai vertinimai, skirti tik orientacijai.
Pritaikyti skaičiavimą
Skaičiavimo prielaidos
- Gamyba: 991 kWh vienam kWp per metus, moduliai nukreipti į pietus ir pakreipti 40° kampu.
- Elektros kaina 2026 m.: 0,216 €/kWh, įskaitant visus mokesčius (šalies vidurkis namų ūkiui, per metus suvartojančiam nuo 2 500 iki 5 000 kWh).
- Vietoje sunaudotos elektros (pradžioje 40 % gamybos) nereikia pirkti iš tinklo; likusi dalis parduodama už 40 % pirkimo kainos.
- Elektrinės kaina: pradžioje 1 200 € už kWp, orientacinė vertė, kurią verta pakeisti pasiūlymo kaina.
- Neįskaičiuota parama, elektros kainos pokyčiai, priežiūra ir modulių gamybos mažėjimas laikui bėgant.
- Orientacinis vertinimas, kuris nepakeičia projekto ar įrengėjo pasiūlymo.
| Mėnuo | Saulėtumas | Temperatūra |
|---|---|---|
| sausis | 16 | −3,3 |
| vasaris | 34 | −2,6 |
| kovas | 75 | 1,4 |
| balandis | 120 | 7,6 |
| gegužė | 158 | 13,3 |
| birželis | 172 | 17,4 |
| liepa | 164 | 19,1 |
| rugpjūtis | 138 | 18,3 |
| rugsėjis | 92 | 13,6 |
| spalis | 48 | 7,9 |
| lapkritis | 18 | 3,4 |
| gruodis | 12 | −0,4 |
Klimatas pagal mėnesius: Alytaus rajono savivaldybė
Įvertinti mėnesių vidurkiai per laikotarpį 1991–2020.
Rodyti reikšmes pagal mėnesius
| Mėnuo | Vidutinė temperatūra (°C) | Minimali temperatūra (°C) | Maksimali temperatūra (°C) | Krituliai (mm) |
|---|---|---|---|---|
| sausis | −2,8 | −4,9 | −0,9 | 43 |
| vasaris | −2,1 | −4,6 | 0,2 | 38 |
| kovas | 1,5 | −1,7 | 4,8 | 40 |
| balandis | 7,9 | 3,2 | 12,3 | 45 |
| gegužė | 13,2 | 7,9 | 17,9 | 58 |
| birželis | 16,6 | 11,6 | 21,0 | 70 |
| liepa | 18,7 | 13,9 | 23,2 | 87 |
| rugpjūtis | 18,0 | 13,2 | 22,7 | 75 |
| rugsėjis | 13,1 | 9,1 | 17,3 | 52 |
| spalis | 7,5 | 4,6 | 10,6 | 54 |
| lapkritis | 2,8 | 0,9 | 4,5 | 43 |
| gruodis | −1,0 | −2,9 | 0,6 | 46 |
| Metai | 7,8 | 4,2 | 11,2 | 651 |
Analizės, kuriose figūruoja Alytaus rajono savivaldybė
Dažniausiai užduodami klausimai
Alytaus rajono savivaldybė: koks gyventojų skaičius?
Alytaus rajono savivaldybė: gyventojų skaičius – 25 369 (2025 m.). Pagal gyventojų skaičių savivaldybė užima 30-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Alytaus rajono savivaldybė: koks plotas?
Alytaus rajono savivaldybė: plotas – 1 411,0 km², gyventojų tankis – 18 gyv./km².
Alytaus rajono savivaldybė: ar gyventojų skaičius auga?
Alytaus rajono savivaldybė: 2015–2025 m. gyventojų skaičius pasikeitė nuo 27 124 iki 25 369 (−6,5 %).
Kur yra Alytaus rajono savivaldybė?
Alytaus rajono savivaldybė yra apskrityje: Alytaus apskritis. Platuma 54,400, ilguma 24,050.
Alytaus rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis“ reikšmė?
Alytaus rajono savivaldybė: rodiklio „Vietų viešbučiuose ir svečių namuose dalis“ reikšmė (2024) – 4,7 %; šalies mediana – 30,9 %. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 56-ą vietą iš 56 savivaldybių.
Alytaus rajono savivaldybė: kokia rodiklio „Muziejų skaičius (OpenStreetMap)“ reikšmė?
Alytaus rajono savivaldybė: rodiklio „Muziejų skaičius (OpenStreetMap)“ reikšmė (2026) – 0; šalies mediana – 6. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima 58-ą vietą iš 60 savivaldybių.
Alytaus rajono savivaldybė: kiek energijos pagamina saulės elektrinė?
Alytaus rajono savivaldybė: į pietus nukreipta, 40° kampu pasvirusi 1 kWp galios elektrinė per metus pagamina apie 991 kWh.
Alytaus rajono savivaldybė: kokios savivaldybės yra šalia?
Alytaus rajono savivaldybė: artimiausi kaimynai – Alytaus miesto savivaldybė (0,0 km), Birštono savivaldybė (21 km), Prienų rajono savivaldybė (30 km), Lazdijų rajono savivaldybė (37 km), Varėnos rajono savivaldybė (39 km).
Herbas: Viešo naudojimo kūrinys, Wikimedia Commons. Herbai ir vėliavos pateikiami tik atpažinimui; svetainė nesusijusi su jokia valdžios institucija.