Zdrowie · 2023-2025
Surowy współczynnik umieralności, średnia z 3 lat 2023–2025 (zgony na 1000 mieszkańców)
Surowy współczynnik umieralności, średnia z 3 lat 2023–2025 (zgony na 1000 mieszkańców): na pierwszym miejscu Samorząd rejonu ignalińskiego (22,4 ‰), na ostatnim Samorząd neryński (8,2 ‰). Mediana dla 60 samorządów: 15,2 ‰.
Podium i top 100
Wskazany wierszMediana krajowaNajedź kursorem, dotknij lub zaznacz wiersz klawiaturą, aby zobaczyć jego położenie na skali krajowej.
| # | Samorząd | Okręg | Surowy współczynnik umieralności, średnia z 3 lat 2023–2025 (zgony na 1000 mieszkańców) |
|---|---|---|---|
| 1 | Samorząd rejonu ignalińskiego | Okręg uciański | 22,4 ‰ |
| 2 | Rejon orański | Okręg olicki | 20,6 ‰ |
| 3 | Samorząd rejonu łoździejskiego | Okręg olicki | 20,4 ‰ |
| 4 | Samorząd rejonu oniksztyńskiego | Okręg uciański | 20,1 ‰ |
| 4 | Samorząd rejonu jezioroskiego | Okręg uciański | 20,1 ‰ |
| 6 | Samorząd rejonu malackiego | Okręg uciański | 19,5 ‰ |
| 6 | Rejon święciański | Okręg wileński | 19,5 ‰ |
| 8 | Rejon kupiszecki | Okręg poniewieski | 18,7 ‰ |
| 9 | Samorząd rejonu rakiskiego | Okręg poniewieski | 18,5 ‰ |
| 10 | Samorząd rejonu birżańskiego | Okręg poniewieski | 18,4 ‰ |
| 11 | Rejon preński | Okręg kowieński | 18,2 ‰ |
| 12 | Rejon okmiański | Okręg szawelski | 18,1 ‰ |
| 12 | Samorząd rejonu pokrojskiego | Okręg szawelski | 18,1 ‰ |
| 14 | Samorząd pojeski | Okręg tauroski | 17,8 ‰ |
| 15 | Rejon szkudzki | Okręg kłajpedzki | 17,7 ‰ |
| 16 | Samorząd rejonu poswolskiego | Okręg poniewieski | 17,3 ‰ |
| 17 | Samorząd rejonu janiskiego | Okręg szawelski | 17,1 ‰ |
| 18 | Rejon radziwiliski | Okręg szawelski | 16,9 ‰ |
| 18 | Rejon wiłkomierski | Okręg wileński | 16,9 ‰ |
| 20 | Rejon kalwaryjski | Okręg mariampolski | 16,8 ‰ |
| 21 | Samorząd rejonu kielmskiego | Okręg szawelski | 16,7 ‰ |
| 21 | Rejon rosieński | Okręg kowieński | 16,7 ‰ |
| 23 | Samorząd rejonu wyłkowyskiego | Okręg mariampolski | 16,6 ‰ |
| 24 | Samorząd rejonu jurborckiego | Okręg tauroski | 16,4 ‰ |
| 25 | Samorząd rejonu szackiego | Okręg mariampolski | 16,3 ‰ |
| 26 | Samorząd rejonu szyrwinckiego | Okręg wileński | 16,0 ‰ |
| 26 | Samorząd rejonu uciańskiego | Okręg uciański | 16,0 ‰ |
| 28 | Rejon olicki | Okręg olicki | 15,7 ‰ |
| 29 | Rejon telszański | Okręg telszański | 15,6 ‰ |
| 30 | Samorząd kozłoworudzki | Okręg mariampolski | 15,5 ‰ |
| 31 | Samorząd retowski | Okręg telszański | 15,0 ‰ |
| 31 | Samorząd rejonu szyłelskiego | Okręg tauroski | 15,0 ‰ |
| 31 | Rejon wisagiński | Okręg uciański | 15,0 ‰ |
| 34 | Rejon koszedarski | Okręg kowieński | 14,9 ‰ |
| 34 | Rejon poniewieski | Okręg poniewieski | 14,9 ‰ |
| 36 | Samorząd druckienicki | Okręg olicki | 14,6 ‰ |
| 37 | Rejon kiejdański | Okręg kowieński | 14,5 ‰ |
| 37 | Rejon szyłokarczemski | Okręg kłajpedzki | 14,5 ‰ |
| 39 | Samorząd rejonu szawelskiego | Okręg szawelski | 14,2 ‰ |
| 40 | Samorząd rejonu tauroskiego | Okręg tauroski | 14,0 ‰ |
| 41 | Rejon solecznicki | Okręg wileński | 13,9 ‰ |
| 42 | Rejon janowski | Okręg kowieński | 13,8 ‰ |
| 42 | Samorząd miejski Poniewież | Okręg poniewieski | 13,8 ‰ |
| 44 | Samorząd mariampolski | Okręg mariampolski | 13,5 ‰ |
| 45 | Rejon birsztański | Okręg kowieński | 13,3 ‰ |
| 46 | Samorząd rejonu kretyngańskiego | Okręg kłajpedzki | 13,1 ‰ |
| 47 | Samorząd rejonu płungiańskiego | Okręg telszański | 12,8 ‰ |
| 48 | Olita | Okręg olicki | 12,7 ‰ |
| 48 | Samorząd elektreński | Okręg wileński | 12,7 ‰ |
| 48 | Połąga | Okręg kłajpedzki | 12,7 ‰ |
| 48 | Samorząd rejonu trockiego | Okręg wileński | 12,7 ‰ |
| 52 | Kowno | Okręg kowieński | 12,3 ‰ |
| 53 | Samorząd miejski Kłajpeda | Okręg kłajpedzki | 12,1 ‰ |
| 54 | Rejon możejski | Okręg telszański | 11,7 ‰ |
| 55 | Szawle | Okręg szawelski | 11,3 ‰ |
| 56 | Rejon wileński | Okręg wileński | 10,7 ‰ |
| 57 | Samorząd miasta Wilna | Okręg wileński | 9,4 ‰ |
| 58 | Rejon kowieński | Okręg kowieński | 9,1 ‰ |
| 58 | Samorząd rejonu kłajpedzkiego | Okręg kłajpedzki | 9,1 ‰ |
| 60 | Samorząd neryński | Okręg kłajpedzki | 8,2 ‰ |
Porównanie okręgów
Średnie ważone liczbą ludności dla wskaźników; sumy dla liczebności.
- Okręg uciański18,2 ‰
- Okręg poniewieski15,8 ‰
- Okręg olicki15,7 ‰
- Okręg mariampolski15,2 ‰
- Okręg tauroski15,2 ‰
- Okręg szawelski14,3 ‰
- Okręg telszański13,3 ‰
- Okręg kowieński12,6 ‰
- Okręg kłajpedzki12,1 ‰
- Okręg wileński10,6 ‰
Inne rankingi na ten sam temat
Łóżka szpitalne w samorządzieŁóżka szpitalne w samorządzie na 1000 mieszkańcówŁóżka do leczenia ostrego w samorządzie na 1000 mieszkańcówStacjonarne placówki szpitalneHospitalizacje rocznie w szpitalach położonych w samorządzieWskaźnik obłożenia łóżek do leczenia ostregoŚredni czas pobytu w łóżkach do leczenia ostregoRotacja łóżek do leczenia ostrego (pacjenci na łóżko rocznie)Śmiertelność wewnątrzszpitalna w łóżkach do leczenia ostrego (zgony wśród wypisów i zgonów)Surowy współczynnik umieralności (zgony na 1000 mieszkańców)Apteki (OpenStreetMap)Apteki na 10 000 mieszkańców (OpenStreetMap)
Najczęściej zadawane pytania
Który samorząd zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Surowy współczynnik umieralności, średnia z 3 lat 2023–2025 (zgony na 1000 mieszkańców)”?
Samorząd rejonu ignalińskiego zajmuje pierwsze miejsce pod względem wskaźnika „Surowy współczynnik umieralności, średnia z 3 lat 2023–2025 (zgony na 1000 mieszkańców)”: 22,4 ‰.
Jaka jest mediana wskaźnika „Surowy współczynnik umieralności, średnia z 3 lat 2023–2025 (zgony na 1000 mieszkańców)”?
Mediana dla 60 samorządów w zestawieniu: 15,2 ‰.